Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bila sam na UZ i dr je videla 3 gestaciska meška,danas mi je 6 nedelja pa sam jako zabrinuta što su GM.Dr je rekla da su mi rano zakazali UZ i da zato nevidi srčanu radnju da dođem opet na UZ za nedelju dana.Jako se brinem zar ne trba da se otkucaji vide u 6 nedelji

Meni su videli srcanu radnju u 7 nedelji, sve pre toga moze da bude rano, zato ne brini!
 
Jelo bas mi je zao, a nekako sam verovala da ce ti beta biti pozitivna..
Sofia znam te ja sa kutka tako da ti nisam pomesala nik :-D
Jelena bravo tri bebice! kakav uz su ti radili? Najmerodavniji je vag sondom, meni su isto zakazali u 6 nedelji ali od 6 pa do 11-12 nedelje su me iskljucivo gledali vag sondom, a tek kasnije preko stomaka, i nemoj da se sekiras, bice srcane radnje sledeci put, odi na uz za dve-tri nedelje tad ce biti 100%
Pozdrav za mju najdrazu trudnicu Ikicu i trudilicu Zule!
 
hvala puno :hvala:,tu sam ja odavno samo sam vas posmatrala iz prikrajka :per:

recite mi da li ste koristile ili koristite nesto od vitamina,za jacanje imuniteta ili neke druge preparate?meni su rekli da pijem folnu kiselinu,to se preporucuje zenama koje planiraju trudnocu...

Ja sam pila Peruvian Maku 3 meseca pre nego sto cu ostati trudna.Maticni mlec 2 meseca pre,e sad bilo je tu i drugih lekova koji nisu prirodni Siofor,pa zatim lek za stitnu zlezdu koji sam pocela koristiti neposredno pred trudnocu.Sta je bilo od presudnog znacaja ne bih mogla reci,ali nije na odmet ni jednoj zeni koja se trudi kao sto sam i ja, bez obzira sto sam uporedo radila i VTO ,da koristi i ove prirodne preparate.:bye:
 
hvala puno :hvala:,tu sam ja odavno samo sam vas posmatrala iz prikrajka :per:

recite mi da li ste koristile ili koristite nesto od vitamina,za jacanje imuniteta ili neke druge preparate?meni su rekli da pijem folnu kiselinu,to se preporucuje zenama koje planiraju trudnocu...

Ja sam koristila maticni mlec, propolis, med i mamavit tablete (ali njih tek kada sam pocela sa terapijom), mada mamavit nisam pila svaki dan, nego kad se setim!
 
A i jedna stvar je jako bitna u zivotu,a to je da nista se nemora osim da se umre!Ako nisi sigurna da zelis vto onda je glupo da radis.Mozda i mozes prirodno da zatrudnis razgovaraj sa nekim ginekologom sta sve mozes da uradis pre vto.
Razgovarala sam sa više njih... i niko ne zna u čemu je problem... :confused:
Sve analize su nam u redu... a ništa se ne dešava...
Pariz,bila si malo gruba prema Cicku!Ovako Cicak,za uspeh vantelesne pozeljan je veci broj jajnih celija.To znaci da sto ih vise ima to ce ti verovatnoca da uspe postupak biti veca.Moze da se radi i iz prirodnog ciklusa ali tada imas jednu jajnu celiju i samim tim manju verovatnoca da uspe.Mnogo je kriticnih faza u postupku vantelesne,a kad imas samo jednu jajnu celiju mora da prodje sve savrseno da dobijes bebca.Nadam se da kapiras.U stimulisanom ciklusu ako dobijes pet mogu 2 da budu manje kvalitetne ali imas druge tri.Pa kad te tri oplode jedan embrion moze da ne valja ali imas druga dva dobra.Tako da od jedne jajne celije nemas cemu mnogo da se nadas.Ja se pribojavam tog scenarija da i u ovom drugom postupkui pod mnogo jacom stimulacijom ne dobijem samo jednu ili dve jajne celije.Onda su mi sanse minimalne.To je to!
E,a za posledice vantelesne je posebna prica.Nije to naivna stvar ali ako nema drugog izbora sta ces!Prvo kao posledica hormona dolazi do povecanja LDL,Holesterola,visokog pritiska sto je dodatan rizik za osobe koje u porodici imaju srcane bolesnike isl.Moja majka je imala infarkt u 53.god,deda je umro u 60,ujak u 66,svi od srca.Hocu da ti kazem da pored toga sto imam genetsku predispoziciju,vantelesna ce dodatno doprineti trombozama,arteriosklerozi,poremecaju cirkulacije itd.,a da ne pricamo samo o tumorima kao riziku.Nije naivna stvar vantelesna i ja se plasim posledica ali Cicak moramo da idemo jer drugacije tesko da cemo da resimo problem.Tuzno ali je tako.Ja kad me obuzmu strahovi,kuckam na ovim stranicama i Vi svi mi puno pomazete.Hvala Vam na tome i izvinjavam se Pariz sto sam stavila primedbu da je bila gruba prema Cicku.Ne zna zena pa sta cemo,nije se jos u sve uputila!Pozz
Hvala ti puno na objašnjenju... baš mi znači...:zag:
Mislim da ću prvo pokušati bar jednom iz prirodnog ciklusa... ništa me ne košta...
Padar, ne vidim razlog za tvoju primedbu, da je Cicak pomislila da je bilo ko bio grub prema njoj sama bi rekla. A po kolicini njenih postova vidim da ima iskustva sa pisanjem po forumima, pa samim tim i zna da se komunikacija oci u oci jako razlikuje od pisane gde ne moze da uoci ton kojim se nesto zeli reci. Cicak, sorry, ali i meni je bilo smesno i bas simpaticno kada si pitala "gde?";) I htedoh jos nesto da dodam na tvoju konstataciju da "problem ne postoji, jedini problem je sto ne dolazi do trudnoce". Po mom misljenju, tako nesto ne postoji, problem je uglavnom tu, samo ga treba otkriti. Pre nego sto bilo sta odlucis, posavetuj se sa svojim dr i uradi sto vise analiza kako bi locirala problem. Prelistaj malo po forumu, pisale su devojke o tome. Inace, i meni je VTO uspela iz prve, imam 8 zamrznutih embriona i ako Bog da, vise necu morati da primam te silne hormone. A ne mislim da jedna ili dve VTO ostavljaju vece posledice od npr. cinjenice da sam bila pusac od svoje 17. godine... Sra god odlucis, srecno!:D
I ja mislim da postoji neki problem... ali nažalost svi misle da je on u mojoj glavi... :mrgreen: i ja mislim da jeste... ali za njega nemam leka...:lol:
Uradila sam gomilu analiza... iako ja redovno idem na ginekološke preglede i zaista uredno radim sve moguće analize...
U oktobru sam radila jednodnevnu dijagnostiku(proveru jajnika-prohodnosti, materice i sve ostalo...) sve je u najboljem redu... pre toga naravno analize briseva, papa, hormoni... itd...
Posle toga sam odmorila do februara i opet krenula u ispitivanje...
Brisevi, mikro/ureaplazma, bakterije, hormoni štitne, clamidia, hbsag, hcv, hiv, vdrl, rubella, toxoplasma, fsh, lh, e2, pg, t, prolaktin, androstendion, dhea-s, kortizol, t3, t4, tsh, antimilerijan, pg(23 dana ciklusa), ogtt sa insulinemijama, antispermatozoidna antitela...

Odužih ga ja...:lol: ali možda će nekom biti od koristi...;)

Svi ovi nalazi su mi uredni... a većinu njih radim po 2-3-4 put i uvek su mi bili uredni...
Nervira me kad mi doktori kažu da sam potpuno zdrava... da sam mlada i da imam vremena... :evil:
Jesam ja mlada, imam 24 godine... ali nisam mlada za decu...
Zbog godina bi prvo probala sa prirodnim ciklusom... tj.prvo inseminacija, pa vto u prirodnom... pa bi tek onda stimulaciju... žao mi mojih jajnika... :mrgreen::lol:
hvala puno :hvala:,tu sam ja odavno samo sam vas posmatrala iz prikrajka :per:

recite mi da li ste koristile ili koristite nesto od vitamina,za jacanje imuniteta ili neke druge preparate?meni su rekli da pijem folnu kiselinu,to se preporucuje zenama koje planiraju trudnocu...
Pila sam ja svakojake vitamine... bzvz... ;)
 
Razgovarala sam sa više njih... i niko ne zna u čemu je problem... :confused:
Sve analize su nam u redu... a ništa se ne dešava...

I ja mislim da postoji neki problem... ali nažalost svi misle da je on u mojoj glavi... :mrgreen: i ja mislim da jeste... ali za njega nemam leka...:lol:
Uradila sam gomilu analiza... iako ja redovno idem na ginekološke preglede i zaista uredno radim sve moguće analize...
U oktobru sam radila jednodnevnu dijagnostiku(proveru jajnika-prohodnosti, materice i sve ostalo...) sve je u najboljem redu... pre toga naravno analize briseva, papa, hormoni... itd...
Posle toga sam odmorila do februara i opet krenula u ispitivanje...
Brisevi, mikro/ureaplazma, bakterije, hormoni štitne, clamidia, hbsag, hcv, hiv, vdrl, rubella, toxoplasma, fsh, lh, e2, pg, t, prolaktin, androstendion, dhea-s, kortizol, t3, t4, tsh, antimilerijan, pg(23 dana ciklusa), ogtt sa insulinemijama, antispermatozoidna antitela...

Odužih ga ja...:lol: ali možda će nekom biti od koristi...;)

Svi ovi nalazi su mi uredni... a većinu njih radim po 2-3-4 put i uvek su mi bili uredni...
Nervira me kad mi doktori kažu da sam potpuno zdrava... da sam mlada i da imam vremena... :evil:
Jesam ja mlada, imam 24 godine... ali nisam mlada za decu...
Zbog godina bi prvo probala sa prirodnim ciklusom... tj.prvo inseminacija, pa vto u prirodnom... pa bi tek onda stimulaciju... žao mi mojih jajnika... :mrgreen::lol:

Pila sam ja svakojake vitamine... bzvz... ;)

a kakav je suprugov spermogram?
mora da je negde problemcic,ne verujem u te price ''sve je iz glave'',pa valjda svi koji zele decu razmisljaju o tome :eek:
 
a kakav je suprugov spermogram?
mora da je negde problemcic,ne verujem u te price ''sve je iz glave'',pa valjda svi koji zele decu razmisljaju o tome :eek:

Uredan.
Ne verujem ni ja u te priče, a sama sam glavni učesnik... da popizdiš ponekad... ;)
Jesam ja srećna što je sve uredno, ali ponekad bi više volela da mi nešto nije u redu, da bar znam što se ne dešava... :confused:
 
Cicak, razumem te skroz. Mom muzu su nalazi spermograma bili promenljivi i kada sam ja dobila lose nalaze ogtt-a, bila sam srecna jer sam sebe ubedila da cu, cim to resim biti trudnica. Tako i bi, doduse uz pomoc VTO jer je muz u medjuvremenu dobio tumor, pa nam je to bilo jedino resenje...

Ni ja ne verujem u te price da je sve iz glave, tako da nesto ne stima sigurno, samo treba otkriti sta? A potpuno se slazem sa tobom, i treba prvo da probas inseminaciju, bolje je za tebe.

Jelo, proveri ti betu sutra ipak. Drzim fige i dalje i ne odustajem od tebe :heart:

Jelenamb, srce pocinje da kuca u periodu izmedju punih 5 i punih 8 nedelja tako da jos imas vremena. Cim su oni tu i beta se pravilno dupla, nemas razloga za brigu ;) Znam da je cekanje tesko, ali strpi se jos nedelju dana, na sledecoj kontroli ce sve biti ok.

Limba, nemoj da pijes folnu na svoju ruku, jer, postoje neka istrazivanja koja pokazuju da folna ne deluje dobro na kvalitet jajnih celija. Na otpusnoj listi nakon aspiracije ces dobiti napismeno od doktora da pocnes da pijes i postoji razlog zasto se pocinje tek tada.
Ove stvari kao sto su med, maticni mlec i sl. su jako zdrave, mada bih ti ja preporucila da odmah batalis slatko, izmedju ostalog i to. Meni je tokom postupka med bio najstroze zabranjen. Doduse, imala sam insulinsku rezistenciju, ali slatko moze samo da odmogne. Gledaj da unosis vitamine i to u obliku voca, npr narandze i ananas je dobar za endometrijum..
 
Icicu sutra da vadim betu al nista od toga.
Jel trba ici ako je neuspesno na neki kontrolni pregled i koliko treba praviti pauzu izmedju dva postupka?

Uradi betu, svakako. Veruj da su se cuda desavala...
Treba ici na kontrolni pregled, naravno i to nakon sledeceg ciklusa. Pauza bi trebala biti minimum 3 meseca, ali zavisi od klinike do klinike. U Mariboru npr insistiraju da pauza bude 6 meseci.
 
Evo i mene.Bili juce u BG i uradili ponovnu analizu sperme i nasli nesto aktivnih i pokretnih pa ih odmah zamrzli.HI!HI!HI! Ce mi bidne smrzlic mali.Pocela juce sa 7 ampula fostimona i u subotu ponovo za BG da vade estradiol i UZ.
Dr mi ukljucila i siofor te me bacila na strogu dijetu sa 1200 kalorija dnevno mada nisam gojazna, kaze zbog isnulina koji je jako povecan.
Eto tako i od mene,krenulo je bockanje.:per::per::per:
 
Evo i mene.Bili juce u BG i uradili ponovnu analizu sperme i nasli nesto aktivnih i pokretnih pa ih odmah zamrzli.HI!HI!HI! Ce mi bidne smrzlic mali.Pocela juce sa 7 ampula fostimona i u subotu ponovo za BG da vade estradiol i UZ.
Dr mi ukljucila i siofor te me bacila na strogu dijetu sa 1200 kalorija dnevno mada nisam gojazna, kaze zbog isnulina koji je jako povecan.
Eto tako i od mene,krenulo je bockanje.:per::per::per:

Samo napred i hrabrooooo!
 
hvala puno :hvala:,tu sam ja odavno samo sam vas posmatrala iz prikrajka :per:

recite mi da li ste koristile ili koristite nesto od vitamina,za jacanje imuniteta ili neke druge preparate?meni su rekli da pijem folnu kiselinu,to se preporucuje zenama koje planiraju trudnocu...
Limba,koristila sam folnu kiselinu,samo nisam bas sigurna da li je to bilo nakon ET ili tek nakon potvrdjene trudnoce.... Oni ce ti vjerovatno sami reci,kad treba da pocnes sa folnom kiselinom,u svakom slucaju se preporucuje..... Bice sve u redu,ne brini....... SRETNO !!!!!!
 
Poslednja izmena:
Evo i mene.Bili juce u BG i uradili ponovnu analizu sperme i nasli nesto aktivnih i pokretnih pa ih odmah zamrzli.HI!HI!HI! Ce mi bidne smrzlic mali.Pocela juce sa 7 ampula fostimona i u subotu ponovo za BG da vade estradiol i UZ.
Dr mi ukljucila i siofor te me bacila na strogu dijetu sa 1200 kalorija dnevno mada nisam gojazna, kaze zbog isnulina koji je jako povecan.
Eto tako i od mene,krenulo je bockanje.:per::per::per:
Samo neka je pocelo,pa da nas uskoro obradujes pozitivnom betom...... Sve najbolje.....
 
Limba,koristila sam folnu kiselinu,samo nisam bas sigurna da li je to bilo nakon ET ili tek nakon potvrdjene trudnoce.... Oni ce ti vjerovatno sami reci,kad treba da pocnes sa folnom kiselinom,u svakom slucaju se preporucuje..... Bice sve u redu,ne brini....... SRETNO !!!!!!

uh,vec sam se bila zabrinula :sad2: mozda ipak malo oladim sa folnom i bacim se na vockice :zper: (koje btw ne volim bas!)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top