Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Yula*** teško da mogu klonuti duhom.Nisam se još uvek ostvarila kao majka,ali sve ostalo u životu imam!Čoveka kojeg volim i koji me voli najviše na svetu i hvala Bogu zdravi smo!Uživaj ti u svojoj trudnoći i rodi zdrave bebice pa nam postavi sličice da i mi uživamo!

Draga, to je najvaznije! Sigurna sam da ces vrlo brzo postati i majka.

Sto se tice mene tek juce sam se malo opustila i da kazem, skoro pa i poradovala trudnoci, sve me je nesto strah dok ne prodje UZ do tada se sve trudim da ne razmisljam previse jos o bebi. Sedim kuci, niu sa kim se ne vidjam i tako planiram do 2,5 - 3 meseca pa sta bude. Kod mene poslednjih godina i najprirodnije stvari idu na gurke tako da se ne opustam previse. :D
Veliki pozdrav svima vama i najveci zagrljaj od mene i moje bebe ili beba :heart:
 
Yula** kad radimo vto mi se nadamo da ćemo uspeti!U suprotnom je nećemo raditi!Imaš sreće što si uspela iz prvog puta i drago mi je zbog tebe!Nadam se da nisi zaboravila kako ljudi žive u Srbiji ili bilo kojoj zemlji u okruženju.Tebi je Francuska kako sam shvatila sve platila.Mnogi ovde uzimaju kredite da bi radili vto.Naravno da strepe od neuspeha.Na moju sreću ja nisam jedna od njih,ali ih i razumem. Za mene par hiljada evra možda nije ništa,a nekima bi to bila ušteđevina do kraja života.Upoznaćeš s godinama Francusku i njene stanovnike možda nećeš nama reći kakvi su,ali ćeš znati duboko u sebi da nisi jedna od njih.Nisam ništa htela da pišem o životu tamo pošto si bila toliko oduševljena njihovom ljubaznošću,ali si sa neta gledala kako injekciju da ti suprug da.Ovde te bar tome nauče,a i dr. malo vremena izdvoji za svakog pojedinačno!Ja život u Srbiji ne bih menjala ni za šta na svetu.Volim ja Pariz,London,Milano,....,ali kad dođem kući to volim najviše.



jaoj ja tebe potpisujem danas:mrgreen:..............ovo gore je zaista tacno,iako imam luksembursko drzavljanstvo,iako kada sam dosla ovamo muz je imao sve,i imucan je,i odmah sam isla u skolu i nastavicu posle porodjaja,i radila sam ovde ,mozda je ovde lakse jer je mala drzava a prisustvo svih narodnosti,sa svih delova sveta ,najbolja drugarica mi je brazilka ,i ovde se svi trude da prema svima budu jednaki i volim luksemburce,ma ja volim sve ljude,ali sto avion sleti u Bgd,ja sam tek tada na nebu,ma volim svoju zemlju pa to ti je
 
Pozdrav Pazaraka!

Kako si ti, kako se osecas? Uzivas li u svojoj trudnoci?? Veliki kiss za tebe.

P.S. Jesi li se cuvala sta prva dva - tri meseca trudnoce? Ja sam presla na kutak za trudnice, ali tamo su vecinom trudnice koje su vec u 30 i nekoj nedelju trudnoce, ja bih volela da mogu da cujem od nekoga nesto ko je u ranoj trudnoci kao ja ...
 
Drage devojke,

Prokrvarila sam 9. dan od embriotransfera, ima li nade da beta bude pozitivna, trebalo je da je radim 3. oktobra. Jos jedno pitanje, transfer mi je uradjen 21. dana ciklusa, nije li to kasno?! Kad su vama radjeni embriotransferi, ne samo u odnosu na aspiraciju nego u odnosu na dane ciklusa?

Pozdrav[/QUOTE



meni je transfer radjen 15 dan ciklusa, betu treba da radim 2.oktobra, al verovatno ću sačekam do 4-5 oktobra.


Ne gledajući ko je ulogovan, ja sam pisala na nalogu mog muža.
 
vi mene baš kulirate...:think:

jaoj sorry mislila sam da si ti jedna od onih koje se jednom jave i nestanu pa sada vidim da bas nisi nova
ovako i sama znas da ispitivinje bracne neplodnosti krece nakon 1 god. a kod zena starijih od 35 nakon 6 meseci......onda krece ispitivanje neplodnosti

jednodnevna dijagnostika je novi koncept ispitivanja bracne neplodnosti

na zakazani termin pacijenti dolaze-muz sa spermogramom,a zena sa hormonskim statustom(FSH,LH,E2 ,i prolaktin)..........dobices antibisku profilaksu(doxycyclin ukupno pet tableta)nakon toga se radi UZ,a nakon toga se pacijentkinja odvodi u salu i gde ce ti raditi histeroroskopiju i transvaginalnu laporoskopiju........istog dana odlazis kuci sa kompletnim rezulatatima o stanju vasih genitalnih organa

kada zakazes termin.,potrebno je da pijes kontraceptivne pilule od 5. dana ciklusa
pozdrav i sve najbolje
 
jaoj sorry mislila sam da si ti jedna od onih koje se jednom jave i nestanu pa sada vidim da bas nisi nova
ovako i sama znas da ispitivinje bracne neplodnosti krece nakon 1 god. a kod zena starijih od 35 nakon 6 meseci......onda krece ispitivanje neplodnosti

jednodnevna dijagnostika je novi koncept ispitivanja bracne neplodnosti

na zakazani termin pacijenti dolaze-muz sa spermogramom,a zena sa hormonskim statustom(FSH,LH,E2 ,i prolaktin)..........dobices antibisku profilaksu(doxycyclin ukupno pet tableta)nakon toga se radi UZ,a nakon toga se pacijentkinja odvodi u salu i gde ce ti raditi histeroroskopiju i transvaginalnu laporoskopiju........istog dana odlazis kuci sa kompletnim rezulatatima o stanju vasih genitalnih organa

kada zakazes termin.,potrebno je da pijes kontraceptivne pilule od 5. dana ciklusa
pozdrav i sve najbolje

Hvala na odgovoru... ja imam samo jedno pitanje.

Kog dana ciklusa se vrši jednodnevna dijagnostika?
 
Pazarka muž mi je zaplenio na duže vreme računar da se odmorim!Zato me nije ni bilo,a i bili smo na odmoru.Molim te napiši mi za injekcije progesterona koliko si primala od kog dana posle et. i šta si još primala.Ja ću za uzvrat i za tebe pojesti porciju ćevapa kod Jonuza polovinom oktobra!Drago mi je da si iskrena po pitanju stranaca,za razliku od naših ljudi oni te nevole,ali ti se smeškaju,a kod naših vidiš na čemu si!Ni meni nije bitno ko je odakle ni koliko novca ima,ali razumem ljude koji teško žive,a mnogo ih je u svim zemljama.
 
Pazarka drago mi je da lepo napreduješ!Reci mi posle et.si ptimala progesteron i šta još?Koliko dugo?Da li je bilo svaki dan injekcija ili kako?

ej draga vidim da si bolje:cmok2:,i drago mi je zbog toga.........

ovako ja sam odmah nakoh ET dobila 10000 pregnyl,onda sutra dan krenula sa progesteronom depo,pola ampule na svaki drugi dan,znaci prvi dan,treci ,peti,sedmi,deveti,jedanesti,trinaesti,i tako dalje,sa istom terapijom nastavila od potvrdjene bete
takodje cetvrti,sesti,i osmi dan pregnyl-1500 UI.........progesteron sam sama sebi prepisala,a ljubic pregnil kao svemogucu potporu lutealnoj fazi:super: i evo

poljubac veliki:cmok2:
 
Mali čičak posle menstruacije! Dobro se raspitaj o postupku!Ja sam radila HSG i ako se tu vidi samo prohodnost jajovoda,pošto kod laparaskopije postoji mogućnost slepljivanja jajovoda.Po meni je laparaskopija mač sa dve oštrice može da ti reši sve probleme,a može da te dovede u situaciju da ti je vto jedino što ti preostaje!Ostaje se u bolnici posle laparaskopije dan,dva!Najbolje gde ćeš da radiš da ih pozoveš i pitaš da li će to da ti rade ili samo hormonski status!
 
Pazarka muž mi je zaplenio na duže vreme računar da se odmorim!Zato me nije ni bilo,a i bili smo na odmoru.Molim te napiši mi za injekcije progesterona koliko si primala od kog dana posle et. i šta si još primala.Ja ću za uzvrat i za tebe pojesti porciju ćevapa kod Jonuza polovinom oktobra!Drago mi je da si iskrena po pitanju stranaca,za razliku od naših ljudi oni te nevole,ali ti se smeškaju,a kod naših vidiš na čemu si!Ni meni nije bitno ko je odakle ni koliko novca ima,ali razumem ljude koji teško žive,a mnogo ih je u svim zemljama.

jaooooooooooj Zvoncice,lepse su mantije:klap:,veruj mi na rec:lol:
vec sam ti napisala za progesteron:cmok2:
 
Draga moja Pazarka i meni je baš to trebalo!Ali kako malo fali,a opet tako puno!Smučilo mi se da bez obzira gde radiš moraš na sve da misliš.Ja utrogestan nisam uopšte osećala,a trebalo je ako ništa drugo bar da mi bude toplije,a meni je bilo hladno.Probava mi bila odlična,baš kako treba pre menstruacije.Moraću sledeći put sama da insistiram na injekcijama.Da li si angažovala sestru da dolazi da te bode?
 
Mali čičak posle menstruacije! Dobro se raspitaj o postupku!Ja sam radila HSG i ako se tu vidi samo prohodnost jajovoda,pošto kod laparaskopije postoji mogućnost slepljivanja jajovoda.Po meni je laparaskopija mač sa dve oštrice može da ti reši sve probleme,a može da te dovede u situaciju da ti je vto jedino što ti preostaje!Ostaje se u bolnici posle laparaskopije dan,dva!Najbolje gde ćeš da radiš da ih pozoveš i pitaš da li će to da ti rade ili samo hormonski status!

Jel odmah posle menstruacije... nije mi jasno koji dan?
Meni je zakazan termin dan-dva pred menstruaciju, i sad ne znam hoće li mi tad raditi ili nakon te menstruacije... ne mogu ih dobiti na telefon... a ne znam da li da sada posle ove počnem sa pilulama ili ne?

Kakvo slepljivanje? A šta sem vto i postoji posle ovoga? :think:
 
Pozdrav Pazaraka!

Kako si ti, kako se osecas? Uzivas li u svojoj trudnoci?? Veliki kiss za tebe.

P.S. Jesi li se cuvala sta prva dva - tri meseca trudnoce? Ja sam presla na kutak za trudnice, ali tamo su vecinom trudnice koje su vec u 30 i nekoj nedelju trudnoce, ja bih volela da mogu da cujem od nekoga nesto ko je u ranoj trudnoci kao ja ...

ej hvala pozdrav i za tebe................super napredujem,i tek sada uzivam pravo,posto sam vec na pragu 20. nedelje,bebica je velika ,i lupa me pravo:heart::heart::heart::heart:

ja sam se zaista cuvala prvih 14 nedelja,ali bas ono ful,lezanje na ledjima ili na levom boku,i prava zdrava ishrana,i sve ono sto bebi godi,stim sto sam ja imala u 12. nedelji nekoliko braon tackica i obisla sve luksemburske dr ..........i dalje se cuvam,mada sam aktivnija ali sve u svemu gledam samo da je mrvici dobro,onda sam i ja ok.......i mrvica mi to uzvraca jer bas dobro napreduje :heart::heart:
 
Mali čičak gde to radiš?Laparaskopija i histeroskopija se rade da bi se uklonile priraslice,ako ih ima i proverili kakvi su jajovodi i njih sredili.Ako nešto postoji i to se lepo ukloni žena može nekad i prirodnim putem da zatrudni,ali ako se lepo ne uradi,a događa se onda postoje i neke stvari kao što su slepljeni jajovodi što nema šanse da se popravi.Razgovaraj sa ginekologom,ako će to da ti radi i on će ti objasniti šta sve može da se dogodi.Moraš da ih dobiješ da bi znala šta će da ti rade ovako je glupo nagađati!
 
Draga moja Pazarka i meni je baš to trebalo!Ali kako malo fali,a opet tako puno!Smučilo mi se da bez obzira gde radiš moraš na sve da misliš.Ja utrogestan nisam uopšte osećala,a trebalo je ako ništa drugo bar da mi bude toplije,a meni je bilo hladno.Probava mi bila odlična,baš kako treba pre menstruacije.Moraću sledeći put sama da insistiram na injekcijama.Da li si angažovala sestru da dolazi da te bode?

kao sve sto nije prirodno,nekim zenama telo ne proizvodi dovoljno progesterona,jer nije doslo do oplodjivanja na pravi nacin,a kao sto sam vec napisala veci deo utrogestana zavrsi na ulosku,i ja sam zelela sam da probam sa inekcijom,i onako nista ne gubim ,nisu opasne po zdravlje,samo malo neprijatnosti zbog uboda........a ja imam problema sa probavom i dan danas,nakon et nisam smela nista da koristim,vec sam pila jogurt balans vise od 2l dnevno,i zaista mi je pomogao,i oko 3 l vode i vise,to je stvarno puno tecnosti.........meni nije moglo da bude hladno ,jer je bilo 40 stepeni ,sredina juna,tropske vrucine:roll::roll:
a kladim se u svoj zivot ,da sam u bilo kom postupku primala inekcije ,ostala bih trudna ,mislim da je to resenje zasto nije uspevalo:roll:
 
Kod koga da jedem mantije?Nikad ih nisam jela moja sestra jeste,a najviše je volela gurabije koje je pravila naša komšinka Zumra.Jadna žena ih je često pravila,a moja sestra proždirala.Ja više volim tulumbe!

hahahahahahahahaa........mantije ja mislim da imas isto kod jonuza,i to je bas ukusan specijalitet:klap:.......ja ne volim nista od toga,sto kaze moj muz,pitaju ga svi kako ti se hrani zena,kad je ovako vitka..........znas sta odgovara???Kao krava-samo travu:zcepanje::zcepanje:,obozavam salate i pravi sam mesozder.....svu vrstu ribe uuuuh(samo sto mrzim da je spremam)
 
Mali čičak gde to radiš?Laparaskopija i histeroskopija se rade da bi se uklonile priraslice,ako ih ima i proverili kakvi su jajovodi i njih sredili.Ako nešto postoji i to se lepo ukloni žena može nekad i prirodnim putem da zatrudni,ali ako se lepo ne uradi,a događa se onda postoje i neke stvari kao što su slepljeni jajovodi što nema šanse da se popravi.Razgovaraj sa ginekologom,ako će to da ti radi i on će ti objasniti šta sve može da se dogodi.Moraš da ih dobiješ da bi znala šta će da ti rade ovako je glupo nagađati!

Kod mene je sve u redu... a nije...
Pa sam rešila i to da uradim... po preporuci Vesne Kopitović...
Ali neki detalji su mi nejasni... kao to npr.od kog ciklusa da pijem tablete za kontracepciju, sad ovoga ili sl. ? Pošto po svemu sudeći se radi posle menstr.ciklusa... nemam pojma... zbunili su me skroz...

Ja sam mislila da je jednodnevna dijagnostika obavezna pre vto? Zar nije?:think:
 
Yula** kad radimo vto mi se nadamo da ćemo uspeti!U suprotnom je nećemo raditi!Imaš sreće što si uspela iz prvog puta i drago mi je zbog tebe!Nadam se da nisi zaboravila kako ljudi žive u Srbiji ili bilo kojoj zemlji u okruženju.Tebi je Francuska kako sam shvatila sve platila.Mnogi ovde uzimaju kredite da bi radili vto.Naravno da strepe od neuspeha.Na moju sreću ja nisam jedna od njih,ali ih i razumem. Za mene par hiljada evra možda nije ništa,a nekima bi to bila ušteđevina do kraja života.Upoznaćeš s godinama Francusku i njene stanovnike možda nećeš nama reći kakvi su,ali ćeš znati duboko u sebi da nisi jedna od njih.Nisam ništa htela da pišem o životu tamo pošto si bila toliko oduševljena njihovom ljubaznošću,ali si sa neta gledala kako injekciju da ti suprug da.Ovde te bar tome nauče,a i dr. malo vremena izdvoji za svakog pojedinačno!Ja život u Srbiji ne bih menjala ni za šta na svetu.Volim ja Pariz,London,Milano,....,ali kad dođem kući to volim najviše.


Vec sam se pokajala sto sam ista i pisala. Ne vidim cemu takav ton i znaci uzvika posle svake recenice? Cak pocinjem da se osecam krivom sto je meni poslo za rukom iz prvog puta i sto sam to ovde napisala. A napisala sam iskljucivo iz razloga da bih ohrabrila sve one koji pokusavaju. Ne kapiram zasto je mnogima ovde zasmetalo sto sam sam rekla da je osoblje bilo izuzetno ljubazno? Ne mogu reci da nije kada jeste, a meni je to MNOGO znacilo. Kao sto sam navela sve POZITIVNE strane tako sam navela i sve NEGATIVNE, pa ne vidim cemu sva ova nervoza na mene? Cela procedura je imala PUNO stvari koje mi se nisu dopale i to sam takodje navela u svojim postovima.
A sto se tice Francuza i Francuske, pa naravno da nisam deo njih niti cu ikada biti, niti imam neko lepo misljenje o njima osim sto su izuzetno lepo vaspitani i ljubazni. E sad, jedino ako ljudi ovde ocekuju neiskrenost i da pljujem po ljudima koji mi nisu nista nazao ucinili ne bi li bila veci patriota ili sta?
Jos jednom se izvinjavam sto sam ista pisala na ovoj temi, ovo mi je poslednji post ovde.
Svim trudilicama zelim PUNO, PUNO srece i da sto pre postanu majke, a trudnicama da do kraja lepo iznesu trudnocu i da sto vise uzivaju u njoj a kasnije u svojoj decici.
 
Jel odmah posle menstruacije... nije mi jasno koji dan?
Meni je zakazan termin dan-dva pred menstruaciju, i sad ne znam hoće li mi tad raditi ili nakon te menstruacije... ne mogu ih dobiti na telefon... a ne znam da li da sada posle ove počnem sa pilulama ili ne?

Kakvo slepljivanje? A šta sem vto i postoji posle ovoga? :think:

u jednodnevnoj dijagnostici se radi i histeroskopija i transvaginalna laporoskopija

histeroskopija podrazumeva pregled supljine materice i uocavanje pojedinih nepravilnosti u njoj kao sto su polipi miomi pregrade i sl.,sto znaci njihovo istovremeno otklanjanje

dok kod laporoskopija podrazumeva pristup trbusnjoj duplji,pregled jajnika,jajovoda materice i peritoneuma trbusne duplje
a za VTO sve zavisi ,ako pronadju endometriozu ili razne pregrade ,onda se to otkloni i nije potrebna VTO,medjutim ako jajovodi nisu prethodni VTO je jedini izlaz........znaci sve od dijagnoze
 
Yula** ŽAO MI JE što si se naljutila i što sam te povredila,ali mi nije to bila namera!Drago mi je što ti je uspelo i to sam ti više puta napisala!Niko od tebe neočekuje da pljuješ po Francuskoj i njinim stanovnicima,ali je bilo ružno bar meni što si pljuvala po našim lekarima.Svi smo svesni da svuda postaoje ljubazni i manje ljubazni zdravstveni radnici.Drago mi je da ti je prijala njihova ljubaznost!Još jednom žao mi je!Tvoj izbor je da li ćeš biti sa nama ili ne!ŽELIM TI SVE NAJBOLJE!
 
u jednodnevnoj dijagnostici se radi i histeroskopija i transvaginalna laporoskopija

histeroskopija podrazumeva pregled supljine materice i uocavanje pojedinih nepravilnosti u njoj kao sto su polipi miomi pregrade i sl.,sto znaci njihovo istovremeno otklanjanje

dok kod laporoskopija podrazumeva pristup trbusnjoj duplji,pregled jajnika,jajovoda materice i peritoneuma trbusne duplje
a za VTO sve zavisi ,ako pronadju endometriozu ili razne pregrade ,onda se to otkloni i nije potrebna VTO,medjutim ako jajovodi nisu prethodni VTO je jedini izlaz........znaci sve od dijagnoze

A kako se to pronalazi? Kojim pregledima? Ne razumem...

Ja sam mislila da svima pre vto moraju raditi jedn.dijagnostiku?
 
Yula** ŽAO MI JE što si se naljutila i što sam te povredila,ali mi nije to bila namera!Drago mi je što ti je uspelo i to sam ti više puta napisala!Niko od tebe neočekuje da pljuješ po Francuskoj i njinim stanovnicima,ali je bilo ružno bar meni što si pljuvala po našim lekarima.Svi smo svesni da svuda postaoje ljubazni i manje ljubazni zdravstveni radnici.Drago mi je da ti je prijala njihova ljubaznost!Još jednom žao mi je!Tvoj izbor je da li ćeš biti sa nama ili ne!ŽELIM TI SVE NAJBOLJE!

ahahhahahahhahahahhahahah............danas te treci put citiram,da ti nisi moja sestra ????ocito da razmisljamo na isti nacin,ni ja ne volim da pljujem po svojima ,oni su moji kakvi god da su,svi mi imamo probleme ,pa i oni,sa ovom krizom u svetu nikom nije lako:(,pa ni zdrastvenim radnicima............htela sam ja da joj objasnim da je ovde ljubaznost bitnija od strucnosti,tako je i sa mnom ,dok smo u sali sa pacijenticom i pripremamo je za ugradnju implatanata ,smesim se i ja njoj ,a misli su mi negde druge.........kod mene je parola tudje ne diram i ne pljujem a na svoje ne dam
da se razumemo ,ja volim sve ljude na ovom svetu,coveka ne cenim ni po boji ni po rasi a ni po religijoznosti ,coveka cenim kao coveka,ni jednom ja dr ne trazim da se on meni smesi,nisam ja njemu ni sestra ni majka,vec covek,ljudsko bice koje je u problemu i koje treba njegovu pomoc,bio stranac ili nas
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top