Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam jos pol.Tri puta sam bila hospitalizovana zbog obilnog krvarenja pa mi nije padalo na pamet da pitam za pol.A ovo moje ispupcenje sa desne strane pupka stoji danima i nema veze sa crevima i besikom,nego se bebac namestio tako.Nego brine me da li je on to napredniji u razvoju a drugi zaostaje?U iducu sredu cu na ultrazvuk,pa cu videti a do tada cu da brinem.
Jelena mb,od kada pijes tothemu,koliko ampula i jesi li pravila pauzu?Ti setas kako sam razumela?Nemas serklaz i nisi otvorena?Ne moras da mirujes?
 
Ne znam jos pol.Tri puta sam bila hospitalizovana zbog obilnog krvarenja pa mi nije padalo na pamet da pitam za pol.A ovo moje ispupcenje sa desne strane pupka stoji danima i nema veze sa crevima i besikom,nego se bebac namestio tako.Nego brine me da li je on to napredniji u razvoju a drugi zaostaje?U iducu sredu cu na ultrazvuk,pa cu videti a do tada cu da brinem.
Jelena mb,od kada pijes tothemu,koliko ampula i jesi li pravila pauzu?Ti setas kako sam razumela?Nemas serklaz i nisi otvorena?Ne moras da mirujes?
Близаначка трудноћа увек резултује неједнаким бебама.
Једна бебица ће свакако бити већа и то најчешће од 10%(мислим на тежину) па и више, чак и када су идентични близанци.
Моје близнакиње(нису идентичне, природно зачете) изједначиле су се тек прошлог октобра са таман три године.
 
hvala Samma na dobrodoslici...
kazu treba da se odmara posle jednog ciklusa,a ja sam imala bas dva.I to jedan u martu,a drugi u aprilu.Pisala sam vec da prvi nije uspeo zato sto je stimulacija bila slaba,tako da jajne stanice nisu bile dobre.Vratili su mi dve,a ostale nisu mogle da se zamrznu jer nisu bile dovoljno dobre.Posle dve sedmice sam imala mens.i treci dan od mens.pocela sam ponovo sa stimulacijom.I to sa duplo jacom nego prvom.A takodje sam tad i bila u pokretu(Srbija,Makedonija..)i samoj sebi davala inekcije ali ovog puta u rame.I dobila sam 10 jako dobrih stanica.Opet su mi vratili dve.Posle neke dve sedmice prokrvarim,i mislila sam nema pojma.I tako nisam znala da sam u drugom stanju nekih 5-6 sedmica.Radila ko konj na poslu i bas nisam pazila.I onda kad sam otisla na redovni pregled kod mog gin.i on mi rekao da sam u drugom stanju.Zaboravila sam da kazem da sam redovno pila kompleks vitamina,koje i danas koristim,samo sto su posle 13.nedelje sa dodatkom jedne Omega 3 kapsule.
Termin mi je 01.01

Imaces januarsku bebu, najlepsi poklon za Novu godinu! Divna prica, da znas da mnogo ohrabruje i uliva nadu. Ja pijem omega 3 kapsule s vremena na vreme, nevezano za vto.
Joj, ljudi sto sporo prolazi vreme...
Brojim dane do pregleda i ne mogu da iscekam...
Kad ce da nam se jave Ikica i Pavlicak?
 
ćaos drage moje, evo malo sam se oporavila od alergije, danima nisam spavala, glava razbija, nos zapušen, nemam vazduha.....šmrc. juče bila kod alergologa, dala mi neke kapi i sprej, čini se da pomaže, i sad planiramo da odemo negde u planine ili na more, umreću ovde....
inače raste mi stomak :eek::eek::eek: mislim ja još je rano, 10 nedelja, ali brate ne mogu vruće pantalonice da zakopčam, ispade mi stomak ahahahhahah dragi umire od smeha, šta će.
joj ja na ekspertni idem tek 13 septembra, ko će to dočekati....ja bih svake nedelje na uz, samo da znam de je sve ok.

ja idem kod dr Ivković u dom zdravlja Signal, i ne planiram da se nešto posebno uvlačim onim dr iz Betanije, pa šta mi bog da. Ne znam kakav je dr stručnjak, kao osoba je super, mogu da je zivkam telefonom i uvek izlazi u susret. Valjda zna šta radi. a ja sam rešila, da će sa mojom trudnoćom biti sve super i da ću se poroditi prirodno, bez lekova, i bez seckanja, šivenja goblena...ima da rodim ko one žene pre 100 godina na polju ahahahhahahah :super:

ljubim vas sve!
 
Čičak to ti je od vrućine,ja izađem napolje oko 20h,što i tebi preporučujem.I ja jedva dišem,kao na škrge a klima non stop radi.Dr Vejnović je dobar stručnjak ali je skup,ako budeš išla kod njega na kontrole redovno onda ćeš imati privilegije u porodilištu.Matorka ide kod njega.
I ja sam nonstop unutra, juce se zeznula pa izasla na 5 min.popodne. Uvece i ja sednem malo na terasu, ali i tad bude sparina, a i ne mogu dugo da sedim.
Radi i meni klima al opet imam osecaj da me vrucina pritiska... Cudno je sve to, kad meni nikad vrucine nisu smetale(zdravstveno)...

Kontam da mi je bolje da idem kod nekoga, ko me moze i poradjati, jer moja dr.kod koje ja idem priv.u ns ne radi drzavno.

Kako su tvoje bebice?
Kako si ti?

Zene pisite nam svoje tegobe po ovom cudu od vremena, meni, a verujem i drugima bude lakse kad vidimo da nismo jedine...

3 poljubca za tvoje bebice...
Običan uz kod Vejnovića je 7000din, a ekspertni 9000din. Zakazuje svake 4 nedelje i ne insistira na suvišnim pregledima.
Zlobnice, jesu li te prošle mučnine?
Iskrena da budem, pare mi vise nisu vazne... Da neko moze da me postedi ovog bola milione bi platila... Ali ne moze...

Jeste skuplji, ali nadam se da vredi... Bas cu zakazati, valjda je dovoljno nedelju dana unapred?
Ja bi volela ako bi se sa njim mogla dogovoriti i oko porodjaja, da me on vodi do kraja?

Javicu vam moje utiske.
Ne znam jos pol.Tri puta sam bila hospitalizovana zbog obilnog krvarenja pa mi nije padalo na pamet da pitam za pol.A ovo moje ispupcenje sa desne strane pupka stoji danima i nema veze sa crevima i besikom,nego se bebac namestio tako.Nego brine me da li je on to napredniji u razvoju a drugi zaostaje?U iducu sredu cu na ultrazvuk,pa cu videti a do tada cu da brinem.
Jelena mb,od kada pijes tothemu,koliko ampula i jesi li pravila pauzu?Ti setas kako sam razumela?Nemas serklaz i nisi otvorena?Ne moras da mirujes?
Dosta zena pominje pauzu u uzimanju totheme?
Ja je pijem vec mesec dana, 3 ampule dnevno, bez pauze... Jel to normalno?
 
ćaos drage moje, evo malo sam se oporavila od alergije, danima nisam spavala, glava razbija, nos zapušen, nemam vazduha.....šmrc. juče bila kod alergologa, dala mi neke kapi i sprej, čini se da pomaže, i sad planiramo da odemo negde u planine ili na more, umreću ovde....
inače raste mi stomak :eek::eek::eek: mislim ja još je rano, 10 nedelja, ali brate ne mogu vruće pantalonice da zakopčam, ispade mi stomak ahahahhahah dragi umire od smeha, šta će.
joj ja na ekspertni idem tek 13 septembra, ko će to dočekati....ja bih svake nedelje na uz, samo da znam de je sve ok.

ja idem kod dr Ivković u dom zdravlja Signal, i ne planiram da se nešto posebno uvlačim onim dr iz Betanije, pa šta mi bog da. Ne znam kakav je dr stručnjak, kao osoba je super, mogu da je zivkam telefonom i uvek izlazi u susret. Valjda zna šta radi. a ja sam rešila, da će sa mojom trudnoćom biti sve super i da ću se poroditi prirodno, bez lekova, i bez seckanja, šivenja goblena...ima da rodim ko one žene pre 100 godina na polju ahahahhahahah :super:

ljubim vas sve!
Od sveg srca ti zelim da bude upravo tako ko sto pises...
I sama sam sebi tako odredjivala tok stvari u zivotu... I uspe...
Samo se covek ponekad opece, ko ja sad, pa vise nikome ne veruje... :-(

i ja bi tako na UZ isla cesce, nesto mi to na 4 nedelje puno... Al niko mi nista ne govori... A jane znam jel to skodi bebi? Mada po bolnicama rade jednom nedeljno... Nisam pametnam pitacu lekara.

Suki, srecan put gde god se uputis! Lep provod i odmor! Ti si sad najsrecnija zena na svetu i zato uzivaj!!!


Veliki pooozzz...
 
Hahahh Zule secenje i sivenje ti ne gine bolje to nego da popucas pa da nemogu da te sastave.
Padar to je skroz normalno, u prvoj trudnoci mi se beba namesti skroz an jednu stranu recimo desnu a sa leve strane je bukvalno rupa nema niceg.
Cicak nema sni potrebu da izlazis veruj mi, ja idem na posao juracma gore-dole a u skitnju idem tek posle 20h. Ja totemu nisam nikad pila zavrsavam sve sa kalivita tabletama i ks je u normali.
Blizanci obicno nisu iste kilaze i to je skroz normalno. Meni je termin 29.12. ali videcu da to ranije zavrsimo inace kako krecu neradni dani ima da me drze do srpske nove godine u bolnici.
 
Ne znam jos pol.Tri puta sam bila hospitalizovana zbog obilnog krvarenja pa mi nije padalo na pamet da pitam za pol.A ovo moje ispupcenje sa desne strane pupka stoji danima i nema veze sa crevima i besikom,nego se bebac namestio tako.Nego brine me da li je on to napredniji u razvoju a drugi zaostaje?U iducu sredu cu na ultrazvuk,pa cu videti a do tada cu da brinem.
Jelena mb,od kada pijes tothemu,koliko ampula i jesi li pravila pauzu?Ti setas kako sam razumela?Nemas serklaz i nisi otvorena?Ne moras da mirujes?

Ne mora da znači da jedna beba bolje napreduje,nego možda su tako postavljene.Znaš li u kojem su položaju?
Meni je jedna devojčica dole popreko malo više karlično onako više ukoso,glavica joj je desno,druga je levo karlično a dečak je desno karlično,pa je on višlje u odnosu na drugu devojčicu.Pa mi je stomak veči na desnoj strani i pupak mi nije na sredini stomaka.
Pila sam Tot hemu oko 17 nedelje kad sam prokrvarila mesec dana 2*1,pa sam prešla na tbl gvožđa Ferrum sandoz.Na zadnjoj kontoli dr mi je opet uveo Tot hemu 10 dana 2*1 pa onda 1 dnevno.Hemoglobin mi je dobar samo su mi eritrociti bili malo niži.
Mirujem samo obično suboto idem sa mm u veće kupovine,kupili smo sve za bebu...Preko nedelje ležim,ne radim ništa svekrva kuva ručak još od januara a mm radi sve po kući.Moram malo da prošetam .Obično uveče prošetam do ćoška to je nekih 10 kuća i nazad zbog cirkulacije.
Nisu mi radili serklaž grlić je zatvoren celom dužinom i 2,8mm je.Idem na kontrolu 6.9. pa ćemo videti koliki je onda i kad će me hospitalizovati
 
jelena, pa ti si odlicna!


Ja sam ljudi moji u suzama do guse... Danas vadila krv, D-dimer mi 1100... A pre 10 dana bio 154...:sad2:
kad sam se konsultovala sa dr.ona kaze samo da nastavim istu terapiju!! A to mi je rekla i kad je bio 154!!

Ozbiljno mislim da zena nije normalna!

Bas sam s*****na i zabrinuta! Ne znam ni kod kog lekara da se obratim za taj dimer? Ko zna jel se ginekolozi uopste razumeju u to!
Dodje mi da se ubijem od muke!:sad2:
 
Jelena mb,meni je jedna beba prednjacila glavicom a druga karlicom,jedino ako su se okrenule,ne znam,na zadnjem UZ su bile apsolutno istih dimenzina,BPD,FL,AC,HC sve isto,razlika u BPD je bila 1 mm.U sredu cu na UZ pa cu videti.Mada u sredu idem u dispanzer gde je uz katasrofalan u odnosu na klinicki centar gde sam do sad radila,daj boze da vidi detalje.A tothemu pijem 1x1 ampulu i popila sam 16 ampula,rekli su mi 14.da popijem ,a krenuli su bili sa tabletama gvozdja 4 dana pa uveli tothemu a izbacili ferum sandoz.Ispicu 20 tothema do srede do kontrole valjda nece biti mnogo.A posle na osnovu krvne slike.kako dr kaze.Danas sam popila zadnji utrogestan i vise ga necu piti,mada sam ga pila do sada na svoju ruku.21.-va sam nedelja.Ginipral na 4 sata i verapamil 2x1 pijem,to ide do kraja.Ne pregledam se ginekoloski zbog krvarenja pa nemam pojma kakav mi je cerviks.Pozdrav!:heart::heart::heart:
 
zsuki, ja sam dabl radila u medlabu, to je obicno vadjenje krvi.... u cetvrtak idem u deciju bolnicu na konsultacije sa geneticarem, a planiram da tamo radim i ac. inace ac se radi i u betaniji, a i u privatnim ginekoloskim ordinacijama.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top