Ko je oruđe zločina a ko je inspirator?

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
U viče navrata pokišavao sam na nekoliko foruma da postavim jednu temu, medjutim uvek sam bio cenzurisan.
Stvar je bila krajnje jednostavna i sa njom je svako u ovoj zemlji upoznat.
Pa ipak neko ne želi da se o tom govori? Zašto? Ko je zabvranio? Ko cenzuriše?
Pokušao sam i sa anketama. I opet ista priča.
A ja sam samo povodom procesa koji se vodi evo, već tri godine u Specijalnom sudu, protiv neposrednih izvršilaca i organizatora, odnosno planer ubistva Premijera Dr Zorana Đinđića želeo da otvorim temu: ko je naručilac, ko stoji u tamnoj senci i konačno ko je naredio wegovo smaknuće a da pritom nije na optuženičkoj klupi. I što je još gore, kao da se niko ne interesuje, niti je ikoga briga ko je taj zločin naručio.

Ako iko išta zna, ako iko išta naslućuje a ima hrabrosti da kaže neka to uradi ovde.

Ukoliko ovu temu ne cenzurišu, ja ću koliko danas sutra izneti svoj stav i svoje mišljenje.
 
rec je o likovima koji su spaljivali diskoteke, naveliko "koristili svoju robu", drzali pola Srbije, surovali sa odredjenim drzavnim strukturama, i jos jedno ubistvo, pa i premijera, nije im nista predstavljalo...

kao sto je ubica izjavio to je bilo politicko ubistvo.
ne verujem da je pozadina prevelika, sigurno neko iz drzavnih sluzbi ima sa tim veze, ali price o Kostunici su mi preterane...ali sam ubedjen da je njih neko lozio kako ce imati njegovu podrsku.
mislili su da ce posle ubistva dobiti orden ili ne znam sta...nisu to mnogo politicki iskusni ljudi...
 
Šešelj je pobegao u Hag, Mira u Moskvu, Nikolić je najavio ubistvo, Koštunicini savetnici su primali poklone od ubica, Aco Tomić je obećavao da se vojska neće mešati, Koštunica ne istog trena tražio koncentracionu vladu u koju bi ušli i Šiptarevi drugari iz SRSa.

Možda sve to ne znači ništa, a možda znači sve...;)
 
Шешељ је неким чудом знао да ће ичи у Хаг много пре него је оптужен, можда је имао исти извор информација као и Николић? А можда је само била шала која одједном више није била смешна. Знам још неке који су се шалили, а не делују ми као умешани.

Миру је могла да заустави полиција коју су држали Милић и Михајловић.

Понекад се у екстремним ситуацијама формира концентрациона влада ради спаса народа.
 
Eraserhead:
Šešelj je pobegao u Hag, Mira u Moskvu, Nikolić je najavio ubistvo, Koštunicini savetnici su primali poklone od ubica, Aco Tomić je obećavao da se vojska neće mešati, Koštunica ne istog trena tražio koncentracionu vladu u koju bi ušli i Šiptarevi drugari iz SRSa.

Možda sve to ne znači ništa, a možda znači sve...;)

Ili mozda ovo:Cedini surcinci su bili pred izumiranjem pred agresivnim zemuncima sa kojima su do juce bili ista banda ikoje je Ceda poseciva u CZ-u.Ubistvom Djindjica i svaljivanje sve na zemunce ta grupa je pociscena sa kriminalne scene a surcinci zamisli preziveli.Da ne spominjem likvidaciju Kuma i Siptara.
 
Great Old One:
Шешељ је неким чудом знао да ће ичи у Хаг много пре него је оптужен, можда је имао исти извор информација као и Николић? А можда је само била шала која одједном више није била смешна. Знам још неке који су се шалили, а не делују ми као умешани.

Миру је могла да заустави полиција коју су држали Милић и Михајловић.

Понекад се у екстремним ситуацијама формира концентрациона влада ради спаса народа.
Ја верујем да је Шешељ добро проценио потезе политичких противника у Србији,па је тако и знао да ће бити оптужен.
Па није он Чеда па да мора диплому да вија преко власти... :D
 
jedite_kod_Joa:
Ја верујем да је Шешељ добро проценио потезе политичких противника у Србији,па је тако и знао да ће бити оптужен.
Па није он Чеда па да мора диплому да вија преко власти... :D

То ти је добар аргумент.
Ипак је неко дипломирао или докторирао у 22-ој (?) а некоме су рекли да је пропали студент, па је прошло неколико година (ја рецимо у том времену почео и завршио студије) па су му опет рекли да је пропали студент :lol:
 
Slavomir Bandjur u intervju za NIN, koji je uradjen noc prije hapsenja, ponovio je tvrdnje da je “Ceda Jovanovic u Centralnom zatvoru posecivao Dusana Spasojevica i Mileta Lukovica”. Bandjur je rekao da se to desavalo u septembru 2001. godine. “To je bilo u kasnim vecernjim satima. (Nihovi susreti) bili su vrlo prisni. Uvek bi se prilikom susreta poljubili... Jovanovic je vecinom dolazio sam, ali, dolazio je i sa Miloradom Lukovicem Legijom”, rekao je Bandjur za NIN. Prema njegovim rijecima, Jovanovic je petnaestak puta dolazio kod Siptara, ali da “toga nema u kompjuterukoji se u 15 casova iskljucuje” . “Sve je belezeno u knjigu poseta. Mozda je ona sada prepravljena, ali, bas iz tih razloga, mi imamo fotokopije te knjige”, rekao je Bandjur.

-----------------------------------------------------

Bivši čuvari Okružnog zatvora u Beogradu - Novak Terzić i Slavomir Banđur su saopštili da je Jovanović u zatvoru više puta posećivao vođu "zemunskog klana" Dušana Spasojevića, a tužbu za klevetu su podneli zbog toga što je Jovanović u svedočenju pred odborima Skupštine Srbije za njih rekao da su "lica sa bogatim kriminalnim dosijeom". Dvojica bivših zatvorskih čuvara svoj iskaz su dali istražnom sudiji Dragomiru Gerasimoviću. Oni su, prema rečima advokata Milinka Bajčete, takođe podneli dokaze o neosuđivanosti i nekažnjavanosti.Tanjug



Ceda se ne pojavljuje na sudjenjima, sto je vec receno u nekoj od prethodnih tema.

I kako vec neko rece gore "Možda sve to ne znači ništa, a možda znači sve..."
 
Ja sam zestoki protivnik bilo kakve mafije, kriminala i sl. Zato sam protiv Cede, izmedju ostalog.

A zasto se onda Ceda ne pojavljuje na sudjenjima. Zasto je lagao da su ta dvojica strazara kriminalci? Oni su sudiji podneli dokaze o neosudjivanosti i nekaznjavanosti. Zasto ih je kompromitovao ako nije imao neki razlog?
 
Čeda se jednom ne pojavi na suđenju i novine su pune toga, Mihajlov se 26 puta ne pojavi i tek onda saznamo da nije došao.

A to kakav si protivnik mafije se vidi ovde. Zbog takvih protivnika su i mogli da naprave od Srbije svoju državu sve dok Zoran nije pokušao da ih očisti, pa kada su ga ubili Čeda ih je počistio.
 
Svi Surčinci su bili iza rešetaka.
Na žalost neki su pušteni, ali njih ni Koštunica nije pohapsio jer nema protiv svih dokaza.
I zemunci su bili an slobodi dok nisu ubili Premijera jer je teško bilo naći dokaze.

Međutim upravo takvi kao ti koji se lože na pisanija mafijaških biltena poput Kurira je trebalo da podrže akcije Vlade protiv mafije umesto toga ste ovako neprekidno s...
 
Eraserhead:
Čeda se jednom ne pojavi na suđenju i novine su pune toga, Mihajlov se 26 puta ne pojavi i tek onda saznamo da nije došao.

A to kakav si protivnik mafije se vidi ovde. Zbog takvih protivnika su i mogli da naprave od Srbije svoju državu sve dok Zoran nije pokušao da ih očisti, pa kada su ga ubili Čeda ih je počistio.


Jednom? Pa on se na tom sudjenju ne pojavljuje od 2004 god.
A pitanje je zasto se ne pojavljuje, i zasto je nudio nagodbu strazarima.
 
Eraserhead:
Svi Surčinci su bili iza rešetaka.
Na žalost neki su pušteni, ali njih ni Koštunica nije pohapsio jer nema protiv svih dokaza.
I zemunci su bili an slobodi dok nisu ubili Premijera jer je teško bilo naći dokaze.

Međutim upravo takvi kao ti koji se lože na pisanija mafijaških biltena poput Kurira je trebalo da podrže akcije Vlade protiv mafije umesto toga ste ovako neprekidno s...

Koje akcije?One sto su pohapsili 10 000 olosa i onda ih pustili.Stvarno im dobra akcija.
Da je tih 10 000 iza resetaka onda bi mu rekao svaka cast,ovako....
Naravno pored tih je moglo i trebalo jos minimum toliko da bude u zatvoru.
 

Back
Top