Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za nenades,
Adresa doktorke je ..................................., ona je Dr. Gordana Ivanovic, i imam samo da ti napomenem jedan detalj vezan za njih.. Bolnica Ivanovic radi kao drakstor, svaki dan od ujutru do uvece i subotom i nedeljom, stalno su tu, aliiiii nerade avgust i februar, tada su na kolektivnom odmoru, I vec u Julu prestaju sa VTO i nastavljaju tek u septembru,da znas ako ih pozoves da se neiznenadis. Imaju i oni ljudi pravo na odmor.. Rezultate ce ti prihvatiti ako su skoriji, ali ona iskljucivo trzi da se svi rezultati rade u "konzilijumu" i "pasterovoj" koji su bukvalno najbolji i najefikasniji u Beogradu a i kada izvadis krv ili koji vec rezultat da dajes oni salju doktorki rezultate. I nebrini nisi jedina iz unutrasnosti, samnom je bila devojka koja je putovala iz Loznice sto i nije tako blizu.. Zelim ti puno srece, nazovi ih i videces da nisi pogresila..Inace sam cin VTO je kod njih 1500e, ja sam ti juce rekla da je nas izaslo 2500e ali tu sam ja sve zivo racunala, i lekove i preglede i terapije.. Pozdrav!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sandra
hvala na podrsci.
Danas sam uradila test krvi, radjen je 14 ti dan od aspiracije jajasaca, 12 dan od transfera. I kako sam dosla kuci poceo je jaci braon iscedak.
Razgovarala sam sa mojom tetkom, mojim andjelom i ona koja nikad ne odustaje jos misli "da su mozda pogresili". Mila moja, ona se jos nada i savetuje da se ja ipak jos par dana pazim.
Naravno, ne mogu da se nadam, jer i ovako je shok bio jak.
Ne znam, trebace mi neko vreme da se oporavim.
Koliko si ti cekala izmedju dve vto? Ja sam cekala 4 meseca. Mislis da je to dovoljno?
 
Draga ladybug, ja sam radila betu 14-tog dana POSLE TRANSFERA. Prvi put cujem da neko radi 12-tog dana.. Iskreno! Pa meni je kucni test 13-tog dana jedva pokazao bledu crticu, ceo dan sam je tumacila dali je crta ili se tripujem, a eto uhvatile su mi se trojke. I jesi li zvala doktora koji ti je radio VTO? Meni su kada sam im javila da mi se pojavilo braon po vesu odmah prepisali progesteron i jos uveg ga primam. Poslusaj ti tetku, lezi i dalje odmaraj, nista ti se nece promeniti za dva dana mirovanja. Mislim da moja doktorka radi ponovni VTO posle mesec dana, ali i to je individualno, ja sam cekala tri zato sto su mi jajnici odlepili pa je cekala da se smire, opet svaka zena je individualna i ima razlicit problem, pa po njoj se i odredjuje kojiko mora da pravi pauzu. Stvarno draga ponovi betu 14-tog dana, tada kazu da je najtacnija. Nemoj jos da gubis nadu, odmaraj i cekaj jos ta dva dana pa onda da znas na cemu si. Joj znam da se grozno osecas i da ti je tesko ali drzi se.. Veliki pozdrav
 
Mile moje,
menstruacija je stigla u punom naletu na zalost.
Doktorka me je i zvala da mi javi betu, jer rezultati iz laboratorije idu direktno njoj. Prema tome ostaje mi da se pomirim sa tim da jos moram da cekam. Juce sam se osecala uzasno prazno,ali danas je ipak bolje.
Sandra koji ti je dan uradjen transfer embriona.Meni ovde uvek rade posle dva dana.
Sada cekam da sve ovo prodje i da vidim za dalje. Da li nastavljam na istoj klionici, mozda dodjem za Srbiju da tamo uradimo(jeftinije je)...Ali do kraja godine nista.
Nadam se da cemo i dalje biti u kontaktu. Svako dobro
 
bubamaro, bubamaro, baš mi je žao što čujem ovako nešto!!! A baš sam navijala i držala figice za trocifrenu teta betu, kad ono ništa. Moraš biti jaka, to znaš, danas i sutra otpati, prekosutra vraćaj osmeh na lice i smišljaj planove za dalje. Mi smo hrabre u srcu i nemamo vremena za padove i patnje!!! Suze??? E, sebi sam ih obećala ali tek kad rodim bebu, da budu one prave, radosnice, pre toga ih ne želim na licu ma šta god da se desi!!! A čeka me svašta nešto loše, saznadoh ovih dana,detaljnije ću pisati ovih dana, da ispratim situaciju do kraja. Ja sam inače stara Maša, nešto imam problem sa logovanjem juče i danas, moradoh da se ponovo registrujem samo da bih te pozdravila. Nadam se da će mi adminiostracija rešiti problem brzo pa se javljam sa svojim pravim nikom. Do tada šaljem ogroman zagrljaj podrške.......kiss ostalim curama
 
Jao draga ladybug tako mi je krivo... Evo nisam jos oci otvorila kako treba odmah sam se ulogovala da vidim ima li vesti o tebi i sta se desava.. Neznam draga sta bih ti rekla sem da mi je jako krivo zbog tebe ali moras biti jaka, znam tacno kako se osecas, i svi koji su to preziveli znaju ali jeb... ja stalno ponavljam IDEMO DALJE! Veliki pozdrav i cuvaj se. ps. Transfer su mi radili drugi dan posle vadjenja jajnih celija, ali kaze doca da moze od 2-5 dana da bude pauza za vracanje. Umalo da zaboravim sta si me pitala..Plavusa ostaje plavusa, koliko god se maskirala u drugu boju.. :)
 
Masho bas mi je drago da te cujem. Hvala svima na podrsci.
Evo me vec sam skoro "ona stara", mora se dalje.
Resili smo da ostavimo sve do nove godine , da se oporavim od svega ovoga, malo skoncentrisem i na druge stvari,pa ako se neko chudo ne desi u medjuvremenu ,onda opet na pokusaj.
Trebam da razgovaram i sa doktorkom,da vidim njeno misljenje u vezi ovog pokusaja ,mozda da uradim pregled i vidim da li je sve u redu.
I naravno u Avgustu sam u Srbiji!!! Razlog za osmeh:-)
 
Caos drage moje, ja sam danas bila do doce da primim bocu i doca me ubio u pojam.Jos nemogu da dodjem sebi pa sam se kao macka izvukla iz dnevne sobe (gde su mi inace gosti) i ostavila muza tamo da se sa njima gnjavi. Nemogu nisakim da pricam, nisam nesto raspolozena pa sam dosla vama da kuckam bice mi lakse.. Doca mi je uradio UZ neplanirano,kaze cisto da vidimo jesu li svi na broju, i rekao mi je da se spremim i da dodjem u nedelju da mi izvade jednu bebu. Kaze da je dosta rizicno i da nebi izgubila sve tri u 25-26 nedelji morace da mi izvadi jednu bebu.. :(
Jos mi je rekao da je pitanje dali ce ostati i te dve do kraja, kaze hoce, ali da budem spremna da moze i to da se desi. E sada sam stvarno s*****na, pa covece kroz sta sve prodjes sa onim silnim bockanjem, vadjenjem krvi svaki drugi dan, gutanjem svih silnih tableta, totalna anestezija, vadjenje jajnih celija, vracanje embriona..LEZANJEEE i kad pomislis TRUDNA SAM sada je sve ok, shvatis da si ustvari I dalje na pocetku.. A najcrnje sto moram jos da platim 200e za to sto mi vade bebu.. :) Nisam cicija samo mi je to odvratno, obozavam doktore kod kojih idem i stvarno su savesni i posteni ali malo mi je bezveze sve to. Ostavis im par hiljada evra na VTO i onda kada se uhvate tri bebe oni ti naplacuju i vadjenje bebe.. EEE jeb...
Ma nije mi za pare, nego sam besna pa pricam svasta, htela sam vas da pitam jel imao neko slico iskustvo i jel zna sta se tu desava..? On mi je rekao da se to iglom bocne u stomak (valjda na bebu) i ona ispadne.. (Boze kako odvratno zvuci) jel zna neko jel to bolno, ima li nekih posledica i sta ja znam, molim vas sve sto znate pisite. Mislim pitala sam ja sve docu ali mi je lakse da cujem od nekog ko je to prosao a ne od doce kome je to rutina.. :(
ljubim vas,pozdrav!
 
evo ja napokon uspela da se logujem na staro korisničko ime pa da se odmah javnem........
sandra, nemoj da se ništa brineš, ja sam odmah znala da će ti to preporučiti ali nisam naravno htela ništa da komentarišem. Ja poznajem nekoliko žena koje su imale multipli trudnoće, odnosno trojke i gde je zbog visokog rizika obavezno radjena redukcija jednog bebca. Šta je zapravo suština: doktor je trebao da ti lepo objasni rizike takve trudnoće, da ti sve lepo ispriča šta se može dogoditi ako zadržiš sve tri bebe a na tebi i samo na tebi je odluka šta ćeš uraditi dalje. Postoji i mogućnost da će jedan bebac odlučiti da sam ode, nemoj ni to da te brine ako vidiš malo krvi. Prirodna selekcija. Ako se priroda sama ne postara da to reši onda ti odlučuješ. Ne mogu ti dati savet šta da radiš,skoro mi je moj doktor rekao za ženicu koja je isto kod Goce ostala trudna sa tri bebca, moj dr,joj je rekao da treba redukcija jednog ali ona nije htela da čuje. Nakon tog sam se dobro zamislila šta bih ja radila da sam na njenom mestu. S jedne strane, godinama čekam i molim Boga da mi poda dete,dobijam tri bebe i jednu moram da otklonim??? Dodje mi kao veliki greh!!! S druge strane, tri bebe je ogroman rizik po sve tri,tu je prevremeni porodjaj sigurno, da li će biti dovoljno velike, da li će biti ssve ok, mogu da upropastim sve tri........ dilema, nema šta. Sedni sa mužem i lepo razmislite šta ćete da radite. Šta god da odlučite, biće ispravna odluka. Ja držim fige i šaljem moralnu podršku. Sve žene koje poznajem a uradile su to imaju divne blizance. Nikakav rizik nije bio ni kod jedne po ostale dve bebe, odnosno sve su rodile zdraave i prave bebe. Upoznala sam ženu koja ima tri bebe iz skroz prirodne trudnoće???!!!! Isto su super, zdrave i prave tri preslatke devojčice. Odluka je samo tvoja. Znam da je teško, ni sama ne znam šta bih radila da mi se to desi. A deo o novcu??? Samo mi to ne spominji, molim te! Ajd kiss i javi nam šta si odlučila
 
Sandra, Maša je u pravu, sedni lepo sa suprugom i porazgovarajte šta vam je činiti. Ako će tebi da bude lakše, posavetuj se sa dr Željkom Mikovićem sa "Narodnog fronta". On je stručnjak za višestruke trudnoće i najbolje će ti objasniti sve što te zanima. Držim ti palčeve.
 
Ma znam drage moje u pravu ste 100%
Odlucila sam ja odmah, nemam sta ni da razmisljam koliko god je bolno sto ti u 10-toj nedelji vade jednu bebu pa bolje i to nego da izgubim sve tri u 25-26 nedelji i da se onda ubijem.. Ja stvarno verujem mojim doktorima(bracni par je u pitanju) ti to Masnice znas,oni su stvarno genijalci i nebih nista drugo uradila od onoga sta mi oni savetuju, stvarno, nikada u svom zivotu nisam toliko verovala kao njima, (a inace sam uzasno nepoverljiva i kad osetim da neko oce da me prevari postajem krajnje bezobrazna i ratoborna) :) nego sam malo bezveze, samo to.. Hvala vam na podrsci, pozdrav!
 
Sandradj,
smo me zanima zašto je to kod tebe rizik a neke žene imaju uspešno i zdravo iznete trostruke trudnoće. I zašto uopšte ubacuju po 3 embriona da bi kasnije radili redukciije,
nerazumem....
Nemoj da se mučiš takvim mislima jednostavno sudbina neke stvari rešava bez nas.
Biće sve dobro samo veruj....
 
barbara, rizik je bio i kod tih žena, činjenica je da ima trostrukih trudnoća koje su se završile bez problema, ali činjenica je da ima i žena koje su mnogo loše prošle....... a tri embriona se skoro uvek vraćaju, neke klinike vraćaju i po pet šest??? Tri je najbolje, najveća šansa je da se tada zakače jedan ili dva, retko se desi da se zakače baš sva tri.......
 
Pozdrav svima ja nemam problema sto se tice steriliteta ali imam drugaricu koja ima i dugo je odbijala da prizna da ima problem i konacno je krenula na lecenje. U narodnog fronta je uradila dve inseminacije beyuspesno i to kod doktora vasiljevica pa me zanima da li neko ima iskustva sa njim.
 
Ćao Barbara, ja imam sličan problem. U januaru su mi odradili HSG i snimak je pokazao da postoji hidrosalpings na desnom jajovodu. Posle 3 dana, po savetu lekara urađena mi je laparoskopija i utvrdili su da ne postoji hidrosalpings već da je levi jajovod zapušen. Rezultati HSG-a nisu uvek 100% tačni,nekad mogu da daju pogrešnu sliku.Dr Jovanović (koji je sve to odradio) iz Narodnog Fronta mi je rekao da to nije veliki problem jer je drugi jajovod potpuno prohodan i da su jajnici u redu i savetovao mi je da odradim nekoliko inseminacija. U martu mi je odrađena inseminacija, koja nije uspela, jer je sve odrađeno na brzinu, nestručno i ofrlje, ali je dobro naplaćeno!!!! Tada sam i prestala da idem u Front. Sada sam kod Dr Goce Ivanović, koja je fenomenalna, i ona mi je rekla da moram da ponovim laparoskopiju u Valjevskoj bolnici. Moj savet ti je da se obratiš njoj, jer mislim da nema boljeg lekara, i da obavezno uradiš laparoskopiju.POZDRAV
 
Caos drage moje, ja sam danas bila do doce da primim bocu i doca me ubio u pojam.Jos nemogu da dodjem sebi pa sam se kao macka izvukla iz dnevne sobe (gde su mi inace gosti) i ostavila muza tamo da se sa njima gnjavi. Nemogu nisakim da pricam, nisam nesto raspolozena pa sam dosla vama da kuckam bice mi lakse.. Doca mi je uradio UZ neplanirano,kaze cisto da vidimo jesu li svi na broju, i rekao mi je da se spremim i da dodjem u nedelju da mi izvade jednu bebu. Kaze da je dosta rizicno i da nebi izgubila sve tri u 25-26 nedelji morace da mi izvadi jednu bebu.. :(
Jos mi je rekao da je pitanje dali ce ostati i te dve do kraja, kaze hoce, ali da budem spremna da moze i to da se desi. E sada sam stvarno s*****na, pa covece kroz sta sve prodjes sa onim silnim bockanjem, vadjenjem krvi svaki drugi dan, gutanjem svih silnih tableta, totalna anestezija, vadjenje jajnih celija, vracanje embriona..LEZANJEEE i kad pomislis TRUDNA SAM sada je sve ok, shvatis da si ustvari I dalje na pocetku.. A najcrnje sto moram jos da platim 200e za to sto mi vade bebu.. :) Nisam cicija samo mi je to odvratno, obozavam doktore kod kojih idem i stvarno su savesni i posteni ali malo mi je bezveze sve to. Ostavis im par hiljada evra na VTO i onda kada se uhvate tri bebe oni ti naplacuju i vadjenje bebe.. EEE jeb...
Ma nije mi za pare, nego sam besna pa pricam svasta, htela sam vas da pitam jel imao neko slico iskustvo i jel zna sta se tu desava..? On mi je rekao da se to iglom bocne u stomak (valjda na bebu) i ona ispadne.. (Boze kako odvratno zvuci) jel zna neko jel to bolno, ima li nekih posledica i sta ja znam, molim vas sve sto znate pisite. Mislim pitala sam ja sve docu ali mi je lakse da cujem od nekog ko je to prosao a ne od doce kome je to rutina.. :(
ljubim vas,pozdrav!
Sandra, ja znam jedan slucaj sa trojkama(sestra moje drugarice sa faksa) koja je iznela svo troje . Mislim da su joj takodje predlagali vadjenje jedne bebe ali ona nije htela. Znam da je prelezala skoro celu trudnocu ali sad ima dva decaka i devojcicu (imaju oko 10 godina).Takodje je imala neko lecenje steriliteta(ali znam da nije vto sigurno) pred trudnocu i zatrudnela je sa trojkama.
Ne znam sta da ti kazem, rizici su veliki, na sve strane. Mozda da pitas i drugo misljenje...
Ljubim te puno i zelim da odlucis sta je najbolje za tebe i bebe.
 
Ma neznam.. valjda sam odlucila, mislim da cu otici i da ce me dusa boleti ostatak zivota ali znas kako kazu JEDNO KAJANJE TI NEGINE!
Ma sta je tu je, oticicu, najvise iz dva razloga.. Jedan je sto se toliko godina mucimo da dobijemo bebu i sada trebas da se odreknes jedne, mislim malo mi je bezveze ali bolje i tako nego da ostenemo bez sve tri i da opet budemo na pocetku jer tada bi skrenula garantovano!! A drugi je sto sam razgovarala sa drugaricom koja je radila VTO pre dve godine(pritom ja to uopste nisam znala) i imala tri bebe ali nije htela redukcijujedne i izgubili su sve tri, jedno u 14-toj nedelji, drugo u 20-toj i trece u 25-toj nedelji . E kada se nisam slogirala, znala sam da je bila trudna ali nisam imala pojma o cemu se radilo jer nikada nije zelela da prica o tome.. Sada mukica vec dve godine pokusavaju VTO i nista.. Sva sam se najezila.. E posto ja nikako nezelim tako nesto i raspitala sam se jos kod dva lekara i svi su mi rekli da svi savetuju redukciju bebe zbog sigurnosti, sta da radimo.. U nedelju je dan D i idemo dalje.. ***..
Ladybug kako si ti? Kako se osecas draga? jesi li zivnula malo..
Maso, nikako da te pitam, rekla si da imas neke problemcice i da ces pisati o tome, sta se stobom desava? Jesi li pocela sa bockanjem..? pozdrav svima!!
 
Sandra hvala Bogu zivnuh! Znas kako je, jos uvek boli, ostade oziljak,ali sta je tu je. Na srecu nisam osoba koja "moze" dugo da tuguje, ima stvari koje jednostavno ne mozemo da promenimo.
Nego ja odmah poceh da pravim "planove", moj muzic kaze da moja glava nema mira;-).
Postoji sansa da do kraja godine budem pozvana na vto o drzavnim jaslima. Kako obesparismo kod ove dve prethodne(to me i bacalo u bedak,odakle stvoriti pare za sledecu) ovo puno pomaze.
Sacekacu do zime pa opet.U medjuvremenu vitamincici i treninzi:-))).
Nece ti biti lako, odluka je veoma teska. Posle intervencije lezi i ne ustaji iz kreveta dok se sve ne smiri. Verovatno ce ti i lekari to reci.Mislim na tebe u nedelju da sve to prodje dobro.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top