Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vilenjak, nadam se da ces brzo ozdraviti! Dijana, Sunce moje, C E S T I T A M ! ! ! ! ! Uh kako si me obradovala! Sad mi je u nedelju rodjendan, nisam se u zivotu obradovala lepsim vestima kao za ovaj 26 rodjendan, znala sam da ce ovaj oktobar biti bericetan! Drago mi je da sve ide po planu. sad samo uzivaj, veci deo problema je iza tebe i cuvaj se, ide hladno vreme, utopljavaj se, pomogucstvu noge i jajnike! Melania, nisam cula da kafa ima veze sa transferom, mislim nemoj da pijes 1l dnevno, to svakako ne valja. Opet poavljam, radi onako kako se osecas, i ti se isto utopljavaj, ne dozvoli da se smrznes, ide zima kad je i cirkulacija u celom telu smanjena, a to ti sada ne treba. Pozdrav i sve vas grlim i ljubim!
 
Zarkodijana moje NAJISKRENIJE CESTITKE!!!!!!Samo opusteno i sve ce biti ok.Niko nas ne moze nauciti kako da se ponasamo u odredjenim situacijama.Sve treba raditi korak po korak osluskujuci svoje telo i prateci svoje instinkte jer to je jedino pravo resenje.Svaka od nas je prica za sebe.Nebi da ti solim za cigarete ali mislim da bi to stvarno trebala da ostavis.Ja sam pusila do pre 2 godine i to punih 16 god po cak 2 paklice dnevno pa sam ostavila u jednom danu zbog viseg cilja.Sve je u glavi.Kad pozelis da zapalis pomisli samo na svoju srecicu.NEMOJ NISTA DA BRINES JER SVE CE BITI OK.

Melanija saljem ti svu mogucu pozitivnu energiju da ti ovaj put uspe.Ja verujem da ce tako biti i da cemo sve uskoro biti trudnice i majke!!!!!1 kafa dnevno je ok.Bolje da je popijes i budes zadovoljna i opustena nego da budes nervozna jer ti se pije.
 
Snezo, CESTITAM OD SRCA!!! Uzivaj u svakom trenutku ove, toliko zeljene trudnoce!!

Zarkodijana, bas sam sinoc pitala mamu da li je videla tvoju svekrvu i da li ima nesto novo kod vas...........kad ono, DIVNE VESTI od tebe stizu!!! CESTITAM VAM OD SRCA i zelim da ti ova trudnoca prodje kao meni - bez ikakvih problema, sama uzivancija - i da docekas svoju bebicu takodje uzivajuci u svakom trenutku trudnoce. Smanjice se strahovi i na sve te preglede ces ici zadovoljna ponosno pokazujuci svoj lepi trudnicki stomacic. Moj muz i ja smo se bas jako obradovali ovoj prelepoj vesti, a on je jos dodao - pa rekao sam ja da ce uspeti kod Zadorija!! E, veruj mi da smo jako cekali na ovu vest i da nam je sad nekako srce na mestu. Zelimo vam sve najbolje!!! :klap::heart::super:

Melania, ja sam imala srecno resenje za kafu - pila sam 2 kafe dnevno i to bez kofeina, tako da mi je zelja bila zadovoljena a nije me grizla savest zbog bebe. Dogadjalo se s vremena na vreme da popijem jednu `tursku` popodne i mogu reci da mi je kafa tako, u smanjenim kolicinama, jaaako prijala. Ja se nisam umotavala ni u sta, ali sam prva tri meseca vecinu vremena provela u krevetu. Zelim ti sve najbolje i da nam se javis sa lepim vestima kao i Zarkodijana!!


I da vam se svima smese vase drage bebice, kao nama nas Djole!! (sad ima 7 kg i 64,5 cm)
 
evo, ovako:
 

Prilozi

  • Djole 047 copy.jpg
    Djole 047 copy.jpg
    40,6 KB · Pregleda: 21
Jaoj devojke pa vi ste cudo!Hvala za podrsku i savete.Ja sam danas poludela pa sam celu kucu prevrnula naopacke od rane zore,skuvala hranu za nedelju dana,sredila sve moguce da bih mirno odmarala posto mm i nije od neke koristi:hahaha:.Kada sam ga prosli put pitala da skuva supicu iz kesice to mu je bio veliki domaci,prvo me je pitao gde stoji serpa a onda da mu merim vreme od 5 minuta:dash:Nemojte mene kritikovati,njegova mama je kriva:hahaha:Idem da nesto radim,bolje nego da mislim:think:,pozdrav za sve i :cmok:
 
Jaoj devojke pa vi ste cudo!Hvala za podrsku i savete.Ja sam danas poludela pa sam celu kucu prevrnula naopacke od rane zore,skuvala hranu za nedelju dana,sredila sve moguce da bih mirno odmarala posto mm i nije od neke koristi:hahaha:.Kada sam ga prosli put pitala da skuva supicu iz kesice to mu je bio veliki domaci,prvo me je pitao gde stoji serpa a onda da mu merim vreme od 5 minuta:dash:Nemojte mene kritikovati,njegova mama je kriva:hahaha:Idem da nesto radim,bolje nego da mislim:think:,pozdrav za sve i :cmok:

Malo da vas razveselim, Melania daj ovo tm da procita

Нови програм на Универзитету у Београду (за мушкарце) према Болоњи


Програм студирања за мушкарце

Модел 1: (30 ЕЦТС)

1. Научити живети без маме (2000 сати)

2. Моја жена није моја мама (350 сати)

3. Како схватити да је фудбал само спорт (500 сати)



Модел 2: (30 ЕЦТС)

1. Не бити љубоморан на своју децу (500 сати)

2. Не причати глупости када моја жена има посету (50 сати)

3. Како превладати синдром даљинског управљача (550 сати)

бонус:

4. Не уринирати око шкољке (167 сати + практичан рад)

5. Како схватити да се ципеле неће саме пребацити у ормарић (800 сати)

6. Како наћи пут до коша за прљави веш, без да се путем изгуби (500 сати)

7. Како преживети прехладу без драме (100 сати)


Модел 3: (30 ЕЦТС)

1. Како испеглати мајцу у мање од 2 сата (практичан рад)
2. Јести без подригивања, док она пере суђе (практичан рад)


Модел 4: (30 ЕЦТС)

1. почетнички степен: кућни апарати (приказ са дијапозитива)

- ОН .... упали

- ОФФ ... угаси

2. напредни степен: Моја прва Подравка супа без да искипи (практичан
рад)


Теме за дискусију:
(с обзиром на комплексност тема, на расправи може бити највише 8
кандидата)

Тема 1:
Пеглање - од веш-машине до ормара ... тај мистериозан процес

Тема 2:
Опасност при пуњењу посудице за лед (демонстрација и дијапозитиви)

Тема 3:
Ти и електрика - економске предности када се зове мајстор

Тема 4:
Последња научна открића - кување и одношење смећа НЕ изазива
импотенцију

Тема 5:
Иако си у браку с њом, смеш јој купити цвеће (разговор са
психијатром)


Тема 6:
Папир за ВЦ - да ли папир сам израсте на држачу за папир?

Тема 7:
Како спустити поклопац вц шоље- корак по корак (видео конференција с
Харварда)

Тема 8:
Детерџенти - дозирање, употреба (практичан рад се изводи на отвореном)

Тема 9:
Основна разлика између корпе за прљави веш и пода (лабораторијски
оглед)

Тема 10:
Мушки као сувозач - да ли је генетски могуће да не коментарише кад она
паркира?

Тема 11:
Комуникација: менталне вежбе за разумевање, ако је нешто у фиоци,
да се не пита 'а у којој?' него покуша сам пронаћи

Тема 12:
Да ли шољица за кафу може сама прелетети до судопере? (практичан део
води Давид Kопперфиелд)
 
snezo i zarkodijana cestitam vam od srca!!!!!! znam koliko ste srecne....to je neopisiv osecaj!!!!sad samo uzivajte i izvoljevajte se--ono kao jede mi se lubenica ili jagode!!!!!!!!!!!!! sad vam se moze i iskoristite to, pa narednih 9 mes. samo opusteno!
snezo,beta ti je bas visoka sigurno su blizanci - meni je sa cetvorkama bila 980!!!
zarkodijana hvala ti za ono da sam kraljica foruma!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
E bas si me nasmejala,ko da poznajes mog muza.Sve sto si napisala to on radi kao ne zna,ili mozda svi muskarci to rade a samo ja svog kritikujem,mada sumnjam da su svi takvi.Sve me drugarice kritikuju sto mu je sve na tacni ali ja sam u ubedjenju da covek prosto ne bi ni jeo kada mu ja ne bi spremila.Moracu malo da ga menjam,ovako nema smisla!Imam osecaj da sam sa detetom u braku:hahaha:Pokusavala sam ja da to promenim ali je njegova mamica napravila od njega razmazeno deriste :dash:Mozda je zapravo problem taj sto je muskarac:dontunderstand:.Bilo kako bilo od sutra ce morati da se menja bar na 15 dana,ne smem da budem :besna:Cekam da mi jave za vreme iz bolnice:telefon:,ne volim sto oni to rade kasno popodne,onda imam ceo dan da se :dash:
 
Melania, za pocetak ga treba pohavliti za bilo sta sto radi i kad napravi tu supu iz kesice, pohvali ga kao da je najbolja na svetu, bice mu onda lakse i bice srecniji da opet nesto slicno uradi za tebe. Da li su ti se javili iz bolnice?
 
Cekam pored telefona,jos nista.Ma pohvalim ja njega s vremena na vreme kad se seti da ubaci carape u kantu za ves,ali to je tako retko.Covek je stroka i to je to:hahaha:.Ja ih zvala kad ona sestra meni zvacemo mi vas,plasim se da ne zaborave!
 
Zarkodijana, superrrr!!!!! Pa ovo je talas jesenjih trudnoća!:D Moram da priznam da nisam baš pratila tvoja iskustva od početka, jer sam ja od relativno skoro na forumu, tako da nisam znala da si i ti bila u Segedinu... To je super, da može Zsuki da ide tvojim stopama kod dr Zadorija, a i ostale koje se odluče za tamo!

Hvala iskusnim mamama Paralijan i Nadi!:zag: To za betu mi je rekla i dr, danas smo bili u Genezisu, i mi smo se sad uživeli u to da su dvojke:lol:
Ja sam se malo iznenadila kako se broje nedelje trudnoće (nikad do sada nisam bila trudna), kaže ona kad budemo radili UV biće već 6. nedelja! Ja gledam, pa kako kad smo pre dve nedelje imali et, kad ono to se računa od prvog dana poslednje menstruacije... Možda je to deo opšte kulture:lol:, ja eto nisam to znala.

Nado, ja planiram isto da leškarim prva tri meseca, na posao sigurno ne idem.
A Melanija, što se kafe tiče, ja najnormalnije pijem po dve, tri nesice dnevno, imam večito nizak pritisak, i mislim da bi veća šteta bila da je izbacim i da posrćem po kući nego što je i dalje pijem!
Što se ležanja i utopljavanja tiče, mislim da to ne može da škodi, ali ne verujem da puno od toga zavisi. Tu stvarno nema pravila, ta drugarica o kojoj sam vam pričala da joj je isto sad uspelo iz prve je sutradan posle et putovala kolima kući 200 km i najnormalnije radila, putovala čak na posao, sadila cveće i radila svašta još, jer je bila uverena da nije uspelo, kad ono hop! trudnoća! Skroz suprotno od onog kad kažu misli pozitivno, veruj u pozitivan ishod, onda, ne napreži se i sl. A ja za razliku od nje, kao kvočka ležala na toplom i isto uspelo... drugoj drugarici koja je bila isto kao ja, nije uspelo... To se valjda eto nekom desi, nekom ne, i to je.

Melanija, držim palčeve, sad će telefon da zazvoni!:super:
 
Melania, ako si nervozna zovi ih opet, ali sigurno neće zaboraviti! Ne brini, sutra je tvoj dan!
Zarkodijana, čestitam od srca i jako sam radosna zbog vas! Zaslužili ste svu sreću ovog sveta.Vaša priča je jedna od onih koja me je najviše dirnula na ovom forumu i baš sam tada pomislila -Bože, koliko su jaki ovi ljudi kada su sve ovo izdržali? I odmah sam znala da vam nagrada sledi kad tad! Sada uživajte i šaljem vam veeeliki:cmok:
Joj milice super ti je ova fora o muškarcima -tačna je 100%!
:cmok: svim divnim ženama i našem karlosu naravno!
 
Drage moje! Nisam bila par dana tu,kad ono imam sta i vidjeti!!!!!!!!!!!!!!!!!! Drage moje: Snezoi Dijana CESTITAM,od sveg srca,NEKA VAM JE SA SRECOM. Pa i bilo je vrijeme da se pocnu nekom od nas desavati lijepe stvari.A sad draga Meli samo nastavi dalje,da neprekidamo ovaj sretni pocetak.
Prekrasan je osjecaj kad se covjek moze radovati tudjoj sreci,a kao sto vidite i same sve to prolazimo skupa i u tome jeste car ovog druzenja.
Sad samo uzivajte,jer to ste zasluzile.
Pazarka,kao sto znas,ti si sledeca i od tebe ocekujemo pozitivne rezultate,pa da onda baka Mimoza ima za kim da trci i nosi carapice u ruci da se unucici nebi prehladili.Svima ostalima isto sve najbolje i puno srece.
Eh,da umalo zaboravih!Moj Dr.me je danas nazvao i dogovorismo termin za sutra,jer po mome bi sad trebali svi nalazi biti tu pa da vidimo kad cemo u nove pobjede.Ja se iskreno nadam (osjecam) da bi to moglo biti uskoro.
 
Melania, najmanje što ti sada treba je nervoza! Jesu bezobrazni, ali šta sad možeš. Ti planiraj da će biti onako kako su rekli i to je to. Znam da te sada svaka sitnica nervira, ali pokušaj da se opustiš, radi nešto što voliš i biće sve dobro - videćeš! :cmok:
Javi se sutra obavezno, a mi ćemo naravno držati fige za tebe i tvoje male mrvice! :super:
 
mile moje iskrene i prave drugarice,hvala vam na lepim zeljama,sigurna sam da su vase cestitke iskrene i od srca,jer su nam sudbine slicne.mnogo mi je lakse uz vas i plakati i radovati se,bogu hvala da je konacno i na srecu dosao red.nadam se da ce me pratiti narednih 8 meseci,i molicu boga da mi pomogne i sve vas da me shvatite,razumete,podrzite,kao i uvek do sada.verujem da cemo se sve sa ovih stranica jednom negde sresti i upoznati nasu decu medjusobno i pricatl im kako smo se druzile nekada na forumu.nado,hvala tebi i tvom muzu jer vas dvoje,uh pardon,vas troje ste nas uputili na pravu adresu.ljubim vas puno!paralian,ti jesi kraljica,i to ne ovog foruma,vec svih zana na planeti jer izneti i roditi cetri andjela ravno je nobelovoj nagradi,a ne kraljevskom tronu.i da pomenem i svoju betu,sa trojkama nakon 14 dana 2100,a nakon 18 11000,a sada cetrtnaesti tdtan 1580,a sesnaesti 3108,ali jedna beba.ljubim vas sve mnogo
 
Melania drzim ti palceve za sutra, javi nam kako si prosla. Vidis Snezo, to su sitnice koje otkrivas kad ostanes trudna. Trudnoca se racuna od prvog dana poslednjeg ciklusa, a termin, prvi dan poslednjeg ciklusa plus sedam dana minus tri meseca (neki Dr dodaju pet dana)
 
Dragi moji samo da vam javim da imam zakazano u pola tri,sad me zvali.Hvala vam na svemu a ponajvise sto postojite i sto ste tako dobri drugari.Vi ste mi dali snagu i mudrost,pregrst saveta i zbog toga vam neizmerno hvala.Javicu vam ako mi muz da da pridjem kompu,ako ne onda sutra.Mislicu na vas da sve ovo stoicki preguram:worth:
 
Dragi moji samo da vam javim da imam zakazano u pola tri,sad me zvali.Hvala vam na svemu a ponajvise sto postojite i sto ste tako dobri drugari.Vi ste mi dali snagu i mudrost,pregrst saveta i zbog toga vam neizmerno hvala.Javicu vam ako mi muz da da pridjem kompu,ako ne onda sutra.Mislicu na vas da sve ovo stoicki preguram:worth:

Držimo fige draga Melania, samo hrabro!:cmok:
 
Dragi moji samo da vam javim da imam zakazano u pola tri,sad me zvali.Hvala vam na svemu a ponajvise sto postojite i sto ste tako dobri drugari.Vi ste mi dali snagu i mudrost,pregrst saveta i zbog toga vam neizmerno hvala.Javicu vam ako mi muz da da pridjem kompu,ako ne onda sutra.Mislicu na vas da sve ovo stoicki preguram:worth:

napred melania!!!!

Snezo, svaki dan ces otkrivati nesto novo. Najbolje je da slusas svoje telo. Ja sam cak u trecem mesecu isla na skijanje, naravno prvo sam konsultovala svoju dr. koja mi je rekla da se ponasam normalno, ali da vodim racuna da ako nesto slomim ne mogu na rengen.
Takodje sam svo vreme radila, i ako radim sa ljudima. Savetujem ti da u prvom tromesecju izbegavas kontakte (obzirom da su krenuli virusi), narocito sa decom, jer su oni glavne kliconose, a spektar lekova koji se koriste, narocito u prvom trimestru, je jako mali. Mada kao sto vidis moja filozofija je bila nastavljam kao i do tada, cak nisam ni prijavljivala trudnocu dok nisam usla u 4 mesec. Neko moje sujevreje.
 
pa i evo i mene mile moje velike,najvece prijateljice.pre svega,snezo,CESTITAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nensi,zao mi je,ali s obzirom da vidim da si ekstra pozitivna licnost,samo hrabro dalje i uspeh je zagarantovan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vama ostatlima.melania,zsuki,ikice,milice trudnice slatka,paralian,karlos naravno,i mojoj maloj pazarkici,i svima ostalima koje nisam imenovala saljem milion poljubaca u milion prelepih boja,a to je zato sto smo najhrabrije zene/muz na celoj planeti zemlji...patnja,bol,neizvesnost,ma sve kroz sta prolazimo jednom ili nazalost i po nekoliko putat se na kraju isplati i vrati,tj podari nas najvecim i najdragocenijim poklonom na svetu.elem,ja sam poklon dobila,bogu hvala,kazu treca sreca!!!!!!!!!!!!!!!nisam imala do sada hrabrosti pisati vam iako sam silno zelela da sa vama podelim svoju srecu,i da vam svima prenesem pozitivtne vibracije jedne presretne ali uplasene trudnice.TRUDNA sam jedan mesec i jedan dan,31dan jednostavnije,nosim jednu bebu iako je krenulo kao blizanacka trudnoca,na uz se pokazalo da je jedan embrion vec na pocetku stao sa razvojem.ma bicu najsretnija zena na svetu i sa jednim detetom samo da uspem da iznesem trudnocu do kraja,i da moja beba bude ziva i zdrava!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bojim se jako i to je bio jedini razlog sto vam se do sada nisam javila iako sam po nekoliko puta dnevno bila na nasem forumu.i u pravu si mlice,kada si u jednom u svojih starih postova napisala kroz sta sve moramo da prodjemo da bi ugledale svoja ceda,svoje andjele...dijagnostike,svakodnevna bockanja,tona hormona,anestezija,aspiracija,koliko ce ih biti,kakvog kvaliteta,hoce li se oploditi,koliko ce i kakvih embriona biti,hoce li biti morule ili blastociste,transfer,pa 14 najduzih dana u zivotu,pa konacno teta beta,pa strepnja do prvog uz,da li ce sve biti ok,i tako svaki naredni pregled,i genetika,i 4d,i sve tako do porodjaja...mislim da tek tada mozemo da disemo punim plucima i uzivamo u nasim andjelima.sve cemo stici do tog bozanskog dana,sigurna sam u to!!!!!!taj put je sada predamnom,pred snezom,a vrlo brzo ce biti i pred vama...jedino milica svoj put polako,bogu hvala privodi kraju!sledicemo je,verujem u to,a ona ce nas kao iskusnija trudnica savetovati,kao sto je to do nedavno cinila nada,pa i paralijan,koja je svakako kraljica ovog foruma.ja se bas raspisala,da nadoknadim sto do sada nisam...pouzdano znam da nas prati jos jedna devojcica koja je segedinska cekalica,sutra joj je vreme za betu,mislim na nju,a vi mi pomozite da joj svi drzimo fige.hvala.izvnite ako sam vas smorila ovolikom porukom,morala sam,saljem vam svima ogroman poljubac,a nasoj bebi pazarkici dva,moram jer je pored milice,cini mi se najmladja.izvinite tako gresim...ma koga briga za godine.............

kakva divna vest,ja ne mogu da verujemmmmmmmmmmmmmm,pa ja sam presrecna
CESTITAM TI LJUBAVI I LJUBIM TE PUNO,POMILUJ TAJ STOMACIC JEDNOM I ZA MENE:cmok2:
:cmok2:
KAKO SAM SRECNA, a sada draga ostavi sve paranoje iza sebe i cvrsto veruj u sebe i mazi tu malenu mrvicu,ma sada mora da uspe ,jednostavno moraaaaaaaaaa:cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top