Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Draga Snezana 77! Lijepo je da uzivas u ovim prekrasnim suncanim danima ali kao sto rece Pazarka,ni kod mene nema pravila,ja sam to radila u sva 4 godisnja doba i nije mi vrijeme igralo nikakvu pozitivnu ulogu.Osim sto mi svaki mjesec koji dodje u kome sam to radila donese puno,puno sjecanja na pripremljeni ali ipak neocekivani neuspjeh.Ali naravno to se neodnosi na tebe.Svaka ce od nas da "ubode"svoj mjesec i ostane u drugom stanju samo sto mi nazalost neznamo koji ce to biti.Kao sto vidim jako si pozitivna i to je super.Zelim ti za sutra puno srece i samo pozitivne vijesti a za ET ti zelim jos i vise,naravno na kontroli bete NAJVISE.Ali do tada javljaj nam se da ti prekratimo dosadu i dugo cekanje.Pisi nam o simptomima i o tome sta su ti rekli za mirovanje.Pusa.
 
didiz,samo napred,na pravom si putu,kod pravog doktora...mnogo se ceka,malo je tamo konfuzno stanje zbog guzve,lici na zeljeznicku stanicu,ali je dr pravi strucnjak!!!!!!!!!!bila sam kod njega,iz iskustva ti govorim,i opet cu jer mi se dopada njegov odnos prema pacijentu!mile moje devojke,cekalice,citam vase porukice svaki dan,indirektan sam ucesnik naseg foruma.mislim na vas,koliko i na sebe,na nas najvazniji cilj,koji ce doci,pojavice se d negde iznenada...cvrsto verujem u to.sve vas puno ljubim i budite mi istrrajne i hrabre kao i do sada!!!a tebi najdraza moja nervoznice,pazarko iz luksemburga saljem hiljadu velikih poljubaca u hiljadu najlepsih boja i neka ti ovo bude poslednje i najsrecnije bockanje do sada...naravno,pozdrav za mog crnogorca i nemoj biti bas toliko nervozna kad je on u pitanju.e,da didiz moj broj tel je 0654799795,pa slobodno pozovi ako te nestto zanima,jer i ja sam sve sto me je zanimalo u vezi madjarske,tj dr zadorija saznala od nase nade,koja sada ima malog andjela djordja.
 
Drage drugarice:lol: Ja danas na smenu izgledam ovako :lol::zzzz:
kod nas je sve prošlo kako je i trebalo da prođe, imamo 5 jajnih ćelija, kažu da su lepe, ćerkice moje! Uzorak mm "nije loš i sa njim može da se radi" (citiram dr Crnogorac koja mi je citirala tog biologa koga često pominjem ovde)...
Rekla je da bi ET trebalo da bude u utorak, nije stavila neku rezervu nego kao da će ga biti 100%, ali ajde da ipak sačekamo utorak- ova obazrivost i oprez inače ne liče na mene nego mi mama rekla da ne blebećem puno, i da sam prirodno zatrudnela, do drugog meseca ne bi trebalo o tome da pričam na sva usta:lol:

Inače, malo sam cvikala od anestezije, nikad je nisam primala, a kamoli totalnu! Međutim, to je baš elegantno prošlo... probudila sam se brzo, doduše kontuzovana, ali ne toliko koliko sam mislila da ću biti.

Da, kad sam ušla u salu, kad ono tamo i dr Kopitović sa "svojim" sestrama, i dr Crnogorac sa svojim, i taj biolog, svi prijatni, posvećeni, kao da su tu samo zbog mene- ja dr Kopitović u životu nisam videla, a vidim ona zna ceo moj slučaj! Oću da kažem da sam oduševljena njihovim pristupom, bolnicom i svima ih najiskrenijem preporučujem:klap: :hvala: Zsuki, mislim da i ti isto misliš, bez obzira na ishod!

raspisaaaaa se jaa:lol: Ovo je jedan svimforumašicamaupućen post, možda nisam odgovorila na neka pitanja od pre, to ću kad se još malo rasanim... :kafa:
hvala što ste mislile na mene :zag:
:cao:
 
Početnik

Učlanjen: 26.08.2009.
Pol: muški
Poruke: 9
Reputaciona moć: 0
karlos0 se trudi

Podrazumevano Re: vantelesna oplodnja
Pozdrav, buducim majkama,...konacno prodjosmo ovu nasu lokalnu komisiju koja nam je overila uput za Komisiju na GAK-u,...samo me malo zbunise traze i za mene plavi uput za spermogram da se overi za Gak....a sto su ljubazni...ma, katastrofa...sve znaju sve umeju...a blago receno....neinformisane i needukovane...joooj....samo me supruga sprecila da im vratove ne zavrnem!!....(posle su bile prijatne!!)..
Ovde smo se i izjasnili gde cemo da radimo IVF...mi smo posle mnogo konsultacija izabrali....
Specijalnu ginekolosku bolnicu "Beograd"...Jovanova 54....kod Dr.Radulovica.....ne znam ima li neko iskustva sa ovim dr....pozdrav za sve Vas, buduce trudnjace.....
 
Početnik

Učlanjen: 26.08.2009.
Pol: muški
Poruke: 9
Reputaciona moć: 0
karlos0 se trudi

Podrazumevano Re: vantelesna oplodnja
Pozdrav, buducim majkama,...konacno prodjosmo ovu nasu lokalnu komisiju koja nam je overila uput za Komisiju na GAK-u,...samo me malo zbunise traze i za mene plavi uput za spermogram da se overi za Gak....a sto su ljubazni...ma, katastrofa...sve znaju sve umeju...a blago receno....neinformisane i needukovane...joooj....samo me supruga sprecila da im vratove ne zavrnem!!....(posle su bile prijatne!!)..
Ovde smo se i izjasnili gde cemo da radimo IVF...mi smo posle mnogo konsultacija izabrali....
Specijalnu ginekolosku bolnicu "Beograd"...Jovanova 54....kod Dr.Radulovica.....ne znam ima li neko iskustva sa ovim dr....pozdrav za sve Vas, buduce trudnjace.....




Kod dr. Radulovica smo se lecili suprug i ja, imali smo tri vto. Sada imamo bebu od mesec i deset dana ; )))) zahvaljujuci dr. Slobodanu Radulovic i dr. Bojani. Drzim vam fige i puuuuuuuuno srece i vere, uspecete
 
Hvala vam,ja zvala bolnicu i oni mi rekli da ne krecem sa stimulacijom.Ne znam zasto to sad odjednom ali se nadam da ce sutra ljudski krenuti:hahaha:, radila sam ultrazvuk pre dva dana i sve je bilo dobro.Mikroginan sam prestala piti 23,mada sam ga kombinovala par dana sa lekom primolut jer se i u toku te terapije pojavilo krvarenje,valjda ce doci sutra.Kao rekli mi da krenem od sutra sa stimulacijom ali ako krene,cekacu:dontunderstand:

ćaos Melania!!! Nemoj da :dash:, i ja sam bila u istoj situaciji, posle kontracepcije skoro da i nisam imala normalno krvarenje. A da li počinješ od prvog ili drugog dana ne igra neku ulogu, svakako će te gledati ultrazvukom pa će ti uskađivati terapiju!!!!

:bye: :zag:
 
Drage drugarice:lol: Ja danas na smenu izgledam ovako :lol::zzzz:
kod nas je sve prošlo kako je i trebalo da prođe, imamo 5 jajnih ćelija, kažu da su lepe, ćerkice moje! Uzorak mm "nije loš i sa njim može da se radi" (citiram dr Crnogorac koja mi je citirala tog biologa koga često pominjem ovde)...
Rekla je da bi ET trebalo da bude u utorak, nije stavila neku rezervu nego kao da će ga biti 100%, ali ajde da ipak sačekamo utorak- ova obazrivost i oprez inače ne liče na mene nego mi mama rekla da ne blebećem puno, i da sam prirodno zatrudnela, do drugog meseca ne bi trebalo o tome da pričam na sva usta:lol:

Inače, malo sam cvikala od anestezije, nikad je nisam primala, a kamoli totalnu! Međutim, to je baš elegantno prošlo... probudila sam se brzo, doduše kontuzovana, ali ne toliko koliko sam mislila da ću biti.

Da, kad sam ušla u salu, kad ono tamo i dr Kopitović sa "svojim" sestrama, i dr Crnogorac sa svojim, i taj biolog, svi prijatni, posvećeni, kao da su tu samo zbog mene- ja dr Kopitović u životu nisam videla, a vidim ona zna ceo moj slučaj! Oću da kažem da sam oduševljena njihovim pristupom, bolnicom i svima ih najiskrenijem preporučujem:klap: :hvala: Zsuki, mislim da i ti isto misliš, bez obzira na ishod!

raspisaaaaa se jaa:lol: Ovo je jedan svimforumašicamaupućen post, možda nisam odgovorila na neka pitanja od pre, to ću kad se još malo rasanim... :kafa:
hvala što ste mislile na mene :zag:
:cao:

TOOOOOOOOOOOOO Senžo!!!!
držim fige za tvoje devojčice!!!!! neka sve budu lepe debeleeeee i bar od 8 ćelija svaka!!!
:brus:

ma dobar je genesis, meni je Kopitovicka bila bog među ginekolozima od trenutka kada sam je upoznala, da nije bilo nje ja bih još uvek pila cikloproginovu i stvarala nove ciste svakog meseca!!!!

evo ti još +++++++++++++++++++++++++++++++, da sve bude u najboljem redu!!!!
 
didiz,samo napred,na pravom si putu,kod pravog doktora...mnogo se ceka,malo je tamo konfuzno stanje zbog guzve,lici na zeljeznicku stanicu,ali je dr pravi strucnjak!!!!!!!!!!bila sam kod njega,iz iskustva ti govorim,i opet cu jer mi se dopada njegov odnos prema pacijentu!mile moje devojke,cekalice,citam vase porukice svaki dan,indirektan sam ucesnik naseg foruma.mislim na vas,koliko i na sebe,na nas najvazniji cilj,koji ce doci,pojavice se d negde iznenada...cvrsto verujem u to.sve vas puno ljubim i budite mi istrrajne i hrabre kao i do sada!!!a tebi najdraza moja nervoznice,pazarko iz luksemburga saljem hiljadu velikih poljubaca u hiljadu najlepsih boja i neka ti ovo bude poslednje i najsrecnije bockanje do sada...naravno,pozdrav za mog crnogorca i nemoj biti bas toliko nervozna kad je on u pitanju.e,da didiz moj broj tel je 0654799795,pa slobodno pozovi ako te nestto zanima,jer i ja sam sve sto me je zanimalo u vezi madjarske,tj dr zadorija saznala od nase nade,koja sada ima malog andjela djordja.

Zarkodijana,ako se ne ljutiš možda ću te i ja nazvati, ako budem imala nedoumice, ja idem u decembru kod Zadorija na prve konsultacije... :cmok2:
 
Ivonna 1978,vise nego blago je okarakterisati sestre koje primaju dokumentaciju kao maloumnice,nevaspitane,jadne,izfrustrirane.Ja sam pokusavala u Visegradskoj i vratili su me na dopunu dokumentacije(histeroskopiju su mi trazili)!I to sam uradila,ali nisam se vise vracala njima,vec sam se odlucila za Sloveniju.Nisam vise imala zivaca i snage.Tezak neprofesionalizam.Bog neka ti je u pomoci.A privatne nase klinike,pa ne znam.Ja u ovoj drzavi nikom ne verujem pa idem u Sloveniju,a i mnoge su mi zene sa ovog foruma pomogle sa svojim savetima da donesem takvu odluku.Ne zelim da te uplasim,vec ti dajem podrsku,izdrzi,sve najbolje.Veliki pozdrav!
 
Vec par dana razmisljam o tome pa rekoh da vam se pozalim. Dokle vise ta briga i sekiracija! Kad se zavrsi sam postupak tu brige ne nestaju. Kod mene je bilo ovako: Kad smo bili u fazonu mm i ja da pravimo bebu, brinula sam se zasto nam ne ide od ruke, kad smo krenuli da radimo sve analize, prvo sok sto je spermogram los, pa briga da li moze da se to izleci, onda sva sreca pa je ustanovljeno da je samnom sve uredu. Pa onda od jednog dr do drugog, sve u nadi da ce ovaj put rezultat biti bolji. Kad smo se odlucili za Vto, sama pomisao na cekanje i da li cemo uopste doci na red me je uzasavala. Pa onda sam mislila da ce nas terati na gomili jos nekih pretraga, ali sreca nisu. Onda enterokokus u spermi s kojim smo se jedva izborili posle tri godine, pred sam postupak. Pa su me onda mlatili sa dve inseminacije, a primala sam stimulaciju kao za Vto, pa briga da li ce uspeti, a nisu. na kraju svojih zivaca udjoh u sam postupak, pa kao is vuda upoznas razne zene te jedan nije reagovala na stimulaciju, pa druga pa odustajanje tih zenica, to sam shvatila veoma licno, i sekirala se da li cu i ja tako proci, sreca sve je bilo uredu. E a onda famozna aspiracija, i pitanje da li cu se probuditi iz te anestezije, mm je dobio direktivu da ih sve potamani ako mi nesto zahvali. E onda da li je bilo dobrih jc, pa da li ce se nesto oploditi i nastaviti da se razvija. Stize i transfer, lezim tamo i mislim se da li sve to ima svrhe i da li ustvari uopste dzabe lezim. Tih dve nedelje kosmar, ubedjena sam da nije uspelo, i vec zovem razne klinike za drugi pokusaj Vto, kad ono uspelo! ja skepticna, nikako da se poradujem, sve mi deluje nestvarno i lazno, kao da se dogadga nekom drugom. Do prve kontrole sam cekala dve nedelje, i dalje ubedjena da nema nista od toga, da se plod ne razvija i da se dzabe radujem, kad ono sve ok. Posle frka jer se 30% trudnoca zavrsava do 12 nedelje, tih 5-6 nedelja ja ko na iglama, svaki sledeci uz kao na klanje da idem. prodje i to, pa onda glupi double test, pa svi preporucuju amnio, pa moj strah da nesto definitivno nije uredu i da ce se sve lose zavrsiti. Srecom sve prolazi kao po loju i rezultati su super. Sad malo uzivam bez briga, ali nije tome kraj, krecem polako da razmisljam o porodjaju i hvata me frka, dodje mi da pobegnem od same sebe! I dokle te brige vise? Valjda kad poudajem i ozenim decu, prestace, sve je to jedno veliko vrzino kolo iz kog nemozes da pobegnes!
 
Milice draga, evo malo da se prisetiš kako je kad čekaš rezultate! Blago tebi na tvojim sadašnjim brigama:)

Ko se sretao sa ovim, neka mi priskače u pomoć:worth:
Rekli su nam da bi ET trebalo da bude u utorak, a ja sam nestrpljiva pa ih sad nazvala, i ova sestra kaže biće u četvrtak. Mm mi nešto priča blastociste, treći, peti dan... :dontunderstand:
Pa vas sve pitam, je l neko čekao na ET sa blastocistama i šta to znači? Meni to zvuči kao, daj da im damo šansu još koji dan...
pozdrav svima!
 
Snezo, blastociste su embrioni koji su se podelili 100 puta, posle dva dana se embrioni dele od 4-6-8 puta, a posle pet dana oni postaju blaste i podele se do 100 puta, vece su sanse za uspeh ali tako postoji rizik da se ne podele svi po 100 puta. Evo npr kod mene, vratili su mi embrione koji su bili 4 celijski posle dva dana, ja sam bila ubedjena da nece ni uspeti, cim su se tako malo podelili, ala sam pogresila!
 
I jos nesto, neces vaditi betu 14 dana od Et vec desetog!

pa sad tripujem žešće, šta ima da čekaju da se podele toliko puta, kad eto može da se vrati i sa 4 ćelije?! Sad sam gledala po netu, u Americi se i radi samo sa blastocistama. Znači, onda su sigurni u kvalitet embriona više nego kad se tako malo puta podelio, ali su valjda šanse da se posle ne primi malo veće... Ma najviše me zaj... što su rekli da će u ponedeljak javiti da li će ET biti u utorak, što se meni i učinilo nešto mnogo brzo, al ajde, kad tako kažu... I onda kad nisu, ja se odmah uspandrcala, alarmirala okolinu! Huuuuuu, gde nesta ono kuliranje od pre neki dan:lol:
e Milice to me baš obradovalo! Ja baš mislim ko će da čeka još dve nedelje posle ova maratonska tri dana! Ih, 10 je sitnica!:lol:
umirila me i drugarica kod koje su isto tako čekali, nisu hteli da vrate sa 4 ćelije, valjda znaju zašto to rade...
hvala Mico, javići se kad nešto čujem, poz!:bye:
 
Milice draga, evo malo da se prisetiš kako je kad čekaš rezultate! Blago tebi na tvojim sadašnjim brigama:)

Ko se sretao sa ovim, neka mi priskače u pomoć:worth:
Rekli su nam da bi ET trebalo da bude u utorak, a ja sam nestrpljiva pa ih sad nazvala, i ova sestra kaže biće u četvrtak. Mm mi nešto priča blastociste, treći, peti dan... :dontunderstand:
Pa vas sve pitam, je l neko čekao na ET sa blastocistama i šta to znači? Meni to zvuči kao, daj da im damo šansu još koji dan...
pozdrav svima!

prvo da ti cestitam na curicama:zag::cmok2:,...........sto se tice blatocisti,pa to je odlicno,koje uspeju da se podele vise od 100 puta,imaju vise sanse da se prime:cmok2:,nemoj da brines ,(znam da bi me sada najradije lupila,ali ja te svakako razumem kako se osecas):cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top