Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Draga pazarka,
iako meni nije uspeo pokusaj u Jevremovoj, apsolutno imam poverenja u njih. Drzim ti pesnice da ovaj put bude uspesan, samo mora da budes optimista i sa velikim osmehom da udjes od sutra u proceduru. Zaista mislim da me moj optimizam (u proteklih 7 godina) sacuvao od depresija i svih stanja kroz koja prolazimo i da je, na kraju, doprineo i uspehu!!!

Glavu gore i samo hrabro napred!!! Puno srece i informisi nas kako ide.

Bubica71
 
PAZARKA,SRECNO TI BILO I NEKA TI SE OVAJ PUT TVOJA NAJVECA ZELJA ISPUNI.
Sakupi jos jednom svu snagu i misli samo pozitivno, a za nedaj boze,imaces dovoljno vremena da mislis u drugom smjeru.
SNEZANA,drago mi je da si i ti vodolija i jedno imas pravo:nas vodolije samo i drzi nerealni optimizam.(Mene i humor naravno,po prirodi sam jako vesela osoba).
P.P.svim mamama i ostalim damama.
 
:cmok::cmok2:nisam bas sigurna da klinika befes radi dugo nisam nista cula o njima.ja kad sam radila ubacili su mi 5 embriona a 4 su ostala....sada ne ubacuju vise od 3 po zakonu.
pazarka, vidim da si usla u proces...:rtfm:glavu gore i misli samo pozitivno nemoj da se sekiras {znam da te ove reci naj vise nerviraju} ali ja sam malo talicna st o se tice beba
tako da se iskreno nadam da cu ti biti srecna!!!!! znam nekoliko zena kojima je uspelo kod ljubica i znam da je vel. strucnjak,moj muz se zna sa njim tako da mozes da ga poz. od nas mozda ce jos bolje da odradi posao!!!!
stavicu slike dece bez problema,samo sto jos uvek neznam kako se to radi--nova sam u ovome!!!!:dontunderstand:
 
PAZARKA,SRECNO TI BILO I NEKA TI SE OVAJ PUT TVOJA NAJVECA ZELJA ISPUNI.
Sakupi jos jednom svu snagu i misli samo pozitivno, a za nedaj boze,imaces dovoljno vremena da mislis u drugom smjeru.
SNEZANA,drago mi je da si i ti vodolija i jedno imas pravo:nas vodolije samo i drzi nerealni optimizam.(Mene i humor naravno,po prirodi sam jako vesela osoba).
P.P.svim mamama i ostalim damama.

joj hvala ti.....ne znam sta me ceka,ali ipak se nadam najboljem,samo jos u petak da pregrmim rezultate biopsije endometrijuma ,pa nek ide zivot:roll:
a primateli u drustvo jos jednu vodoliju .....mada ko god zna mene ,mogao bi da se zakune da sam lav u horoskopu:lol:,...........a moj huor je umro u poslednje vreme,ne znam kad sam se zadnji put od srca nasmejala:roll:
pozdrav:zag:
 
:cmok::cmok2:nisam bas sigurna da klinika befes radi dugo nisam nista cula o njima.ja kad sam radila ubacili su mi 5 embriona a 4 su ostala....sada ne ubacuju vise od 3 po zakonu.
pazarka, vidim da si usla u proces...:rtfm:glavu gore i misli samo pozitivno nemoj da se sekiras {znam da te ove reci naj vise nerviraju} ali ja sam malo talicna st o se tice beba
tako da se iskreno nadam da cu ti biti srecna!!!!! znam nekoliko zena kojima je uspelo kod ljubica i znam da je vel. strucnjak,moj muz se zna sa njim tako da mozes da ga poz. od nas mozda ce jos bolje da odradi posao!!!!
stavicu slike dece bez problema,samo sto jos uvek neznam kako se to radi--nova sam u ovome!!!!:dontunderstand:

jaoj da tvoja klinika radi,i da je dr ziv,odmah bih presla kod njega :mrgreen:............a sutra pocinjemo sa procesom,a meni se iskreno ne svidja predugacak je ovaj protokol,uglavnom videcemo sta ce biti
nego sta,nego si srecna,alo zeno ti si rodila cetvorke:zag:,tako mi salji sve pozitivne vibracije
znam da je ljubic dobar,ali ja strahujem da kod mene nesto niju uredu,jer 6 bezuspesnih pokusaja,mislim da cu u petak resiti misteriju ,samo se nadam da problem da nece biti veliki ,pa da se ovo sa jevremovom odlozi

a za slike ,stavi sliku na imageschak ,uplodujes ,i onda kopiras link i stavis ga ovde ....to je jedan od nacina
 
Snezana, muz moje drugarice je primao ampule Puregona i ona je ostala trudna posle par meseci. Neznam da li je zakonom nesto ograniceno sto se tice vracanja embriona jer su mojoj poznanici vratili cak 8! pazarka, Super je sto konacno kreces, ja sam imala skoro identicnu stimulaciju. Pozdrav i srecno!
 
joj hvala ti.....ne znam sta me ceka,ali ipak se nadam najboljem,samo jos u petak da pregrmim rezultate biopsije endometrijuma ,pa nek ide zivot:roll:
a primateli u drustvo jos jednu vodoliju .....mada ko god zna mene ,mogao bi da se zakune da sam lav u horoskopu:lol:,...........a moj huor je umro u poslednje vreme,ne znam kad sam se zadnji put od srca nasmejala:roll:
pozdrav:zag:

O, pa to je nevjerovatno,koliko je vodolija na ovim stranama.Dobro nam dosla! Ni ja neznam kad sam se zadnji put od srca nasmijala ali znam da redovno nasmijavam druge pa me i to cini sretnom.
 
Cao svima.Da se i ja javim i cestitam svim novim trudnicama i buducim mamama!Zamolila bih nannsi,da napise, kad bude mogla ,nesto o smestaju u Sloveniji koji je nasla.Ja imam zakazano u maju,pa polako da skupljam informacije.Bubice72,i tebe molim kada odes u martu,da se javis sa informacijama.Pozdrav za sve!!!!!!
 
Snezana, muz moje drugarice je primao ampule Puregona i ona je ostala trudna posle par meseci. Neznam da li je zakonom nesto ograniceno sto se tice vracanja embriona jer su mojoj poznanici vratili cak 8! pazarka, Super je sto konacno kreces, ja sam imala skoro identicnu stimulaciju. Pozdrav i srecno!

Sad ne znam da li je to isto... vidim da uglavnom žene primaju taj Merional, on prvenstveno utiče na stvaranje folikula, ali i na spermogenezu kod muškaraca. Nikako da na forumima naletimo na muškarca koji ga prima, da saznamo nešto više o eventualnim poboljšanjima u broju, kvalitetu spematozoida...
Pazarka, mi smo sada otprilike u istom, ja ti bežim za jednu kutiju Mycroginona;) Mada vidim da su tebi odredili da ga kraće piješ, ja 12.9. pijem poslednju, što će ukupmo biti 35, valjda je to individualno, u zavisnosti od ultra-zvuka i sl...
a za vodolije Milice, mogu da kažem da nikad nisam videla nekog mrguda medju njima i kad bih mogla, namestila bih da mi i beba bude vodolija, jedino što statistika sa ovog foruma pokazuje da imaju predizpozicije da imaju problema sa reproduktivnim organima! :hahaha: šala mala...
veliki pozdrav svima i srećno, u kojoj god da ste fazi! :ok:
 
Hej.Pazarka,VTO u Jevremovoj zaista kosta 2000 e i koliko si ti placala do sada,tebi je ova cifra verovatno prihvatljiva.Naravno.ovo je bez lekova,sam postupak je 2000 e.
Sto se tice Merionala,moj suprug ga je primao pre pet god kada smo jos imali neku nadu da ce se taj spermogram unormaliti.Hormoni(razni,ne samo Merional) su u nasem slucaju imali,najblaze receno polovican ucinak.Spermogram neznatno skoci,budu bolji parametri,posle par dana se vrati na rezultate kakvi su i bili pre uzimanja hormona u gorem slucaju-budu jos jadniji .Ponovo ponavljam,OVO JE NAS SLUCAJ,sto ne znaci da drugim muskarcima nece pomoci.Ova terapija je trajala dve godine,nismo uzeli jednom ,pa odlucili da vise ne uzimamo.Trajalo je i trajalo bez vidljivih rezultata.Pozdrav svima i srecno.Pazarka,samo opusteno i bice sve ok,veruj da ce biti ovog puta kako treba.
 
Snezana mm je riba pa ima problem sa sterilitetom :hahaha: Rekla sam ti za Puregon jer se on isto koristi u stimulaciji kod zena kao i Merional, ja prosto nisam mogla da verujem kad je kod te moje poznanice za kratak period urodio plodom! Tako da verujem da ima nesto i da ciljano deluje na spermatogenezu.
 
Ćao drage moje. Ja sam danas potpuno potonula, nekako mi se sve skupilo. Znam da ljudi imaju većih problema od mene i da još nisam ni startovala, ali osećam se skroz jadno. Imam utisak da me niko ne razume, da svi misle-vantelesna-pa šta, velika stvar!
Nekad bih vrisnula-ALI TO ZA MENE JESTE VELIKA STVAR; NAJVEĆA NA SVETU! Ne znam, nekako mi se čini da sam postala sebična, da samo mislim na ove svoje aktivnosti i planove i očekujem da me svi razumeju, pogotovo uža i šira porodica! I sve mi druge stvari postaju nevažne i rodjendani i putovanja i svi tudji problemi tako mali.Možda je to sa moje strane stvarno ružno, a možda je to i normalno-jednostavno ne znam. Zato vam i pišem jer znam da su nam osećanja ista i duše tako ranjive! Ja sam se u životu uvek trudila da svakog razumem i pokušavala da se stavim u svačiju situaciju, mislim da sam uglavnom uspevala u tome i da možda za uzvrat očekujem isto, ali...
Dosta je bilo depresije, baš sam vas udavila, ali već mi je mnogo lakše pošto sam otvorila svoju dušu! Nadam se da ćemo ubrzo preći na lepše teme! Sve vas ljubim! :cmok:
 
E baš mi je drago da ima nekog! Danas su me zvali da potvrde da je 8.9. dan za okupljanje i dogovor sa dr. Crnogorac... Da li piješ microgynon? Kako deluje na tebe? Ja nikad ranije nisma uzimala tablete za kontracepciju i priiiilično me omamljuju, sad ne znam da li sam blago neurotična od toga što se sve približilo ili je to od njega:)

I ja sam se cula sa njima pre 2 dana. Imam zakazan UZ za 15.09. da bi se proverilo da li su kontraceptivi doveli do stvaranja cisti (sto se nekad desava zbog hormona, kako mi rece DR). Tada bi trebalo da dobijem program stimulacije. Ako sve bude OK vec tog dana ću prestati sa uzimanjmi mikrogynona. Sto se tice samog leka ne osećam nikakve promene, mada imam velikih privatnih problema koji mi i ne daju ni da osetim svoj organizam, a ni da se posvetim predstojecim dogadjajima.
Sada se situacija smiruje i usmeravam se na 15.

Pazarko, drago mi je da kod tebe cujem optimizam, samo napred. Izgleda da nas ima puno buducih, letnjih mamica :D
 
Ikice, mislim da je to sve normalno. Svako ima svoje preokupacije, danasnje vreme je brzo i smanjuje ti mogucnost da o sebi razmisljas. Digni glavu i furaj svoj fazon, verujem da cemo za neko vreme na sve gleati vedrije. Za sada imas moje razumevanje, kao i razumevanje svih sa ovog foruma.
Ja cesto sebe hvatam da ne mogu ni mm da kazem moje misli i dileme po pitanju svega...
 
Draga Ikice, naravno da je Vto za tebe najbitnija stvar, kao sto je i za mene i za svaku zenu na ovom forumu! Kao sto je svakom coveku najbitnije svoje dete, tako je nama najbitnije sam postupak dobijanja tog deteta, ako taj neko to ne razume, bas mu tako objasni! Ja kazem, dzabe smo bolesni, dzabe imas pare, nemas pare, sve ostalo su sitnice najbitnije je da dodojes do svog cilja, onaj ko to ne razume, ni ne treba te u svojoj blizini. Neko ko nije prosao kroz to, misli da su to trivijalne stvari, ali to je cista glupost. Mi smo zacrtale taj cilj sebi u zivotu, i konkretno, ja bih isla preko mrtvih dok ne stignem do svog cilja. Ne dozvoli da te u ovom ranjivom trenutku nerviraju ljudi koji nemaju vezu sa vezom. Ja sam se tako postavila, zadnjih dve godine sam samo o tome pricala u smislu da mi je to najprece u zivotu i da se oko toga najvise brinem, dok nekog drugog brine dal ce ove godine ici na more ili zasto mu dete slini vec dve nedelje. Pozdarv i srecno!
 
Hej Milice,nista ljepse nije moglo da ti se desi nego beba u februaru.Vodolija je jako plemenita,velikog srca,iskrena,vrijedna,veliki i iskreni prijatelj,samokriticna(sto bas i nije dobro),odgovorna,pouzdana,puna humora........ zar bi trebala jos nesto da kazem? Neka samo sve prodje u najboljem redu i da bude ziva i zdrava.

Ikice-bravo! To sto ti se ucinilo da si mozda sad neke stvari zanemarila,muci te kao sto vidim,ali pomisli samo koliko ljudi zivi tako cijelog zivota i to uopste nevidi kao nesto sto nije u redu.Glavu gore,nepovrijedi nikoga ali se okreni sebi,svome muzu i vasoj zelji. Ja i moj muz smo puno godina posvetili tudjim problemima i mukama a kad je nama trebalo razumijevanje-bilo ih je malo koji su to mogli.A da ne pricam o tracevima, zavisti, ucjenjivanju, vrijedjanju i sl.Ali kroz to mora covjek uzdignute glave Zar neboli ovaj problem i previse pa da sami sebi trazimo neke nove? A da nisi i ti mozda vodolija?
I ja sam mogla da se uvucem u svaciju kozu i svakog razumijem,ali ja to vise neradim jer ja to vise nezelim.Zasto?Cuvam svoju snagu za samu sebe.Sigurno cu da pomognem i izadjem u susret ali samo onda kad ja to mogu a ne kao prije:za svakog,uvijek i na
svakom mjestu.
A da tones,to je normalno.Ja tonem svaki mjesec bar jednom,i to kad dobijem m.I tako 12x u godini,x 14godina.To je draga moja puno,puno x.Ali ipak je vrijeme najbolji lijek.Kad mi je tata umro,mislila sam da cu i ja sa njim u zemlju,ali niko nas ne pita sto bi mi,nego tu smo da pratimo svako svoj put. Izvinite,ja odoh predaleko.

Vilenjak,zatvori vrata iza sebe i te privatne probleme ostavi iza zatvorenih vrata,Glavu gore i idi prema svome cilju a sve ostalo ce se vec nekako samo od sebe rijesiti.Vidjet ces.
Zelim ti puno srece.
 
Pazarko zelim ti puno srece.I ostalima zelim da sto prije postanu majke.Cure moje glavu gore i desice se sigurno,jer kada se u nesto jako vjeruje i puno zeli,to se i ostvariri.Ja kada sam isla na vto i kada su mi rekli datum kada cemi vratiti embrione,racunala sam sto ce biti u horoskop.Tako se i desilo,rodila sam jednu malu devicu.
 
Ćao drage moje. Ja sam danas potpuno potonula, nekako mi se sve skupilo. Znam da ljudi imaju većih problema od mene i da još nisam ni startovala, ali osećam se skroz jadno. Imam utisak da me niko ne razume, da svi misle-vantelesna-pa šta, velika stvar!
Nekad bih vrisnula-ALI TO ZA MENE JESTE VELIKA STVAR; NAJVEĆA NA SVETU! Ne znam, nekako mi se čini da sam postala sebična, da samo mislim na ove svoje aktivnosti i planove i očekujem da me svi razumeju, pogotovo uža i šira porodica! I sve mi druge stvari postaju nevažne i rodjendani i putovanja i svi tudji problemi tako mali.Možda je to sa moje strane stvarno ružno, a možda je to i normalno-jednostavno ne znam. Zato vam i pišem jer znam da su nam osećanja ista i duše tako ranjive! Ja sam se u životu uvek trudila da svakog razumem i pokušavala da se stavim u svačiju situaciju, mislim da sam uglavnom uspevala u tome i da možda za uzvrat očekujem isto, ali...
Dosta je bilo depresije, baš sam vas udavila, ali već mi je mnogo lakše pošto sam otvorila svoju dušu! Nadam se da ćemo ubrzo preći na lepše teme! Sve vas ljubim! :cmok:

ej ljubavi,ajde dodji da se druzimo,i ja sam u istom stanju............ne znam sta mi je,ne mogu da izdrzim ovu neizvesnost ,ko zna kakve cu vesti da dobijem sutra :roll:
a sto se tice drugih ljudi,bas kao sto je vodolija rekla,tipicna osobina vodolija jeste razumevanje za svakog............za svakog si tu,a kad tebi treba nesto,ili si u nekom bedaku,malo ljudi se nadje kraj tebe,zato sam ja okrenula list,ja gnjavim svakog sa svojim problemima,samoj sebi sam najbitnija,i nista me ne interesuje,i nista me ne dotice.........postala sam ono sto sam mislila da nikad necu:DOMINANTNA,ZAHTEVNA,I SAMOJ SEBI DOVOLJNA .........I iskreno ,moj problem je najveci,jer svi oni kada odu kuci grle svoju decu,a ja u decijoj sobi drzim sprave za vezbanje :dash:

vilenjak ,jeli tacno da se od microgynon dobija cista:eek:.........pre superfacta,obavicu jedan ginekoloski pregled ,da vidim da nema ciste,a kakve sam srece ,bice dve :roll:
 
Pazarko zelim ti puno srece.I ostalima zelim da sto prije postanu majke.Cure moje glavu gore i desice se sigurno,jer kada se u nesto jako vjeruje i puno zeli,to se i ostvariri.Ja kada sam isla na vto i kada su mi rekli datum kada cemi vratiti embrione,racunala sam sto ce biti u horoskop.Tako se i desilo,rodila sam jednu malu devicu.

inex ,hvala ti,a i ostalim curama hvala od srca,stvarno znaci ovolika podrska:cmok2:
saljem vam svima poljubce:cmok2:

sta je sa dijanom i nennsi???dijana se ne javlja,verovatno je ona u segedinu:super:

dijana gde god da si ,zelim da ti uspe,da kad sledeci put se javis,napises nam da je beta kao kuca velika,isto vazi i za nennsi...........:zag:
 
drage moje,konacno i ja pocinjem:worth:
stiglo mi je upustvo za postupak vantelesnog oplodjenja iz jevremove:rtfm:

prva faza-Faza sinhronizacije ciklusa
-drag. MICROGYNON,jedna dnevno ,od 10.09 2009 do 30.09 2009 godine( u kontinuitetu,poslednju popiti 30.09.2009)

druga faza -faza blokiranja mehanizma ovulacije

terapija agonistima (superfact ili diphereline ili decapeptyl)) pocinje:
-amp. superfact,a 0.5 ml (ili diphereline amp. a 0.1 mg ) dnevno potkozno ,od 23.09.2009 godine

treca faza-faza stimulacije rasta folikula gonadotropinima

znaci od sutra pocinjemo...........maram danas da jurim ginekologa ,jer jos moram da ponovim mikrobioloski pregled i ja i suprug:dash:

punkciju ocekuje nakon 19.10

ljubim vas sve ,i ja pocinjem konacno:super:

Pazarka, drzim ti fige, samo hrabro i uspeces. Pozdrav od mene i jednomesecnog Vuka:super: Zelim ti da krenes mojim putem, pozz
 
I ja sam se cula sa njima pre 2 dana. Imam zakazan UZ za 15.09. da bi se proverilo da li su kontraceptivi doveli do stvaranja cisti (sto se nekad desava zbog hormona, kako mi rece DR). Tada bi trebalo da dobijem program stimulacije. Ako sve bude OK vec tog dana ću prestati sa uzimanjmi mikrogynona. Sto se tice samog leka ne osećam nikakve promene, mada imam velikih privatnih problema koji mi i ne daju ni da osetim svoj organizam, a ni da se posvetim predstojecim dogadjajima.
Sada se situacija smiruje i usmeravam se na 15.

Pazarko, drago mi je da kod tebe cujem optimizam, samo napred. Izgleda da nas ima puno buducih, letnjih mamica :D

e vilenjak, baš mi je žao što ne možeš da se potupno fokusiraš sada na postupak. Evo ti moje iskustvo...
Ja sam imala problema u vezi sa poslom, i bila sam skroz u tim razmišljanjima do dana kad smo počeli s postupkom. Onda odjednom, baš me briga, kao da sam uključila prekidač, više mi to ne pada na pamet, a ranije sam stalno govorila da mi je podjednako važan posao kao i ovaj postupak. Neverovatno kako se to promenilo čim sam počela da odlazim na kliniku, da tamo viđam druge parove, pričam, ovde razmenjujem iskustva... Mada, iskreno, ne bih volela da budem ni neki fanatik u ovome, mislim da se pretvorim u neku ženicu koja samo priča o detetu, šta ako ne uspe, i to se mora prihvatiti, pa je onda lakše ako imaš neku drugu preokupaciju u životu. Verovatno neću biti takva, jer ja nešto nikada nisam ni bila u fazonu udaja, deca, nisam nešto to puno ni želela, više kao, kad druge starvi u životu sredim, onda ćemo polako i to... I evo, kao što sam želela, sada ćemo polako:roll:

ja idem u kliniku 17.9. da počnem sa stimulacijom, pa se možda i vidimo... Moj muž je počeo da prima inekcije Merionala, pa ćemo ovih dana češće navraćati tamo. Da, u oktobru im dolazi biolog iz Mađarske, kažu da je ekspert baš za parove u kojima je problem loš spermogram:worth:, pa tako da znaš...
 
Ćao, hvala vam do neba na podršci!!! Jutros, čim sam stigla na posao i uključila računar ulogovala sam se i opet se rasplakala-toliko nežnih reči podrške! Morala sam onda da prekinem čitanje, pošto nisam sama u kancelariji, pa da nebi ljudi mislili da sam načisto flipnula! Ne moram vam reći da ste predivne, to već i same znate. Ovo je forum najnežnijih i najhrabrijih žena!
Vidim da vam svima ide dobro, polako se svi bližimo cilju! Vodolija72, ja nisam u horoskopu vodolija nego ovan-lav i neznam baš puno ljudi koji su vodolije, ali iz priloženog vidim da su to baš nežna bića! Milice, hvala što nas tešiš, savetuješ i bodriš!
Pazarka, tebi šaljem najveći poljubac na svetu, uz ovoliko pozitivne energije uperene u uspeh tvoje VTO od svih nas, nema šanse da bude drugačije! Ivonna 78, cmokić i za tvog malog viteza! Pošalji neku sličicu!:cmok:
 
zdravo drage moje ...........opet sam brinula bez veze........sa mojim endometrijumom je sve uredu:roll:....ZVANICNO NE POSTOJI NIJEDAN PROBLEM ZBOG KOG JA NE MOGU DA OSTANEM U DRUGOM STANJU........sad zasigurno moze da se kaze ,jer sve su analize odradjene :super:............ne moram da vam kazem kakav sam teret skinula sa ledja
 
Pazarka, drzim ti fige, samo hrabro i uspeces. Pozdrav od mene i jednomesecnog Vuka:super: Zelim ti da krenes mojim putem, pozz

hvala ivonna,danas sve vidim kroz ruzicaste naocare,i puna sam optimizma:zper:(ali dokle,nemam pojma:roll:)
danas umalo nisam ubila ginekologa,kaze da se ponasao onako,jer je morao da me kazni,zato sto sam ga naterala da odradi laporoskopiju:zcepanje:.........ne mogu da se ljutim na njega,jer zaista mi je u zivotu puno pomogao,odavno smo prevazisli taj odnos doktor-pacijent,kao brat i sestra smo,:mrgreen:

ivonna ljubi tog andjela,i nadam se iskreno da cu ja biti tvoje srece,a gde su slike???:rtfm::besna::slika::cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top