Američka viza


Ja sam pre nedelju dana dobio turisticku vizu nakon 5 pokusaja.Trazio sam turisticku na mesec dana a dobio sam neku R na 3 godine.Ince sam student,a idem u posetu rodbini. Ovo R ne znam sta znaci.Negde sam procitao da ima veze sa religijom,ali ja idem samo turisticki i pojma nemam sa verom:) Nesto mi tu ne stima,ali bitno je da su mi je konacno dali!!!
 
Ja sam pre nedelju dana dobio turisticku vizu nakon 5 pokusaja.Trazio sam turisticku na mesec dana a dobio sam neku R na 3 godine.Ince sam student,a idem u posetu rodbini. Ovo R ne znam sta znaci.Negde sam procitao da ima veze sa religijom,ali ja idem samo turisticki i pojma nemam sa verom:) Nesto mi tu ne stima,ali bitno je da su mi je konacno dali!!!
Ja mislim da će ti lupiti žig kada se pojaviš na granici,a to ti je obično mjesec,dva-tri jer tako sam čuo da naprave prvi put.
 
Ljudi ovako stoje stvar:Meni je majka u Americi 5 godina.Ja bih isao tamo kod nje ali sam veliki maler ,dva puta su me vec odbili za turisticku vizu.To je bilo prosle i predprosle godine.Sad sam odsluzio civilno vojsku i izlazim i treci put pa cu videti za 20-ak dana sta ce biti.Nego mene zanima sledece..Ako slucajno opet ne budem dobio ,da li neko mozda zna neku agenciju da idem preko nje ali da nije uslov srednja skola posto sam jos vandredni ucenik.Help!!!
 
Potrebna mi je pomoć ..hocu da idem u USA kod prijatelja koji je americki drzavljanin....nemam nekretnine,nisam udata,imam 30g,...radim ali na odredjeno vec godinu dana...
Da li da trazim turisticku ili neku drugu,da upisem neki kurs????
 
Ima li neko iskustva da je dobio papir da za resavanje molbe neophodna dodatna procedura i da ce me kontaktirati u roku od 60 dana, iako mi nista nije receno u vezi nekog dokumenta da mi fali i tome slicno.. aplicirao sam za turisticku vizu, posetu rodbini i student sam..
 
Ja sam pre nedelju dana dobio turisticku vizu nakon 5 pokusaja.Trazio sam turisticku na mesec dana a dobio sam neku R na 3 godine.Ince sam student,a idem u posetu rodbini. Ovo R ne znam sta znaci.Negde sam procitao da ima veze sa religijom,ali ja idem samo turisticki i pojma nemam sa verom:) Nesto mi tu ne stima,ali bitno je da su mi je konacno dali!!!

cao.vidim da si uspeo da dobijes vizu posle 5 pokusaja.U kom vremenskom razdoblju si imao tih 5 pokusaja?i sta se promenilo u tvojim aplikacijama za vizu u odnosu na tih 5 puta da si sada dobio??
ja imam jednu J-1 vizu od pre 4 godine ispostovanu i sada sam aplicirala za turisticku vizu.imala i avio kartu kupljenu i sve i odbili me.student sam pete godine.ostalo mi jos 6 ispita.al oni samo pitali da li drug kod kog idem je ozenjen i kad sam rekla da nije odbili me.i kao mogu odmah aplicirati opet al se ne preporucuje dok nema znacajne promene.sta im je znacajna promena??jel mogu opet ali da mi neko drugi salje invitation letter recimo njegova mama koja je udata na floridi,ima drugo prezime,zena je,starija i udata??sta mislis.izvini na smaranju,al bas sam u depresiji sada.
i da..cestitam na vizi :-)
 
Ah,kakve su sanse da samo posle desetak dana dobijes turisticku vizu ako si prethodno odbijen za J1,glup je razog(bezuslovno davanje godina pa po americkim zakonima nije redovan stud iako ima kontinuitet u davanju ispita)moze da pribavi potrebnu dok ima dovoljno novca,,,ima li neko sl iskustvo ?
 
stalno sam zaposlena, sa prosecnim primanjima za Srbiju. Imam izvod sa deviznog racuna sa 3500 dolara, ne poznajem nikoga u americi prvi put apliciram za turisticku vizu... ponecu pasose svojih roditelja potvrdu sa posla da koristim godisnji odmor, i potvrdu o stalnim primanjima...imam 27 godina , sa drugaricom koja je u istom statusu kao i ja navele smo u aplikaciji da idemo u hotel, 2 nedelje u NY ..koje su sanse da nam odobre s obzirom da nemamo pozivno pismo, i ne poznajemo nikoga tamo..hvala
 
jedno mozda glupo pitanje...
popunjavam ovaj online formular...iako putujem turisticki i naveo sam adresu hotela gde cemo boraviti, u jednom trenutku mi traze kontakt osobu tj
(Your U.S. Point of Contact can be any individual in the U.S. who knows you and can verify, if necessary, your identity. If you do not personally know anyone in the U.S., you may enter the name of the store, company, or organization you plan to visit during your trip)

da li to mora da bude neko iz grada u koji idem ili je samo bitno da je US citizen??
imam prijateljice bas odatle, ali su neudate, kao i ja... pa nisam siguran koliko je pametno da njih navedem... :(
 
Ja sam danas odbijena za turisticku vizu.
Isla sam na razgovor sa bakom, koja je u SADu bila tri puta.
Svrha je bila ta - da je njen rodjeni brat tamo koji je imao tesku operaciju i da ona zeli da ga vidi.
Da sam ja vise kao njen pratioc.
Ona je dobila bez problema vizu - sa standradnim pitanjima.
Onda sam usla ja.UZAS!Ni jedno jedino pitanje me nije pitao osim o faxu.
Zasto studirate 6godina?Ja "Zato sto je tezak fakultet" on (prevrne ocima) "Ali to nije razlog" bla bla bla..."Da li mi mozete navesti konkretnije razloge"...."Od septembra cete biti apsolvent,a studirate 6god" i sve tako nesto.
Niti su me pitali zasto idem, ni kod koga, ni gde, ni na koliko NISTA!
Naravno dobila sam tipsko pismo o odbijanju.Pitala sam da ponovo aplciram, rekao je "To je moja subjektivna procena i dok ne promenite bitne stvari - necu je promeniti".Da li to znaci da dok ne zavrsim fax, nista od SADa,ili...? :(.
Nekako sam ubedjena da je bio splet losih vibracija.
Pokusacu ponovo, pa sta sad...:(.
Dacu dva ispita u medjuremenu i ONO NAJBITNIJE naoruzati se samopouzdanjem...

Zanima me samo jedno - zasto smo nas dve bile jedine danas koje su isle u kabinu 8, a ne na salter 6/7?
Da li je umanjilo utisak to sto je razgovor vodjen na srpskom?
Da li uvek onaj konzul bude isti????

Jako mi je krivo i moram pokusati opet.
Deda (koji tamo zivi) ce poslati molbu anbasadi sa svim uverenjima o operaciji, ja cu terati pricu na jednu str iako me ne pita i toliko :D.

Malo manje cu se srediti nego danas :D, da ne izgledam kao udavaca (tj kako mi je deka rekao - mlada/neobrazovana/zensko -- najkriticnija kategorija za turisticku vizu),pa sta mi bog da...
Znam da se za koji dan nista znacajno nece promeniti,ali ja danas uopste nisam uspela da ispricam SRZ teme zbog koje idem tamo :(
 
Poslednja izmena:
cao.vidim da si uspeo da dobijes vizu posle 5 pokusaja.U kom vremenskom razdoblju si imao tih 5 pokusaja?i sta se promenilo u tvojim aplikacijama za vizu u odnosu na tih 5 puta da si sada dobio??
ja imam jednu J-1 vizu od pre 4 godine ispostovanu i sada sam aplicirala za turisticku vizu.imala i avio kartu kupljenu i sve i odbili me.student sam pete godine.ostalo mi jos 6 ispita.al oni samo pitali da li drug kod kog idem je ozenjen i kad sam rekla da nije odbili me.i kao mogu odmah aplicirati opet al se ne preporucuje dok nema znacajne promene.sta im je znacajna promena??jel mogu opet ali da mi neko drugi salje invitation letter recimo njegova mama koja je udata na floridi,ima drugo prezime,zena je,starija i udata??sta mislis.izvini na smaranju,al bas sam u depresiji sada.
i da..cestitam na vizi :-)

I mene zanima posle koliko si aplicirao posle prvog odbijanja.
Ja planiram ODMAH!
Jer sve ovo kapiram kao "los trenutak".
Sto kasnije apliciram bicu im sve sumnjvija jer duze studiram :(.
Ne znam u soku sam sto su me danas odbili :(....
 
eeeh da...ja sam redovan student....studiram 5 godina svega...jer mi fax traje 5 godina..ne mogu preko reda..mene nista o faxu nije pitao...samo da li je prijatlej kod kojeg idem ozenjen i akd sam rekla nije on kao nema vize....sta da promenim???
ako dobijem kanadsku vizu jel to plus njima ili opet ne gledaju?
mene frka ako em opet odbiju ocu li ikada dobiti vizu..a i svaki put 110 eura za vizu...al kad bih znala da cu dobiti dala bih i 500 :-)
samo ne znam sta da radim..ja necu odmah ponovo..ali sam mislila sredinom jula da apliciram....polozicu dva ispita....ono....pojma nemam...uzecu nagarvicu zubee,staviti pepeljare na oci,rascupati kosu,obuci se kao dete i kao vidite da nisam udavaca :-)
 
jel te formulare koje treba da poshaljem on-line za turisticku vizu moram direktno i da odstampam? nemam stampac pa me to zanima.

i taj dokument, da zivim sa caletom u nasoj kuci.. gde to da nabavim?
 
Ljudi ovako stoje stvar:Meni je majka u Americi 5 godina.Ja bih isao tamo kod nje ali sam veliki maler ,dva puta su me vec odbili za turisticku vizu.To je bilo prosle i predprosle godine.Sad sam odsluzio civilno vojsku i izlazim i treci put pa cu videti za 20-ak dana sta ce biti.Nego mene zanima sledece..Ako slucajno opet ne budem dobio ,da li neko mozda zna neku agenciju da idem preko nje ali da nije uslov srednja skola posto sam jos vandredni ucenik.Help!!!

Meni je majka u americi od 2003,a 2006 je predala tamo za mene iseljenicku vizu koja mi je odobrena 18.06.2010,inace sam kao i ti dva puta predavao za turisticku i naravno da su me odbijali uvek.posle sam pricao sa covekom koji drzi agenciju i hteo da odem na radnu vizu ali mi je on rekao da nista ne pokusavam ako im dobro ali bas dobro ne dokazem da cu se vratiti u Srbiju jer ako nemas dobre dokaze(kuca na tvom imenu,auto,posao na kom dugo radis,pare na racunu,zenu ....)oni te vide kao da ces ostati da zivis tamo i biti na njihovom teretu!!!!!!!
 

Back
Top