Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je potrebna priprema muskarca za VTO, u smislu uzimanja Proxeeda,s obzirom da je razlog steriliteta oligoasthenospermia,smanjen broj i pokretljivost?Pitam jer je dosta skup i pio ga je ranije ali nije bilo trudnoce pa cekamo u maju VTO u Sloveniji.Hvala!

Ja mislim da je taj Proxeed precenjen, u svakom smislu. Mm ima istu dijagnozu, on je lepo pogledao sadržaj i sam kupio sve to, znam da ime folne kiseline, koenzima Q10 (kao u mleku za telo:lol:), L- karnitina, vitamina C. Q10 i karnitin imaš u radnjama za sportiste bodibildere, folnak je 50 dinara i šumeće C vitamina od 1000mg imaš u svakom marketu. Sve u svemu, 5 puta jeftinije te izađe. Pitao je urologa i ovaj mu je rekao da je to isto to što bi dobio i Proxeedom! A pio je i Proxeed pre toga, spermogram je sve vreme bio isti!
Sada je za VTO primao hormonsku stimulaciju, ali to već ne mogu da preporučujem, jer to ipak nije da se smućka u kućnoj apoteci:lol:
 
Snezana77,ko je odredio tu hormonsku stimulaciju tvom muzu?Ja i suprug smo se rasteretili od dana kada smo stali na listu cekanja u Sloveniji za vto,pa smo prestali da obilazimo urologa.Palo mi je na pamet,mada mi Vlaisavljevic nista o tome nije pomenuo,da bi mozda bilo dobro da mm ipak ode do urologa da ga pita za pripremu.A mozda i lupam,jer se sperma pred vto priprema tako sto se dodaje pentoksifilin koji ubrzava spermatozoide,ili ipak neka priprema muskarca moze da pomogne?A za sebe te pitam,kakva je to stimulacija gonadotropinima do 5 dana ciklusa a posle smanjenje po ppotrebi?Da li je to kratki protokol?Da li to znaci da nema oralnih kontraceptiva?HVALA!
 
Pozdrav drage dame i buduce majke....:ok:...evo danas mi je supruga izvadila krv za hormonski status + TSH,fT5 (a fT4 radimo privatno nemaju reagense za to...pu...)...
ostalo je jos da ja uradim spermogram i spermokulturu i ona ureaplazmu....i pravac Bg....
Mada sam iznenadjen, jer su je (dok je cekala da da krv) zvali iz Bg iz visegradske i rekli joj da dodjemo u sledeci cetvrtak sa uputom za UZ i spermogram i MK-11 obrazcem...i rekli su da je Komisija od 10 casova...
kad pre dobise od naseg zavoda za RZZO?...tako da smo u Bg-u 7 a na Komisiju 8.....
Svima Vama drzim fige i sve najbolje:super:
 
Padarlajnd, to ti je kratka postupak, znaci nema antibebi pilule, kreces odmah sa stimulacijom, bices prvih pet dana na tom odredjenom gonadotropinu ( gonal, menopur...) i onda ti rade Uz i vade krv da vide kako reagujes, ako super reagujes smanjice ti dozu tih lekova. Mm je imao isti problem, a od proksida mu je bio sve gori rezultat, tako da smo mi prestali sa njim, i nista nije pio pred sam postupak.
Karlose, to su divne vesti! Vidis da nije puno trebalo, javljaj nam i rezultate i kako ste prosli na komisiji.
 
Evo narodnog recepte za bolji spermogram:lesnici,badem,orasi,suvo grozdje,suve smokve,suve sljive.Sve kupiti po 100 grama i samleti u blenderu,ili kako god mozete.Uzeti kilogram bagremovog meda pa sve to lepo pomesati.Izruciti u tegle i jesti svako jutro po jednu kasiku na prazan stomak.Moj muz ovo jede tri meseca pa ce ovih dana da radi spermogram pa da vidimo rezultate,ovo je recept dobijen od para kome je mnogo pomogao.Cak su i meni savetovali da sad to uzimam zbog imuniteta.Mom muzu jako prija ova mesavina,lepo se popravio i ne pamtim kad se zalio da ga nesto boli,zato ko moze i zeli samo napred.Inace moj muz ima oligoastenospermiu,i pored ovoga ja sam mu kuvala caj od piskavice mesec dana ali posto je pocela koza da mu isparava na taj caj morao je da prestane.Kazu da je dobro jesti 50grama suncokreta dnevno,pije folnu kiselinu,vitamin c,oligogal.Pozdav od blesave trudilice :)
 
jeste li videli decu od paralijan????..........jaoj ono je melem za dusu i oci,deca su prelepa:cmok2:
paralijan videla sam da si prihvatila zahtev za prijateljstvo na fb,samo znaj da ona beba na profilu nije moja(na moju zalost:sad2:)nasla sam na internetu onu slikicu ,i dete je jako lepo
...........ima samo jedna moja slika,ali sad uopste ne licim na onu osobu:zcepanje:.......obecavam kad se vratim,stavljam slike.............ljubim te puno i tebe i one tvvoje andjele:cmok2:

e pa sad smo prijateljice i na fb. !!!!!!! hvala ti na komplimentima da smo lepi ja obicno kazem ZNAM!!!! posto sam lavica u horoskopu pa mi volimo da nam to kazu....i muz je lav tako da se tu vodi borbaaaa.....a deca su SKORPIJE!!!!!!:dash:tvrdoglavi i odmah ili sad...rodjeni za 4 min. a u sustini svi razliciti u svakom pogledu....
:bye:puno :heart:drzimo ti svi palceve....koliko je to palceva ????hahahamora da uspeeee......pa da samo kacis slike tvoje ili tvojih bebaaaa...
:manikir:sredi se lepo i uzivaj....:cmok::cmok2:
 
Ćao drage moje, evo samo da vam se javim i odoh u bolnicu. Sutra će mi raditi laparo i histero. Danas su mi javili, pa ja sad žurim da sve sredim i ostavim lepo i čisto. Već sam se spakovala, nosim kofer kao da idem na 2 nedelje, sve mislim nešto će mi još zatrebati. Rekoše mi da popijem neko ricinusovo ulje, pa sad čekam efekte:hahaha:! Sve vas ljubim i javiću se čim dodjem kućici. I da znate, baš ćete mi nedostajati!
:cmok::cmok::cmok:
Snežana, držim fige za tvoje curice! Paralijan, ti si zaista najsrećnija žena na svetu, deca su ti pravi andjeli!
Joj zsuki, sad mi treba malo tvoje snage i tvog optimizma! Teleportuj se ovamo! :cmok:
 
Ćao drage moje, evo samo da vam se javim i odoh u bolnicu. Sutra će mi raditi laparo i histero. Danas su mi javili, pa ja sad žurim da sve sredim i ostavim lepo i čisto. Već sam se spakovala, nosim kofer kao da idem na 2 nedelje, sve mislim nešto će mi još zatrebati. Rekoše mi da popijem neko ricinusovo ulje, pa sad čekam efekte:hahaha:! Sve vas ljubim i javiću se čim dodjem kućici. I da znate, baš ćete mi nedostajati!
:cmok::cmok::cmok:
Snežana, držim fige za tvoje curice! Paralijan, ti si zaista najsrećnija žena na svetu, deca su ti pravi andjeli!
Joj zsuki, sad mi treba malo tvoje snage i tvog optimizma! Teleportuj se ovamo! :cmok:

:pop3::metla::metla::metla:
evo idem :zcepanje:
drž se, sve smo uz tebe!!!!!!
i javi se kada se vratiš!! kissss
 
QQ sestre!!! niko me ne zove ceo dan, mobilni zanemeo, kao kad sam čekala odgovor na konkurs za posao, ma kaki, još 100 puta gore!
Rekli su da će javiti danas, ja ne mogu da zovem i ne mogu... uffff! Uzela sam da šijem celo jutro, sve kao kul, pa sad slikam, inače nemam veze sa slikanjem, ali dibidus, nego imam neki slikarski štafelaj koji smo dobili za svadbu, pa sam od muke uzela malopre da ga namontiram i sad radim u pastel tehnici:lol:
Iiiizlude!
 
Ikice saljem ti svu srecu ovoga sveta, jaka si ti, bice to maciji kasalj za tebe! Snezo, jer su javili nesto do sada?

Sutra u 3!:D:D:D
zvala me sestra samo što sam ono malopre napisala, ali dok sam se malo razuputila, radovala se sa mužićem:lol: završila sliku:zcepanje:
nije znala ništa više da mi kaže, samo kaže da su ih tek oko 6 pogledali, i da su joj rekli da me obavesti, nije znala da mi kaže koliko ih ima. Više mi je dala ove tehničke instrukcije, kad, kako, koliko ću da se zadržim i to...

Ikice, i ja ću misliti na tebe! :cmok2: Želim ti da sve prođe glat, što će i biti 100%! Javi nam se čim dođeš kući, a i pre ako možeš:lol:

Veeeliki drugarski pozdrav svima! :zag:
 
Samo da vam javim da sam krenula juce sa diferelinom.Hvala vam svima na savetima,bas sam se uplasila sto mi je toliko oskudan ciklus.Nesto me komp zezao pa nisam mgla da vam pisem.Da li je neko od vas pio tablete estrofem,citam njegove kontraidikacije koje su poduze pa ja reko vi to znate najbolje,deluje mi ono upustvo strasno!!!!Ne svidja mi se sto je ciklus toliko slab,mozda panicim ali to mi ne deluje obecavajuce:dontunderstand:

Draga Melania!Ja sam uzimala poslednja 2 puta Estrofem.On sadrzi zenski sex.hormon estradiol i sluzi za debljanje endometrijuma.Ja sam ga super podnosila i oba puta sam ga pocinjala piti posle punkcije(istog dana) tj.2 dana pred ET i to 16 dana po 1tab. navece. Zelim ti sretan pocetak.
 
IKICE! Super da su te tako brzo pozvali i da ces to za par dana imati iza sebe.Zelim ti brz oporavak i javi nam se cim prije budes u mogucnosti.

SNEZANA,SJAJNO! Ako je termin u tri mogu da budu samo TROJKE i nista manje.Sutra sam slobodna,neradim, i vjeruj mi mislicu na tebe u to vrijeme.Doduse,pocecu malo ranije da mislim na tebe,zbog guzve na granici da nebi misli zakasnile.Uzmi nesto za citanje i tako se uspavaj a sutra je novi dan i moras da budes fit.Laku noc i SRECNO:heart::heart::heart:
 
Navijamo za tebe Snezo.Ja danas po inekciju,izlazim iz doma zdravlja i naletim na neku rodjaku koja voli da tracari.Snimim da me nije snimila pa kazem ajde bolje pesaka nego da me tu ispituje sta mi je,gde sam bila i bla bla.Krenem ja kad ono posle 150 merara vidim blizance,dva decaka i jednu jako umornu mamu.Toliko su mi bili slatki da sam ih dugo dok mi nisu izmakli iz vidika gledala sa nadom da cemo sve jednog dana to bogatstvo imati,i naravno krenula mi je neka suzica ali od srece,pozrav mojim trudilicama.:super:
 
Zaboravih da vas pitam da li ste posle vto sa eskimima par dana odmarale,ili to u tom postupku nije potrebno.Napisite mi kako ste se ponasali,sta ste radili od kucnh poslova,da li ste krenli odmah na posao,bas me to zanima,hvala.:worth:
 
Zaboravih da vas pitam da li ste posle vto sa eskimima par dana odmarale,ili to u tom postupku nije potrebno.Napisite mi kako ste se ponasali,sta ste radili od kucnh poslova,da li ste krenli odmah na posao,bas me to zanima,hvala.:worth:

ćaos trudilice, mnogo mi je slatko ovo, evo ja da ti odgovorim, mada ja u principu nisam stigla doET sa eskimima, ali neka!
Meni je moja doktorica i kod onih svežih govorila da se prvih 5-6 dana intenzivije trudim sa odmaranjem, znači ustajanje samo po kući, nikakvi teži poslovi gde ti se stomačić napreže, bez dugog sedenja, ali da posle nastavim kao da se ništa nije desilo. Znači posao i kuvanje, itd. Kaže ona, ako su za život primiće se, ako nisu, ne vredi ti svo ležanje ovog sveta...
isto mi je rekla kada sam se spremala za eskime. Međutim, ja naravno dve nedelje bila kući, nikakav posao, stres, spremanje, kuvanje i slično. Ipak mislim da bi trebalo da se štedimo u te famozne 2 nedelje, ako nizbogčega (uuuu kako se ovo piše :eek:) drugog, pa ipak nam se organizam napatio od silnih hormona, neka malo uživa.

Da su mi vratili eskime, ja bih se ponašala isto kao i prvi put. A ti proceni, šta tebi više odgovara... meni je bilo frka, šta ako ne uspe baš zbog toga što nisam mirovala, već se ludirala na sve strane....

puno :cmok2: i neka budu BAR blizanci!!!!!
 
QQ sestre!!! niko me ne zove ceo dan, mobilni zanemeo, kao kad sam čekala odgovor na konkurs za posao, ma kaki, još 100 puta gore!
Rekli su da će javiti danas, ja ne mogu da zovem i ne mogu... uffff! Uzela sam da šijem celo jutro, sve kao kul, pa sad slikam, inače nemam veze sa slikanjem, ali dibidus, nego imam neki slikarski štafelaj koji smo dobili za svadbu, pa sam od muke uzela malopre da ga namontiram i sad radim u pastel tehnici:lol:
Iiiizlude!

Hahahahhahhaaaaaa, umrla sam od smeha!!!! mora da si slikala sve neke trudnjače kako srećno skakuću po cvetnoj livadi, a muževi ih jure sa onim troduplim kolicima!!!!!! :hahaha:

Kada sam pročitala sutra u 3, uhvatila me trema kao pred nastup!!!! Jaoj, videćeš kako će sve biti super, divan osećaj kada znaš da imaš u sebi ta mala živa bića, a potiču od vas dvoje!!! Mi smo bili tako uzbuđeni, kada smo se vratili kući, ja legla, a on pored mene i malo malo pa jedno od nas dvoje krišom mazi moj stomak... kao da je stomak entitet za sebe! Ahhhh, baš sam se raznežila!!!!

obavezno :telefon: , svi smo uz tebe!!!!!
 
sestre drage, izgleda da su nam se satnice malo mimoišle, ja ordiniram po forumu već par dana ovako sabajle, a uveče me nema... to je zato što spavam kao luda od ovog leka Utrogestana (tačno u roku od 45 min od kako ga uzmem ležem u krevet), pa se onda budim sve pre 7!!!!! a ne idem na posao...
a što se slikanja tiče, rekla sam vam da smo bili u Kovačici za vikend, bili smo u Galeriji naivne umetnosti, Zuzana Halupova i još mnogo, mnogo slikara... tamo su svi stanovnici slikari naive! A slike kao iz ruske bajke, preslatko, ljudići veseli, dečica, sve šareno, veselo, imala sam kao mala puzle Unicefove sa jednom njenom slikom zime, i vidim je sad tamo u muzeju! I tako i ja rešim da se okušem kao naivna slikarka:zcepanje: To nema veze sa temom, ali eto da vam kažem:lol: Tako da Zsuki, moja slika nije daleko od tog što si rekla, jeste livada, a taj tvoj motiv je prava naiva, ozbiljno ti kažem!

i da, slatko se nasmeja za ono što si šoknuta kako se ono piše:zcepanje:

tačno znam da ćete stvarno misliti na mene, pošto znam kako i ja za vas!:D
:zag:
 
Snezo, jedva cekam da tri sata da ti lepo odes po svoju decicu, drzim ti palceve, javi nam se kad mozes, ja idem da cistim papriku posto je moja sveki ispekla 47kg. Meni posle et nije bilo ni do cega, jer su me jajnici boleli jos od punkcije, pa sam se samo sobalila u krevet. Ljubim vas sve, a najveci poljubac ide hrabroj Snezi!
 
Zaboravih da vas pitam da li ste posle vto sa eskimima par dana odmarale,ili to u tom postupku nije potrebno.Napisite mi kako ste se ponasali,sta ste radili od kucnh poslova,da li ste krenli odmah na posao,bas me to zanima,hvala.:worth:

Draga Melania! To je od klinike do klinike razlicito.Ja sam radila u 2 klinike.U prvoj su mi rekli da vise mirujem a u drugoj mi je receno:nesmijem se kupati,samo tusiranje;ne voziti bicikl i neraditi gimnastiku;posle ET ostati taj dan u krevetu a vec sledeci dan,ukoliko nemam bolova,sasvim normalno kretanje ali bez potezanja neceg teskog.Moj Dr.mi je objasnio da je to normalno stanje, i kad zena ostane prirodnim putem u drugom stanju,niti nezna kad se to desilo i pri tome se ni od cega ne cuva,te da nebi trebala da se previse opterecujem sa tim.Jednostavno slusati samu sebe,a ja mislim ako je to to onda tu neigra ulogu dali je neko lezao ili nije.Ti pitaj u svakom slucaju pa uradi onako kako ti kazu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top