STA MENJATI U CACKU?

ahil2006

Obećava
Poruka
69
DOSTA JE ONIH KOJI SU NEZADOVOLJNI I KOJI KAZU DA JE CACAK RUPETINA ALI PITANJE JE STA TO TREBA URADITI DA BUDE BOLJE?

MOJ PREDLOG JE:
- ZATVORENI BAZEN
-PROFI POZORISTE
-KLUBOVI ZA ZIVOM MUZIKOM GDE MOZES DA SE OPUSTENO ZEZAS ( BEZ NARODNJAKA JER NARODNJACI PRIVLACE KLOSARE I SELJAKE KOJI NA KRAJU I UNISTE TO MESTO)
-ZOLOSKI VRT (MADA POSTOJI KOD HIPODROMA NESTO STO PODSECA)
-ZATVOREN SAOBRACAJ KROZ CENTAR GRADA
-ZIVI KONCERTI NA TRGU (CESCI I KVALITETNI)
-UNIVERZITET U CACKU (UMANJICE SE ODLIV LJUDI IZ CACKA)
...................
STA JE VAS PREDLOG
 
Jedinu zamerku cu da ti dam na naziv teme, bolje je bilo shta je potrebno Cacku ;)

Ako zelis i ja cu po listi koju si ti pisao:
1. ZATVORENI BAZEN (ovo je stvarno neophodno, pa i milanovac ga ima)
2. PROFI POZORISTE (koliko sam cuo dom JNA bi trebao da zauzme to mesto)
3. KLUBOVI ZA ZIVOM MUZIKOM GDE MOZES DA SE OPUSTENO ZEZAS (ovo je stvarno potrebno vishe manjih klubova sa ok muzikom, veliki je problem i u ovom gradu lozenje ljudi svi su face i svi su mafija, to su posledice 90-tih. Kada bi se ljudi samo malo opustili bilo bi svima mnogo bolje.)
4. ZOLOSKI VRT (kao shto rece kod hipodroma postoji neshto, treba raditi na tome, ako se nema para odjednom odna malo po malo, treba praviti neke akcije sa donacijama...)
5.ZATVOREN SAOBRACAJ KROZ CENTAR GRADA (ovo je teshko sada izvesti, ali barem da srede gradski trg, da se ne sramotim kada dovedem nekog sa strane, sve je super, samo trg bezveze)
6. ZIVI KONCERTI NA TRGU (ovo vec zavisi i od ljudi koliko ce posecivati ovako neshto)
7. UNIVERZITET U CACKU (koliko sam nacuo Cacku fali jedan fakultet da bi imao svoj Univerzitet, navodno planiraju da izmeste SUP u kasarnu pored bolnice, a da zgradu supa pretvore u Fakultet. Ovo je mnooooogo vazno, vec sada koliko ja primecujem vishe ljudi ostaje u Cacku, ali bi ovo definitivno dovelo do toga da jos vishe ljudi ostane)
8. Biblioteka (mislim da ovakav grad zaista zasluzuje da ima biblioteku)
9. Bioskop (cuo sam da ce da ruse Sutjesku i da ce na tom mestu da se zida novi bioskop sa tri sale, jedn ce valjda moci da se deli na pola. To je bas bilo neophodno, koliko znam sada u Sutjesci nema cak ni stereo. Valjda ce krajem meseca da pocne rushenje)

Sada, cuo sam da se gradi toranj na Ladjevcima, i da ce se koristiti za civilni saobracaj (mali i srednji avioni), to bi bilo super.
Mnogo se radujem kada vidim kako radovi na korzou odmicu, mnogo mi je zao sto trg nije obuhvacen, a ja sam mislio da hoce.
Svidja mi se shto sada na trotoarima stavljaju one kocke, takodje mi se mnogo svidja ona ulica kod Sutjeske sto je vijugava, ulica nije mnogo prometna i jednosmerna je a daje dinamiku i ulepsava grad.

Sve u svemu ipak se radi u Cacku, jedno po jedno po mojim verovanjim ce doci sve na svoje mesto.
Voleo bih samo da vidim plan razvoja Cacka, poshto znam da je uradjen, ako neko zna kako mogu da dodjem do njega neka javi i hvala.
 
Jeeee... zatvoren bazen... zološki vrt... univerzitet... i štaja znam... koda to može tek tako dase izgradi...
Štose mene tiče... nem pojma... suviše vremena provodim u sobi pa mi dođe isti ***** imali mi zološki vrt ili ne...
 
SAMO SVI SANJAJTE ILI NASTAVITE DA BUDETE NA ONOME NA CEMU STE!!!!!!

Aman bre ljudi, hajde da krenemo od sitnijih stvari za koje ne trebaju pare. Treba malo svi da promene svoj mentalni sklop i da za pocetak procitaju bon ton ili bar bukvar, posto kada vidim kako vecina ljudi danas pise, oblije me 'ladan znoj. 7 padeza i tri vremena nisu teska za nauciti, a obavezno se spremite da memorisete sta se pise odvojeno ili sastavljeno i gde su mala a gd evelika slova.

I cisto jedan primer od mnogih

kaze se garnishla, a ne garnishna.
rebrasti materijal od kog se shije garderoba je SOMOT a na PLISH. Samo Cacani za somot kazu plis.
Nisu pAlacinke, vec palacIIInke
zatim..............

ne kaze se ulica Dr. Dragise MIsovic, vec dr. Dragise Misovica, jer u prvom slucaju ispade da je Dragisa zensko ili vec

ma ima toga koliko hocete

ako hocete da se smejete, kupite bilo koji broj Cacanskog glasa. .....toliko ljudi, a tekstovi su vise nego jadni, bar sto se tice gramatike. Zar tamo ne posotji neko ko je lektor ili neko ko je urednik, ili se ljudi i dalje zaposljavaju po partijskoj liniji ili vec nekim drugimi meteoroloskim pojavama......

straaaaaaaaaasnooooooooooooo!!!

predlozi u okviru teme su OK, ali za to treba i vremena i puno casha.

mislim da je red da se krene od manjih stvari.

A sto se tice zivih svirki, imate u kafeu Samuraj petkom i subotom, a u novom PAdroenu ce biti tematski dani. svim danima sem petkom i subotom ce biti raznih desavanja, zivih svirki i sveg aostalog. Petak i subota ce biti rezervisani za sindrom vecine, na zalost, a mozda se i to promeni.

A bendova bar ima..................
 
super za Padrone ali iskreno retko sam obilazio to mesto, valjda zbog sklopa ljudi koji su dolazili tamo.. Valjda mi se malo i gadilo da ih gledam, kvarili su mi apetit...
VEOMA MI JE DRAGO ZA INFORMACIJE U VEZI SUPA I KOMERC. AERODROMA.
IZGLEDA DA SE NEKE STVARI I POMERAJU NAPRED, AUTO PUT CE BITI PRAVA STVAR...
SAMO ISKRENO MISLIM DA CE ZA NEKIH 50 GODINA U KOLIKO SE NASTAVI TREND, SVI GRADOVI OKO BG U KRUGU OD 130 KM BITI SPOJENI U JEDAN MEGAPOLIS BEOGRAD....
 
Mala ispravka insajderu iza DR se ne pise tacka. ;)
A na listi insajderovih kritika bih ubacio i ono NE PISE SE VELIKIM SLOVIMA CEO POST!!!
Ja bih izbacio zoloski vrt (to nam stvarno nije toliko neophodno) i u listu zelja bih pre ubacio biciklisticku stazu.
Na listu bih jos ubacio i neku diskoteku sa izbacivacima koji ce da izbace svakog ko je to zasluzio!
 
DzoA:
Mala ispravka insajderu iza DR se ne pise tacka. ;)
A na listi insajderovih kritika bih ubacio i ono NE PISE SE VELIKIM SLOVIMA CEO POST!!!
Ja bih izbacio zoloski vrt (to nam stvarno nije toliko neophodno) i u listu zelja bih pre ubacio biciklisticku stazu.
Na listu bih jos ubacio i neku diskoteku sa izbacivacima koji ce da izbace svakog ko je to zasluzio!


OOps, sorry, jbg, desava se u brzini, mada se nekad i deca prave u brzini LOL

elem, zooloski vrt nam ne treba jer je dovoljno izaci na ulicu i odmah vidis razne primerke fantasticno retkih muflona i razne stoke i primeraka nekih vrsta za koje nisam ni znao da postoje. Izgleda da im je Cacak postao rezervat, .....valjda ih ovde niko ne dira, jer su medju svojima........a cuvari se zavukli po kucama...........jbg, dosli divlji i isterali pitome.

Valjda nece jos dugo

ajd u zdravljeeeeeeeeee :)
 
Samo onaj nesreccni kRUZZNI tok, koji je samo neki debilni kreten mogao da smisli, da bi, onako impotentan, mogao da se izdrkava svaki put kad prodje tim prostorima sa skuRchenim kolovozima i ochajno nepotrebno ssirokim pessachkim ostrvima. Sa veccom BUDALOM ovaj grad nije imao posla osim sa tim IDIOTOM koji je smislio i sproveo u NEDELO taj anti-saobraccajni gest, kojem je na mnogim saobraccajnicama mesto, ali u nassem malom Chachku sa uskim trgovima, ne.

Da i ne pominjem tvrdjave od ivichnjaka. Pretvoreni su svojom visinom u chitave spratove.

Ili ssahte koje su na takvim mestima u okviru kolovoznih traka, da ih je nemogucce zaobicci, a po pola metra im je poklopac ispod nivoa asfalta.

Treba li pomenuti da cce disproporcija u nivou kolovoza uz frekvenciju saobraccaja dovesti do brzog propadanja sloja, a trake su uske ili je samo jedna (kao kod kafane "Proleter"), pa se zdravo pitam, kuda cce se prolaziti kada se bude popravljao propali asfalt recimo samo na tom mestu...

Naravno, nije to uradio jedan KREBIL, vecc najmanje dva. Jedan koji je umislio da bi to moglo da se uradi ovde i drugi koji mu je omoguccio parama i dozvolama da taj SHIT i prospe po nassim ulicama.

Tachno je saobraccajni nazovi-inzzenjer za nass grad ortodoksni GLUPAK, jadna mu mater !
 
He, he, htedoh da precutim gore pomenuti kruzni tok, ispascu nadzak baba i super - kriticar. Ljudi, sta reci na najnovije "delo" Cacanskih Velja? Vozajmo se oko pumpe. Ko hoce u Atenicu iz grada nece moci jednostavno. Ko hoce sa kruznog puta u Nemanjinu - opet ne moze jednostavno. Vazno je da se kruzi, da se rola, u vise traka savremenim kruznim tokom. Oni koji idu iz Atenice a zele u Nemanjinu ukrstaju se kod Proletera sa onima koji idu iz grada a koji su primorani da skrenu desno zeleci u Atenicu.
A te sahte ispod nivoa mora, one su plod postepenog nabacivanja novih milimetara asfalta koje je Velja nazivao asfaltiranje ulica. Preko starog i urnisanog sloja se nabaci 5 cm i raja vikne: bravo Veljo, samo on radi nesto. Zato u parku imamo stazice sa neobicno debelim slojem asfalta oko 30 cm. mislim koji je kasnije kompenzovan koliko - toliko novim slojem zemlje u parku koji je vrlo opasan po cetinare, tacnije borove cija stabla ne trpe nasipanje.
 
Nego, kad ce da zatrpavaju kanale koji su se isprecili preko kolovoza a koje su iskopali radi nekakvih instalacija po zgradama? Kada jednom iskopaju, tesko ih ponovo zatrpavaju. Imam utisak da im je namera da ljudi svojim kolima ( amortizerima ) utabaju sto vise zemlju koju oni jednog dana asfaltiraju.
 
Sto se tice visokih ivicnjaka ja sam bas za njih. Oni su postavljeni tamo gde nije dozvoljeno parkiranje, samim tim se i guzve smanjuju.
Sad sto nemamo dovoljno parkinga to je vec druga stvar.
Sto se tice kruznog toka mislim da treba biti nenormalno lud da bi smislio onako sranj*.
A sto se tice kanala, naravno da je lakse piti kaficu u inspekcijskoj kancelariji nego prosetati se malo gradom...
 
Al najbitnije od svega je dase na ljubiću gradi crkva caru lazaru... pored onolkog tanaska raića... eeeeee... pa jel ti znaju štae istorija... ?!?!?... a jož gore je tošto nikad neće ni sagraditi... i ima livada dostane onako unakažena... ida kad ljudi sa svih strana zemlje dođu ovde da vide kakvismo neandertalci...
 
I ja se slazem za ivicnjake. Sto visi, to manje sanse da se parkiraju na trotoarima. Sto se tice crkve - ako, neka se dizu i sto vise da ih ima. Zasto Lazaru? Zato sto je proglasen za sveca dok Tanasko nije pa je zato nemoguce dici crkvu posvecenu svetovnom coveku. Mnogo veci problem je u tome sto izgleda Velje sami sebi dizu crkve u kojima sami sebi prave ikone.
 
Mai nekje on proglašen za sveca... al kaaakve veze ima ovaj kraj snjim pada muse gradi crkva... ?...
Madai nekontam štoje on proglašen za sveca... al tosu sad druge priče...
Ima tooolko prečih stvari koe treba uraditi...
Ai jošje crnje što oćeda sagrade crkvu od sakupljenog novca... narod nema lebada jede i saćemo svi skupada ko od šale sagradimo crkvu... misiiiim...
Glupostima nikad kraja...
 
Zasto svetac? Zato sto je izasao pred mnogo vecu vojsku da brani Hriscanstvo i Srbiju ( pa i Evropu ), zato sto je junak, zato sto je mnogo toga sto ti izgleda ne razumes. Lako bi razumeo poturistvo, recimo. Zasto u ovim krajevima? A zasto da ne? Dok parkove jos uvek " krase " glavudze Srpskih odroda i izdajnika, hulja i prevaranata da se crkva ne dize jednom Lazaru? Sta bi ste, da dovedete siptare i da im ispoklanjate ovo sto je ostalo kako su vasi preci uradili sa Kosovom?
Crkva se dize sakupljenim novcem, znaci - dobrovoljno pa se ti tu nemas sta zaliti i busati. Hvala Bogu da se prvo dize crkva i da ih ima jos vise jer tek onda mozemo racunati na blagostanje kojeg smo se odrekli i postali najgori bezboznici koji nikako ne kapiraju da ovlika beda i nesreca upravo ide od njih. Vise crkava - manje takvih kao ti - bolja i lepsa zemlja.
 
Pa kad smo tolike stipse. Dajemo pare onom za TV pretplatu redovno kao ovce a crkve ne mogu da se zavrse. Ona nova ka Slobodi i ne sluti joj se kraj radova. Dizu se stambeno - poslovni objekti na atraktivnim lokacijama samo tako. Od cijih para? Od para naroda koji nema da jede. Ali to izgleda nije problem, problem je kada se pravi crkva pa jos - Caru Lazaru.
 
DzoA:
Sto se tice visokih ivicnjaka ja sam bas za njih. Oni su postavljeni tamo gde nije dozvoljeno parkiranje, samim tim se i guzve smanjuju.
Sad sto nemamo dovoljno parkinga to je vec druga stvar.
Sto se tice kruznog toka mislim da treba biti nenormalno lud da bi smislio onako sranj*.
A sto se tice kanala, naravno da je lakse piti kaficu u inspekcijskoj kancelariji nego prosetati se malo gradom...

Ivichnjak da, ali ne BARIKADA. Ono su nasipi, a ne ivichnjaci. Tek sad su ispravili to kod vulkanizera Jevta, pored Lukoil pumpe, pa su postavili ivichnjake s prelazom. Ali ssta ccemo ssto po gradu ima more mesta, gde narod ne mozze kolima izacci iz avlije ili ucci u dvorisste normalno, osim ako ima dzip, a da ne obije branike, spojlere i "razradi" spone ?! Dakle, ima po ovom nassem muchenom Chachku joss posla za nedosskolovane saobraccajne inzzenjere.

I joss jedna zanimljivost. Ko je issao od Atenice k gradu, kod kafane "Mali Raj", znak koji ukazuje da se nailazi na bezumni kruzzni tok, postavljen je naopako, tj. pogressno, tj. "svichovan" je sa drugim koji je na suprotnoj strani, kad se iz Ciganmale ide k Atenici, preciznije kod stovarissta na ukrsstanju ulice "Dr Missovicc" sa Birchaninovom. Da je iko iole pametan radio to ssto je bolje da nije radio, ne samo da ne bi rnjali glupost zvanu kRUZZNI tok, vecc ne bi ni pobrkali znake, koje ochito ni sami ne kapiraju. Jadni i bedni nam gradski saobraccajni urbano-nazovi-inzzenjeri !!!
 
xaxaxaa e jos se zale na ivicnjake,koji bil-de!
tako ti je to druskane kad su nasi vozaci navikli da ulaze u krivine ko u shikane sa 60 i vise km/h...
ko ne protrci pesacki -taj ostavi kosti!
nego polako-uspori sumaheru [to vazi i za tebe king7 video sam kako vozis] i videces kako je lepo kad se vozi 20-25 na sat ,i kako ima mesta u 2 trake da se lepo prodje i to jos bez ikakvih ukrstanja [i moguceg sudara].
Odlicno uradjeno.
 

Back
Top