Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
bibo
želim da te pitam,kako si se ti ponašala poslije embriotransfera
jesili ležala i ako si ležala,koliko dana
ili si se kretala
meni su rekli prvi dan da ležim ,poslije sve normala,samo da se ne protežem i ne dižem teško
poz.
 
Zdravo svima, ja sam i makedonije i ispricavam se na moj loshi srpski al se trudim i nadam se da ce te me dazumjeti. U braku sam neceli 2godine i nemamo bebu. Poceli smo po doktore i izashlo da ja imam visoki FSH i niski AMH. Preporucili t.e od drzavi dobili besplatni 3invitra al samo sa donorom. Kako nisam mogla da prifatim fakt za donor,jer kod nas treba da si sam nadzesh donor i snjim na invitro(kako znam kako ce da reguje kasnije taj donor na moje dete),rekla sam idem na privatno. Sve je pocelo dobro. Imala sam postupak za invitro al na prirodan modificiran ciklus. Donili 2dobra folikula ishla na punkciju i nijedni jajce kletku. Srushio se sav moj svet. Doktor je rekao donor al milicki ja mislim da mi donor ne ide i po 5 godina. Citala sam dosta io svemu za fsh i sve i predpozila doktoru da probam sa DHEA. Slozio se. Sad sam nabavila tablete jer nema kod nas i treba da pocnem. Dali ima neko iskustvo sa DHEA. I dali znate neshto vise za kliniku u tursskoj BAHCECI KLINIGI  . Puno vam hvala da ste me primili na forumu
 
bibo
želim da te pitam,kako si se ti ponašala poslije embriotransfera
jesili ležala i ako si ležala,koliko dana
ili si se kretala
meni su rekli prvi dan da ležim ,poslije sve normala,samo da se ne protežem i ne dižem teško
poz.

Posle embriotransfera po preporuci lekara sam lezala prva tri dana za koje kazu da su najkljucnija. Posle toga lagano po kuci setkala dva tri dana, a nakon toga vratila se normalnim aktivnostima naravno kao sto si navela bez podizanja teskih stvari i bilo kakvog napora. Pij sto vise tecnosti, vode pogotovu i izbegavaj gazirana pica tipa koka kole i pepsija, unosi vise proteina, a manje secera. To je to otprilike. Pitaj ako te jos nesto zanima. :sije:

Ljubim
 
hvala bibo na ovako brzom odgovoru :)

Ja sam transfer radila u Turskoj i ležala sam jedno poslije podne,sutradan cijeli dan i već prekosutra sam išla kući.
A do kuće uf,avion,gužva na aerodromu, pa onda udes na autoputu,morali smo ići zaobilaznim putem, tako da sam se truckala do kuće i Boga molila da što prije dođemo.
Transfer sam radila sa smrzlićima, tako da nešto posebno i ne vjerujem u uspjeh,ali šta je tu je,ostaje da čekam pa šta bude.

Ovo za vodu nisam znala,dobro je što si mi napisala.
Ja bi trebala početi da radim za sedam dana,pa se dvoumim šta da radim,da li da uzmem bolovanje do bete.
Posao mi je rad na računaru,znači sjedi se minimalno sedam sati,pa me interesuje da li će sjedenje da mi našteti.

Ljubim vas sve.
 
hvala bibo na ovako brzom odgovoru :)

Ja sam transfer radila u Turskoj i ležala sam jedno poslije podne,sutradan cijeli dan i već prekosutra sam išla kući.
A do kuće uf,avion,gužva na aerodromu, pa onda udes na autoputu,morali smo ići zaobilaznim putem, tako da sam se truckala do kuće i Boga molila da što prije dođemo.
Transfer sam radila sa smrzlićima, tako da nešto posebno i ne vjerujem u uspjeh,ali šta je tu je,ostaje da čekam pa šta bude.

Ovo za vodu nisam znala,dobro je što si mi napisala.
Ja bi trebala početi da radim za sedam dana,pa se dvoumim šta da radim,da li da uzmem bolovanje do bete.
Posao mi je rad na računaru,znači sjedi se minimalno sedam sati,pa me interesuje da li će sjedenje da mi našteti.

Ljubim vas sve.

Ne mislim da to ima ikakve veze mozes da radis ako ti je vec takav posao da sedis, samo lagano bez naglih pokreta i cucnjeva. S vremena na vreme ustani od stola pa prosetaj... A sa druge strane ako ces ti biti mirnija mozes i da uzmes bolovanje. Drzim ti palceve da uspe i cekam tvoju betu:super:
 
Bibo pa to su divne vesti!

Nera, molicu se za tebe!

Ja sam danas bila na magnetnoj i doktorki se cini da iako ima dosta promena sve deluje benigno. Naravno, moze samo da pretpostavi da je tako.
Popodne sam bila kod Ljubica na konosultacijama. Ponudio mi je da sutra dodjem kod njega u Visekgradsku na konzilijum. Kad bolje razmislim, gde ce moci da me posavetuje veci broj lekara ukljucujuci i onkologa, patologa, radiologa, ginekologa, hirurga. Zao mi je samo sto se pre toga nisam posavetovala i sa Stankovicem i Srbinovicem. Njih i konzilijum u N.F. sam ostavila za petak. Sada je pitanje da li cu moci i da se pojavim tamo.
Najme, Ljubic misli da me, ako se konzilijum slozi, operise prekosutra. On bi mi skinuo sa materice sve promene (a ima ih dosta) i poslao na hp analizu. Ukoliko, nalaz bude dobar, dali bi mi neko vreme da zatrudnim. Naravno, prvo konzilijum da potpise!
Nisam sigurna da cu imati odakle da se jevim ako me ostave u bolnici. Zato vas sad sve pozdravljam i ljubim.
 
Poslednja izmena:
maruska puno ti srece zelim da sve prodje kako treba i javi nam se sa lepim vestima,a posto doktori znaju da treba da se ostvaris i u ulozi majke znaj da ce da urade to kako treba,nemo mnogo da brines bice to sve ok.videces.veliki pozdrav i drzimo ti pesnice da sve bude kako treba.javices nam se ti brzo videces
 
Bibo pa to su divne vesti!

Nera, molicu se za tebe!

Ja sam danas bila na magnetnoj i doktorki se cini da iako ima dosta promena sve deluje benigno. Naravno, moze samo da pretpostavi da je tako.
Popodne sam bila kod Ljubica na konosultacijama. Ponudio mi je da sutra dodjem kod njega u Visekgradsku na konzilijum. Kad bolje razmislim, gde ce moci da me posavetuje veci broj lekara ukljucujuci i onkologa, patologa, radiologa, ginekologa, hirurga. Zao mi je samo sto se pre toga nisam posavetovala i sa Stankovicem i Srbinovicem. Njih i konzilijum u N.F. sam ostavila za petak. Sada je pitanje da li cu moci i da se pojavim tamo.
Najme, Ljubic misli da me, ako se konzilijum slozi, operise prekosutra. On bi mi skinuo sa materice sve promene (a ima ih dosta) i poslao na hp analizu. Ukoliko, nalaz bude dobar, dali bi mi neko vreme da zatrudnim. Naravno, prvo konzilijum da potpise!
Nisam sigurna da cu imati odakle da se jevim ako me ostave u bolnici. Zato vas sad sve pozdravljam i ljubim.

Biće to benigno.Očekujem srećan kraj,tj.neku bebu.Držimo ti palčeve da sve bude u najboljem redu.Ti uvek treba da budeš na prvom mestu.Mijaki je sve u pravu što ti je napisala.
 
Zdravo svima, ja sam i makedonije i ispricavam se na moj loshi srpski al se trudim i nadam se da ce te me dazumjeti. U braku sam neceli 2godine i nemamo bebu. Poceli smo po doktore i izashlo da ja imam visoki FSH i niski AMH. Preporucili t.e od drzavi dobili besplatni 3invitra al samo sa donorom. Kako nisam mogla da prifatim fakt za donor,jer kod nas treba da si sam nadzesh donor i snjim na invitro(kako znam kako ce da reguje kasnije taj donor na moje dete),rekla sam idem na privatno. Sve je pocelo dobro. Imala sam postupak za invitro al na prirodan modificiran ciklus. Donili 2dobra folikula ishla na punkciju i nijedni jajce kletku. Srushio se sav moj svet. Doktor je rekao donor al milicki ja mislim da mi donor ne ide i po 5 godina. Citala sam dosta io svemu za fsh i sve i predpozila doktoru da probam sa DHEA. Slozio se. Sad sam nabavila tablete jer nema kod nas i treba da pocnem. Dali ima neko iskustvo sa DHEA. I dali znate neshto vise za kliniku u tursskoj BAHCECI KLINIGI  . Puno vam hvala da ste me primili na forumu

Dobro došla!Što se klinike u Turskoj tiče ništa neznam.O DHEA sam čula da su neke žene uzimale.U Srbiji nije praksa da se daje,ali Amerika,Engleska,...tamo da.Idi na Google pa pročitaj o DHEA,gledaj i neželjena dejstva.Moj ti je savet da probaš sa maslinovim uljem,omegom 3 i suvim smokvama.To je sve prirodno,a može da ti snizi fsh i poboljša kvalitet jajnih ćelija.U svakom slučaju ti želim puno sreće.Doktori su se školovali za to što rade,ali je najbitnije napraviti dobar izbor klinike.
 
Dobro došla!Što se klinike u Turskoj tiče ništa neznam.O DHEA sam čula da su neke žene uzimale.U Srbiji nije praksa da se daje,ali Amerika,Engleska,...tamo da.Idi na Google pa pročitaj o DHEA,gledaj i neželjena dejstva.Moj ti je savet da probaš sa maslinovim uljem,omegom 3 i suvim smokvama.To je sve prirodno,a može da ti snizi fsh i poboljša kvalitet jajnih ćelija.U svakom slučaju ti želim puno sreće.Doktori su se školovali za to što rade,ali je najbitnije napraviti dobar izbor klinike.

dobro došla,draga beba

Ja sam vantjelesnu radila u Turskoj,na BAHCECI KLINICI ,i imam samo riječi hvale za ljekare ,kao i za kompletno osoblje.
Bahceci kliniku su otvorili i u BiH,u Sarajevu ove godine,tako da je to super što ne moramo više ići u Tursku,
jer je jako teško uskladiti godišnji i sve ostalo jer se dugo ostaje ako radiš stimulaciju i embriotransfer u Turskoj.

Sve što te interesuje slobodno pitaj,rado ću ti pisati :klap:
 
Mila jela sam suve smokve stajane u maslinovo maslo 4 meseca svako jutro po 2 al eto nije bilo efekta. Kod nas mi preporucuju donor a to je zadnje na shta cu se odluciti i zato zelim da probam sve. Citala sam mnogo za DHEA to kod nas nema u praksu zato sam zeljela da vidim dali ima neka iskustva. Citala sam da kod zeme od 45 god. I fsh nad 100 su pistiglu rezultate. Ja imam 37 fsh mi je 18 a Amh<0.16 i eto nisam uspel da dobijem ni jednu jajce kletku. Dali da idem dalje dali da probm za dhea kuda da idem to neznam. Eto citala sam za ovu kliniku i turskoj da su imali dosta uspehe sa visoki fsh pa zato i zelim vashe iskustvo. Ljubim te sreco i zelim da sve nas sto prije uspemo i imamo svoje bebu
 
Puno hvala na pomoci mila. Reci mi dali mogu puta email da stupim u kontaktu i konsuliram se sa nekim na tu kliniku. I dali mogu na srpskom. Citala sam da imaju dobar uspeh sa slucajeve kako meni. Kazi mi koliko koshta onvitro kod njih i fali tim u BiH je isto dobar
 
Bibo pa to su divne vesti!

Nera, molicu se za tebe!

Ja sam danas bila na magnetnoj i doktorki se cini da iako ima dosta promena sve deluje benigno. Naravno, moze samo da pretpostavi da je tako.
Popodne sam bila kod Ljubica na konosultacijama. Ponudio mi je da sutra dodjem kod njega u Visekgradsku na konzilijum. Kad bolje razmislim, gde ce moci da me posavetuje veci broj lekara ukljucujuci i onkologa, patologa, radiologa, ginekologa, hirurga. Zao mi je samo sto se pre toga nisam posavetovala i sa Stankovicem i Srbinovicem. Njih i konzilijum u N.F. sam ostavila za petak. Sada je pitanje da li cu moci i da se pojavim tamo.
Najme, Ljubic misli da me, ako se konzilijum slozi, operise prekosutra. On bi mi skinuo sa materice sve promene (a ima ih dosta) i poslao na hp analizu. Ukoliko, nalaz bude dobar, dali bi mi neko vreme da zatrudnim. Naravno, prvo konzilijum da potpise!
Nisam sigurna da cu imati odakle da se jevim ako me ostave u bolnici. Zato vas sad sve pozdravljam i ljubim.
Bas lepo, ipak mislim da ce sve to biti kako treba. uz tebe smo.
 
Puno hvala na pomoci mila. Reci mi dali mogu puta email da stupim u kontaktu i konsuliram se sa nekim na tu kliniku. I dali mogu na srpskom. Citala sam da imaju dobar uspeh sa slucajeve kako meni. Kazi mi koliko koshta onvitro kod njih i fali tim u BiH je isto dobar

e bibo,uviijek ću pomoćisvim ženama,koje pitaju za pomoć,jer je meni puno pomogao
upravo ovaj forum da uradim sve ovo.Inače sam bila jako zabrinuta kako će sve proći al eto nikad i nigfdje nisi sam.
Ja bi željela posebno da se zahvalim pat+zarki,u to vrijeme sam samo čitala njene postove,nisam bila aktivna tu.al čitajući njenu priču
i koliko je ta žena hrabraq i ja sam ušla u postupak
Ja ti mogu dati e-mail žene koja priča srpski i ona ti i prevodi dok si u Turskoj,ako budeš htjela piši.
Tim u SArajevu je takođe dobar,ja idem kontrole kod njih.
pusa
 
e bibo,uviijek ću pomoćisvim ženama,koje pitaju za pomoć,jer je meni puno pomogao
upravo ovaj forum da uradim sve ovo.Inače sam bila jako zabrinuta kako će sve proći al eto nikad i nigfdje nisi sam.
Ja bi željela posebno da se zahvalim pat+zarki,u to vrijeme sam samo čitala njene postove,nisam bila aktivna tu.al čitajući njenu priču
i koliko je ta žena hrabraq i ja sam ušla u postupak
Ja ti mogu dati e-mail žene koja priča srpski i ona ti i prevodi dok si u Turskoj,ako budeš htjela piši.
Tim u SArajevu je takođe dobar,ja idem kontrole kod njih.
pusa
.

Milicka puno hvala. Zelim da cujem njihovo mislenje za moj problem bdal ima nadu za mene i zato zelim da stupim u kontaktu snjima. Jedns prijateljica mi je poslala sajta za ovu kliniku ja nisam bash uputena u to. A mila koliko koshta invitro tamo,pitam cisto informativno. Moje bebe nema cenu al ipak da Znam. Kazi mi mil zashto si se ti idlycila za tamo. Imaju li dosta uspeha. Ljubim te seeco i nek nam se areca i nma shto brze nasmije.
 
Bebabeba,
Ja sam platila 11 500,00 lira,(to je njihova moneta) ali sam ja tad imala i operaciju,tj,laparaskopiju i sve je uračunato u tu cijenu(znači stimulacija,operacija, i embriotransfer)
Za Tursku sam se odlučila zato što tad u Bosni nije bilo dobre klinike,bar po mom mišljenju (pokušala kod Mehmedbašića u Sarajevu,nažalost bezuspješno)
A i jedan moj rođak je išao u Tursku i dobio je blizance,tako da je i moj izbor pao na tu kliniku.
Želim svim ženama da što prije drže svoje bebice i ispune najveću želju.
 
:sto se tice DHEA ja ga pijem vec nekoliko meseci po preporuci dr.inace imam visok fsh koji je isao i do 140:roll: i nikada nije isti eto pretproslog meseca mi je pao na 7,6 i tada sam imala biohemisku trudnocu prvo mada negativno desavanje za ovih mojih 9 godina borbe ako vas zanima jos nesto slobodno pitajte
 
Drage moje, nasla sam nesto o DHEA. Dehidroepianrosteron {DHEA} je blagi androgen, kojeg vecinom proizvodi nadbubrezna zlezda i minimalno jajnik. Od 2000g. oblavljuju se izvestaji o povoljnom ucinku DHEA na slabu funkciju jajnika u IVF postupcima. isticu se povecani broj oicita, embrija, kvaliteta i ishoda lecenja.Umanjena je ucestalost aneuplodija zametka, i za vise od 50%smanjena ucestalost ranih spontanih pobacaja.isti su autori{25,26} postigli 50 trudnoca IVF-om, uz vrlo nizak AMh{ <2,8 pmol/L}. U pacijentice sa vrlo niskom rezervom jajnika DHEAmse preporucuje 6 dana pre IVF postupka, sve do dokazane trudnoce. Dnevna je doza 3x25mg. Protokoli stimulacije ovulacije su standardni, s visom dozom gonadotropina{FSH} Kako pre pocetka PCT-a, pazina je dokaza II i mnogi takav tretman smatraju EKSPERIMENTALNIM. WWW.POLIKLINIKA IVF.HR ----Kako poboljsati rezultate izvantelesne oplodnje. Eto, to sam sasvim slucajno nasla, Pozzz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top