Zašto izbore raspisuje Tadić?

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
Према његовој оцени (Борис Тадић), седница Скупштине у ноћи између четвртка и петка показала да је Србији потребан један сасвим другачији парламент, у којем мора да се успостави потпуно другачија одговорност. Ова констатација је рабљена током свих година тзв српског парламентаризма по његовом наводном васпостаљању након периода титоистичке диктатуре, и вазда смо имали исти, дакле титоистички концепт парламента, страначки, безглави, беразумни и корумпирани, овако или онако, све једно.
Његова констатација да је став контакт групе донет, вероватно је истинит и ја му не бих ништа нити додао нити одузео.
Међутим, ако је све то тако, ако ми идемо на изборе, онда мени мало тога може да буде јасно а, Бога ми, и разчложно и логично.
Како чланице Контакт групе буду међусобно буду изтрговале (читај Русија и Америка) око Јужне осетије, на пример, и других неких стратешких интереса, а послењ избора у Србији, они који буду освојили власт, мораће да ваде кестенје из ватре и да преузму терет одговорности за оно што је неминовно, пред народом и историјо. Ја нешто не видим политичку снагу која би тај терет могла да прими на своја плећа. Нема ни политичке личности са интегритетом која би могла да артикулише одговорну политичку платформу. Све остало је земља и вода, односно каљуга!
И шта се намеће као вероватно могуо закључак. Ја видим две опције: Прво, или сви верује у чудо, а чуда се као што је опште познато ретко догађају, бар не у Србији, још од времена Тарабића, или, друго, сви који излазе на стартне парламентарне позиције рачунају на власт којом ће неумитност моћи добро уновчити, најскуплјим потписом у историји цивилизације.
Некако, интуитивно ваљда, више ведрујем у ово друго.

Подпитањ, колика је цена потписа, хајде да лицитирамо!
 
Билборди у Бг и околини од ДС:
"ЖИВОТ ЈЕ САМО ЈЕДАН".........ЗЂ...цитат визионара покој му душе.............
Рупа у саксији се открива из дана у дан........шта се са тиме говори..................

Г-дин Тадић са ДС и г-дин Динкић са Г-17 па још плус..а то плус се осетило и те како.....ходају од синоћ руку под руку.....Чеда им је позадинско обезбеђење......нормално уз подршку Кораћа и осталих из логистике...............бем ....има ко ће и да схвати.........................
 

Back
Top