Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nedic:
Trudna sam devet nedelja drugi put. Pre dve godine mi je isto tako uspelo i to oba puta iz prve. Dr Primoz Res u Ljubljani i Postojni radi ne ceka se. 9938641667482 njegov telefon.
www.neplodnost.co
ja sam prezadovoljna, cerkica ima 17 meseci.
Postupak ICSI kosta 1100 evra plus lekovi
Necete se pokajati. Srecno!


Molim nedic da mi kaže koliki su ukupni troškovi ICSI sa lekovima i pregledima i kako je za smještaj tamo. Dali znate da je još neko radio tamo ICSI i kakvi su njihovi rezultati.
Ja sam radila jednu vantelesnu u Beogradu kod dr. Radulovića, sad u novembru, i nije uspjela. Čula sam da je procenat uspješnosi u Sloveniji veći i ako još neko nešto više zna o tome molila bih da napiše.
 
mostarci:
Ima li neko sa foruma sto je koristio terapiju Slobodana Tesica i kakva su vam iskustva sa tim navodno fitoterapeutom?
NEMOJ DOZVOLITI DA TE NEKO USPE UBEDITI DA JE TA TERAPIJA OK..
JA SAM JE KORISTILA, MALTRETIRALA SE I NISTA NARAVNO.
OBICNI CAJEVI KOJE MOZES KUPITI BILO GDE...MATICNI MLEC, HRASTOVA KORA I JOS NEKE BILJCICE...POZZ
P.S. TREBAJU MI ISKUSTVA IZ SLOVENIJE!!!!
 
Pozdrav svima. Ja sam novi korisnik foruma i interesuje me da li neko zna nesto o dr. Kopitovic Vesni iz Novog Sada. Krenula sam kod nje na klinici Genesis sa terapijom tj. pripremom za vantelesnu oplodnju jer je lista cekanja na Betaniji ogromna (oko 12 meseci se ceka). Ne znam zasto svi spominju Sloveniju?????? Jel neko zna nekoga kome je DR. Kopitovic radila vantelesnu????
 
Di74:
Pozdrav svima. Ja sam novi korisnik foruma i interesuje me da li neko zna nesto o dr. Kopitovic Vesni iz Novog Sada. Krenula sam kod nje na klinici Genesis sa terapijom tj. pripremom za vantelesnu oplodnju jer je lista cekanja na Betaniji ogromna (oko 12 meseci se ceka). Ne znam zasto svi spominju Sloveniju?????? Jel neko zna nekoga kome je DR. Kopitovic radila vantelesnu????
Pored ovoga sto ona radi nema razloga ici u Sloveniju. Ja sam skoro radila vantelesnu kod Kopitovicke u Betaniji , trudila se maksimalno , to sto nije uspelo nije njena greska, jer je sve do transvera bilo idealno odradjeno a i sam transver .Cak mi je i 12 dan b-hcg test pokazao trudnocu ,ali organizam to nije prihvatio. Pokusacu sigurno ponovo i to kod nje u Genezisu.
 
tanja mandic:
Pored ovoga sto ona radi nema razloga ici u Sloveniju. Ja sam skoro radila vantelesnu kod Kopitovicke u Betaniji , trudila se maksimalno , to sto nije uspelo nije njena greska, jer je sve do transvera bilo idealno odradjeno a i sam transver .Cak mi je i 12 dan b-hcg test pokazao trudnocu ,ali organizam to nije prihvatio. Pokusacu sigurno ponovo i to kod nje u Genezisu.
Hvala ti na odgovoru, sutra pocinjem sa tbl. Microgynon jer nigde nema Stedirla, Kopitovicka mi je stavila opciju Microgynon ukoliko ne nadjem Stediril. Kopitovicka mi izgleda ok, cujem da je u Betaniji uzasna guzva kod nje i da ne moze da se posveti pacijentu, zato sam odlucila da idem u Genezis. Nadam se da ce biti sve ok. Prenet cu ti iskustva iz Genezisa, nadam se da ce biti pozitivna. Inace Cena je 1400 eur + lekovi. Nemam pojma koliko su lekovi.
 
Da li ima neko konkretno iskustvo sa provironom tableticama za povecanje broja spermija "ukupna koncentracija"...Ovo pitamo jer je prvi nalaz spermograma kod muza bio oligospermija te je broj spermija povecan i bio zadovoljavajuci 25 miliona ali je broj nepokretnih spermija bio 14 mil. tako da je pokretljivost iznosila 40procenata, dakle, proviron utice kvalitetno na povecanje broja spermija ali se procentualno broj nepokretnih spermija u odnosu na ukupan broj ne smanjuje.Da li je neko imao istu terapiju preporucenu od urologa i na koji nacin,ako je, smanjio broj nepokretnih spermija?Mi se spremamo na nasu prvu inseminaciju pa interesuje nas koliko to kosta?Hvala svima na odgovorima....pozdrav
 
mostarci:
Da li ima neko konkretno iskustvo sa provironom tableticama za povecanje broja spermija "ukupna koncentracija"...Ovo pitamo jer je prvi nalaz spermograma kod muza bio oligospermija te je broj spermija povecan i bio zadovoljavajuci 25 miliona ali je broj nepokretnih spermija bio 14 mil. tako da je pokretljivost iznosila 40procenata, dakle, proviron utice kvalitetno na povecanje broja spermija ali se procentualno broj nepokretnih spermija u odnosu na ukupan broj ne smanjuje.Da li je neko imao istu terapiju preporucenu od urologa i na koji nacin,ako je, smanjio broj nepokretnih spermija?Mi se spremamo na nasu prvu inseminaciju pa interesuje nas koliko to kosta?Hvala svima na odgovorima....pozdrav
Nemam konkretno iskustvo sa provironom ali znam da je inseminacija bila oko 300 eur u Jevremovoj (ovo je informacija od pre pola godine kada je meni bila aktuelna inseminacija). Ne znam da li sam vam ista pomogla, ako saznam jos nesto javit cu.
 
zlidza:
Pa ja sam sve isto odradila do kontrolnog HSG-a na kom pise ako za sest meseci ne ostanem u drugom stanju preporucuje sa vantelesna. A SAD NOVOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POZVALI ME IZ VISEGRADSKE I U UTORAK 21.11.2006. IDEM NA DOGOVOR SA LEKAROM! DETALJE CU VAM JAVITI!
zlidzo, nisi nam javila sta je bilo u visegradskoj
 
Pozdrav svima,
javljamo vam se sa nadom da mozda neko od vas moze da nam pomogne.Zena i ja imamo 27 godina, 2 godine smo u braku a meni je pre 4 meseca ustanovljena oligoastenospermija na Uroloskoj klinici.Rezultati spermograma su sledeci: likvefakcija – 25 parcijalna, konzistencija – normalna; Fiz.-hem. testovi: Smt – Zapremina ejakulata 6,2 ; Smt – PH 7,2 ; Mikroskopsko isp.: Broj spermatozoida – 0,55x10na9/l ; Broj spermatozoida 3,41 (>50) x10na9/V ; progresivno pokretnih 0,18 ; pokretni 0,09 ; nepokretni 0,64 ; leukociti- 0,18 ; ostale celije - 2,1 .Biohemiski parametri: kisela fosfaza 1,75 ; cink 3,36 ; fruktoza 33,1 i cink/fruktoza 0,10.Radjena mi je i krvna slika, na njoj je sve u redu.Po preporuci Dr Cvijovica ( Interna B klinika ) poceo sam da pijem Siofor 3x500 mg iako nema secer a sve u smislu konstatacije da je “Euglikemijskim klampom verifikovana uredna insulinska senzitivnost ( M index 11.3 )”.Rezultati hormonskih ispitivanja: FSH – 5,14 ; LH – 3,3 ; LTH – 239,5 ; Kortizol – 333,2 ; ACTH – 58,8 ; DHEA-S – 4,42 ; SHBG 18,5 ; T4 – 86,3 ; TSH – 3,33 a test CLAMP (insulin/c-peptid): 1 – 19,6 ; 2 - 178,4/0,95 ; 3 - 168,0/1,18 ; 4 - 246,9/1,96 ; 5 - 256,9/2,26 ; 6 - 251,1/2,31 ; 7 - 190,5/2,84.Rezultati OGGT (insulin/c-peptid): 0min 16,2/0,42 ; 30 min 77,4/2,97 ; 60min 68,9/3,10 ; 90 min 41,7/2,45 ; 120 min 51,7/2,63. Posto sam na te rezultate cekao vise od 2 meseca analize testosterona i estradiola sam uradio na VMA.Rezultati Testosteron - 13,92 ; a estradiol 141,5.Jos su mi rekli da uradim prolaktin sto za sada jos nisam stigao da uradim.U privatnoj klinici “Cvijiceva” radjen mi je ultrazvuk i on je pokazao da je sve u redu.Zakljucak Dr Crnomarkovica kod koga se lecim je da se radi najverovatnije o delimicnoj opstrukciji semenih puteva i indukovana je vantelesna oplodnja.Jos nisam poceo ni sa kakvim terapijama a kod vas sam procitao gomilu nekih lekova sa razlicitim delovanjem i ucinkom te ako je neko.
Sledece nedelje bih trebao da uradim spermokulturu,uretralni bakt. bris,mikoplazmu i ureaplazmu.Dali treba da radim jos nesto?
Nisam prelezao nikakve bolesti koje dovode do steriliteta a ni u familiji nemam niti jedan slucaj istog.
Ukoliko neko ima slicnu dijagnozu ili mozda zna nekog zaista kvalitetnog urologa (vise nikom neverujemo), za neki savet i pomoc molimo vas da se javite….Jos uvek se nadamo da postoji neka sansa za neko makar delimicno izlecenje,jer vestacku oplodnju smatramo poslednjim resenjem.

UNAPRED ZAHVALNI
DEJAN I JELENA
POZDRAV SVIMA!
NEDAJTE SE LJUDI!
 
evo me, mislila sam da nema zainteresovanih! Bila sam kod Tulica i odradila brdo analiza, nisu losi sem mog FSH koji je ponovo visok i zato mi ponovo rade kratki protokol (ako neznas sta je pisacu ti) sve u svemu nasli su mi cistu zutog tela 38x47. Sutra idem da vidim da li je pukla i ako je nema vadim ponovo FSH i Er i javljam Vam sutra sta je bilo! Dokle si ti stigla sa pripremama.
 
zlidza:
evo me, mislila sam da nema zainteresovanih! Bila sam kod Tulica i odradila brdo analiza, nisu losi sem mog FSH koji je ponovo visok i zato mi ponovo rade kratki protokol (ako neznas sta je pisacu ti) sve u svemu nasli su mi cistu zutog tela 38x47. Sutra idem da vidim da li je pukla i ako je nema vadim ponovo FSH i Er i javljam Vam sutra sta je bilo! Dokle si ti stigla sa pripremama.
Nadam se da ce biti sve ok. Sto se mene tice, ja sam krenula sa Microgynon tbl. i evo lagano zavrsavam prvu kutiju od dve koliko mi je za sada dr. rekla da pijem. Pa ako bude sve ok na UZ na koji bi trebalo krajem januara da idem od februara krecem sa horm.inekcijama jos uvek ne znam kojim. Necu mnogo unapred da ispitujem idem jedno po jedno i nadam se najboljem. Javi obavezno sta se desava kod tebe.
 
Di74:
Nadam se da ce biti sve ok. Sto se mene tice, ja sam krenula sa Microgynon tbl. i evo lagano zavrsavam prvu kutiju od dve koliko mi je za sada dr. rekla da pijem. Pa ako bude sve ok na UZ na koji bi trebalo krajem januara da idem od februara krecem sa horm.inekcijama jos uvek ne znam kojim. Necu mnogo unapred da ispitujem idem jedno po jedno i nadam se najboljem. Javi obavezno sta se desava kod tebe.
Evo bila sam juce kod DR i hvala bogu sve je u redu. Cista je pukla i krenula sam danas sa MENOPUROM koji jos nisam primala.Dobila sam danas 3 menopura i primam sutra i prekosutra pa onda kontrola E2 i ultra zvuk. Znaci u utorak saznajem da li nastavljamo ili prekidamo. Ja neprimam Suprefakt kao sav normalan svet jer nereagujem uopste na stimulacije dok njega primam.Prekidamo ako nebude dovoljno folikula,zbog nove godine jer oni nerade u tom periodu. Da li verujete da su zenama rekli da ce lezati u bolnici dok primaju hormone jer masovno su zene van Beograda a znate sta se desilo! Nemaju mesta u bolnici tako da su morale da traze privatni smestaj ko nema rodjake u Beogradu. STRASNO!!!!! Znaci veliko upozorenje svima koji se pripremaju da dodju u Visegradsku, SNALAZITESE ZA SMESTAJ UNAPRED jer su parovi silne pare davali za sobu za mesec dana. POZDRAV!
 
Evo da se i ja javim poslije uradjenog HSG nalaz >u pocetku ne prolazno,pod pritiskom i ponovljeno obostrano slobodan prolaz kroz tube} .Dobila da pijem xiclav , dabroston i folnu kiselinu.Ali ono sto mene zabrinjava je zasto sam imala blijedu crvenu mrlju na vesu?
 
da li misliš na mrlju posle hsg-a? ako to pitaš normalno je ja sam dva tri dana po malko krvaruckala posle hsg-a, čak sam i menstruaciju tog meseca dobila pre vremena. Nemoj da brineš, nije ništa strašno, dešava se, pa hsg se u stručnim literaturama vodi kao operativni postupak i kažu da je par dana ležanja potrebno posle te intervencije, znači nije baš bezazleno kao što se priča. Pozdrav i želim ti brzo jedno slatko bebironče.
 
Da, mislim na mrlju poslije HSG-a koja se javlja samo poslije spolnog odnosa, a radjeno mi je prije tri dana.Slazem se da je kao operativni zahvat jer uzasno boli, ali sve za bebicu.Hvala na lijepim zeljama i tebi isto zelim.
 
mostarci:
Da, mislim na mrlju poslije HSG-a koja se javlja samo poslije spolnog odnosa, a radjeno mi je prije tri dana.Slazem se da je kao operativni zahvat jer uzasno boli, ali sve za bebicu.Hvala na lijepim zeljama i tebi isto zelim.
mostarci, nemojte se brinuti. Normalno je da posle HSG-a imas iscedak (to se valjda tako zove). Slazem se da je HSG bolan, ja sam ga radila bez anestezije, i na zalost nisam postigla nista, jajovodi su skroz zapuseni. A vama zelim sve najlepse i mnogo srece i uskoro jedno malo cedo.
 
Moj doktor je prezadovoljan rezultatom,cak mi je rekao da kupim test na trudnocu ako mi bude kasnila meca,i ako je kod supruga nalaz spermograma<oligoasthenospermija>.Tako da se mi nadamo prirodnom zacecu.Ako ne uspije prirodno predlozena nam je inseminacija na proljece.
SRETNA NOVA GODINA ............da sve u 2007g. dobijemo prinovu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top