Igrale se delije...

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Igrale se delije...


DOŠLA Zvezda u Zubin Potok, u sredu. Na Kosovu zbog toga nije bilo toliko uzbuđenja, još od vremena kada je Priština, sa Vokrijem, Šaljom, Murićijem, Pačaradom, Đukićem i Batrovićem, igrala u “velikoj” Prvoj ligi, i punila "Gradski stadion" svake druge nedelje. Ovoga puta, Zvezdino gostovanje bilo je praznik za - kosovske Srbe.
Crveno-beli karavan u sredu su, u gostima kod četvrtoligaša Mokre Gore, dočekale trobojke. Srpske zastave pozdravljale su ih sa bandera, srećni narod mahao je barjacima ispred kuća, kafana.
- Dobrodošli, braćo!
Stadion u Zubinom Potoku zove se “Mala Marakana”. I nije za potcenjivanje - jedan je od retkih u Srbiji, koji ima krov. Do njega, Zvezdine “delije” koračaju kao vojska, uz Himnu kosovskim junacima. Crveno, belo, plavo. I crveno-bela poruka: “Kosovo je srce Srbije”.
Navijače, od kojih zazire pola Evrope, prvi put su dočekale - Ujedinjene nacije. Na ulazu na stadion, reži francuski žandarmerijski pas. Pod oklopima Rumuni, Ukrajinci, Danci... I stari znanci s gostovanja po Italiji - karabinjeri.
I “delije” su došle sa svih strana. Njihove zastave su iz Niša, Novog Sada, Zvečana, Aleksinca, Vrbasa, Novog Pazara, Jagodine. “Do smrti vjerni svetoj zemlji. RS”.
“Srpska se truba s Kosova čuje”, odjekuje sa zvučnika. Pa “Tamo, daleko”. Počinje utakmica, “delije”, uglavnom, navijaju za Srbiju, a školarci iz Zubinog Potoka (OŠ “Jovan Cvijić” je ranije završila časove), za Mokru Goru. To je “popust” koji su dobili od velikog gosta. Događaj je nacionalni, ali ne i politički - svi navijaju za svoje, nema foliranja.
Posle je zagrmelo, s obe strane: “Srbija!” Zagrmeli su i “topovski udari”, petarde koje mogu da otkinu prst sa šake. Bacale su ih “delije”, ka ljudima kraj terena.
Domaćini se nisu preplašili. Srbi na Kosovu navikli su na eksplozije. Strani oklopnici, kao i obično, kada puca, sklonili su se ustranu. Nisu morali ni da dođu.
Na kraju, svi su zajedno bili na travi. Deca su čekala da im ljubimci iz prestonice podele dresove. Nadamo se, biće još prilike za to. Pošto je Mokra Gora dobar tim, možda će narednih godina Zvezda, ili neko drugo zvučno ime, ponovo doći u Zubin Potok.
Pamti se: u sredu se utakmica osmine finala Kupa Srbije igrala - na Kosovu. Igrao je najpoznatiji srpski klub.


img551601ql2mlaahu5.jpg


img550navtribmlaaacl0.jpg


delijacf7mlllbc5.jpg
zubinpotok0811200636tf4.jpg



Ovu temu posvecujem svima kojima je KiM u srcu, koji nikad nece dozvoliti odvajanje KiM od Srbije. Do smrti verni svetoj zemlji.
 
Hvala ti sto si ovaj divan tekst potkrepio fotografijama.
Jadni ljudi, koliko li je njima tesko,samo oni znaju. Trebalo bi da se na fudbalere ugledaju i drugi, da se na svaki moguci nacin tim ljudima da podrska da istraju.
Malo za one koji mogu da pomognu, mnogo za one kojima je pomoc potrebna.
Zaista lep gest "Crvene zvezde" !
 
Кажу да је 15-ак навијача прешло мост у јужни део К.Митровице и да су бацили
нека три "топовска удара". Не знам шта је то - претпостављам нешто ко петарде ?
А онда их УНМИКовци вратили ...
 
*BILJA*:
Hvala ti sto si ovaj divan tekst potkrepio fotografijama.
Jadni ljudi, koliko li je njima tesko,samo oni znaju. Trebalo bi da se na fudbalere ugledaju i drugi, da se na svaki moguci nacin tim ljudima da podrska da istraju.
Malo za one koji mogu da pomognu, mnogo za one kojima je pomoc potrebna.
Zaista lep gest "Crvene zvezde" !

Ovaj dogadjaj je mnogo znacio nasem narodu dole, citam sta pisu navijaci koji su bili na utakmici, evo nekih komenata o tome:

"Као што је већ споменуто, јако пуно емоција... Требало је само видети њихове осмехе и сузе када су угледали Делије. Срби са Космета су се после много година опет осетили као држављани СРБИЈЕ, а не тамо неког дела који је одавно заборављен! "

"У Зубином Потоку,право свечарско расположење,Митровдан,долази Звезда,скоро свака кућа окићена српском заставом,људи поздрављају колоне аутомобила,ауотбуса и комбија који су се запутили да гледају највећи српски клуб на највећој српској светињи.Најважније је да су наши људи доле макар мало заборавили свакодневну патњу и стрепњу са којима су суочени. "

I jos nekih slika, koje sam smanjio da ne opterecivao otvaranje strane:
@DeteSunca, Pozdrav

zubinpotok0811200649dy7.jpg
zubinpotok0811200647ka0.jpg
zubinpotok0811200652ow2.jpg

17854398344553080b37646zm0.jpg
img554201pj4vx5.jpg
 
Живела Србија,и до скорог повратка на цело КИМ !
Када су доле делије много је веселије,а и има на КИМ и делија који су ту за случај неког позара,поплаве итд, да помогну народу,

МИ КОЈИ ЋЕМО УМРЕТИ ЗА ТЕБЕ СРБИЈО ПОЗДРАВЉАМО СВЕ СА КИМ.
ИЗГРАЖИТЕ БРАЋО УСКОРО ЋЕ СУНЦЕ СЛОБОДЕ!!!

Играле се делије на сред земље Србије ,играле се делије на сред земље Србије
ситно коло до кола чуло се до Истамбула,ситно коло до кола чуло се до истамбула.
 
_Milanche_:
Izgleda Jonimi da si ti protiv Kosova i Metohije a time i protiv celog srpskog naroda?
M on je odavno za otcepljenje Srpske zemlje, kao i odvajanje i same Vojvodine, pa stoga te nemoj mnogo cuditi!!! To sam jos ranije primetio samo niko od vas nije reagovao sem mene!!! Neznam ko postavlja ovakve administratore i po kom kriterijumu???
 
pa kad govorimo o 'jebavnaju keve nekome' , pusenju *****, ratovima i slicno, sigurno neces cuti nista pozitivno od mene....
ajmo malo o srpskim naucnicima, knjizevnicima, umetnicima....tu ces cuti pozitivne stvari....
 
pritajeno_dobro:
M on je odavno za otcepljenje Srpske zemlje, kao i odvajanje i same Vojvodine, pa stoga te nemoj mnogo cuditi!!! To sam jos ranije primetio samo niko od vas nije reagovao sem mene!!! Neznam ko postavlja ovakve administratore i po kom kriterijumu???
da je ovo prava drzava takvi bi trebali da tucaju kamen na dugogodisnjim robijama a ne da ovde nama sole pamet!
 
pritajeno_dobro:
M on je odavno za otcepljenje Srpske zemlje, kao i odvajanje i same Vojvodine, pa stoga te nemoj mnogo cuditi!!! To sam jos ranije primetio samo niko od vas nije reagovao sem mene!!! Neznam ko postavlja ovakve administratore i po kom kriterijumu???
Ma da. A kada odvojim Vojvodinu od Srbije, onda ću Novi Sad od Vojvodine. I tako redom, dok ne postanem neki funkcioner u nedostatku konkurencije. Uostalom, otišao si.
 

Back
Top