Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazarka tek mi sad nije jasno sto se tice inekcija,kako mogu dve ampule da ti staju 24 dana ili sam pogresno shvatila,ja sam mislila jedna ampula jedno bockanje.Meni su napisali diferelin ili suprefakt od 0,5.Danas smo kupili dipherelin i ne znam da li sam pogresila?Njega sam vec primala pa mi je to bilo bitno posto sam sklona alergijama i tablete za glavu pijem jedne te iste.Reci mi da li da ih menjam,sta ti mislis?
 
Pazarka tek mi sad nije jasno sto se tice inekcija,kako mogu dve ampule da ti staju 24 dana ili sam pogresno shvatila,ja sam mislila jedna ampula jedno bockanje.Meni su napisali diferelin ili suprefakt od 0,5.Danas smo kupili dipherelin i ne znam da li sam pogresila?Njega sam vec primala pa mi je to bilo bitno posto sam sklona alergijama i tablete za glavu pijem jedne te iste.Reci mi da li da ih menjam,sta ti mislis?

hej draga,mozda sam ja pogresno napisala,ja sam dobila dve ampule od 6 ml,a svaki dan primam 0.5,znaci u jednoj ima za 12 dana ,x2 ampule=24 dana............a sta si koristila u prvom postupku??diferelin ili superfact???drzi se onih na koje nisi alergicna,jer alergija na lekove moze biti jako opasna:cmok2:
 
moj suprug i ja smo jako dirnuti ovim spotom i zeleli bi da ti poklonimo knjigu koju je on napisao "kako sam cekao cetvorke"! ako hoces daj nam adresu na pp pa ce mo ti poslati. knjiga je jako lepa i emotivna i mnogima je donela srecu. dali je to slucajnost ili ne ali se mnogo beba rodilo posle citanja knjige....iskreno ti drzim palceve:super:i zelim ti da ovaj put bude sve ok.:cmok::cmok2:

,paralijan ,da nije ovo tvoj snimak????:zper:ja nisam videla nista lepse u zivotu............a naravno draga da cu ti poslati adresu,ali ovu iz srbije,do ovde treba tri nedelje da stigne...........hvala ti puno:zag::cmok2:
 
Eh da,PRICA O NAMA je vise nego dirljiva i mislim da ni jedna od nas nije prosla bez suza,a i kako?
A sto se tice druzenja,potpuno se slazem sa vama.Ako nam ponekad zivot ledja okrene, ostaje nam jos uvijek ovaj vid druzenja i razumijevanja.I to malo rijeci utjehe znace puno u teskom momentu.Pusa za sve i puno srece.
Nado,svaka cast! Djole je pravi mali medenko.Ljubi ga od svih nas.
 
prijavljujem da sam primila prvu inekciju superfact,bas me bolelo,sutra cu da zovem milicu pa da vidimo sta ona kaze:roll:..........a sto se tice cene ,ja sam danas platila dve ampule od 6 ml,sto znaci da ima za 24 dana,60 eura, a jednu ampulu decapeptyl 3.45 ml -140 eura sam placala ranije
ali meni novac nije bitan,pa valjda imam ovoliko pokusaja,da malo novcanik istanjim:roll:

cestitam sa pocetkom, ovaj put upesnim.:super:
 
Pozdrav, buducim majkama,...konacno prodjosmo ovu nasu lokalnu komisiju koja nam je overila uput za Komisiju na GAK-u,...samo me malo zbunise traze i za mene plavi uput za spermogram da se overi za Gak....a sto su ljubazni...ma, katastrofa...sve znaju sve umeju...a blago receno....neinformisane i needukovane...joooj....samo me supruga sprecila da im vratove ne zavrnem!!....(posle su bile prijatne!!)..
Ovde smo se i izjasnili gde cemo da radimo IVF...mi smo posle mnogo konsultacija izabrali....
Specijalnu ginekolosku bolnicu "Beograd"...Jovanova 54....kod Dr.Radulovica.....ne znam ima li neko iskustva sa ovim dr....pozdrav za sve Vas, buduce trudnjace.....
 
Ako ste tako odlucili nek vam je sretno i uspesno.Ja sam radila u Jevremovoj gde sam upoznala puno zena koje su radile kod doticnog doktora,ja licno ne znam kakav je.Ja sam u toj bolnici radila 3 inseminacije kod dr Ganovica,i on je meni skroz ok.Ja ti ovo sve ne bi pisala da mi nije jedna zena rekla da je on njoj radio vto sa bakterijom ureaplazma koju je imao njen suprug.Ona naravno nije gledala rezultate sto je po meni apsurdno,jer svi mi u hodu ucimo medicinu i znamo koliko je ta bakterija opasna.Ponavljam prema meni su svi od osoblja do doktora bili super,tamo sam uradila laparoskopiju i zaista nemam reci za njihovu ljubaznost.E sad zaista ne znam sta da ti kazem jer ga ne poznajem,samo sam ga vidjala u prolazu.Znam da je on uradio prvu vantelesnu na ovim prostorima,da je jako cenjen,ali ce uvek biti onih koji ce ti reci ma meni se ne dopada.Isto tako znam da oni svojim pacijentima daju svoje brojeve mobilnog sto ti puno znaci,puno pitanja ti nece biti jasna,sto znaci da su dostupni a to je jako bitno.Ovde gde sam ja bila nema puno price,sve brzinski.Nadam se da te nisam zbunila,zelim vam iz sveg srca da vam uspe.:super::super::super:
 
drage moje žene i karlose, baš sam se sad nauživala i naježila kad sam videla kako među nama vlada drugarstvo, a niko se ne zna :klap: Ne sećam se da sam nekad ovako visila na forumu kao na ovom, u stvari 100% nisam nikad!
samo sam to htela da vam kažem! :hvala: Nemam pitanja :D, posle ovakvog izliva emocija, bez veze mi da pominjem da mi je estradiol jutros bio 180... :zcepanje:

drž'mo se, drugarski pozdrav!:zag:

OOOO devojke ...i gospodine :zper:, ala ste se raspisaliiiiiiii!!!!!!!!

Nema me jedan dan, a ono svi se navukli, pišu ko da im je zadnja :rotf:!!!! Hhahahhaaa, sledeća vest na TV: mala grupa forumzavisnika se okupila sa svojim novorođenim potomstvom i uz veliku buku i slavlje narušavaju javni red i mir po ulicama širom Srbije. Molimo građane da im ne zamere, mnogo su se napatili dok su stigli do ovog srećnog okupljanja!!!!

Poljubci svima, kod mene ništa novo, sada jurim sa tatom po lekarima, pa sam malo zaboravila na sebe!!! :brus:
 
OOOO devojke ...i gospodine :zper:, ala ste se raspisaliiiiiiii!!!!!!!!

Nema me jedan dan, a ono svi se navukli, pišu ko da im je zadnja :rotf:!!!! Hhahahhaaa, sledeća vest na TV: mala grupa forumzavisnika se okupila sa svojim novorođenim potomstvom i uz veliku buku i slavlje narušavaju javni red i mir po ulicama širom Srbije. Molimo građane da im ne zamere, mnogo su se napatili dok su stigli do ovog srećnog okupljanja!!!!

Poljubci svima, kod mene ništa novo, sada jurim sa tatom po lekarima, pa sam malo zaboravila na sebe!!! :brus:

ja tebe zeno obozavam:cmok2::cmok2::cmok2:,ne mogu da verujem koliko si ti pozitivna osoba
 
Moram da vam ispricam jednu pricu, koja me je potresla na kraju u pozitivnom smislu i plakala sam. Jedna zenica, u braku je sa svojim suprugom 15 godina, nisu mogli da imaju dece, lecili su se i radili ili 4 ili 5 vto, bezuspesno. Digli su ruke od svega i resili da usvoje dete, s obzirom da taj postupak ovde kod nas traje godinama, oni su sa tim krenuli pre neku godinu. Jedna njena poznanica, koja je takodje imala problem sa sterilitetom, dobila je karcinom dojke. ona se sva uplasila da nece mozda i nju to da strefi jer je primala puno hormona. Pre nekih godinu dana im javljaju da su nasli bebu za njih, sa velikom srecom su prihvatili tu vest, i jedva docekali da preuzmu bebu. Dan pre nego sto su isli po njega ona je otisla kod Dr sva zabrinuta jer su je grudi jako bolele, pa se plasila najgoreg. Dr je pregledala dojke i ustanovila da je sve uredu, uradila joj je i gin pregled i na kraju Uz, rece joj: Draga pa ti si trudna! A ona sirota skoro pade u nesvest! Kada je malo dosla sebi pitala ju je neka od sestara da li ce ipak otici da uzme bebu, i ona je rekla naravno, on jed doneo najlepsu radost u nasu kucu, i dacemo mu ime Srecko! Mali Srecko je pre neki dan dobio sestru i pravo drustvo za igru. Cim mi je drugarica rekla da je cula da se porodila, ja sam se rasplakala. Jedan od najlepsih mogucih nacina da se sve zavrsi hepiendom! Pozdrav drage moje!
 
Zsuki 75, ti si moj idol i zvezda vodilja našeg foruma!!!!!!!!!!! Bilo bi divno da tvoje bebice naslede tvoj optimizam i smisao za humor. Nadam se da je i tvoj suprug tako veseo! Ljubim te puno! Ako nastavimo ovim tempom stvarno će doći do narušavanja javnog reda i mira!

Karlos, divne vesti, prva komisija je rigoroznija od druge, na drugoj ni ne gledaju detaljno nalaze (bar meni nisu gledali). Da, potreban ti je uput za spermogram, verovatno će ga na licu mesta uraditi kad odete na drugostepenu komisiju. Meni je bio potreban i uput za ultrazvuk. Samo napred, pri kraju si sa papirologijom!

Prekrasna priča Milice, ja sam čula za dosta takvih primera. Što bi babe rekle-opustili se ljudi, pa bebica došla sama od sebe!

Sve vas ljubim drugari!
 
OOOO devojke ...i gospodine :zper:, ala ste se raspisaliiiiiiii!!!!!!!!

Nema me jedan dan, a ono svi se navukli, pišu ko da im je zadnja :rotf:!!!! Hhahahhaaa, sledeća vest na TV: mala grupa forumzavisnika se okupila sa svojim novorođenim potomstvom i uz veliku buku i slavlje narušavaju javni red i mir po ulicama širom Srbije. Molimo građane da im ne zamere, mnogo su se napatili dok su stigli do ovog srećnog okupljanja!!!!

Poljubci svima, kod mene ništa novo, sada jurim sa tatom po lekarima, pa sam malo zaboravila na sebe!!! :brus:

ja da kažem samo da sam počastvovana što od ovoliko postova baš moj uzmeš da citiraš! :zcepanje:
sve gledam po Genezisu da neće da prozovu Žužanu ili tako nešto, pa da te dodirnem, uverim se da si stvarna:zcepanje:
Ja sam u Genezisu ovih dana po 2X dnevno, pravimo sačekušu folikulima da budu taman kako treba (dr Crnogorac je do sada extra u mom slučaju! :hvala:), sada su svi oko 16 mm, endometrijum zadebljao (Pazarka, jedem ananas!), estradiol 540... već se držim za krsta dok hodam :zcepanje:

Karlose, pa vi ste završili papirologiju, to ti je sad finiš sami!

ja sam juče šetala sa drugaricom i njenim sinčićem (4 meseca), začet je na VTO početkom oktobra prošle godine, i baš sam se naelektrisala pozitivno, i od tog njenog iskustva i od njenih priča sa pozitivnim ishodom, kad god da se desi!:D

pozdrav svim drugarima!
 
ja da kažem samo da sam počastvovana što od ovoliko postova baš moj uzmeš da citiraš! :zcepanje:
sve gledam po Genezisu da neće da prozovu Žužanu ili tako nešto, pa da te dodirnem, uverim se da si stvarna:zcepanje:
Ja sam u Genezisu ovih dana po 2X dnevno, pravimo sačekušu folikulima da budu taman kako treba (dr Crnogorac je do sada extra u mom slučaju! :hvala:), sada su svi oko 16 mm, endometrijum zadebljao (Pazarka, jedem ananas!), estradiol 540... već se držim za krsta dok hodam :zcepanje:

Karlose, pa vi ste završili papirologiju, to ti je sad finiš sami!

ja sam juče šetala sa drugaricom i njenim sinčićem (4 meseca), začet je na VTO početkom oktobra prošle godine, i baš sam se naelektrisala pozitivno, i od tog njenog iskustva i od njenih priča sa pozitivnim ishodom, kad god da se desi!:D

pozdrav svim drugarima!

E super Snežo!!! Baš mi je drago! I super što si kod dr Crnogorac, a ne kod Kopitovicke, ona te ne bi gledala 2x dnevno, glavu mogu da dam! Cnogorac je mnogo pažljivija, obraća pažnju, dok Kop. to sve već radi automatizovano, brzo i previše sigurno... ja sam bila na ukupno dva UZ, estradiol jednom 8. dana i tada je bio veći od 2000!!!!!!! Samo što nisu pali u nesvest. :dash:
Inači i ja ću ovih dana do genesisa, moram da tražim plan stimulacije od prvog puta, to mi nisu dali kada su me otpustili, a tražiće mi dr u Segedinu, da ne bi ponavljali iste greške.
Možda bi bilo dobro da i ti fotokopiraš tu tabelu koju ti sad popunjavaju, čisto da je imaš ako ti bude zatrebalo, ali NEĆE SIGURNO jer ćeš ti ostati trudna već za par dana!!!!!! :klap:
i šaljem ti ove :super: :super: :super: :super: :super:
 
Zsuki 75, ti si moj idol i zvezda vodilja našeg foruma!!!!!!!!!!! Bilo bi divno da tvoje bebice naslede tvoj optimizam i smisao za humor. Nadam se da je i tvoj suprug tako veseo! Ljubim te puno! Ako nastavimo ovim tempom stvarno će doći do narušavanja javnog reda i mira!

Karlos, divne vesti, prva komisija je rigoroznija od druge, na drugoj ni ne gledaju detaljno nalaze (bar meni nisu gledali). Da, potreban ti je uput za spermogram, verovatno će ga na licu mesta uraditi kad odete na drugostepenu komisiju. Meni je bio potreban i uput za ultrazvuk. Samo napred, pri kraju si sa papirologijom!

Prekrasna priča Milice, ja sam čula za dosta takvih primera. Što bi babe rekle-opustili se ljudi, pa bebica došla sama od sebe!

Sve vas ljubim drugari!

:bye: Ikice!! Samo nas tu hvališ li hvališ, a o sebi ni reči ne pišeš!!!! Šta ima, da li su te zvali oni mangupi?????

poljubac svima od zsuki-suzuki :hahaha:

ps. da i sviđa mi se ona množina, tvoje bebice!!!!!
 
Karlos, divne vesti, prva komisija je rigoroznija od druge, na drugoj ni ne gledaju detaljno nalaze (bar meni nisu gledali). Da, potreban ti je uput za spermogram, verovatno će ga na licu mesta uraditi kad odete na drugostepenu komisiju. Meni je bio potreban i uput za ultrazvuk. Samo napred, pri kraju si sa papirologijom!

Sve vas ljubim drugari!

Hvala na podrsci, drage dame i buduce mame,....mada mislim da nam tek najteze predstoji a to je Komisija na GAK-u...uf...kako zivimo u zemlji Srbiji moracu neke veze da povucem:rumenko:, mada sa nasom dijagnozom (kod supruge zacepljenje jajovoda, ni laparakopski nije moglo da se otkloni, a i meni spermogram nije bas najbolji oko 35 miliona...:think:...brine me samo njen FSH 10.72 a i da se jos nesto ne iskomplikuje)....
ali..guramo dalje i planiramo na Gak da predamo papire negde oko 5 ili 6 oktobra...ne znam da li je bolje predati te papire u cetvrtak kada ta komisija i zaseda?.....ili moze i pre koji dan......:think:....A svima Vama zelim puno srece i uspeha i sto pre do cilja.......a posle veselje
 
Poslednja izmena:
Karlose zaista mi je neverovatno sto jedan buduci tatica toliko podrzava zenu,svaka ti cast.Sto se tice komisije u Gaku apsolutno ti ne treba nikakva veza.Sve predajes na salteru za prijem.mislim da je broj tri.U svakom slucaju tu dolaze oni iz unutrasnjosti i oni za vantelesnu.Gospodja je prijatna toliko da ce ti sve objasniti,prosledice komisiji a ti ces se samo potpisati.Ja sam predala par dana pre komsije,to je uslovljeno sa mnogo faktora tako da ti je moj savet idi sto pre i to predaj.Sacekas par dana i dobijas odgovor gde dalje,to je to.
 
Kad budes zavrsio sa njima oni ce ti izdati potvrdu sa kojom ces morati u Republicki zavod za zdravlje koji se nalazi u,e jg,ona velka ulica sto vodi od autobuske do Slavije,ne mogu da se setim.E pa opet sa njihovom potvrdom odlazite kod ginekologa gde dobijate brdo uputa za mnoge gluposti,da kao potvrde da nemate sidu,hepatitis,glavnom neke polne bolesti jer to drzava nece da finansira,u taj zavod cete morati dva puta ali ne mogu da se setm zasto?Pitaj ako ti nesto zatreba,evo mi ga sef,cao.
 
Kad budes zavrsio sa njima oni ce ti izdati potvrdu sa kojom ces morati u Republicki zavod za zdravlje koji se nalazi u,e jg,ona velka ulica sto vodi od autobuske do Slavije,ne mogu da se setim.E pa opet sa njihovom potvrdom odlazite kod ginekologa gde dobijate brdo uputa za mnoge gluposti,da kao potvrde da nemate sidu,hepatitis,glavnom neke polne bolesti jer to drzava nece da finansira,u taj zavod cete morati dva puta ali ne mogu da se setm zasto?Pitaj ako ti nesto zatreba,evo mi ga sef,cao.

Hvala Vam na odgovorima, sve ste stvarno super:ok:, svima vama zelim sve najbolje i da sto pre stignemo svi zajedno do cilja....bebice...pozz i cujemo se u ponedeljak
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top