Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li si za predaju dokumenata otisla direktno ili si morala da zakazes?Ako jesi na koji broj?

Na komisiju u socijalnom smo otisli direktno, bez zakazivanja- tako je u Novom Sadu. A onda smo za ginekolosku komisiju u Betaniji dobili pozivno pismo iz rep.zavoda za zdravstveno osiguranje i onda zakazali za danas u podne. Evo uskoro idemo tamo, ja se nadam da se to prolazi lakse od ove prve...
 
Nado,

Sto se tice vitamina vidim da nam je odredio otprilike isto, samo mi reci sta je taj flourogal ili kako vec. Zubarka mi je preporucila da pijem 1mg fluora dnevno zbog bebinih zuba, a ja zaboravih da pitam Zadorija za to, a ne bih na svoju ruku. Je li to sto ti uzimas na bazi fluora i ko ti je preporucio?
Druga stvar koja me zanima je do koje nedelje si koristila utrogestan, meni je rekao do kraja 13. nedelje pa da proverim jesam li dobro shvatila.
Sto se tice cene, u pravu si da izadje tako kad se izracunaju i svi vitamini i utrogestani. Mi kao stari pacijenti nismo placali konsultacije, pa je cifra koju smo ostavili u Kaliju 1100 iako je radjen ICSI. ICSI nam ni prosli put nisu naplatili, a vidim na netu da je vec bilo takvih iskustava.

Hvala na informacijama :)
 
Nenades,

Meni je beta 14. dan od transfera bila 1300 ali je ipak jedna beba. Izgleda da rezultati variraju, tako da na osnovu bete ne mozemo biti sigurni koliko je beba, ali u svakom slucaju, to sto je beta visoka, kako je meni dr rekao, je odlican znak da se radi o jakoj trudnoci.
Sto se tice vitamina, i ja kao i Nada uzimam kombinaciju vitamina za trudnice koji sadrze i folnu kiselinu, do 8. nedelje svaki dan a zatim svaki drugi dan. Do 8. nedelje sam uzimala i 200mg vitamina c dnevno. Sve je ovo bilo po prepruci dr.

Sve najbolje!
 
cao! posto vidim da svi imate iskustva oko vantelesne oplodnje, zanima me kako se prijavljuje tj. gde se ide i sta treba od dokumentacije da bi dospela na neku listu cekanja. inace sam iz Vrsca i bas nemam iskustva oko toga. Cetiri godine sam u braku i naravno zelimo dete vise od svega al nikako nam ne polazi za rukom. Unapred zahvalna!
 
Tatjana33,
Meni je takodje rekao da Utrogestan koristim (vaginalno) kao i tebi, s razlikom doziranja. Do kraja 8. nedelje sam koristila 2 ujutro, 2 u podne i 3 uvece; od pocetka 9. do kraja 14. nedelje sam koristila 2-2-2 (3x2), a poslednje, 15. nedelje sam koristila 3x1. Ovu drugu fazu (3x2 ) sam ja malo produzila zbog toga da mi ne propadne skoro cela kutija - mislila sam da ne moze da skodi.
Folan (ili Folnak) sam pila do kraja 18. nedelje, pored kompleksa vitamina za trudnice o kojima govorimo.
Fluorogal su tabletice koje se grickaju, proizvodi ih Galenika i nisu skupe. Ima 100 komada u kutijici (jedna tabletica sadrzi 2,21mg natrijum-fluorida, sto odgovara 1mg fluora) . Dobro je za tvoje i bebine zubice. Te tabletice i deca koriste, tako da ne moze da ti skodi - moze samo da koristi.
 
Na komisiju u socijalnom smo otisli direktno, bez zakazivanja- tako je u Novom Sadu. A onda smo za ginekolosku komisiju u Betaniji dobili pozivno pismo iz rep.zavoda za zdravstveno osiguranje i onda zakazali za danas u podne. Evo uskoro idemo tamo, ja se nadam da se to prolazi lakse od ove prve...

Ja sam danas prosla prvostepenu,i mogu slobodno da kazem da sam prosla glatko,valjda sto sam se naoruzala svim mogucim i nemogucim nalazima,cak ih je bilo i viska.Znaci kako sam razumela ja sada treba da cekam da mi stigne to pismo,netrebam ja njih da zovem.I koliko otprilike treba da prodje dok pismo nestigne? :roll:
 
cao! posto vidim da svi imate iskustva oko vantelesne oplodnje, zanima me kako se prijavljuje tj. gde se ide i sta treba od dokumentacije da bi dospela na neku listu cekanja. inace sam iz Vrsca i bas nemam iskustva oko toga. Cetiri godine sam u braku i naravno zelimo dete vise od svega al nikako nam ne polazi za rukom. Unapred zahvalna!

Za pocetak idi kod svog ginekologa u dom zdravlja,on bi trebao da zna sta dalje,ako nezna idi na sajt rzzo beograd,tu imas sve detalje.pozz
 
Ja sam danas prosla prvostepenu,i mogu slobodno da kazem da sam prosla glatko,valjda sto sam se naoruzala svim mogucim i nemogucim nalazima,cak ih je bilo i viska.Znaci kako sam razumela ja sada treba da cekam da mi stigne to pismo,netrebam ja njih da zovem.I koliko otprilike treba da prodje dok pismo nestigne? :roll:

Odmah ti ga salju, stize vec za nedelju dana. A mozes i sama da pozoves ginekologiju i zakazes. Ne znam odakle si, u NSu je ta ginekološka komisija u Betaniji. Nije problem uopste.
 
Za pocetak idi kod svog ginekologa u dom zdravlja,on bi trebao da zna sta dalje,ako nezna idi na sajt rzzo beograd,tu imas sve detalje.pozz

Bet,
javi mi kako si prosla na komisiji i da li su ti rekli koliko se otprilike ceka na poziv za sam postupak! Ako nisu, znas mozda koje je to vreme otprilike, jesu u pitanju nedelje, meseci... Meni ovi na ginekologiji nisu mogli nista preciznije da kazu.
Poz!
 
Bet,
javi mi kako si prosla na komisiji i da li su ti rekli koliko se otprilike ceka na poziv za sam postupak! Ako nisu, znas mozda koje je to vreme otprilike, jesu u pitanju nedelje, meseci... Meni ovi na ginekologiji nisu mogli nista preciznije da kazu.
Poz!
Definitivno nisu ni nedelje ni meseci,minimum godina.Neki koji su se ranije prjavljivali u mom okruzenju dolazili su na red za godinu,godinu i po ili cak dve.E sad ,to zavisi i od drugih faktora,da li ti posle razmatranja predloze jos nesto da uradite sto oni smatraju neophodnim.Sto se tice grada u kojem si mislim da to nema veze jer se formira jedinstvena lista,mozda se u N.S brze zavrsavaju formalnosti,papirologija nego u BG,ali na kraju svi dospemo na tu istu listu.Sve u svemu to je otprilike to:bye:
 
Bet,
javi mi kako si prosla na komisiji i da li su ti rekli koliko se otprilike ceka na poziv za sam postupak! Ako nisu, znas mozda koje je to vreme otprilike, jesu u pitanju nedelje, meseci... Meni ovi na ginekologiji nisu mogli nista preciznije da kazu.
Poz!

ćaos svima!!!
ja sam nova ovde, ali vas pratim već neko vreme! Reči ohrabrenja za Seznana77: ja sam juče bila na komisiji u Betaniji, opredelila sam se za Genesis u NS i već od sledećeg ciklusa (što znači za par dana) počinjem sa kontracepcijom, a VTO radimo krajem maja, u zavisnosti od ciklusa!!!!! Znači nikakve godine čekanja!
Dr Kopitovic mi je rekla da za Betaniju ima termina tek negde u oktobru, novembru, dok eto u Genesisu u junu!
Sve zavisi za koju kliniku si se opredelila!
puno sreće :)
 
ćaos svima!!!
ja sam nova ovde, ali vas pratim već neko vreme! Reči ohrabrenja za Seznana77: ja sam juče bila na komisiji u Betaniji, opredelila sam se za Genesis u NS i već od sledećeg ciklusa (što znači za par dana) počinjem sa kontracepcijom, a VTO radimo krajem maja, u zavisnosti od ciklusa!!!!! Znači nikakve godine čekanja!
Dr Kopitovic mi je rekla da za Betaniju ima termina tek negde u oktobru, novembru, dok eto u Genesisu u junu!
Sve zavisi za koju kliniku si se opredelila!
puno sreće :)
Verujem da je tako u N.S, u Bg je malo veca guzva,ja sam kod Ivanovica a cula sam da je tamo bas pretrpano,do kraja godine se nadam da bi trebalo da bude:bye::bye:
 
dobar dan ,drage moje.............

nije mi prvi pput da pisem na ovom forumu,ali moram priznati da nisam odavno,ali sam danas osetila potrebu da pisem,jer ne znam sta cu sa tobom nakon 5. propalog IVF:sad2:

sad valjda u ocaju pokusavam pronaci neko resenje.........jeli neko zna nesto:sad2:o o cuvenoj klinici u istambulu..ako neko ima neku informaciju molim da javi...........unapred hvala:hvala:
 
ćaos svima!!!
ja sam nova ovde, ali vas pratim već neko vreme! Reči ohrabrenja za Seznana77: ja sam juče bila na komisiji u Betaniji, opredelila sam se za Genesis u NS i već od sledećeg ciklusa (što znači za par dana) počinjem sa kontracepcijom, a VTO radimo krajem maja, u zavisnosti od ciklusa!!!!! Znači nikakve godine čekanja!
Dr Kopitovic mi je rekla da za Betaniju ima termina tek negde u oktobru, novembru, dok eto u Genesisu u junu!
Sve zavisi za koju kliniku si se opredelila!
puno sreće :)

ZSuki, zao mi je sto nisam videla tvoju poruku juce ili ranije jos, da se malo radujem u iscekivanju brzih vesti iz Genezisa!
Pre par sati me zvala sestra iz Genezisa, da kaze da je pismo kod njih stiglo i da ce i kod nas ovih dana!:D Sto znaci da nije proslo ni mesec dana od komisije! Dr Crnogorac se u pozadini ubacivala da mozemo vec sad da krenemo, ali da ipak bolje da sacekamo da i kod nas stigne. Sve u svemu, prezadovoljna sam brzinom, a i odnosom Genezisa! Videcemo kakvi ce biti rezultati zbog kojih sve ovo i radimo, ali sto se tice ljubaznosti, brige, podrske... stvarno se maksimalno trude.
To znaci da cemo se nas dve vidjati tamo... Prepoznaces me po velikom stomaku, sa dvojkama nadam se!;):D
Hvala tebi svakako na podrsci, za sta mislim i da treba da sluze ovakvi forumi!
 
dobar dan ,drage moje.............

nije mi prvi pput da pisem na ovom forumu,ali moram priznati da nisam odavno,ali sam danas osetila potrebu da pisem,jer ne znam sta cu sa tobom nakon 5. propalog IVF:sad2:

sad valjda u ocaju pokusavam pronaci neko resenje.........jeli neko zna nesto:sad2:o o cuvenoj klinici u istambulu..ako neko ima neku informaciju molim da javi...........unapred hvala:hvala:

A gde si ih radila do sada???
Nadam se da ce ti ovde zene uskoro odgovoriti jer ja stvarno ne znam!!
Ako ne znaju za Istambul mozda ti preporuce neku drugu!
 
Joj pazarka, baš mi je žao, jel ti skoro bio taj 5. pokušaj?
Ne znam za kliniku u Istanbulu ali ima drugih koje su dosta dobre...stvarno, napiši nam u čemu je kod vas problem i gde si do sada radila...pa možda budemo imale neki pametan predlog...pozdrav!
 
zdravo svima.ja sam nova ovde.imam 21 g.u braku sam vec 5 godina.nakon godinu dana aktivnog seksualnog zivota nije doslo do trudnoce i odlucili smo napraviti analize .moja analize s bilje bolje nego odlicne,medjutim moj muz je imao katastrofalan spermogram i to oligoazzospermija,

broj spermatozoida -0.2
pokretnost 100 posto nepokretnosti.

posto zivimo u luksemburgu i ja ovde radim kao medicinska sestra ,vrlo lako smo dosli do pravih strucnjaka.ovde sam uradila tri oplodnje i nijedna nije bila uspesna.nakon te trece oplodnje ovde su digli ruke .ali ja nisam odustala.:roll:

otisla sam pravo za beograd na unapred zakazan termin dr. SAVA MICIC.on je bio prilicno optimistican bez obzira na spermogram.dao je terapiju i da mu posaljem spermogram nakon ta tri meseca .

ALI spermogram je bio isti ,i kada sam ga nazvala i pri tom histericno plakala ,on mi je bezobrazno odgovorio sta sam trebala da ocekujem da se takav spermogram popravi za ta tri meseca,aali na kraju mi je rekao da mu je zao zna da sam se nadala aliiiiiiiiiiiiii:dash:

istovremeno sam bila na razgovoru na klinici JEVREMOVA ,i mislila sam da tu pocnem sa tretmanom ali posto sam cula da je otvorena specijala olnica u leskovcu na celu sa dr.MIODRAGOM STOJKOVICEM,brzinom munje sam se nasla na listi njegovih pacijenata.

bila sam na informativnom razgovoru sa dr.NEBOJSOM MARKOVICEM koji je direktor te bolnice i glavni ginekolog .moram reci da su jako svi prijatni ifini,a posebno dr.MARKOVIC.uglavnom bilo je dogovoreno da kada dr.stojkovic bude tu da pogleda spermogram i onda cemo videti sta dalje.on je odlucio da uradi punkciju testisa da bi nasao makar jedan spermatozoid dovoljno dobar za oplodnju.medjutim nije nista nasao .

tako biopsija nam je jedina sansa i imamo zakazan termin ovde u briselu:sad2:

Evo pisala je davno ali joj niko nije odgovorio!!!
 
Joj pazarka, baš mi je žao, jel ti skoro bio taj 5. pokušaj?
Ne znam za kliniku u Istanbulu ali ima drugih koje su dosta dobre...stvarno, napiši nam u čemu je kod vas problem i gde si do sada radila...pa možda budemo imale neki pametan predlog...pozdrav!

da ,dobila sam menstruaciju pre 3 dana,cak nisam docekala da vadim betu:sad2:.......5. postuak bio je u briselu,i nazalost neuspesan,zaledili su jedan embrion ,a sad cekam da skupim snage i javim se dr ,za transfer tog smrzlica.........jeli ima neko iskustva sa klinikom JEVREMOVA i sa dr.ljubicem..........
 
Pazarka sorry ja tek sad....
Ovako, po meni ti i tvoj muž morate otići kod nekog vrsnog specijaliste koji će vam jasno i otvoreno reći šta dalje da radite, da li da se borite kao i do sada ili da pokušate s donacijom... Ni Jevremovu ni Leskovac ti ne preporučujem, zato što tamo nisu baš vrhunski i poznati stručnjaci kakvi vama trebaju. Posle 5 transfera moj predlog je ili dr Vlaisavljević u Mariboru, a možda još više klinika Pronatal u Pragu, koji su vrlo specijalizovani za te probleme a ovde su poznati i po donacijama. Dakle, posle 5 transfera zaslužili ste prave stručnjake, toplo preporučujem kliniku u Pragu.
 
e da,još nešto. U Pronatalu koji ti ja preporučujem (i sama sam tamo radila Icsi) tražiš mišljenje dr Sobotke, koji je urolog evropske klase ili dr Mardešića koji se bavi vantelesnim. Njih dvojica su glavni u ovoj klinici, mislim da je Sobotka čak i vlasnik. Kod njih idu svi iz bivše Juge, Nemci, Česi... napravili su neki deal s klinikom Genesis u Bgd., ali kako sam čula u toj klinici te pošteno pokradu za lovu, mislim toliko su papreni da je to čist bezobrazluk. Pazarka, najbolje ti je pravac Prag! Kontakt osoba koja ti tamo zakazuje i sve organizuje je gđa Danica Vignjevič, klinika je u divnom parku, hotelčić za parove odmah pored... e ja navalila ko blesava...:lol:
 
hm, mada već si radila u Luxemburgu i Briselu... tamo su sigurno dobri stručnjaci, da ne ispadne da ja protežiram Maribor i Prag kao još bolje. To su samo rešenja koja najviše pominju devojke odavde, to su za nas ovde klinike s najboljim laboratorijama (naročito Maribor) i odličnim stručnjacima za probleme kao što su vaši. Kod nas, u Jevremovoj a ni u Leskovcu nema super priznatih stručnjaka za azoo oblast.
 
ZSuki, zao mi je sto nisam videla tvoju poruku juce ili ranije jos, da se malo radujem u iscekivanju brzih vesti iz Genezisa!
Pre par sati me zvala sestra iz Genezisa, da kaze da je pismo kod njih stiglo i da ce i kod nas ovih dana!:D Sto znaci da nije proslo ni mesec dana od komisije! Dr Crnogorac se u pozadini ubacivala da mozemo vec sad da krenemo, ali da ipak bolje da sacekamo da i kod nas stigne. Sve u svemu, prezadovoljna sam brzinom, a i odnosom Genezisa! Videcemo kakvi ce biti rezultati zbog kojih sve ovo i radimo, ali sto se tice ljubaznosti, brige, podrske... stvarno se maksimalno trude.
To znaci da cemo se nas dve vidjati tamo... Prepoznaces me po velikom stomaku, sa dvojkama nadam se!;):D
Hvala tebi svakako na podrsci, za sta mislim i da treba da sluze ovakvi forumi!

Snezo SUUUUUper! Nadam se da cemo se videti, ja sam bas danas bila kod njih, prijem 15 maja! pa terapija , pa bebeee! to je moj plan! A za dva, tri dana palimo na more, da se opustimo, odmorimo, volimo :heart:!! puno poljubaca, pa da se poradjamo zajedno!
 
e da,još nešto. U Pronatalu koji ti ja preporučujem (i sama sam tamo radila Icsi) tražiš mišljenje dr Sobotke, koji je urolog evropske klase ili dr Mardešića koji se bavi vantelesnim. Njih dvojica su glavni u ovoj klinici, mislim da je Sobotka čak i vlasnik. Kod njih idu svi iz bivše Juge, Nemci, Česi... napravili su neki deal s klinikom Genesis u Bgd., ali kako sam čula u toj klinici te pošteno pokradu za lovu, mislim toliko su papreni da je to čist bezobrazluk. Pazarka, najbolje ti je pravac Prag! Kontakt osoba koja ti tamo zakazuje i sve organizuje je gđa Danica Vignjevič, klinika je u divnom parku, hotelčić za parove odmah pored... e ja navalila ko blesava...:lol:


e prvo da ti se zahvalim:hvala:.......hvala puno
sto se tice luksemburga ,nemam nesto pohvalno da kazem za njih ,jer je bolnica otvorena pre 5 godina ,i ja sam bila medju prvim pacijentima :roll:,tako da su se vezbali na meni:thumbdown:
a sto se tice brisela ,sa njima sam prezadovoljna :worth:,ali lista cekanja je predugacka:roll:,necu doci na red sigurno do nove godine ........
uzgred jeli ima neko iskustva sa transferom prethodno zaledjenih embriona????
ja 04.05 imam zakazane konsultacije ,u vezi sa istim ,pa me zanima

a jeli mogu staviti link sa slikicom sa ultrazvuka,meni nesto nije logicno,lepo se vide 2 GV . a beta 0:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top