Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala vam drage. Da kod stojkovica sam radila. Prvi vto bio je u februaru, neuspesni i posle treceg ciklusa sa zamrznutim. 13 dana ultra zvuk zbog etrije i 18dana transver. Endometrijum 11 na dan transvera, pre t strofem, ogestan i utrogestan, posle t ista terapija i inekcije prignala od 1500. Ja sam jako zadovoljna njims svi u klinici su mi super, nismo ni malo pogresili sto smo tamo otisli.
 
Čestitam od srca svim Betama :lol: nek se množe i nek rastu.:heart:

Ja nema neke lepe vesti. Nije mi se oplodila JC. Taman sam mislisla uspecemo mesec za mesec da zamrznemo, kad cvrc.ode lova ni za šta.
Jc me ni ne brinu toliko, mislim da je realno da još par godina imam dobre jc, ako cemo po AMH-u, iako imam godina...sekira me užasno taj endometrijum. Baš se bojim da to neću moći da popravim.
Pitam se kako ljudi izfinansiraju npr 5 vto, gde nadju pare. Nisu svi na fondu.
I taj rolerkoster osećanja...od euforije do očaja.
Ne znam koliko imam snage.
Danas mi je očigledno minus faza.
I zapravo,u ovome si sam. Muž vodi brigu da novac skupimo, dobro je da o tome ne brinem, ne direktno, zaradimo krvavo zajedno ali ne mogu oko toga da se sekiram, o tome brine on.. Staložen je, miran, lepo utiče na mene, umiri me, pozitivan je, sve hoće, sve može. Ali negde duboko, mislim da ne shvata moje minus faze. Smeta mu kad sam negativna.
Drugarice, sestre, one koje imaju decu, saosećaju ali nema sile da me razumeju koliko god da me vole i da mi žele sve najbolje.
One koje decu nemaju, tek ne mogu da me razumeju, plus faktor koji nikako ne shvatam a koji je prisutan, mislim da im sebično ženski odgovara da ih nemam ni ja.
I što je najsmesnije ili najtužnjije, ja mislim o sebi kao o nekome koga situacija u kojoj se nalazi ne pogađa strašno kao što pogađa neke druge žene. I sta mi je sada? Da li sam tek sada postala svesna?
 
Zao mi je draga, bice jednog lepog dana, tako sam sebi govorila i eto. Sredice se i endometrija estrofem , mada sam ja jela bas puno malina sada, a moze i caj od lista maline, puno proteina, surutku kao vodu sam pila, puter od kikirikija i ananas. Jednog dana slozice se kockice. : *
 
Verujem da je resena misterija cena u Genesisu:

Spontani ciklus
Opis: jedan embrion, koji se ne zamrzava
Cena: 168 000din (aspiracija i embriotransfer)

Kolekcija 2 embriona, jedan zamrznut, jedan svez
Cena: 48700 (aspiracija prvog embriona)+24000 (zamrzavanje prvog embriona) + 168000 (aspiracija drugog embriona, transfer oba embriona)=240700

Kolekcija 2 embriona, oba zamrznuta
Cena: 48700 (aspiracija prvog embriona)+24000 (zamrzavanje prvog embriona)+24000 (zamrzavanje drugog embriona) + 168000 (aspiracija drugog embriona i embriotransfer oba embriona)=264700

Moguce da dr da popust od 50% na zamrzavanje, tako da ono umesto 24000 kosta 12000.
 
Zdravo drage. Juce sam ponovila betu posle nedelju dana i iznosi 2950 raste, a bila je prvi put 439, ali ja od juce kad kad krvarim po malo i to neka tamnocrvena krv ne boli me nista, bila i na uz juce doktor kaze ima mesak lep i normalan, ali je rano ne vidi se jos nista. Ja sam zabrinuta bad, pa ako nesto znate o tome pomagajte.
 
Zdravo drage. Juce sam ponovila betu posle nedelju dana i iznosi 2950 raste, a bila je prvi put 439, ali ja od juce kad kad krvarim po malo i to neka tamnocrvena krv ne boli me nista, bila i na uz juce doktor kaze ima mesak lep i normalan, ali je rano ne vidi se jos nista. Ja sam zabrinuta bad, pa ako nesto znate o tome pomagajte.

Ja mislim da je to samo hormonski. Mislim da je to sve OK. Prati, ali trebalo bi da je to u redu. Javi se doktoru pa vidi sta ce ti reci
 
Zdravo drage. Juce sam ponovila betu posle nedelju dana i iznosi 2950 raste, a bila je prvi put 439, ali ja od juce kad kad krvarim po malo i to neka tamnocrvena krv ne boli me nista, bila i na uz juce doktor kaze ima mesak lep i normalan, ali je rano ne vidi se jos nista. Ja sam zabrinuta bad, pa ako nesto znate o tome pomagajte.

..i lezi i miruj i ne nerviraj se, smiri se citaj nesto sto ce ti bas odvuci paznju.....strogo mirovanje...
 
Hvala vam punoooo. Pa bila sam kod dr kaze nista szrasno desava se, a na kliniku u leskovcu kada sam zvala rekli su mi da je sve ok jer beta raste i visoka je mozda mi to curka, zato sto mozda ima dve bebe. Mirna sam sada,samo da docekam sledeci petak i uz. :*
 
Dobili smo i zamrzli i mi embrion, 3dnevni, 8celijski, celija slicne velicine i bez fragmetacije (granulacije). Aspirirana 2 folikula, bez anestezije. I pored problema sa spermogramom, ivf metodom je doslo do oplodjenja. Za sledeci mesec je planiran et jednog zamrznutog i jednog svezeg embriona. Postupak radjen u Genesisu.
 
Da li se nekoj desilo da nakon aspiracije (bez ET) malo krvari? Ja nakon aspiracije nisam imala nista, ali sam 3 dan nakon aspiracije primetila malo krvi. Sledeci dan se sve vratilo u normalu. Koliko sam citala to moze sa govori o smanjenju nivoa progesterona, sto je posledica ne bas najboljeg zutog tela? Inace, ovo mi se nikada pre nije dogodilo u normalnom ciklusu.
 
Danas mi je 21dc, 7. dan nakon aspiracije i progesteron mi je prenizak, samo 5ng. Izlega da je aspiracija prilicno uticala na ovaj ciklus. Pretpostavljam da ce se organizam slicno ponasati i u nekom sledecom ciklusu kada bude bilo i aspiracije i transfera. Sa ovako niskim progesteronom ne verujem da endometrijum moze da bude ok.
 
Draga ja sam malo krvarila i endometrijum bio 11 samo je punkcija bila sa anestezijom, a sada pred et zamrznutim pila sam estrofem i jos ga pijem a i primila sam prignil tako se valjda zove kao pomoc zuzom telu . Bice sve ok i cestitacemo ti uskoro.
 
Kad god radim aspiraciju kazu mi da pojava krvarenja nije za brigu da moze da se desi. Nisam imala krvarenje ali mislim da je normalno ako se desi. Prosto probijaju zid materice i jajovod lako moze doci do krvarenja. Kada budes radila ET dace ti utrogestan i estrofem. Estrofem treba da ti poboljsa endo a progesteron je podrska zutom telu ako dodje do udadjivanja u mateticu. Zasto si vadila progesteron? Zbog krvarenja? On ni ne moze da bude visok u drugoj fazi ciklusa u kojoj si. Mislim da je tako? Tj ja mislim da je tako nisam 100% sigurna. Nemoj posto poto da forsiras vracanje ako ti nije endo kako treba. Bolje da mesec dva sacekas i sredis hormone (ako imas problem) nego da bacas novac i zivce. I onda kad sve sredis vratis i dodjes da nam javis visoku betu :-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top