Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam radila VTO u Češkoj, klinika Pronatal Repro u gradu Češke Budejovice. Sa terapijom se počinje drugog dana ciklusa a negdje oko 12. ili 13. dana ciklusa se radi punkcija u totalnoj anesteziji
pa nakon toga, za jedno 4-5 dana embriotransfer.
 
Sta bi sa vesnicicom....javi se.Ja krenula sa femarom i menopur 12komafa do petka i u petak radim E2 i ultra zvuk..jel imao neko slicnu stimulaciju i kako ste odreagovale?

Libra, evo mene. Ja sam u nedelju bila u NS na aspiraciji, ali sam imala i cistu na desnom jajniku pa mi je i nju punktirala. Tako da sam imala jednu celiju sa leve strane, ali nema embriona. Ici cu opet sledeceg meseca, ali prvo idem na godisnji od ponedeljka pa kad se vratimo. Ne mogu vise, celo leto sam radila. Ja idem na spontani ciklus, nemam terapije.
Sta ima kod tebe novo
 
Evo i mene. Pocela sam sa bockanjem u stomak od 17.09.2015. DIPHERELINE 0,1mg/1ml. Prvu su mi dali u Betaniji i zaduzili su me sa 12 injekcija, tako da sebi dajem do 29.09.2015. 30.septembra javljaam se u kliniku u 6.30h, kako bi mi u 6.45h vadili krv za hormone E2 i LH, istog tog dana oko 10h mi daju oni 14 injekciju DIPHERELINE, pa zatim oko 12h rade mi TVCD UZ.Nakon toga recice mi sta i kako dalje, da li ce biti aspiracije i kada, ili ce se produziti terapija za naredni ciklus. Na moje pitanje da li mogu na bolovanje dok traje ova terapija rekli su da nema potrebe, samo da u isto vreme sebe bockam i bice sve OK, Da se ponasam normalno da ne menjam navike. inace radim u vrticu-vaspitacica sam.
 
Evo i mene. Pocela sam sa bockanjem u stomak od 17.09.2015. DIPHERELINE 0,1mg/1ml. Prvu su mi dali u Betaniji i zaduzili su me sa 12 injekcija, tako da sebi dajem do 29.09.2015. 30.septembra javljaam se u kliniku u 6.30h, kako bi mi u 6.45h vadili krv za hormone E2 i LH, istog tog dana oko 10h mi daju oni 14 injekciju DIPHERELINE, pa zatim oko 12h rade mi TVCD UZ.Nakon toga recice mi sta i kako dalje, da li ce biti aspiracije i kada, ili ce se produziti terapija za naredni ciklus. Na moje pitanje da li mogu na bolovanje dok traje ova terapija rekli su da nema potrebe, samo da u isto vreme sebe bockam i bice sve OK, Da se ponasam normalno da ne menjam navike. inace radim u vrticu-vaspitacica sam.

Pa OK jelena, ponasaj se kako su ti rekli. Nije potrebno da budes na bolovanju. Meni su govorili da bi trebalo vise setati kada se prima terapija i to mi je OK. Bice to dobro
 
Evo i mene...jedan folikul od 16mm ,end 6,6 ...danas i sutra isto po 3 menopura i orgalutran sutra uvece stop...u sredu aspiracija.Tako je kako je...molim boga da ima jc...mada ja dobijem i prirodno uvek jedan folikul a i eto sad u stimulaciji sa femarom i menopurima...nzm jel to polustimulacija ili sta?:roll:
Venicice jel ti ides kod Kopitovicke u Feronu na prirodnjake i koliko to kosta,kako to da nema embriona,nije se oplodila jc?Drzim fige za sledeci put:heart:
 
Evo i mene...jedan folikul od 16mm ,end 6,6 ...danas i sutra isto po 3 menopura i orgalutran sutra uvece stop...u sredu aspiracija.Tako je kako je...molim boga da ima jc...mada ja dobijem i prirodno uvek jedan folikul a i eto sad u stimulaciji sa femarom i menopurima...nzm jel to polustimulacija ili sta?:roll:
Venicice jel ti ides kod Kopitovicke u Feronu na prirodnjake i koliko to kosta,kako to da nema embriona,nije se oplodila jc?Drzim fige za sledeci put:heart:

Draga libra, drzim ti pesnice da bude sve OK. A bice to je jos jedan korak ka cilju. Ja sam sad na moru. Kad se vratim idem ponovo. Ne, ja idem u Genesis kod dr Crnogorac, ona mi odgovara. Pa oplodila se celija, ali se embrion nije dalje razvijao. To je sve bez stimulacije, bez icega. Tako smo se dogovorile
 
Narode, znate da se bockam od 17.09.2015. DIPHERELINE 0,1mg/1ml. trebalo je da dobijem mesecni ciklus juce ,ali nikakvih naznaka jos uvek nema. Moze li da bude kasnjenja zbog DIPHERELINE? U sredu 30.septembra treba da idem za NS, pa se bojim sta ce da bude ako ne dobijem
 
OD 17.septembra DO SADA UKUPNO 24 komada DIPHERELINE , 5 PUREGONA 100 , 2 PUREGONA 50 i 2 MENOPURA 75 . Sutra na UZ i na terapiju 1 Diphereline, 1 Puregon 50 i 1 Menopur 75, pa ce reci sta i kako dalje. E2 je odlican. UZ nalaz od 09.10.2015, folikuli od 11mm 14mm - ima ih vise i nalevom i na desnom ovarijumu, endometrijum 6,8mm. VIDECEMO STA KAZE SUTRASNJI UZ :-) :-) :-)
 
Danas 12.10.2015. isla sam na UZ. Endometrijum 15mm, folikuli levo 20, 18, 3x14. Folikuli desno 19, 18, 3x12. Veceras u 20.15h primam Pregnyl amp.a.5000ij im 2 komada. Usredu 14.10.2015. u u 8.15h aspiracija. Transfer se planira zasubotu 17.10.2015. god. Doktorku malo brine debljina endometrijuma, kaze da je idealno od 12-14mm, pa me je poslala da mi u laboratoriji provere E2 i Progesteron. Zna li iko da li se radi transfer sa ovoliko debelim endometrijumom?
 
Zdravo, veliki pozdrav svima, imam 28 god I prvi put radim vnt, posto je stimulacija odlicno prosla Neke smo embrione vratili tacnije 2, stara5 dana, ostale zamrzli! Sad sam u iscekivanju bete,Ono sto me brine jeste da Sam temperaturu36,7imala samo prva diva dana, danas nista! Mozete li mi reci da li je to loss znam, do bete imam Jos 10 Dana, koristim vaginalete progesterona. Hvalaaaaa
 
E2 i Progesteron OK. Juce uradjenda aspiracija pronadjeno 4 jajne celije, jos da se lepo razviju i u subotu u pre podne embriotransfer. DACE BOG DA SVE BUDE U REDU

Bice bice sve u redu. Ne brini

- - - - - - - - - -

Evo me...nije mi se oplodila jc i predlozen je prirodnjak jel ocigledno bas i ne
reagujem na hormone.
Idemo dalje...
Pozzz za sve

Naravno da idemo dalje libra, nema povlacenja, nema predaje. Jedna bitka jeste izgubljena, ali nije rat.

Mi smo ovaj mesec odustali od aspiracije, jer je E2 bio u mirovanju tri dana, a folikul jedan nepravilnih ivica a drugi mali za taj period ciklusa. Idemo dalje
 
E ovako, danas 17.oktobra 2015.god. u 10.09h vracena su tri embriona, dva sestocelijska i jedan cetvorocelijski. ET je radila dr Aleksandra Trninic Pjevic. Kaze da su embrioni dobrog kvaliteta i da se javim za 14 dana sa velikom betom. Terapija Utrogestan 200 3x1 vaginalno, Folnak i Fraxiparine 0,3 x 1. Toliko za sada
 
E ovako, danas 17.oktobra 2015.god. u 10.09h vracena su tri embriona, dva sestocelijska i jedan cetvorocelijski. ET je radila dr Aleksandra Trninic Pjevic. Kaze da su embrioni dobrog kvaliteta i da se javim za 14 dana sa velikom betom. Terapija Utrogestan 200 3x1 vaginalno, Folnak i Fraxiparine 0,3 x 1. Toliko za sada

Bice sad sve super. Bice uspesno jelenams, navijam za 3!!!
 
EVO OPET MENE ZABRINUTE. Bila sam u postupku VTOa, 14.10. radjena aspiracija. 17.10. embrio transfer tri embriona dva sestocelijska i jedan cetvorocelijski. Od terapije utrogestan200mg 3x1 vaginalno, folnak 1x1, fraxiparine 0,3 1x1. Imam temperaturu od 19.10 krece se od 37-37,3. Bolove u donjem delu stomaka,blagu mucninu pre bih rekla neku kiselinu u grlu,apetit zadnjih dva dana gotovo izgubljen. Beta HCG radim 31.10. Danas mi je 12d ET, i brine me to sto mi se pojavio braonkast iscedak na vesu. Moze li mi iko reci sta da mislim?
 
EVO OPET MENE ZABRINUTE. Bila sam u postupku VTOa, 14.10. radjena aspiracija. 17.10. embrio transfer tri embriona dva sestocelijska i jedan cetvorocelijski. Od terapije utrogestan200mg 3x1 vaginalno, folnak 1x1, fraxiparine 0,3 1x1. Imam temperaturu od 19.10 krece se od 37-37,3. Bolove u donjem delu stomaka,blagu mucninu pre bih rekla neku kiselinu u grlu,apetit zadnjih dva dana gotovo izgubljen. Beta HCG radim 31.10. Danas mi je 12d ET, i brine me to sto mi se pojavio braonkast iscedak na vesu. Moze li mi iko reci sta da mislim?

Jelena, šta ima novo? Kakva je beta? Ja sam u istom problemu, u par navrata mi se pojavljuje smeđe pa stane, pa opet tako. Danas 8 dan od transfera, 25.dan ciklusa (meni ciklusi traju najduže 26-27 dana) i večeras procurilo malo roza. Boli me stomak kao da ću da dobijem i donji dio leđa, mislim da sam otpisala i ovaj pokušaj.
Od terapije: Eutirox, Clexane 0,4 dvaput dnevno, Medrol (Pronizon), Utrogestan 3x200mg i Femibion. Kako što kaže doktor, pucali smo iz svih topova, ali izgleda ništa.... Nemam više snage...
Javi šta je bilo kod tebe :zag:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top