Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
TetaSneki:
Drage moje,
Do sada sam samo čitala vaše poruke, a sada sam rešila da se i prijavim i da aktivno učestvujem u forumu i delim sa vama vaše i moje radosti i razočarenja.
Ja sam radila jednom vantelesnu i nije mi uspelo, to je bilo u martu, ali sam rešila da odmah nastavim, tako da za par dana krećem ispočetka. Nisam imala zamrznutih embriona, pa krećem sa celokupnom terapijom ispočetka.
Pitala bih Di74: Kako si se osećala dok testovi nisu pokazali da si u drugom stanju? Da li si imala bilo kakve simptome (osim naravno želje i nade)? Da li si bila nervozna i nestrpljiva? I da li si "normalno živela", tj. da li si odmarala i ležala ili si normalno funkcionisala?
21mimi bih rekla da nije fer što je morala toliko da čeka za jako bitnu stvar u svom životu. Mislim da se lekari iz te klinike ne ponašaju baš profesionalno, a mislim i da spadaju u skuplje klinike, bar koliko sam ja obaveštena, iako su jako poznati. Ne verujem da su i najbolji. U klinici u kojoj sam ja radila vantelesnu sve je u minut isplanirano. Svaki pregled, svaki ultrazvuk, svaki razgovor je u minut, ako mi zakažu u 11:40 ja u 11:40 ulazim u ordinaciju. Meni to mnogo, mnogo znači jer mi uliva sigurnost i lišava me bilo kakve dileme i stresa.
U tih 14 dana dok sam cekala rezultate sam bila jako nervozna. Taj dan kada sam vadila krv mi je poceo braon iscjedak a sutra dan krvarenje. Krvarila sam 5 dana (bilo je kao klasican ciklus). Sta da ti kazem tih 14 dana ti je kao 14 godina ali naoruzas se strpljenjem i cekas. A inace ja sam lezala non stop tako me je dr. savetovala.
 
djolesku:
Evo i mene nakon duze vremena. Iako sam bila digla ruke od toga da ce me zvati iz Narodnog fronta, oni su s ipak nedavno oglasili. Otisli smo na prve konsultacije, dali su nam spisak analiza i sve smo zavrsili u jako brzom roku. Izabrali smo dr Vasiljevica, jer su nam ga svi preporucivali. Pre neki dan smo se prvi put nasli i sa doktorom Vasiljevicem sa ciljem da mu pokazemo rezultate svih analiza, a on nas je primio na nekih 30-ak sekundi, rekao da ja ponovim sedimentaciju jer je bila malo povisena, okrenuo se i otisao... Ja ne znam u kolikim su oni guzvama i kako su organizovani, ali ja sam se posle svega toga osetila jako psihicki lose, jer sam u glavi imala mali milion pitanja i nejasnoca koje sam imala potrebu da razjasnim. Da li je neko imao iskustva sa dr Vasiljevicem i da li je to za njega uobicajeno ponasanje ili sam ja uspela da ubodem los trenutak? Svako iskustvo bi mi znacilo...




Koja si bila na redu.Koji broj jer sam ja 990
 
TetaSneki:
Drage moje,
Do sada sam samo čitala vaše poruke, a sada sam rešila da se i prijavim i da aktivno učestvujem u forumu i delim sa vama vaše i moje radosti i razočarenja.
Ja sam radila jednom vantelesnu i nije mi uspelo, to je bilo u martu, ali sam rešila da odmah nastavim, tako da za par dana krećem ispočetka. Nisam imala zamrznutih embriona, pa krećem sa celokupnom terapijom ispočetka.
Pitala bih Di74: Kako si se osećala dok testovi nisu pokazali da si u drugom stanju? Da li si imala bilo kakve simptome (osim naravno želje i nade)? Da li si bila nervozna i nestrpljiva? I da li si "normalno živela", tj. da li si odmarala i ležala ili si normalno funkcionisala?
21mimi bih rekla da nije fer što je morala toliko da čeka za jako bitnu stvar u svom životu. Mislim da se lekari iz te klinike ne ponašaju baš profesionalno, a mislim i da spadaju u skuplje klinike, bar koliko sam ja obaveštena, iako su jako poznati. Ne verujem da su i najbolji. U klinici u kojoj sam ja radila vantelesnu sve je u minut isplanirano. Svaki pregled, svaki ultrazvuk, svaki razgovor je u minut, ako mi zakažu u 11:40 ja u 11:40 ulazim u ordinaciju. Meni to mnogo, mnogo znači jer mi uliva sigurnost i lišava me bilo kakve dileme i stresa.



u kojoj ste klinici radili
 
Nemoj da pričaš da si dobila. :o . Da sam ja dobila, ja bih mislila da je gotovo. Svaka ti čast. Ja nisam bila nešto preterano nervozna, naravno non stop sam mislila o tome, ali sam nekako stegla srce i čekala da vidim šta će biti. Ležala sam četiri dana, a posle sam išla na posao, meni su rekli da mogu normalno da se ponašam, da druge žene kojie ostanu trudne prirodno ni ne znaju da su trudne dok im ne izostane menstruacija. Naravno nisam ništa teško nosila niti se naprezala, samo sam išla na posao.
 
hladnjacam:
CAO,
Radila sam vantelesnu u Jevremovoj u septembru 2005. i u februaru 2006. kod doktora Vlaisavljevic.
U septembru mi nije uspela priprema, jer su mi dali spisak inekcija ,menopur, merional, gonal f i sr. kada sam ih pitala koje da primam rekli su mi ove od 10 eura( mislim da je menopur) i ako su na crnoj listi.Posle par dana od primanja inekcija kada sam otisla na kontrolu imala sam samo jednu jajnu celiju ia ko imam 30.god. kada sam ih pitala za razlog rekli su mi sesttra ce vam dole sve objasniti.A objasnjenje sam dobila,,desava se,,
U februaru sam opet radila kod njih , ali sam primala Gonal F i opet sam imala 2 jajne celije i vantelesna mi nije uspela.
Sto se tice Vlaisavljevica i svih njih skupa, sve je to velika kocka.Njega sam videla na 2 min.kada mi je vratio oplodjenu jajnu celiju i to je to.
Uopste mi se ne svidjaju, jer nas smatraju kao rulet.Sve na brzinu,kao na autobuskoj stanicinemaju strpljenja, samo zure, a pare , e to je na prvom mestu.
Veruj mi imam lose misljenje o njima. Ako hoces kod Dr.Vlaisavljevica idi u Sloveniju,jer su mnogo bolja iskustva od tamo, a place se isto kao i ovde.Mozes da ides na njihov sajt i tamo da pokupis informacije, mada se ceka do god.dana da dodjes na red.Ako ne nadjes njihov sajt, potrazicu ga pa cu ti dati.
Veliki pozdrav,Daca
Meni je to veliko smaranje, treba izdržati i sopstvenu nervozu i njihovu nemarnost, ali ako imaš poverenja u njih i ako veruješ da će te oni dovesti do tvog cilja, samo napred. Ja mislim da su lekari samo sredstvo da dođemo do našeg cilja i da je najvažnije da verujemo u sebe, takoda nije bitno gde radimo vantelesnu, bitno je samo da verujemo da ćemo da uspemo.Oni samo treba da nam pomognu u tome.
 
Da li je neka čula za Kliniku u Londonu koja navodno vrača pare ukoliko vam ne izdvoje pet jajnih ćelija za oplodnju,ostalo sve garantuju! Košta MNOGO,oko 30 hiljada e,sa avim troškovima puta i smeštaja.Moja poznanica je na kraju završila kod njih nakon 3 vant. u Srbiji i 1 u Sloveniji i sad je kući čeka bebu pa ne mogu da je pitam,a interesuje me!
 
Da li je neko već bio u programu besplatne vantelesne u Betaniji u Novom Sadu. Ako može blize objašnjenje kako je bilo za vreme postupka. Da li može tih 10ak dana da se bude u bolnici za vreme stimulacije, kako nebi dolazili svaki drugi ili treci dan na kontrole, jer sam ja udaljena vise od 400 km od njih. Suprug me ubeđuje da odustanem jer je previse daleko Novi Sad nama, ali ja se još uvek dvoumim. Da li se nešto ipak placa, npr bolnicki dan ili neka participacija i koliko za žene iz Srbije. Svaka informacija bi dobro dosla.
 
djolesku:
Ja sam broj 165 i pozvana sam na razgovor jos u januaru, ali su mi iskrsli neki problemi i jos uvek nisam krenula sa stimulacijama, ali sam tokom prosle nedelje sretala devojke koje su pozvane, a imaju broj preko 500...

Mogu ti reci da si me bas obradovala, jer sam ja mislila da cu doci na red za jedno 3 god. ako godisnje rade po 300.
Te probleme koje si imala ,dali su u vezi vantelesne
 
jnikolic1:
Mogu ti reci da si me bas obradovala, jer sam ja mislila da cu doci na red za jedno 3 god. ako godisnje rade po 300.
Te probleme koje si imala ,dali su u vezi vantelesne

da bilo je vise razlicitih problema. prvo mi se poremetio ciklus zbog nekog zadebljanja na materici. Kada se to samo sredilo sa narednim cikusom krenula sam sa terapijom suprefaktom, koji bi, kako su mi objasnili, trebalo da snizi nivo estradiola, da bi moglo da se pocne sa stimulacijama. medjutim, moj organizam uopste nije odreagovao na terapiju iako sam pune tri nedelje primala pomenuti suprefakt. doktorka je bila zacudjena i rekla mi da joj se prvi put u karijeri dogodilo da neko ne odreaguje na terapiju i da ona nema medicinsko objasnjenje za to... bilo kako bilo, sada cekam novi ciklus pa krecem ispocetka. u medjuvremenu sam ispratila nekoliko tura raznih pacijentkinja, a nadam se da cu i ja konacno stici do kraja... sve u svemu, ako nastavim ovako mozda se i nas dve sretnemo... :lol:
 
djolesku:
da bilo je vise razlicitih problema. prvo mi se poremetio ciklus zbog nekog zadebljanja na materici. Kada se to samo sredilo sa narednim cikusom krenula sam sa terapijom suprefaktom, koji bi, kako su mi objasnili, trebalo da snizi nivo estradiola, da bi moglo da se pocne sa stimulacijama. medjutim, moj organizam uopste nije odreagovao na terapiju iako sam pune tri nedelje primala pomenuti suprefakt. doktorka je bila zacudjena i rekla mi da joj se prvi put u karijeri dogodilo da neko ne odreaguje na terapiju i da ona nema medicinsko objasnjenje za to... bilo kako bilo, sada cekam novi ciklus pa krecem ispocetka. u medjuvremenu sam ispratila nekoliko tura raznih pacijentkinja, a nadam se da cu i ja konacno stici do kraja... sve u svemu, ako nastavim ovako mozda se i nas dve sretnemo... :lol:
Šta znači nisi odreagovala na terapiju? Kako su to provalili?
 
TetaSneki:
Šta znači nisi odreagovala na terapiju? Kako su to provalili?

Suprefakt bi trebalo da snizi nivo estradiola, da bi mogli da pocnu sa stimulacijama jajnika, ali je meni estradiol iz dana u dan sve vise rastao, kao da uopste nisam primila ni jednu inekciju suprefakta. Onda su mi uradili i ultrazvuk gde se pokazalo da mi je i endometrijum deblji nego sto bi trebalo za taj dan ciklusa, sto je upravo posledica visokog estradiola. Meni je bilo cudno sto sam prosla dva puta kada sam radila vantelesnu takodje primala suprefakt i normalno sam reagovala na njega, tako da mi nije jasno sta se ovog puta dogodilo... :confused:
 
Da li neko ima iskustva o vantelkesnoj u Višegradskoj. Ja sam tamo na čekanju, u stvari rekli su mi da ću ove nedelje dobiti pozivno pismo. Ja sam 364 po redu. Molim Vas ako ima neke informacije da mi ih da jer ovo mi je prvi put. Interesuje me da li su nekoga odbili i zašto.
Unapred zahvalna
:confused:
 
Eh, drage moji (dragi moji) slucajno sam saznala za postojanje ovog vida komunikacije osoba koje muce isti (slicni) problemi kao i mene. Neopisiv je osecaj kada svoju muku mozete da podelite sa nekim ko vas u potpunosti razume iz sopstvenog iskustva. Prvo sam procitala sve stranice od pocetka formiranja ovog FORUMA, nisam mogla da sakrijem suze kada sam citala o Vasim razocarenjima i neuspesima a i osecaj velike radosti i nade kada sam procitala da je nekoj od Vas uspelo ono sto svi sa nadom i nestrpljenjem ocekujemo: za pocetak jednog slatkog bebironca (a kome se posreci moze biti odmah i 2-3).
Naime da Vam se ukratko predstavim: Imam 37 godina (MM 40), iza sebe imam jednu vanmatericnu trudnocu (1995.g. odstranjen desni jajovod), radjeno uklanjanje priraslica sa drugog jajovoda (1996.g.), dugogodisnji put, obijanja pragova sto drzavnih, sto privatnih ordinacija za lecenje steriliteta i jedan nazalost neuspesan pokusaj IVF 05/2006.god. u Visegradskoj (pre uvodjenje besplatnog programa) kod doc. Ljubica. Upravo sada se spremam psihicki na drugi pokusaj i na odluku gde raditi.
Sto se tice doc.Ljubica sa njim kao lekarom sam izuzetno zadovoljna (onoliko koliko sam uspela da ga vidim jer su sve pripreme sem folikulometrije i samog postupka radili drugi lekari). On bi i dalje ostao moj glavni izbor kao lekar ali bi ovaj put pokusala u Jevremovoj, pa zato molim onog ko ima iskustvo kod doc.Ljubica privatno da se javi ako moze da mi odgovori na nekoliko pitanja:
- Koliko se ceka na doc. Ljubica privatno u Jevremovoj;
- Koji nalazi su potrebni;
- Kakav je odnos (da li se postuju zakazani termini ili se ceka u nedogled kao sto je bio slucaj kada sam radila kod njega u Visegradskoj);
- Koja je cena i da li priprema ulazi u cenu (folikulometrije, konsultacije i dr.)
- Zamrzavaju li celije i koliko to kosta... u stvari imam gomilu pitanja koja bih sa nekim podelila.
Toliko od mene za ovo prvo javljanje.
Do sledeceg javljanja svima veliki POZITIVAN pozdrav od mene :)
 
Cao svima koji imate isti problem.
Ja sam bila na forumu kratko prosle godine i od tada su se desile mnoge stvari sto se tice vantelesne. Naime u martu sam isla na razgovore i preglede u Kliniku Ivanovic kod dr.Gordane i nakon hormonskih je ustanovljeno da mi je bio uvecan TSH ( hormon koji luci stitna zlezda) sto je uzrokovano nekom prolaznim virusnim obolenjem stitnjace. Posto se to samo od sebe regulise posle izvesnog vremena doktorka mi je rekla da se javim juna. Ostali svi ginekoloski i hormonski rezultati su mi bili savrseni. Naime kod mene je problem bio sa jajovodima koji su posle nekoliko intervencija najzad blokirani (elektrosterilizacija laporoskopijom) tako da je taj problem sto se tice vantelesne eliminisan. Sada sa nestrpljenjem ocekujem jun i prvu vantelesnu i molim forumasice koje su imale iskustvo sa vantelesnom da mi daju neki savet vezano za vantelesnu. U smislu sta bi trebalo da znam, kako da se ponasam u nekim znacajnim situacijama kako bi povecala sanse za uspeh. Nadam se da cete mi se javiti. Veliki pozdrav svima!!!!!!!
 
TetaSneki:
Da li neko zna nešto o klinici Ivanović, (možda ste o tome i pisale pa mi je promaklo), volela bih da čujem vaša iskustva i ako može telefon. Može i na moj privatni mail
Draga Sneki,
radila sam vec tri v.t. sve tri bezuspene(kod Biljane Arsic).Na DISKUSIJE-NEPLODNOST sam procitala dosta hvale za dr. Gocu Ivanovic.Tako da posle nekoliko dana pretrage po internetu i citajuci iskustva drugih zena,suprug i ja smo resili da pokusamo kod dr.Goce.Nazvali smo kliniku i zakazali konsultacije.idi na DISKUSIJE i procitaces mnogo zanimljivih tekstova vezanih za vantelesnu.Veliki pozdrav!
 
mausmaus:
Draga Sneki,
radila sam vec tri v.t. sve tri bezuspene(kod Biljane Arsic).Na DISKUSIJE-NEPLODNOST sam procitala dosta hvale za dr. Gocu Ivanovic.Tako da posle nekoliko dana pretrage po internetu i citajuci iskustva drugih zena,suprug i ja smo resili da pokusamo kod dr.Goce.Nazvali smo kliniku i zakazali konsultacije.idi na DISKUSIJE i procitaces mnogo zanimljivih tekstova vezanih za vantelesnu.Veliki pozdrav!
Ćao mausmaus, upravo sam tamo (diskusije) i našla neke informacije o njima i vrlo me je zaintrigiralo. Otići ću sigurno na konsultacije. Ako ti nije teško napiši mi neka tvoja iskustva sa njima. Da li rade preko leta?
 
grosis:
Cao svima koji imate isti problem.
Ja sam bila na forumu kratko prosle godine i od tada su se desile mnoge stvari sto se tice vantelesne. Naime u martu sam isla na razgovore i preglede u Kliniku Ivanovic kod dr.Gordane i nakon hormonskih je ustanovljeno da mi je bio uvecan TSH ( hormon koji luci stitna zlezda) sto je uzrokovano nekom prolaznim virusnim obolenjem stitnjace. Posto se to samo od sebe regulise posle izvesnog vremena doktorka mi je rekla da se javim juna. Ostali svi ginekoloski i hormonski rezultati su mi bili savrseni. Naime kod mene je problem bio sa jajovodima koji su posle nekoliko intervencija najzad blokirani (elektrosterilizacija laporoskopijom) tako da je taj problem sto se tice vantelesne eliminisan. Sada sa nestrpljenjem ocekujem jun i prvu vantelesnu i molim forumasice koje su imale iskustvo sa vantelesnom da mi daju neki savet vezano za vantelesnu. U smislu sta bi trebalo da znam, kako da se ponasam u nekim znacajnim situacijama kako bi povecala sanse za uspeh. Nadam se da cete mi se javiti. Veliki pozdrav svima!!!!!!!
Štitna žlezda može da pravi dar-mar po organizmu, ja sam je operisala i mnogo bolje se osećam. Da imam manje godina čekala bih da se trudnoća sama desi, jer sam sad sigurna da mi je štitna žlezda pravila mnoge probleme. Ti problemi su se videli preko reproduktivnih hormona, nervoza, depresija, strah, nesigurnost i ko zna šta još. Međutim zbog takvih manifestacija niko nije sumnjao na štitnu žlezdu, pokušavala sam iz sve snage da rešim ove prethodno navedene probleme, ali to skoro da nije bilo moguće bez uklanjanja osnovnog problema, a to je štitna žlezda. A znam za mnoge slučajeve koji su kad je rešen problem sa štitnom žlezdom, žena ostajala u drugom stanju i sve se lepo završilo. Tako da obrati pažnju na štitnu žlezdu.
 
TetaSneki:
Ćao mausmaus, upravo sam tamo (diskusije) i našla neke informacije o njima i vrlo me je zaintrigiralo. Otići ću sigurno na konsultacije. Ako ti nije teško napiši mi neka tvoja iskustva sa njima. Da li rade preko leta?
Sneki ne znam da li rade preko leta.Kada sam nazvala ordinaciju jedan jako ljubazan glas mi je rekao da se javim kada dobijem menstruaciju,pa ce mi zakazati UZ drugog ili treceg dana ciklusa(to ce biti pocetkom juna).Inace mi smo planirali da krenemo u oktobru sa stimulacijom(ne mozemo pre ni finansijski,a ni ja psihicki).Na konsultacije idemo ranije da bi pripremili sve potrebne nalaze do tada,a i procitala sam da dr.Goca nece da radi v.t. ako kod zena postoji hidrosalpinks.Posto su kod mene zacepljeni jajovodi(prosle godine radjena laparaskopija i dr.mi nije rekao da postoji hidrosalpinks),zelim da cujem misljenje dr.Goce.Najbolje bi bilo da nazoves ordinaciju i pitas da li rade preko leta.Ako te bilo sta interesuje slobodno pitaj.Veliki pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top