Secer u urinu (kod trudnice)

  • Začetnik teme internjet
  • Datum pokretanja
I

internjet

Gost
Molim za savet nekog strucnog lica ili osobe koja je imala slicne probleme. Naime, supruga je u 7. mesecu trudnoce i danas su prvi put rezultati pokazali izvestan sadrzaj secera u urinu. U pitanju je sadrzaj reda koeficijenta 1 i nemamo pojma sta dalje.
Stoga vas molim za savet.
 
Da li je vasa supruga dijabeticar?Jer secer u urinu ne sme biti prisutan,kada se pojavi to znaci da ga u krvi ima previse i da se organizam pokusava osloboditi preko urina.Secer u trudnoci zna biti vrlo opasan,ne za samu trudnicu vec za bebu jer takve bebe su nakon rodjenja velike,time ne samo da je tezi porodjaj vec i nakon porodjaja kod bebe postoji opasnost od upadanja u hipoglikemiju koja je opasna za tako nerzvijen organizam.Pretpostavljam da ste se vec konsultovali sa ginekologom?Ako do sad nikad nije imala secer,onda se ponovi urin da bi se isklucila greska,a ukoliko se opet dobije isti nalaz onda je najbolje savet i terapiju potraziti u nekoj od ginekolosko akuserskih klinika jer takva trudnica mora biti pod strogom kontrolom do kraja trudnoce.
 
Moja supruga nije dijabeticar, to su danas pokazali i rezultati ispitivanja krvi. Doktorka koja joj vodi trudnocu tu pojavu secera u urinu nije shvatila dramaticno (ili ozbiljno), vec je predlozila da se posle praznika ponovi ispitivanje.
Verovatno panika i neupucenost izaziva ovu nasu reakciju. Svako iskustvo i savet puno nam znaci. Zato hvala vam na svemu.
 
ja sam imala šečer za vreme trudnoče tj gestacijski diabetes... to je pojav kod mnogih trudnih žena i nije ništa strašno ako ti žena nije bila šečeraš prije trudnoče... kao što ti je dr rekla problemi su prekomerna težina deteta i hipoglikemija deteta... mada to i to je rešljivo... porođaj je malo teži a i tako dete bar kod nas odmah nakon porođaja priključe na glukozu da ne bi došlo do hipe... a što se tiče tvoje žene ako bude test pozitivan ima dva rešenja ili da uravna šečer diabetičnom dietom ili insulinskim inekcijama... inače kao trudnicu neče je lečiti tabletama za diabetes (tipa aglurab ili slično jer je to sve veštačko a insulin je prirodan)... utešno je to što diabetes nestaje sa danom porođaja ali ostaje riziko za starački diabetes tako da ne bi bilo loše da obrati pažnju na težinu i prehranu i nakon trudnoče...

sve u svemu nije to toliko strašno i može se regulisati... ja mislim da oni neupučeni (okolina) stvaraju veču paniku od ljudi koji poznaju gestacijski diabetes jer ga upoređuju sa običnim diabetesom ... što se tiče nekih drugih poremečaja nema jer šečer može da šteti razvoju deteta u prva tri meseca a gestacijski diabetes se pojavi tek u 20 sedmici trudnoče ili kasnije... šečer je rizičan za razvoj deteta kod žena koje boluju od diabetetsa od prije i njima se trudnoča ne preporučuje več u startu i upozorene su pre trudnoče sa strane doktora ...

nek vam praznici prođu u veselju jer nije to ništa strašno.... 8)
 
blondi:
ja sam imala šečer za vreme trudnoče tj gestacijski diabetes... to je pojav kod mnogih trudnih žena i nije ništa strašno ako ti žena nije bila šečeraš prije trudnoče... kao što ti je dr rekla problemi su prekomerna težina deteta i hipoglikemija deteta... mada to i to je rešljivo... porođaj je malo teži a i tako dete bar kod nas odmah nakon porođaja priključe na glukozu da ne bi došlo do hipe... a što se tiče tvoje žene ako bude test pozitivan ima dva rešenja ili da uravna šečer diabetičnom dietom ili insulinskim inekcijama... inače kao trudnicu neče je lečiti tabletama za diabetes (tipa aglurab ili slično jer je to sve veštačko a insulin je prirodan)... utešno je to što diabetes nestaje sa danom porođaja ali ostaje riziko za starački diabetes tako da ne bi bilo loše da obrati pažnju na težinu i prehranu i nakon trudnoče...

sve u svemu nije to toliko strašno i može se regulisati... ja mislim da oni neupučeni (okolina) stvaraju veču paniku od ljudi koji poznaju gestacijski diabetes jer ga upoređuju sa običnim diabetesom ... što se tiče nekih drugih poremečaja nema jer šečer može da šteti razvoju deteta u prva tri meseca a gestacijski diabetes se pojavi tek u 20 sedmici trudnoče ili kasnije... šečer je rizičan za razvoj deteta kod žena koje boluju od diabetetsa od prije i njima se trudnoča ne preporučuje več u startu i upozorene su pre trudnoče sa strane doktora ...

nek vam praznici prođu u veselju jer nije to ništa strašno.... 8)

Hvala Blondi!
Sve najbolje u Novoj zeli ti porodica Toplicevic!
 

Back
Top