Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ah da,Yula da pocnes da primas inekcije progesteron???to je odlicna podrska plodu za dalji razvoj..........znam da ovamo na zapadu nije praksa da se daju ,ali ako imas dobrog dr onda neces imati problema nikakvog...cak i dr opste prakse moze da ih prepise....ovde u luksemburgu nema,ali ima ih u nemackoj,ali kako je ovo evropa sve stize za dva dana

mali bolovi su normalni ,veruj mi..........tvoje "slatke" muke tek pocinju:lol::heart:

Pozdrav draga Pazarka,

drago mi je da si se javila. Cuj zlato, nisam nista pisala jer sam htela da vidim sta ce se desiti i kako cu proci. Inace znam da budem panicar i znala sam ako ovde krenem sa kuckanjem da ce masta brzo da mi radi :rumenko:

A sto se tice moje price koja kako kazete zvuci bajkovito, pa meni ne zvuci nista vise bajkovito od bilo cije druge price, i Milici je uspelo isto iz prvog puta. Eto, desilo se i meni da mi se posrecilo, mada mi nije bas tako u startu izgledalo da ce biti. Mozda vam deluje bajkovita ljubaznost osoblja, ali to ne treba da vas previse cudi jer Francuzi su jednostavan takav narod, bar su moja iskustva takva. Ni jedna rec koju sam napisala nije ni najmanje uvelicana, jednostavno sam opisala svoje iskustvo onakvim kakvo je bilo.

Veliki pozdrav za tebe i zelim ti lepu i prijatnu trudnocu!
 
Hellooooo svim forumasicama :):):) javljam se prvi put i ako vec duže vreme pratim ovaj forum. Nažalost iza sebe imam 4 neuspela embriotransfera :(, prvi je bio sa svežim embrionoma, a ostala tri sa zamrznutim. Vantelesnu sam radila u Mariboru kod Vlaisavljevića, i razmišljam se da li da opet idem tamo na embriotransfer (pošto imam još 3 zamrznuta embriončića :)) ili da krenem ovde u nove ratne pobede::) pošto iskreno rečeno nisam zadovoljna sa njihovim radom, ko na traci, sledeci pa sledeci, itd. Kad ih pitas u cemu je problem zašto nije uspelo da li treba da se rade neke dodatne analize, samo klimnu glavom i kažu ništa ne brinite samo treba pokušavati mora jednom da se primi a i čekaju vas ovde još odlični embrioni i tako svaki put. Nisam pametna ni gde bi ovde otišla kod kog doktora, bila sam i u Jevremovoj oni su mi dali neke silne analize da radim i to po mogućstvu kod njih, verovatno da uzmu još koji dinar, i kod Goce Ivanović (pre godinu dana, ona nije htela da mi radi vantelesnu zato što sam po njoj isuviše mlada, do tridesete ćemo napraviti dete tako mi je rekla). Inače za vantelesnu smo se odlučili zato što je kod mog verenika ustanovljena oligospermija, kod mene je navodno sada sve uredu, imala sam probleme sa štitnom žlezdom ali sam je sad dovela u normalu i imam jajnike nalik na policističe (šta god to značilo). Da li neko može da mi objasni šta je to ispitivanje koagulacionog statusa koje analize treba da se urade pošto sam uradila neke četiri ali to verovatno nije dovoljno, a hematologa ne mogu nikako da navatam. Pozdrav svima :):):):)
 
Pozdrav draga Pazarka,

drago mi je da si se javila. Cuj zlato, nisam nista pisala jer sam htela da vidim sta ce se desiti i kako cu proci. Inace znam da budem panicar i znala sam ako ovde krenem sa kuckanjem da ce masta brzo da mi radi :rumenko:

A sto se tice moje price koja kako kazete zvuci bajkovito, pa meni ne zvuci nista vise bajkovito od bilo cije druge price, i Milici je uspelo isto iz prvog puta. Eto, desilo se i meni da mi se posrecilo, mada mi nije bas tako u startu izgledalo da ce biti. Mozda vam deluje bajkovita ljubaznost osoblja, ali to ne treba da vas previse cudi jer Francuzi su jednostavan takav narod, bar su moja iskustva takva. Ni jedna rec koju sam napisala nije ni najmanje uvelicana, jednostavno sam opisala svoje iskustvo onakvim kakvo je bilo.

Veliki pozdrav za tebe i zelim ti lepu i prijatnu trudnocu!


hvala Bogu da ti je uspelo iz prvog puta,barem ja znam kako je to kada ne ide od ruke

bajkovito zvuci jer sve onako opisano deluje zaista tako.........ali zaista to je nebitno:super::super:

a sto se tice ljubaznosti draga,nisi ti daleko od mene,ja sam u luksemburgu ,od granice francuske me deli svega 10 km,a i sama ovde radim kao medicinska sestra,tako da znam kakvi su................a sto se tice ljubaznosti naseg osoblja,ima svega,ali sto se tice jevremove,ja sam apsolutno zadovoljna,takodje i kada sam bila kod dr Save Micica a i na klinici u leskovcu.........mozda sam ja izuzetak:lol:
recimo ja dr milici sa svakog UZ ovde saljem e-mail sa rezultatom i pozovem je nakon toga i ona mi najljubaznije kaze ono sto misli...........i hvala joj na tome,zaista cenim nju i kao zenu a i kao dr

i ja tebi zelim laku trudnocu,i dve devojcice-sorry ja obozavam devojcice:manikir:
 
Hellooooo svim forumasicama :):):) javljam se prvi put i ako vec duže vreme pratim ovaj forum. Nažalost iza sebe imam 4 neuspela embriotransfera :(, prvi je bio sa svežim embrionoma, a ostala tri sa zamrznutim. Vantelesnu sam radila u Mariboru kod Vlaisavljevića, i razmišljam se da li da opet idem tamo na embriotransfer (pošto imam još 3 zamrznuta embriončića :)) ili da krenem ovde u nove ratne pobede::) pošto iskreno rečeno nisam zadovoljna sa njihovim radom, ko na traci, sledeci pa sledeci, itd. Kad ih pitas u cemu je problem zašto nije uspelo da li treba da se rade neke dodatne analize, samo klimnu glavom i kažu ništa ne brinite samo treba pokušavati mora jednom da se primi a i čekaju vas ovde još odlični embrioni i tako svaki put. Nisam pametna ni gde bi ovde otišla kod kog doktora, bila sam i u Jevremovoj oni su mi dali neke silne analize da radim i to po mogućstvu kod njih, verovatno da uzmu još koji dinar, i kod Goce Ivanović (pre godinu dana, ona nije htela da mi radi vantelesnu zato što sam po njoj isuviše mlada, do tridesete ćemo napraviti dete tako mi je rekla). Inače za vantelesnu smo se odlučili zato što je kod mog verenika ustanovljena oligospermija, kod mene je navodno sada sve uredu, imala sam probleme sa štitnom žlezdom ali sam je sad dovela u normalu i imam jajnike nalik na policističe (šta god to značilo). Da li neko može da mi objasni šta je to ispitivanje koagulacionog statusa koje analize treba da se urade pošto sam uradila neke četiri ali to verovatno nije dovoljno, a hematologa ne mogu nikako da navatam. Pozdrav svima :):):):)

zdravo i dobrodosla:cmok2::cmok2:

zao mi je zbog propalih transfera,ali nekada moraaaaaaaaaa da se primi videces

a sto se tice price za maribor,znam tacno kako to izgleda,jer je u briselu sto puta gore:roll:,zato sam odustala od njih,i ako su oni jedan od najstarijih uneverziteta u evropi koji se bave ovom granom medicine,medjutim meni se nije svidjalo to sto bih svog dr vidjala samo na pocetku a ko je radio preglede,folikometriju ,punkciju a i ET nisam znala,a kada se pozalis svi su dobri i svi su ili profesori ili magistri iz ove oblasti,a na kraju ne znas sta se desavalo sa tobom:roll:........to je jedini razlog sto sam odusatala od njih

a sto se tice jevremove,takodje znam sta pricas :roll:,oni te analize daju svim zenama koje su imale vise neuspelih transfera,znam odlicno sto pricas ..........od prilike se secam svega .....
ovako hormonski status:fsh,lh,e2,pg,prolaktin,androstendion,DHEA-S,kortizol
T3,T4,TSH.......OGTT sa insulemijama
mikrobiolosko ispitivanje
CMV,HSV,Listeralie,Brucella,HbSag,HIV,Coxackie virus ,adenovirus
-kariotpizacija oba partnera
Imunoloska ispitivanja.
autoimuna antitela(ovo se radi na institutu za reumatologiju ili na VMA)
Antinuklearna,antikardiolipinska sa antifosfolipidnim ,antimikrozomalna,antitiroglobulinska ,cirkulisuci imuno kompleksi

Kaogualacioni status
lupus antikoagulans
trombofilije(i stecene i urodjene)

i jos meni je bilo jos laporoskopija i histeroskopija sa biopsiom endometrijuma -histopataloskom i mikrobioloskom analizom dobijenog tkiva

ja kada sam bila prvi put kod njih imala sam 21 god.,i kada sam izasla sa ovom listom svi su me nagovarali da odustanem od ljubica ,a ja sam bila presrecna jer konacno sam naisla na dr koji ce se potruditi da otkrije uzrok 6 propalih transfera,i ako kod mene ne postoji ama bas nikakav problem......za ove analize mi je trebalo dva dana,a za laporoskopiju sam nagovarala dr skoro mesec dana,jer covek nije video razlog zbog cega bi odradio tavku intervenciju-i naravno ubedila sam ga i nikada necu zaboraviti njegov osmeh kada sam se probudila iz anestezije i kada mi je pobednicki saopstio da sam u potpunosti zdrava-a ja ,ja sam zaplakala ,i ako zvuci ludo ja sam se nadala da ce otkriti nesto,otkloniti i da cu sledeci put ostati trudna:roll:
u prvom pokusaju kod ljubica ,nisam ostala trudna ,taj postupak je bio katastrofal,dok u drugom evo moja mrvica sada ulazi u 20. nedelju:klap:
za mene je on najbolji dr, sto je i logicno,kad neko uspe iz drugog puta ono sto najboljim evropskim klinikama nije uspelo6 puta onda za mene nema bolji
a sve ove analize se ne rade kod njih,znaci novac ne igra nikakvu ulogu,njima samo trebaju rezultati da znaju na cemu su,i ti i oni
toliko o njima

bila sam ja i u leskovcu,kod nebojse markovica i miodraga stojkovica.......hm sta da ti kazem,meni je dr miodrag rekao da ja sa mojim muzem nikada necu imati decu ,jer u ejakulatu nema spermatozoida(moram napomenuti da je njemu radjena punkcija testisa tog dana),i da jedino preostaje biopsija testisa,ili banka spermatozoida:eek:,dr ros mu je prepisao proxeed i to je to:think:........pola godine kasnije u briselu mi smo imali 6 embriona:eek: ,bez punkcije i biopsije
inace jedna nasa draga sapatnica sa ove teme je njihov pacijent Anci,ona ima vise iskustva................ali mogu da se pohvalim za ljubaznost u leskovcu
 
veceras ne mogu da zaspim,bebica me lupka po malo,pa meni zao da zaspim:heart::heart:

za zvezdicu i sve ostale ,koje se bore za bolje glavate i repate

ovako ovaj spisak lekova smo sastavili jedan od najboljih urologa ovde u luksemburgu i ja:mrgreen:

ovako.
vitamin E-400 i.u.
vitamin c -1000 mg dnevno
vitamin b12-dnevno 300 mcg
folna kiselina-800 mcg dnevno
selen-800 mcg dnevno
cink-60 mg dnevno
l-karnitin.-2 g dnevno
acetil -L-karnitin -2 g dnevno
l-argnin -4 g dnevno
Proxeed 2x po jednu kesicu
klomifen - 1 dnevno
trental-1 tableta dnevno
ne brinite,nece im biti nista,samo ce imati vise energije i povecanu seksualnu zelju
on je stvaron tezak slucaj,ali kada je njemu pomoglo pomocice svima............ostali smo na dogovoru sa urologom da u sledecoj etapi,ako ovo ne bi imalo uspeha, ukljucimo pregnil inekcije:roll:
ali za sada nema potrebe:D...........sledeci put:klap:
 
Poslednja izmena:
Pazarka hvala ti što si izdvojila vreme i odgovorila mi na moja pitanja:): i ja sam razmišljala da li da odem kod dr. Ljubića na konsultacije pošto su mi predložili da kod njega uradim histeroskopiju (uopšte ne znam da li je to neophodno da se radi pa ću otići još kod dr Mikovića iz Narodnog fronta da čujem njegovo mišljenje, vredi čuti još neko mišljenje ;) bar ja tako mislim), inače iz Jevremove su mi rekli da zakažem kod hematologa Miljića koji naravno dolazi kod njih i pregled mu je 5000 din. tako mi je bar rekla neka sestra, pa te onda on šalje da uradiš analize koje su potrebne.( nije mi jasno zašto se uopšte rade ta hematološka ispitivanja, kad to nema veza sa neuspelim embriotransferom ali dobro i to ću uraditi):dontunderstand: Što se tiče dr. Ljubića volela bih da čujem kakva su iskustva imali sa njim pošto sam gledala na forumima i mišljenja su naravno podeljenja, meni bi najviše odgovaralo da radim ako se odlučim da ponovo idem na vantelesnu to obavim u Jevremovoj, pošto mi je to dva minuta od kuće. Ali svakako ću otići u Maribor još jednom na embriotransfer po moje tri bebice:D:D:D. Tebi i tvojoj bebici želim sve naj naj naj bolje, uživaj te pred vama su najsrećniji dani u životu:p:p:p:heart::heart:
 
ne znam šta se dešava ali mi uopšte ne izlaze poruke:( Pitanje za Pazarku ako budeš imala vremena da li možeš tačno da mi napišeš koje su to analize za ispitivanja kod hematologa, u onoj tvojoj poruci ne znam koje analize su za hematologa, meni su samo urađeni parametri koagulacije i to APTT, protrombinsko vreme,INR i fibrinogen, a ginekolog iz Jevremove me je uputila da se dovrše ispitivanja kod hematologa, a ja nikako ne mogu da zakažem, tek za mesec dana biće slobodan pa da mi ne bi prošla mladost:D:D:D ako se sećaš koje su to analize potrebne pa ja lepo da odem da sama to završim. Izvini što sam dosadna ali verovatno znaš kako mi je :besna: Pozdrav:):):)
 
ne znam šta se dešava:dontunderstand: od jutros sam poslala 3 poruke i ništa, pre svega htela bih da se zahvalim Pazarki što je izdvojila vremena i odgovorila mi na pitanja. I da li je stvarno neophodna histeroskopija da se uradi posle 4 neuspela embriotransfera, pošto se razmišljam da odem kod dr. Ljubića na konsultacije, kakva su vaša mišljenja o tom doktoru, pošto na nekim forumima nisam pročitala nešto najbolje o njemu:(
 
jel moze neko da mi objasni sta je to kariotipizacija:(

Karoiotip je vrsta ispitivanja hromozoma. Broje hromozoma ,odnosno gledaju koliko ih ima i da li su svi uredu.Da li postoje hromozomi koji su ukrenuti,koji mogu da izazovu neku bolest kod deteta.Rade ga u NS u istitutu za majku i dete, i u Bg ali ne nam tačno gde. Rade ga genetičari koji ispituju između ostalog i plodovu vodu kod trudnica.Pregledi se zakazuju mi smi čekali mesec dana preko veze smo sredili da bude brže,kao izašli su u suret pošto sam im koleginica.
 
Poslednja izmena:
oooooo,pazarkica se javila i odmah je zivnuo forum :hahaha::hahaha: pazarka :heart: kad pre 20. nedelja ;) jos malo pa ces da udjes u slatke muke majki :manikir::telefon: :hahaha: ljubim te puno i samo uzivaj i mazi nam tu malu slatku dugonogu bebicu :heart::heart::heart::heart:
:cmok::cmok2: radovno vas citam ali vamne pisem,nemam vremena ;) pocela skola :sad2: sad sam u fazonu 4. razreda i glumim uciteljicu :hahaha::hahaha: joj sto je tesko gradivo,a tek mamematika :rumenko:
puno pozzz svim novim i starim drugaricama :bye:
 
Karoiotip je vrsta ispitivanja hromozoma. Broje hromozoma ,odnosno gledaju koliko ih ima i da li su svi uredu.Da li postoje hromozomi koji su ukrenuti,koji mogu da izazovu neku bolest kod deteta.Rade ga u NS u istitutu za majku i dete, i u Bg ali ne nam tačno gde. Rade ga genetičari koji ispituju između ostalog i plodovu vodu kod trudnica.Pregledi se zakazuju mi smi čekali mesec dana preko veze smo sredili da bude brže,kao izašli su u suret pošto sam im koleginica.

Hvala ti Jelena puno na odgovoru, to mi nisu jos uvek trazili da radim:), ali vidim da su drugima davali. Nego da li neko zna gde se mogu odraditi trombofilije privatno, posto sam cula da za zavod za tranfuziju krvi mora prvo da se ide na komisiju, i da li neko zna sto se tice imunoloskog ispitivanja, konkretno autoimuna antitela koja se rade posto ih ima 30 tako su mi sad rekli u laboratoriji, nije valjda da sva moraju da se rate svih 30:besna:
 
Heart84,žao mi je zbog tvojih ponovljenih neuspeha...svaki boli kao prvi,i ja to dobro znam.Nadam se da će sledeći biti pun pogodak!
Pretrage na trombofiliju su uobičajene pretrage kod ponovljenih neuspeha.Možeš da uradiš nalaz urođenih pretraga,(to je u genetskim pretragama),radi se samo na Torlaku i privatnoj-Helix laborat.,košta slično-9250 dinara sam ja platila u Helixu.Uzimaju bris sa bukalne sluzokože,i rade dnk pretrage...a nalaz se radi na MTHFR, protrombin i faktor leiden V.Ako se uoči mutacija na nekom od gena za te faktore,postoji problem...ali kao i svaki,rešava se uz terapiju koju hematolog odredi-niko drugi.
Analize na stečenu trombofiliju se mogu raditi i na uput,a tu treba proveriti: lupus antikoagulans,antikardiolipinska antitela i IgM i IgG, d-dimer,protein C i protein S,fibrinogen,i to je,ja mislim dovoljno.Zvuči rogobatno,ali nište strašno,a mirna si posle,jer ako postoje sumnje na trombofiliju,onda teško se održi trudnoća,dolazi do spontanih pobačaja u 2.trimestru,ali i u najranijim danima trudnoće,kad žena ni ne zna da je trudna jer dobije ciklus kad treba,ili sa nekim danom zakašnjenja.
Ako te još nešto zanima,samo pitaj,ja baš večeras idem kod hematologa na NBG.:)
 
Heart84,žao mi je zbog tvojih ponovljenih neuspeha...svaki boli kao prvi,i ja to dobro znam.Nadam se da će sledeći biti pun pogodak!
Pretrage na trombofiliju su uobičajene pretrage kod ponovljenih neuspeha.Možeš da uradiš nalaz urođenih pretraga,(to je u genetskim pretragama),radi se samo na Torlaku i privatnoj-Helix laborat.,košta slično-9250 dinara sam ja platila u Helixu.Uzimaju bris sa bukalne sluzokože,i rade dnk pretrage...a nalaz se radi na MTHFR, protrombin i faktor leiden V.Ako se uoči mutacija na nekom od gena za te faktore,postoji problem...ali kao i svaki,rešava se uz terapiju koju hematolog odredi-niko drugi.
Analize na stečenu trombofiliju se mogu raditi i na uput,a tu treba proveriti: lupus antikoagulans,antikardiolipinska antitela i IgM i IgG, d-dimer,protein C i protein S,fibrinogen,i to je,ja mislim dovoljno.Zvuči rogobatno,ali nište strašno,a mirna si posle,jer ako postoje sumnje na trombofiliju,onda teško se održi trudnoća,dolazi do spontanih pobačaja u 2.trimestru,ali i u najranijim danima trudnoće,kad žena ni ne zna da je trudna jer dobije ciklus kad treba,ili sa nekim danom zakašnjenja.
Ako te još nešto zanima,samo pitaj,ja baš večeras idem kod hematologa na NBG.:)
Hvali ti puno na pomoci:D:D:D, ja sam malo pre uspela jedva da zakazem kod hematologa Miljica za ponedeljak 4 oktobra:klap: pa da vidim sta ce on da mi kaze, posto su mi sve analize do sada uredu samo su mi ostale jos te trombofilije, nadam se da ce i to sve biti uredu pa da mogu da planiram za novembar da odem po moje tri bebice:super:
 
Sad sam proverila u Helix-labu rade samo analize na urodjenu trombofiliju i to cu otici sutra da uradim, hvala ti za to puno:klap:,a sto se tice stecenih trombofilija izgleda da cu morati u zavodu sa uputom posto niko ne radi privatno, a gde si ti radili jel u zavodu za tranfuziju krvi
 
Drage devojke,

Prokrvarila sam 9. dan od embriotransfera, ima li nade da beta bude pozitivna, trebalo je da je radim 3. oktobra. Jos jedno pitanje, transfer mi je uradjen 21. dana ciklusa, nije li to kasno?! Kad su vama radjeni embriotransferi, ne samo u odnosu na aspiraciju nego u odnosu na dane ciklusa?

Pozdrav
 
Drage devojke,

Prokrvarila sam 9. dan od embriotransfera, ima li nade da beta bude pozitivna, trebalo je da je radim 3. oktobra. Jos jedno pitanje, transfer mi je uradjen 21. dana ciklusa, nije li to kasno?! Kad su vama radjeni embriotransferi, ne samo u odnosu na aspiraciju nego u odnosu na dane ciklusa?

Pozdrav

Draga, nemoj jos da se brines ne mora da znaci da je sve izgubljeno, desavalo se mnogima da prokrvare, a posle bude sve uredu:), sto se tice bete mozes da je uradis i 10 dan od embriotransfera ako ne mozes da cekas:sad2:, znam kako ti je, ja iza sebe imam 4 neuspela emriotransfera, jedan sa svezim embrionima i tri sa zamrznutim i svi neuspeli:(:(:( ali imam jos tri i nadam se da ce biti sve uredu:klap:. Sto se tice transfera meni su vracali jednom 19 dan, sledeci put 20 i zadnji put 21 dan. Da li ti je to prvi transfer, ili su upitanju zamrznuti embrioni.
Samo hrabro napred, bice sve uredu:super:
 
Heart 84, e hvala ti sto mi ulivas nadu. Sutra cu raditi betu. Ovo mi je prvi transfer. Bila sam ubedjena da cu uspeti.
Reci mi kako je tebi bilo svih ovih pokusaja, jesi li i ti krvarila pre bete ili ti je prvo beta 14. dana posle transfera pokazivala da nisi trudna pa tek onda dobijes?
Poptpuno sam zbunjena, pokusavam da nadjem po netu o tome, ali kao da je normalno prvo da uradis betu, ona bude negativna pa tek onda dobijes. Izgleda mi kao da je takav redosled.

Hvala ti. Stvarno si srce!
 
Heart 84, e hvala ti sto mi ulivas nadu. Sutra cu raditi betu. Ovo mi je prvi transfer. Bila sam ubedjena da cu uspeti.
Reci mi kako je tebi bilo svih ovih pokusaja, jesi li i ti krvarila pre bete ili ti je prvo beta 14. dana posle transfera pokazivala da nisi trudna pa tek onda dobijes?
Poptpuno sam zbunjena, pokusavam da nadjem po netu o tome, ali kao da je normalno prvo da uradis betu, ona bude negativna pa tek onda dobijes. Izgleda mi kao da je takav redosled.

Hvala ti. Stvarno si srce!

Ja sam samo prvi put prokrvarila i to 11 dan od embriotransfera, ali sam posle ipak otisla 14 dan da uradim betu, posto ne mora da znaci nista kako sam ti i napisala, ali posle sam dobijala posle vadjenja bete, samo moram da ti priznam ja sam uvek radila prvo kucni test 9 dan od embriotransfera mada on nije merodavan, bar sto se tice u nasem slucaju posto je vantelesna oplodnja, pa su mi rekli da se ne zamlacujem sa time i onda sam radila 10 ili 11 dan betu. Posto se spremam da idem opet u novembru na embriotransfer da li su mi neka silna ispitivanja da radim, pa cekam ponedeljak da idem kod hematologa, posto kazu da te neke trombofilije mogu da budu razlog zasto neuspeva. Zelim ti da budes prava srecnica i da ti uspe iz prve:):):) sto je moguce. Javi se kad izvadis betu pa da proslavimo:klap:
 
E kad vidim kako svi baratate terminologijama, pomislim da ste svi iz medicinske struke a ja debilcic:hahaha:
Pa te analize (parametri koagulacije i to APTT, protrombinsko vreme,INR i fibrinogen) sam ja uradila a da nisam ni znala, tj. uplasih se te trombofilije kad ste pocele pricati o njoj a u stvari ja kad sam htela na histero i kad su me vratili kod hematologa zbog povisenog a-ptt-a, uradio mi je te testove, tek sad videh na rezultatima i rekao mi je da je sve u redu.
Ja sam kod hematologa bila u KBC Zvezdara na uput mog ginekologa. Naravno, kad sam tamo dosla neljubazna sestra mi je rekla da me moze primiti tek za mesec dana,
ali ja sam naravno pustla suzice, pokrenula pricu o VTO i rekla da moram kod doce podhitno.
Rekla mi je da udjem preko reda na svoju odgovornost, na svu srecu dr je fin;)
 
Poslednja izmena:
Minijature vadi betu, sutra ili prekosutra. kako si prokrvarila po malo ili bas pravo kao ciklus? Sto se tice et, meni se pogodilo da mi je et bio 17 dana od ciklusa ili 17 dana od pocetka stimulacije jer sam dobila isti dan kad sam krenula sa stimulacijom, a aspiracija je bila 15 dana od pocetka bockanja i ciklusa. Drzim fige za visoku betu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top