Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drage moje, ja jos cekam odobrenja moderatora za poruke, pa se objavljuju sa zakasnjenjem. Prvu sam napisala br.7601, pa ako vam nije tesko da je pogledate i kazete mi sto znate o pravilnom dupliranju bete.

I jos jedno pitanje - vidim da ste skoro sve imale bolove, a zanima me kada su prestali? Moja sestra ih ima od prvog dana, po nekoliko sati dnevno, najcesce predvece, a danas su trajali neprekidno 8 sati i to prilicnog intenziteta. Prestali su kada je primila pregnil inekciju. Inace, danas je 22 dan od ET. Bol nije problem, znate i same, samo da znamo da je to O.K.

Hvala Vam unapred, a Jeli drzimo palceve da se desi malo cudo sutra.:bye:
 
uh,vec sam se bila zabrinula :sad2: mozda ipak malo oladim sa folnom i bacim se na vockice :zper: (koje btw ne volim bas!)

Limba mislim da je dobro da uzimas folnu kiselinu, meni je doktorka rekla da je neophodnije uzimati folnu pre trudnoce, nego kad se trudnoca ustanovi, ali ja je jos uvek uzimam! Svakako ti uopste ne moze skoditi, ali svakako mozes se konsultovati sa svojim ginekologom! U apotekama imas one tablete folna 400, tako da to uopste nije velika doza! Kiss
 
Evo i mene.Bili juce u BG i uradili ponovnu analizu sperme i nasli nesto aktivnih i pokretnih pa ih odmah zamrzli.HI!HI!HI! Ce mi bidne smrzlic mali.Pocela juce sa 7 ampula fostimona i u subotu ponovo za BG da vade estradiol i UZ.
Dr mi ukljucila i siofor te me bacila na strogu dijetu sa 1200 kalorija dnevno mada nisam gojazna, kaze zbog isnulina koji je jako povecan.
Eto tako i od mene,krenulo je bockanje.:per::per::per:

To su odlične vesti,pa nek beta bude trocifrena
 
Limba mislim da je dobro da uzimas folnu kiselinu, meni je doktorka rekla da je neophodnije uzimati folnu pre trudnoce, nego kad se trudnoca ustanovi, ali ja je jos uvek uzimam! Svakako ti uopste ne moze skoditi, ali svakako mozes se konsultovati sa svojim ginekologom! U apotekama imas one tablete folna 400, tako da to uopste nije velika doza! Kiss

jesi li je uzimala pre trudnoce?sad me zabrinuse da nije dobra za kvalitet j.c :confused:
 
A posledice?
Ipak to sve narušava zdravlje i nosi rizik sa sobom... za sve, a pogotovo za one koji nemaju nikakav problem "sem" što ne ostaju trudni...

Neko je nedavno pisao o tome kakve posledice ostavlja vantelesna, pa me to bacilo u razmišljanje... miomi, priraslice, polipi...

Ne znam kakva iskustva vi imate?
cicak,pre 11.god. sam radila vto :) i sve je ok za sada :klap: redovno se kontrolisem,papa,kolposkopija,secer,i uz.dojke.....jednom godisnje i hvala Bogu sve je super.
a za ono" iz glave" ima nesto ..i mene su nervirali sa tim "opusti se,bice"6god......a onda sam kad su mi deca imala 1,5 god iz cista mira ostala trudna :zcepanje: izgleda da sam se bas tad opustila...:zper:
:bye:
 
Psiholoski faktor je dokazani uzrocnik steriliteta.Nismo ga svesni jer se nalazi u nesvesnom delu mozga a moze biti npr.prevelika zelja za detetom,nedovoljna zelja,situacija u kojoj zivimo a koja nam se cini nepovolojnom,tipa zivite sa svekrvom koja vas izludjuje i negde podsvesno se bojite situacije koja ce nastati kada beba dodje,pa tako znam zene koje su se odselile pa ostale trudne,ili nemate posao a pokusvate da ostanete trudni a stava ste da je uzasno tesko biti zavistan i nemati svoj posao posebno kad beba dodje.Navela sam neke situacije koje mogu da plase zenu i da ona negde u svojoj podsvesti u stvari svoju situaciju vidi jos nepovoljnijom sa detetom pa samim tim koliko bi zelela da ima dete toliko se i plasi situacije kada ga bude imala.A kako zivimo u zemlji gde su zene potpuno nezasticene njihovi strahovi su opravdani i negde dok zena ne resi i ne poboljsa svoju situaciju nekada i ne zeli istinski da ima dete.:(
 
E, padar, sa ovim se slazem u potpunosti.
Postoje situacije gde je, naizgled, sve u redu a bebe ipak nema. Takav je slucaj kod nas. A to moze da znaci da ili nisu sve analize uradjene i problem nije pronadjen, ili je "idiopatski sterilitet".
U ovim situacijama kao sto su nase, ja uopste ne bih potcenjivala uticaj psihe. Druga stvar je kako sa tim izaci na kraj ;)
 
jesi li je uzimala pre trudnoce?sad me zabrinuse da nije dobra za kvalitet j.c :confused:

Limba, ja sam samo navela rezultate istrazivanja koja su pokazala da tokom stimulacije npr ne treba uzimati folnu. Izvini ako sam te uplasila, ali to ne mora da bude pravilo, evo Ikica je primer.
Sa druge strane, da bi bila sigurna, bolje da sacekas da ti dr prepise.
Ja se nisam nista posebno pripremala za VTO, samo sam slatkise izbacila i uspelo je. Voce bas ne jedem cesto, radila sam u to vreme i ne mogu se pohvaliti da sam jela niti redovno niti cesto. Kljuc je opustenost, bar je u mom slucaju tako bilo.
 
drage moje dame, padar i ostale..........
Danas sam bila na dopleru (prvi put nakon VTO u decembru), doktor kaze EXTRA, sve je u najboljem redu.
To znaci da hormonska stimulacija ovoga puta nije uticala na ponovno stvaranje polipa /barem ne za sada/, tako da za par meseci mogu ponovo na IVF.
Doduse, polako cu poceti sa skupljanjem rezultata, taman ce toliko vremena proci dok obavim sve analize.

A zamislite samo, danas (9.dana ciklusa), prirodni ciklus, endometrijum je deblji nego sto je bio 15.dana za ET nakon onolikog dopinga hormonima!
Neverovatno! Znaci, nema pravila, iz meseca u mesec nam je drugacije stanje, ne moze se nista znati unapred. Ja sam se plasila da mi je endometrijum ostao nepopravljivo tanak nakon kiretaze, ali izgleda da se ipak malo da popraviti /inace, pijem redovno mumiju i uzimam smokvice u maslinovom ulju, po vasoj preporuci/
 
Obozavam ovaj forum :)
nije bilo lako iscitati svih 300 i nesto strana, ali mislim da je znanje steceno ovde neprocenjivo.
Elem, ostala mi je jedna nedoumica pa bih molila da objasni neko ko se vise razume, kad bude imao vremena (nije hitno ;) )
Interesuje me razlika izmedju duge i kratke seme stimulacije pred vto. Sta se kojom postize i koji su kriterijumi za podvrgavanje kratkoj ili dugoj semi (sem duzine trajanja, razume se) ?
U utorak idem u Genesis na prvi razgovor, pa se nekako nadam da mi stimulacija nece trajati do u nedogled. Naravno, nece mene niko pitati, shvatam da to nije stvar izbora, ali ne kapiram razliku.
Ako neko bude imao volje da odgovori, bilo bi mi drago.:heart:
 
Cranberry,indikacije za primenu kratkog ili dugog protokola mislim da se odredjuje na osnovu starosti pacijentkinje,hormonskog statusa i uvida u stanje reproduktivnog aparata(jajnika,materice)i na kraju iskustva lekara i pretpostavke kako ce pacijentkinja reagovati ako nije imala nijednu vantelesnu,a ako je imala onda se uzimaju u obzir i reakcije na primenjenu hormonsku terapiju iz svih prethodnih.Svaka zena je prica za sebe,uvek ima iznenadjenja,cesto je tesko predvideti kako ce zena reagovati i koja je stiimulacija za nju najbolja.I svaki ciklus iz meseca u mesec je prica za sebe.
Zvezdi,super!:super::super::super:
Moram da ti se pohvalim da i ja uzimam smokvice ali bez maslinovog ulja i mislim da blagotvorno deluju na moj jajnik.Jedem ih kad se setim u toku dana!
 
cicak,pre 11.god. sam radila vto :) i sve je ok za sada :klap: redovno se kontrolisem,papa,kolposkopija,secer,i uz.dojke.....jednom godisnje i hvala Bogu sve je super.
a za ono" iz glave" ima nesto ..i mene su nervirali sa tim "opusti se,bice"6god......a onda sam kad su mi deca imala 1,5 god iz cista mira ostala trudna :zcepanje: izgleda da sam se bas tad opustila...:zper:
:bye:
Super si prošla... i ja se nadam da neće biti posledica... ;)
Nego, koliko ti dece imaš? Ovo 4-oro na slici si dobila iz VTO? :D
:bye:
Psiholoski faktor je dokazani uzrocnik steriliteta.Nismo ga svesni jer se nalazi u nesvesnom delu mozga a moze biti npr.prevelika zelja za detetom,nedovoljna zelja,situacija u kojoj zivimo a koja nam se cini nepovolojnom,tipa zivite sa svekrvom koja vas izludjuje i negde podsvesno se bojite situacije koja ce nastati kada beba dodje,pa tako znam zene koje su se odselile pa ostale trudne,ili nemate posao a pokusvate da ostanete trudni a stava ste da je uzasno tesko biti zavistan i nemati svoj posao posebno kad beba dodje.Navela sam neke situacije koje mogu da plase zenu i da ona negde u svojoj podsvesti u stvari svoju situaciju vidi jos nepovoljnijom sa detetom pa samim tim koliko bi zelela da ima dete toliko se i plasi situacije kada ga bude imala.A kako zivimo u zemlji gde su zene potpuno nezasticene njihovi strahovi su opravdani i negde dok zena ne resi i ne poboljsa svoju situaciju nekada i ne zeli istinski da ima dete.:(

Kod mene je ta prevelika želja... još kao mala sanjala sam o danu kad ću imati svoju dečicu, porodicu... to mi je uvek bio prioritet... ali u životu ne možeš da imaš sve kad poželiš... za neke stvari moraš baš dobro da se namučiš...
 
drage moje dame, padar i ostale..........
Danas sam bila na dopleru (prvi put nakon VTO u decembru), doktor kaze EXTRA, sve je u najboljem redu.
To znaci da hormonska stimulacija ovoga puta nije uticala na ponovno stvaranje polipa /barem ne za sada/, tako da za par meseci mogu ponovo na IVF.
Doduse, polako cu poceti sa skupljanjem rezultata, taman ce toliko vremena proci dok obavim sve analize.

A zamislite samo, danas (9.dana ciklusa), prirodni ciklus, endometrijum je deblji nego sto je bio 15.dana za ET nakon onolikog dopinga hormonima!
Neverovatno! Znaci, nema pravila, iz meseca u mesec nam je drugacije stanje, ne moze se nista znati unapred. Ja sam se plasila da mi je endometrijum ostao nepopravljivo tanak nakon kiretaze, ali izgleda da se ipak malo da popraviti /inace, pijem redovno mumiju i uzimam smokvice u maslinovom ulju, po vasoj preporuci/

Bas si me obradovala draga, vidis da posle kise uvek dodje sunce! A ja ti zelim da svoje malo sunasce sto pre zaljuljuskas u svojim rukama!
 
Kada sam nazvala Betaniju da im kazem rezultat rekli su:"Nema potrebe da dolazite ns kontrolu."
Tako da cu otici u dom zdravlja kod ginekologa na taj kontrolni pregled, jer u Betaniji ocigledno nemaju vremena!

e kretenčine! Jelo jako mi je žao....ali u sledećem ciklusu obavezno idi na UZ, da ti vide jajnike...sa obzirom da si imala veliki broj folikula, moguće ja da zaradiš ciste...
ljubim te...
 
Milice :heart:
Ikice :heart:

Evo ja čekam da stigne ova menstruacija, pa svečano počinjem sa svojom zadnjom stimulacijom! :zper::zper::zper:
Danas me ovi u laboratoriji izbušiše kao vampiri...ljubičaste mi ruke, ali ne marim.

Neko je pitao za pripremu pred VTO, pa evo da napišem svoja Segedinska iskustva. DR Zadori bogami daje gomilu nekih preparata. Ovaj put sam dobila da pijem:
femibion - vitamini za žene koje planiraju trudnoću, sa pojačanom dozom folne kiseline
cetebe - C vitamin retard od 500 mg
Lachsöl - riblje ulje od 1000 mg
(plus ja pijem Glucphage zbog insulina)

Na dan kada počnem sa stimulacijom, krećem da pijem 1 tabletu Aspirina protect.
Posle embriotransfera svim tableticama još dodaje i
Magne B6 - Magnezijum sa B kompleksom
Metypred - sa suzbijanje imunolške reakcije

e sad ne znam da li to daje svim ženama kao neku opštu pripremu i prevenciju ili samo meni zato što me voli najviše na svetu ahahahhahahahhahaha
šalim se, ljubim vas.
Mada mislim da ako treba da uspe, onda će uspeti i bez dodatnih tabletica....
 
drage moje dame, padar i ostale..........
Danas sam bila na dopleru (prvi put nakon VTO u decembru), doktor kaze EXTRA, sve je u najboljem redu.
To znaci da hormonska stimulacija ovoga puta nije uticala na ponovno stvaranje polipa /barem ne za sada/, tako da za par meseci mogu ponovo na IVF.
Doduse, polako cu poceti sa skupljanjem rezultata, taman ce toliko vremena proci dok obavim sve analize.

A zamislite samo, danas (9.dana ciklusa), prirodni ciklus, endometrijum je deblji nego sto je bio 15.dana za ET nakon onolikog dopinga hormonima!
Neverovatno! Znaci, nema pravila, iz meseca u mesec nam je drugacije stanje, ne moze se nista znati unapred. Ja sam se plasila da mi je endometrijum ostao nepopravljivo tanak nakon kiretaze, ali izgleda da se ipak malo da popraviti /inace, pijem redovno mumiju i uzimam smokvice u maslinovom ulju, po vasoj preporuci/

Zvezdice!!!!!!!!!!!! Super, eto neko od gore se setio da malkice baci pogled na tebe... Držim ti fige, pa da sledeći put i tebi bude poslednji VTO!!!! Kao meni ovaj sada!:heart::heart:
 
Mali Cicak, razlog moze biti i finansijske prirode, IVF iz prirodnog ciklusa kosta oko 1000 evra, cula sam da negde i vise kosta, inseminacija izmedju 300-500, prostom matematikom dolazimo do zakljucka ako se budu radila dva prirodnjaka i dva IUI ispadne veca cifra nego jedan stimulisani Ivf, a svakako je vec sansa da dodje do trudnoce preko stimulisanog postupka, btw i tokom IUI se prima odredjena stimulacija.
neznam ko je pitao za razliku izmedju kraceg i duzeg protokola. Tokom dugog protokola se pre same stimulacije piju antibebi pilule, da bi se narodski receno jajnici odmorili, taj mesec ne bi doslo do stvaranja folikula a ni jc, a da bi vec sledeceg kad bi krenuli sa stimulacijom, radili punom parom. dugi protokol se ne preporucuje zenama koje su poor responderi, jer im antibebi pilule bas uspavaju jajnike i ne reaguju na stimulaciju, najcesce se kod njih primenjuje kratak protokol bez antibebi pilula.
 
Mali Cicak, razlog moze biti i finansijske prirode, IVF iz prirodnog ciklusa kosta oko 1000 evra, cula sam da negde i vise kosta, inseminacija izmedju 300-500, prostom matematikom dolazimo do zakljucka ako se budu radila dva prirodnjaka i dva IUI ispadne veca cifra nego jedan stimulisani Ivf, a svakako je vec sansa da dodje do trudnoce preko stimulisanog postupka, btw i tokom IUI se prima odredjena stimulacija.

Postoje i inseminacije bez stimulacije... u to sam upućena... a za VTO bez stimulacije ovde saznah i baš mi je drago, jer ću to da tražim... ;)
Znam ja da je to sve skupo, ali kad su te stvari u pitanju, ne štedim, a i na "sreću" ne moram...
Meni su rekli da je inseminacija oko 300 evra, a samo analize koje sam ovaj mesec uradila izašle su me preko 50.000 dinara... ali ko ga šiša... ;)
 
Kada sam nazvala Betaniju da im kazem rezultat rekli su:"Nema potrebe da dolazite ns kontrolu."
Tako da cu otici u dom zdravlja kod ginekologa na taj kontrolni pregled, jer u Betaniji ocigledno nemaju vremena!

I mene su tako otkacili posle neuspele VTO u Betaniji. U stvari meni je doktorka telefonom rekla da mogu da dodjem i zakazala mi u 12h, ja uzela slobodan dan, putovala autobusom 100km, da bi mi kad sam usla u ordinaciju rekla - Nema potrebe da radimo bilo kakvu kontrolu, to ionako nebi bilo realno stanje. Ja se pokupila i izasla, rec nisam rekla. I nikad vise tamo nisam otisla.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top