Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ćao drage moje, evo i mene stigoh sa laparo i histeroskopije i sad sam kao nova. Uklonjene su mi endometrioze, polipi iz materice i imam još jednu lepu vest- jajovodi su mi prohodni i ne moram na VTO. Kažu doktori da sada nema nikakve prepreke da prirodnim putem ostanem u drugom stanju. Draga kameron, lepo si ti sve predvidela i prognozirala! Kad su mi rekli da su mi jajovodi prohodni ja sam počela da plačem kao kreten, toliko sam bila srećna, a doktor se jadan zbunio, ništa mu nije jasno. Ja mu rekoh da sam zbog pogrešne dijagnostike godinu dana živela u ubedjenju da su mi jajovodi neprohodni. Naravno morala sam još i ostale doktore lepo da ispitam da li je to tačno i svi su potvrdili!
Evo iskoristiću priliku da javno pohvalim odeljenje striliteta na GAK-Betanija. Nemam reči da vam opišem koliko sam se prijatno tamo osećala, bila sam potpuno opuštena kao da sam došla na odmor, a ne na operaciju. Sestre-predivne, doktori-ljubazni, stručni, sve organizovano so maksimuma. Sobe lepe, čiste, klima, tv. Ma jednostavno nemam ni jednu jedinu zamerku, predivni su svi. Uopšte mi nije bilo bitno kad ću kući, koliko sam se lepo osećala tamo!
Snežana, čujem lepe vesti i držim fige, sasmo uživaj i biće ok!
Vas dve moje drugarice- zsuki i pazarkice gde ste? Nema vas,a bez vas ovaj forum nije isti! Javite se pod HITNO! :cmok:
 
hej samo da vas pozdravim..............evo me u svom stanu u knez mihajlovoj,sa mamom uzivam ,sa stimulacijom krecem 07.10.......jaoj kako mi je lepoooooooooooooooo,a boja kose mi je divna,opet sam se vratila u crnke:whistling:,tacnije boja tamne cokolade

snezo ,ja ti zelim sve najbolje,a to je da budes sudbine kao paralijan,da se sva cetiri zalepe za mamicu i da se ne odvajajaju ............ljubim te puno

ikice ljubavi moja,pa to je predobra vest ,ljubim te punooooooooooooo:cmok2::cmok2:
kako si podnela histeroskopiju i laporoskopiju;;;;


poljubac za sve:cmok2:
 
Ljudi jel moze jedno smesno pitanje?Ovako prosto ne znam sta se desava ali je stvar malo neprijatna pa ja reko da vas pitam,vi sigurno znate.Pijem estoferm tablete od 30 septembra po dve na dan i otada definitivno osecam veliku potrebu za znate vec cim,strasno.:hahaha:Sinoc sam muza zlostavljala cak tri puta,a poznajem sebe da mi je to previse,i na moju inicijativu.Mislim njemu je to super a a ja se pitam sta se to desava sa mnom?Ja inace nisam u tom fazonu pa me zanima da li je to mozda od tableta?:rumenko:
 
Ikice bas mi je drago sto je kod tebe proslo sve kao po loju! Samo nam se ti sad lepo odmori i oporavi. Jesu li ti rekli kad je najbolje da krenes sa "prirodnim radovima" koliko treba da sacekas zbog operacije?

Ćao milice, mislim da ću sačekati oko 3 meseca, jer ću dobijati neku terapiju kojom će mi izazvati neku vrstu klimaksa(skontala sam da je to potrebno zbog tih brojnih mikro endometriotičnih cista koje sam imala na oba jajnika, a koje su mi očistili, pa da se nebi ponovo pojavljivale). Za to vreme planiram da poradim na poboljšanju suprugovog spermograma,pa da posle probamo prirodni IVF(što reče zsuki). Hvala na podršci!:cmok:
Pazarkice, srculence, pa ti stvarno uživaš! Šopinguješ li po BG-u? Neka, neka samo uživaj, posle kad maleni krenu da okupiraju svu tvoju pažnju nećeš imati vremena za kuliranje! Ljubim te! Dobro sam podnela laparo i histero(da kucnem u drvo), budjenje iz anestezije-super, nisam imala jake bolove osim bolova u ledjima, koja su me otkidala. Još uvek mi je stomačić malo naduven, pa sam se zabrinula da ne ostane takav, pošto sam imala baš lep struk pre operacije? Zna li neko kad će se to sve vratiti na svoje mesto? Kod mene su unutra baš imali dosta posla, pa možda zbog toga?:cmok::cmok::cmok:
 
Ljudi jel moze jedno smesno pitanje?Ovako prosto ne znam sta se desava ali je stvar malo neprijatna pa ja reko da vas pitam,vi sigurno znate.Pijem estoferm tablete od 30 septembra po dve na dan i otada definitivno osecam veliku potrebu za znate vec cim,strasno.:hahaha:Sinoc sam muza zlostavljala cak tri puta,a poznajem sebe da mi je to previse,i na moju inicijativu.Mislim njemu je to super a a ja se pitam sta se to desava sa mnom?Ja inace nisam u tom fazonu pa me zanima da li je to mozda od tableta?:rumenko:

Melania, sačuvaj mi par tih tableta kad prodje ova moja 3 meseca klimaksa!:hahaha:
 
Hocu draga naravno.Opet sam kad je stigao sa posla,ma definitivno nesto nije u redu sa hormonima.Covek mi umire od smeha jer ja nemam bas takve potrebe,uvek je on taj koji prvi nesto pocinje:hahaha:Plasim se sebe,jos cu i nimfomanka da postanem:rotf::rotf::rotf:
 
:cao: žene!

Evo mene iz Maribora. Stigla pre dva - tri dana . Izvinjavam se što nisma pisala iz Slovenije . Nisam imala na zgodnom mestu internet. Nadam se da se ne ljutite:cmok2:
Ljudima ,bolnicom i Mariborom sam oduševljena. Svi su tako normalni i ljubazni. Inače, mislim da sam lepo odreagovala na stimulaciju, s obzirom da mi je prvi put. Imala sam osam jajnih ćelija, od čega jedna nije bila dobra. Četiri su pustili da se sa spermićima jure po epruvetama (kao ima šanse , dobri rezultati) i na tome se i završilo odnosno nije bilo zametaka. Preostale tri su sami oplodili , dve su mi vratili a jednu su ostavili par dana da se još razvije, pa da je stave u frižider. Međutim, nije se dobro razvila pa je nisu ni zamrzavali. Možda je tako i bolje, pošto samo najbolje prežive odmrzavanje. Sada čekamo deveti oktobar ( 15 dan od ET) da uradimo betu.Ne znam kako ću dotle izdržati.:worth: Svaki dan molim Boga da bar dočekam da uradim betu, pa šta bude. Dobro se osećam, mada me bolucka stomak kao da ću da dobijem a i grudi su mi malo veće. Čitam da je sve moguće i da nema pravila kako ću se osećati ako je uspelo.
Eto to je za sada. Ako nekoga nešto interesuje, pitajte:zper:
 
Ćao drage moje, evo i mene stigoh sa laparo i histeroskopije i sad sam kao nova. Uklonjene su mi endometrioze, polipi iz materice i imam još jednu lepu vest- jajovodi su mi prohodni i ne moram na VTO. Kažu doktori da sada nema nikakve prepreke da prirodnim putem ostanem u drugom stanju. Draga kameron, lepo si ti sve predvidela i prognozirala! Kad su mi rekli da su mi jajovodi prohodni ja sam počela da plačem kao kreten, toliko sam bila srećna, a doktor se jadan zbunio, ništa mu nije jasno. Ja mu rekoh da sam zbog pogrešne dijagnostike godinu dana živela u ubedjenju da su mi jajovodi neprohodni. Naravno morala sam još i ostale doktore lepo da ispitam da li je to tačno i svi su potvrdili!
Evo iskoristiću priliku da javno pohvalim odeljenje striliteta na GAK-Betanija. Nemam reči da vam opišem koliko sam se prijatno tamo osećala, bila sam potpuno opuštena kao da sam došla na odmor, a ne na operaciju. Sestre-predivne, doktori-ljubazni, stručni, sve organizovano so maksimuma. Sobe lepe, čiste, klima, tv. Ma jednostavno nemam ni jednu jedinu zamerku, predivni su svi. Uopšte mi nije bilo bitno kad ću kući, koliko sam se lepo osećala tamo!
Snežana, čujem lepe vesti i držim fige, sasmo uživaj i biće ok!
Vas dve moje drugarice- zsuki i pazarkice gde ste? Nema vas,a bez vas ovaj forum nije isti! Javite se pod HITNO! :cmok:

:brus: :gace:
ooooooooooooooj ženeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!

evo i mene konačno :super:. Čituckam ja vas, ali nisam imala vremena da pišem... inače bavim se folklorom a ove subote samo imali jedan veeeeliki festival. ja sam bila jedan od organizatora, pa smo ovih dana jurili po ceo dan!!! Jako sam se umorila, ali sve je bilo super! Ostalo nam je još posla naredna dva dana a onda ću spavati 4 dana uzastopce!!! :zper: sve me boliiii, imam upalu svako mišića u telu :zcepanje:

Ikice odlično!! Pravi si heroj! a za strukić, ne brini, biće opet isti, ali za jedno 1.5 godinu, kada se budeš oporavila od porođaja! :) Htela sam da svratim u betaniju da te posetim i iznenadim, a onda razmišljam šta ću reći sestri Miri, aždaji, došla sam kod IKICE hahahhaaa, ne zana ko je ona, ali bih baš volela da je vidim!!!!! ali, naravno oragnizacija pošla po zlu, morala sam 3 dana da jurim lutke, kako bih mogla da napravim izložbu narodnih nošnji... neka, kada se budeš porađala, dolazim!!!

Sneki sestro, jedva čekam da nam javiš betu! navijam iz sveg srca!!! :klap:

Melanija, nešto si pobrkala :), ja nema još zašto da radim betu, ivf radimo tek možda u decembru!

Pazarka u subotu eto i mene u bg, vodim tatu na neko snimanje srca, žao mi je što neću imati vremena, pa da negde popijemo kafcu, ili da odemo zajedno u SPA centar :zcepanje:

nennsi welcome back!!!! svi smo te čekali! držim fige da dočekaš "suva" :) dan za vađenje krvi!!!! ja sam odlučila da ću se ove nedelje prijaviti i u Sloveniju, pa ako ne uspe kod mađara, da isprobamo kod slovenaca! pa koja nacija uspe da mi napravi bebu, imaće čast da dete dobije ime iz tog naroda!!! :zcepanje:

ufffffff, još uvek sam sanjiva, jutros smo legli u 6, ustali u tri popodne zev zev zev
čujemo se, tj. pišemo se kada se probudim iz jesenjeg sna!!!
cmokić od mede žuki
 
Mila moja zsuki, baš šteta što ti se sve tako poklopilo, a baš bih volela da si mogla da dodješ! Nema veze biće prilike, upoznaćemo se, a onda ćemo u šetnju sa našim malim vragolanima! Baš si vrednica, svaka čast! :cmok:
 
Pa,gde si,Nennsi,vec sam se debelo zabrinula za tebe!!!!!!!Da ti pravo kazem,nesto mi se ta tvoja Slovenija oduzila,mada znam da tripujem,na kraju krajeva i mene isto ceka za koji mesec.Kazes,sve proslo ok.Bas se radujem.Dobro je da si zadovoljna iako drugacije nisam ni ocekivala.I mogu ti reci da je to dobar rezultat sto se tice broja jajnih celija.Covece,sva je prilika da ces dobiti blizance!!!!! Ej,blizanci!!! Ne bih da te smaram,ali javi mi se na pp,ako imas informacija o smestaju.Na kraju krajeva,bar cu ti skratiti vreme i razmisljanje.Znam da je ovo sad ubitacno i da jedva cekas da dodje deveti oktobar.Izdrzi jos cetiri dana.
 
Ej,Pazarka,uzivas,uzivas!!!!!!!!!!!!!! Nista kao setnja Beogradom,a pri tom imas i predivno vreme,kao poruceno-neverovatna jesen..Opusteno sad,bez nerviranja i stresova samo kuliranje.pij pivo(ako ikako mozes),meni je pomoglo oko debljanja endometrijuma.Nisam istripovala.zivota mi,kad sam pocela da pijem pivo(koje uzgred mrzim iz dna duse),doktori su bili prezadovljni u Jevremovoj,do tada se nesto kilavio,a onda se extra udebljao.

Melania.hoce to od hormona,poludi covek u svakom smislu!!!!!!
 
Draga Nennsi! Vjeruj mi ,toliko sam cesto moislila na tebe i bilo bi mi drago da se tvoja zelja ostvari.Ja sam tijekom ovih mojih silnih pokusaja imala sve simptome,osim da su me grudi boljele ili da su se povecale,te ti prema tome kazem da bi to mogao biti mnogo
dobar znak.Prebrodi jos ovih par dana i JAVI nam POZITIVNO.Sve najbolje.

Ikice,bravo!Vidis,kao sto sam ti predvidjela.Uzivaj sad i pokusaj da se opustis,pa kad DIJETA prodje baci se na posao.

Pazarka! Uzivaj u ovim prekrasnim danima i vjeruj u sebe.Ikici sam skoro predvidjela da ce funkcionisati samo od sebe a i tebi napisah par lijepih recenica.Zasto ovaj 7-i put nebi uspjelo? DRZI SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Snezo BRAVO! Sad jos samo par dana pa da se sve radujemo za tebe.Dobro je ako se stvarno tako osjecas kao sto si napisala.Zelim da ti dani budu sati a ti nam se javi kad ti bude dosadno.Odmaras li ili se pomalo kreces?

Nalaz mog muza je napokon gotov!Medjutim sad im opet nesto kod mene nije jasno,tako da cu u srijedu na vadjenje krvi i da vidim sta planiraju samnom dalje.Sto se mene tice ja bi vec sutra u akciju ali...............Veliki pozdrav za vas sve.
 
Nije bitno,posalji ovde poruku,kakve veze ima! A ako bas hoces privatnu poruku,levim klikom na moje ime(bubica 72 ratnik velikog srca,otvorice ti se "posalji privatnu poruku korisniku bubica 72",napises poruku i posaljes.Tako bi trebalo da stigne,eto za ubuduce.Nadam se da sam i ja tebi bila korisna bar u nekom smislu. Cmok
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top