Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zvezdice,nema na čemu,i sad kad se podsetim šta si sve radila...nije ni čudo za visok FSH.A koliki ti je AMH?On kažu govori o rezervi,a fsh o trenutnom ciklusu.
Yula**,iscrpan izveštaj:Dneka ti je školska trudnoća!Čestitam!
Obično ,kad pišemo o svojim iskustvima ,VTO,napišemo i gde smo radile,i na taj način razmenjujemo iskustva i vezana za kliniku i osoblje.Ovako nedefinisano,neimenovano-deluje bajkovito.
No,dobro,tvoj izbor.
Drugo,ne vidim razlog što ne napisa koji su lekovi u pitanju-za menstrualne bolove,koje si pila posle ET-a,i zašto si ih pila?Mene to ,npr interesuje,jer kod nas nije praxa da se daje nešto dr. sem progesteronske terapije,i izuzev ako neka devojka pije nešto zbog koagul.statusa,ili insul.rezistencije.
Nije kod nas praxa da se sprema nosi pod pazuhom,pogotovu kad je reč o VTO.Svaki muž to odradi na klinici ,kad se krene u postupak.To što je neka devojka navela da je njen muž,radi provere,u trku,odneo sam materijal,svakako je reč o neprof.same laboratorije gde je radio.On nije dužan da zna,ali kad se uđe u postupak,spermogram ne radi laborant,već reproduktivni embriolog,ili biolog.
Beta je fantastična za 13. dan.Ne razmišljaj o vanmateričnoj,jer kod nje,pisale su devojke kojima se to dešavalo,javljaju se baš jaki bolovi u predelu stomaka...tako da,do sutra...samo napred!:cool:


Hopital Tenon, Paris 20. Prof. Antoine Jean Marie prikuplja dosije i posle se oko samee VTO okupira tim strucnjaka, odnosno doktora. (Mislila sam da ce citaoci moga posta povezati zasto nisam navela detalje vezane za zemlju javno, ali dobro, kada je bal nek je na vodi :gace: )

Lek se zove Spasfon, vec sam navela da je to klasican lek protiv menstrualnih bolova koji ovde doktori prepisiju. Meni inace nije nesto pomagao pa su mi uvek iz Srbije slali Rapten-K, ali u ovom slucaju sam morala ispostovati proceduru. Verujem da su mi taj lek prepisali da bi umanjili bolove od punkcije. Taj isti lek sam pila i kada su mi radili ( zaboravila sam tacno kako se ono zove ... histeroskopija, ili tako nesto) postupak propustanja one tecnosti kroz jajnike radi provere prohodnosti. Isto sam pila pre i nakon zahvata. Evo, bas cu da potrazim kutijicu i da vidim cemu tacno sluzi.

Inace, najlepse hvala na lepim zeljama.

@Skandia draga, hvala najlepse na lepim zeljama!

Milice, pa i meni se ucinilo da se kod nas mnogo brze radi UZ pa se nesto razmisljam da zamolim mog docu opste prakse da mi da uput ako moze da j ato ranije na svoju ruku proverim :D, ali jos cu razmisliti... Mada, kapiram da ako je dalekobilo vanmatericna onda se beta slabo razvija, odnsosno ne duplira se na dva dana? Tako da cu vec posle naredne bete imati daleko bolji uvid u celu situaciju. A prva sledeca betica mi je u ponedeljak pa cu videti.

Ako koga jos sta zanima, odnosno ako ima nekih nejasnoca u vezi sa mojim "izlaganjem" samo pitajte, na raspolaganju sam vam.
 
Poslednja izmena:
I devojke, trebala bi mi mala pomoc, odnosno vase misljenje. Nesto od veceras pocelo malo da me probada sa leve strane donjeg stomaka, nisu jaki bolovi ali kao da me nesto bocka iglom. Moram priznati da sam se malo uspanicila da nije vanmatericna :sad2: Da li je neko imao slicnih iskustava? Ne kapiram sto mi nisu dali da radim ranije UZ, siznucu do 22. oktobra :think:
 
I devojke, trebala bi mi mala pomoc, odnosno vase misljenje. Nesto od veceras pocelo malo da me probada sa leve strane donjeg stomaka, nisu jaki bolovi ali kao da me nesto bocka iglom. Moram priznati da sam se malo uspanicila da nije vanmatericna :sad2: Da li je neko imao slicnih iskustava? Ne kapiram sto mi nisu dali da radim ranije UZ, siznucu do 22. oktobra :think:

Ne panici nista draga, sva ta probadanja su normalna...prosto nesto novo se desava sa tvojim organizmom. Samo se opusti i sve ce biti ok. Beta je odlicna, odmaraj i uzivaj:super::klap::bye:
 
Polako, nije vanmatericna videces vec kada budes vadila betu. Od sad pa nadalje ce sve da te rasteze, probada, ziga, boli.... sve su to cari trudnoce, i sve je to najnormalnije, materica se polako siri i otud bolovi. Pazi se da se ne prehladis, urinarne infekcije su jako ceste u trudnoci, nisu opasne ali su dosadne.
 
Uh, cure hvala najlepse na odgovorima. U ovakvim situacijama zaista dodju kao melem na ranu. Zaista nisu jaki bolovi, bukvalno sam imala osecaj kao da me neko probada iglom kroz jajnik ( pretpostavljam da je tu jajnik levi ) , mada par puta me je probolo i sa desne. :roll: Ma popodne mi bilo nesto malo hladnjikavo nogama i moguce da je to po malo i reakcija na blagi nazeb. Nadam se najboljem. U svakom slucaju pokusacu da ubrzam sve, vec u ponedeljak cu traziti da mi daju uput za sto ranije radjenje UZ ( ako pristanu naravno ).

Ljubim vas puno i veliki pozdrav za sve vas!:cao:
 
Drage moje evo i mene!Dugo me nije bilo pošto sam bila na odmoru,a zatim sam bila na bolovanju pa mi je muž zaplenio računar!Lepo sam se odmorila i sad svima koje su u postupku želim visoku betu i laganu trudnoću!Radila sam vto i ništa detaljno ću vam napisati šta se sve izdogađalo kad se budem od menst. oporavila,ali razlog neuspeha je ta što mi Zadori nije dao injekcije progesterona!Sve ostalo je bilo odlično.Fsh sam mumiom spustila na 9,40.Et. mi je bio 11.09.Sve vas pozdravljam i idem na put da se išetam i promenim sredinu.Kad se vratim pišem vam sve detaljno!
 
Hvala puno devojke!
Ja cu svakako doci na Kutak za trudnice koliko odmah.

Zvoncica36, veoma mi je zao sto nije sve proslo kako treba. Ja nekako verujem da svaki naredni put ima sve vise sansi da se desi trudnoca. Zelim ti puno srece i drzi se! :heart::heart::heart:
 
Yula,kad ono ponavljaš betu?Sigurno si to već uradila,i uvidela da je sve uredu,zar ne?:)
hvala na dodatnim info.I ja u ciklusu pijem rapten,a vidim da su ti to davali samo zbog bolova,ničeg drugog,o.k.
Zvončice.:neutral:..žao mi je...kad se pridigneš i otreseš kolena,dođi,piši...biće bolje idući put.
 
Ne Pariz, sledeci uput za betu mi je u ponedeljak, sto ce biti treci dan od prve bete koja je bila juce. Ujedno u ponedeljak idem i kod doktora opste prakse pa cu se i sa njim konsultovati oko toga jer u njega imam beskrajno poverenje. Nego, mene jos nesto zanima. Ja sam skapirala da ako je vanmatericna da se beta slabo razvija, odnosno ne napreduje, da li sam u pravu? I ako napreduje napreduje veoma malo? Ili neko ima i drugacija saznanja? Molim vas sve za iskrenost jer bolje je da znam na vreme nego da ugrozim sebi zivot, a mislim ako se na vreme otkrije moze adekvatno da se reaguje.

Unapred zahvalna na odgovorima.
 
A što si toliko uplašena za vanmateričnu?
Je l ti se to dešavalo ranije?
Ne dešava se ona tako često...ne razmišljaj o tome,uživaj u trudnoći,i ...nisam sigurna za njeno napredovanje,ali ,mislim da se ne duplira pravilno kao kod normalne trudnoće.
 
Pozdrav Yuli i sve najbolje sa trudnocom ti zelim!Zvoncice36,zao mi je,samo napred!Pariz,muzu sam i ja uvek nosila spermu ispod pazuha do laba.Tako mi je receno!A i kada je na licu mesta davao nalaz on je bio isti. Jednom, kada je on odneo nije bilo spermatozoida,pa sam posumnjala da je lose transportovao.Pozdrav!
 
Pariz, ne znam ni sama... Znam samo da postoje sanse za to pa sam malo citala po netu o tome... U medjuvremenu je pocelo da me malo bocka s leve strane pa sam se zabrinula... Inace, nisam nikada imala iskustva ni sa kakvom trudnocom pa hvala Bogu ni sa vanmatericnom, takodje nemam saznanja da je iko imao u mojoj blizoj a ni daljoj familiji. I meni se ipak cini da ce sve biti u redu s obzirom da danas probadanja nema.

Padarlajn, hvala na lepim zeljama, i ja tebi zelim a i svim ostalim trudilicama da vam se zelje sto pre ostvare i da postanete majke!
 
evo i mene drage moje ............kod mene sve po starom :mrgreen:...........u utorak idem na UZ ,bebica me lupi s`vremena na vreme i tako..........za sada sam preokupirana preseljavanjem ,pa sam paniku i strah stavila sa strane,ali noc uuuuuh a mrvica kao da to oseca ,okrece se i pocne da me lupka:heart::heart::heart:,da mama moze da zaspi...
 
Hvala @melania na lepim zeljama :) Betu sam vadila danas, a onaj ogromni post sam napisala sinoc, ali moguce da je prosla ponoc dok sam sve iskucala i objavila pa ispada da sam poruku pisala danas :D

@crna ovcice, ja nesto mislim da treba sa njima pokusati sto ljubaznije mozes, sa umiljatim osmehom na licu i mislim da ce to malo raskraviti to neljubazno i drsko osoblje.

@Milica83 draga, beta mi je 929 :D i ja se nadam da je blizanacka trudnoca! Danas je 13 dan od ET tako da imam nade da je tako. U svakom slucaju u ponedeljak ponovo radim betu a i u sredu, ako se bude dobro razvijala, odnosno duplirala bice super. Ultra zvuk je tek za mesec dana, 22.10. a tada cu znati definitivno. Nego, ako se dobro secam, cini mi se da se kod nas ranije radi UZ?

prvo ko prvo CESTITAM OD SRCA:vatromet::vatromet::vatromet::orkestar::orkestar::orkestar:
Kao drugo ,dobro nam dosla...................zao mi je sto se nisi javila pre postupka,ovako tvoji postovi iskreno deluju kao bajka,ali sto je dobro ,kao bajka sa najlepsim zavrsetkom:heart::heart:

Beta hcg je visoka,ali ne mora da znaci da je bliznacka,necu da zvucim kao neka baba sera,ali tako je..............sve zavisi kada se plod implatirao,ako je odmah ,istog dana nakon sto je ubacen ,onda je logicno da je beta visoka.....................secate se kod nase drage vilenjak beta je bila veca od 1000,a samo je jedan plod,dok kod ivancice beta je bila 145 ,a ona pod srcem nosi dva andjela:heart::heart::heart:
ovo je samo da se ne razocaras ako bude jedan plod,mada mislim da u nasoj situaciji to je najmanje bitno

prvi UZ u vecini slucajeva je 6 nedelja od prvog dana poslednjeg ciklusa,jer tada pocinje srce da kuca,mada u nekim slucajevima srce se ne cuje do 7. nedelje ,ali je bitno da se cuje:heart::heart:

a sto se tice tvog straha,vanmatericna trudnoca nakon VTO je jako retka..........ja sam se plasila od biohemijske trudnoce,i tako sam svaka 2 dana vadila betu HCg,i molila boga da preskoci 10000,jer biohemiska ne prelazi 10 000......pamtim iznos svake bete od 12. dana kada sam je prvi put izvadila i bila 75,do UZ za dve nedelje dosla je do 15 675,i ja odahnula:heart::heart:
dr milica je umrla od smeha kada sam iznela rezultate bete ,i oko 20. urin testova:lol:
ali mene svi razumeju,ili barem tako kazu ,8. pokusaj i 2 laporoskopije.....znaju da se moj strah i panika nisu rodili iz nicega:whistling:

jos jednom cestitam:cmok2::cmok2:
 
Drage moje evo i mene!Dugo me nije bilo pošto sam bila na odmoru,a zatim sam bila na bolovanju pa mi je muž zaplenio računar!Lepo sam se odmorila i sad svima koje su u postupku želim visoku betu i laganu trudnoću!Radila sam vto i ništa detaljno ću vam napisati šta se sve izdogađalo kad se budem od menst. oporavila,ali razlog neuspeha je ta što mi Zadori nije dao injekcije progesterona!Sve ostalo je bilo odlično.Fsh sam mumiom spustila na 9,40.Et. mi je bio 11.09.Sve vas pozdravljam i idem na put da se išetam i promenim sredinu.Kad se vratim pišem vam sve detaljno!

pa dokle majku mu:dash::dash:...zao mi je draga,:cmok2::cmok2::cmok2:

cekaj ,kako to da je greska sto nisi primala progesteron????.....ja bih svakoj zeni u terapiju sa utrogestanom uvela progesterono inekcije na drugi dan,jer je inekcija puno delotvornija od utrogestana,jer utric kada stavis,on pola iscuri ili na ulosku ili prilikom pi.*****,a znate i same koliko se cesto ide na WC ,jer su jajnici uvecani zbog stimulacije i ima dosta vode???ja sam sigurna 100 posto,da sada nisam dobijala inekcije,ni sada ne bih bila trudna,nema sanse.......a ne moram da vam kazem da mi ga je ljubic prepisao na moju inicijativu ,kao ajde neka i to proba:roll:.......i ne moram da vam kazem da sledeci put naravno primam progesteron uz pregnil kao podrsku lutealnoj fazi
 
ah da,Yula da pocnes da primas inekcije progesteron???to je odlicna podrska plodu za dalji razvoj..........znam da ovamo na zapadu nije praksa da se daju ,ali ako imas dobrog dr onda neces imati problema nikakvog...cak i dr opste prakse moze da ih prepise....ovde u luksemburgu nema,ali ima ih u nemackoj,ali kako je ovo evropa sve stize za dva dana

mali bolovi su normalni ,veruj mi..........tvoje "slatke" muke tek pocinju:lol::heart:
 
Ja sam radila VTO u Gak Novi Sad .Šemu napisala dr Irena Bujas,aspiraciju radila dr Vesna Kopitović a transfer dr Aleksandra Trininić Pjević.Stimulisana po dugoj šemi od 23 08.
Diphereline amp.0,1mg (39AMP.)
Gonal F 75ij (14amp)
Menopur (8amp)
Pregnyl 10000ij.
Aspiracija folikula uradjena 19.09.i dobijeno 10 jajni ćelija, 22.09 uradjen embriotransfer 3 osmoćelijska embriona.Terapija Crinone gel 8%.
Beta hcg treba da vadim 2.10.

navijamo od sveg srca,da dobijemo drugara ili drugaricu............:heart::heart::heart:

cmok i zelim da ti vreme sto brze prodje:cmok2::cmok2:
 
Yula prilicno tj odlicno iskustvo sa vto,sva sreca pa to nisi radila kod nas:hahaha:Ja ti draga zelim veliku betu i da nas sutra iznenadis velikom betom u sta ne sumnjam jer ti su ti testovi prilicno pouzdani.A sto se pomoci Pazarke tice i njenih postova ja ne verujem da postoji zena sa ovog foruma kojoj ona nije pomogla,zena je zmaj:super:Sad se seli i ima prilicno puno obaveza pa nam ne pise tako cesto ali mislim da je ona omiljeni clan ovog klana:hahaha::hahaha::hahaha:Sam taj postupak je toliko stresan ali vidim da si ti imala srece pa si imala ljubazne sestre i doktore sto je jako vazno u postupku,znas i sama kakva je situacija kod nas:hahaha::hahaha:kada bi neka zena koja zivi preko radila ovde vto imala bi takvo iskustvo da bi njena drama koju bi snimila bila hit u svetu:hahaha::hahaha:Ja vas sve pozdravljam i :cmok2:.

pa gde si ti bre???nikada necu zaboraviti tvoj izraz lica dok sam te ispitivala dali si ti melanija sa foruma :lol::lol::lol:

ljubim te punoooooooooooooooo:cmok2::cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top