Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugarice, mi danas obavismo komisiju u betaniji:)
Malo sam se shoknula jer je dr od svih nalaza jedino na moj AMH odreagovao onako levo desno glavom sa uzdahom... a i jeste los, samo 0.35:( Proslog juna bio 0.5, znaci bas je silazan.
Azoosp.mm nije ni komentarisao, samo kaze moze icsi za to... ispadoh ja veci problem. Ali dobro, prosli smo:)

A sto je bzvz ono u betaniji, u onom malom hodnicetu svi sede, i za terapiju i za komisiju i za intervencije i za uz i muski za spermogram... sestre izadju i tu sve saopstavaju, svasta!

Jel ima neko da uskoro krece u postupak, da se držimo zajedno?:)

I ako neko zna nesto za povecanje amh... neka mi kaze:-*
 
snezana 77, ja sam komisiju u Betaniji obavila 02.07 i sada cekam pozivno pismo, ali sam se prijavila i u Feroni
jesu li ti ista rekli za kada da ocekujes poziv?
meni je ovo prva vto a nisu mi as ni u Feroni objasnili kako i sta ide...
mislim da se amh ne moze popraviti, neka me neko ispravi ako gresim
 
Ti si verovatno o trosku republike, tu je ta varijanta sa pozivnim pismom...
ja sam tako 2009.i imam Nidzu koji je 8.juna napunio 5 godina:)
Koliko se ceka ne secam se, a i to se menja, ne bi ti znacio taj info od mene.
Ja sam sad isla na komisiju za o trosku pokrajine... oni daju ako vec imas dete, a republicki fond samo za prvo daje... ovde sam podneses dok.u izv.vecu i cekas da ti uplate 200h...
Koliko sam videla, svi hoce Feronu... u Genezisu nema nesto sveta kad sam bila, al dobro leto je...
 
ehej sneki, super za komisiju.

a amh kako je tako je. ne možeš povećati rezervu koju imaš. ali ne očajavaj, čula sam da čak u inostranstvu ni ne rade tu analizu jer nije pouzdana. evo napr ja imam kao super amh 3,4 a 40 godina. a uvek imam malo ćelija nakon stimulacije...tako da zaboravi na to. evo i Nidžu ste uboli iz prve.

nego, jel to sad može i u Feronu već da se ide o trošku pokrajine? i još nešto, znaš li nešto o tome da grad ns isto finansira drugo dete?

ljubim te

- - - - - - - - - -

svi idu u feronu zbog kopitovićke....
 
E bas sam pre pola sata bila do tvog posla, predala dokumentaciju... mislila da te cimnem, al ne znam da l si na go
Nije ferona na spisku za pokrajinu, verovatno zbog sukoba interesa, Vesna daje, Vesna prima:)
A onog dana bilo na komisiji par parova preko grada, ali nista vise nisam cula... ne vidim ovako na brzaka na sajtu grada

- - - - - - - - - -

Ovo za feronu sto sam rekla su parovi preko rep.fonda
 
a sad nepšto sasvim drugačije... počela sam sa proveravanjem hormonskog profila.
rezulatai od 3.dana ciklusa, ovako:
TSH 4,38!!!!!!!! (ref 0,27-4,20) uIU/ml
prolaktin u 8h 779,40!!!!!!! (ref 102-496) uIU/ml
prolaktinu 11h 227

FSH 6,2 (3,50-12,5) IU/L
Lh 6,19 (2,4-12,6) IU/L
E2 109,90 (46-607) pmol/L
progesteron 3,83 (0,6-4,7) nmol/L
testosteron 0,93 (0,29-1,67) nmol/L
T3 1,73 (1,30-3,10) nmol/L
T4 117,30 (66,00-181,00) nmol/L

danas am opet vadila krv, 10.dan ciklusa

tsh 1,85
E2 290,90
Lh 3,87 (što je pao mamu mu, pa trebao bi da raste zar ne???)
fsh 6,3

ima li ko da se razume u ovo??? jel ovo prihvatljivo???
 
Izgleda da su sve devojke na odmoru:)
ja sam sad radila hormone 10.dc, ali su mi bili ok, uklapali se...
ali mm je imao povisen fsh-10.5, do 7.0 ref.vr. i prolaktin 24.9 u 8 sati i 8.6 u 11 sati, ref.vr.do 16.5

I isao je privatno kod dr Milene Mitrovic, koja je prva dr u ns koja je ozbiljnije htela da se pozabavi tim reproduktivnim hormonima... kaze da je u 8 normalno da prolaktin skoci, od stresa budjenja... ako se u 11 vrati u ref.vr. onda je u redu, ne mora da se leci.
sad ovo ne vazi za tebe:) ali kaze granicno povisene vrednosti fsh su posledica poremecaja spermogeneze na nivou testisa...
i ne zahteva terapiju.
cini nam se da je bas ozbiljnije htela da se pozabavi lecenjem na hormonskom nivou, pa eto preporucujemo!
(Iako ja nisam imala dobru saradnju sa njom u trudnoci... i setila me se cim me videla:) I samo privatno, na klinici je zaustavljas po hodnicima)
 
a sad nepšto sasvim drugačije... počela sam sa proveravanjem hormonskog profila.
rezulatai od 3.dana ciklusa, ovako:
TSH 4,38!!!!!!!! (ref 0,27-4,20) uIU/ml
prolaktin u 8h 779,40!!!!!!! (ref 102-496) uIU/ml
prolaktinu 11h 227

FSH 6,2 (3,50-12,5) IU/L
Lh 6,19 (2,4-12,6) IU/L
E2 109,90 (46-607) pmol/L
progesteron 3,83 (0,6-4,7) nmol/L
testosteron 0,93 (0,29-1,67) nmol/L
T3 1,73 (1,30-3,10) nmol/L
T4 117,30 (66,00-181,00) nmol/L

danas am opet vadila krv, 10.dan ciklusa

tsh 1,85
E2 290,90
Lh 3,87 (što je pao mamu mu, pa trebao bi da raste zar ne???)
fsh 6,3

ima li ko da se razume u ovo??? jel ovo prihvatljivo???

Zsuki, prihvatljivo ti je stanje hormona po mom misljenju. jedino sto meni tu nije jasno sta se desava sa TSH, bas je velika razlika izmedju 3.dc i 10.dc. Moj TSH kad je bio pre dve godine toliki, poslali su me kod endokrinologa i krenula sam sa terapijom Letrox-a. To je isto sto i Eutirox, ali eto druga firma. Da meni je to pomoglo i nakon 3 meseca je moj TSH bio 2,09 i na sledecoj kontroli 1,7 i tako sam ga odrzavala ispod 2 do VTO u februaru. Posle u maju kad sam proveravala bio je 2,21 ali endokrinolog kaze da je to normalno posle stimulacije.
 
Devojke ja sam imala 9.7. aspiraciju iz prirodnjaka, imala sam 3 folikula, dobili smo 2 celije, obe su se oplodile, ali je dobar bio samo jedan embrion za zamrzavanje, tako da cu probati i u septembru jos jednom, videcu da li sa stimulacijom ili opet bez nje pa da probamo i FET. Inace moj AMH je 0,38 bio prosle godine, ali eto. Pijem one sve preparate koje mi je dr Crnogorac preporucila tipa DHEA 25mg X3, D3, Q10, magnezijum i femibion, naravno pored mog Letrox-a. Ajde pa videcemo sta ce biti.
 
Da , zaboravih to da napišem. pojačala sam dozu eutiroxa sa 37.5 na 50 mg zato je pao! Dobro opažanje!
Mene malo ovaj lh brine. kupila sam lh tračice, pa ću se od sutra testirati svaki dan. A 14 dan ponavljam hormone i dodajem progesteron.
 
Devojke jel moze malo uputstvo od onih koje su prosle vec kroz VTO! Koliko to sve ukupno traje od trenutka kada pocnem sa uzimanjem antibebipilula pa do transfera? Da li polude hormoni? Smem li da planiram u isto vreme i VTO i svadbu ili se toliki stres ne preporucuje? U Feroni mi rekose da ako sada krenemo sve ce do tada biti gotovo (oktobar), ali me nisu posavetovali ni da pravim slavlje ni da ne pravim. Verovatno nece da se mesaju. Pa eto vi koje ste prosle kroz to mozda bolje znate da mi kazete sta i kako. Hvala
 
Devojke jel moze malo uputstvo od onih koje su
prosle vec kroz VTO! Koliko to sve ukupno traje od trenutka kada pocnem sa uzimanjem antibebipilula pa do transfera? Da li polude hormoni? Smem li da planiram u isto vreme i VTO i svadbu ili se toliki stres ne preporucuje? U Feroni mi rekose da ako sada krenemo sve ce do tada biti gotovo (oktobar), ali me nisu posavetovali ni da pravim slavlje ni da ne pravim. Verovatno nece da se mesaju. Pa eto vi koje ste prosle kroz to mozda bolje znate da mi kazete sta i kako. Hvala

Pa ja ne znam sta bih te savetovala. Ali to moras sama da resis. Ne znam odakle si, ali i to vencanje se zakazuje nesto mnogo unapred, bar u BG. Moze da ti se poklopi sa VTO. Ako mozes to da sredis dok pijes kontraceptive, onda samo napred. Tad imas najvise vremena. Kontraceptiv sam ja jednom pila2 meseca, ali najcesce se pije 1 mesec
 
Ja treba da pocnem sa kontrac. sad kad dobijem, a ocekujem svaki dan a svadbu smo zakazali za oktobar. Bice to gotovo do tada (tako mi rekose) ali sta posle transfera, ima li nekih nus pojava od silnih hormona i sl? I da li se preporucuje mirovanje?
 
Da , zaboravih to da napišem. pojačala sam dozu eutiroxa sa 37.5 na 50 mg zato je pao! Dobro opažanje!
Mene malo ovaj lh brine. kupila sam lh tračice, pa ću se od sutra testirati svaki dan. A 14 dan ponavljam hormone i dodajem progesteron.

Nisam znala da TSH moze tako brzo da odreaguje na povecanu dozu leka.
Kod mene je sporije opadao kad sam povecavala sa 25 na 50. Sad pijem naizmenicno 50 i 75 mg.
 
pa da vas izvestim o stanju stvari...
ponovila sam nalaze 14 dana ciklusa, lh je bio skočio na 8 i dalje nizak da bi doveo do ovulacije. tad sam nagovorila dr da mi da pregnil, kako bi folikul pukao. nažalost imala je samo malu dozu od 1500 ij, ali ajd bar nešto (trebalo je bar 5000 ili 10 000 ij)
folikul je uredno rastao, gledali smo ga svaki dan na uz.
juče je dostigao 24x20, a lh mi je konačno imao skok juče je bio 20. progesteron i dalje nizak, oko 3,8, ali ajd on treba da se poveća tek nakon ovulacije, kad se stvori žuto telo.
ja mislim da je juče konačno pukao, 16-og dana ciklusa, jer sam pre podne osećala probadanje u predelu jajnika a popodne ništa :)
pala je ljubav i sad čekamo...danas još idem da vidim da li je stvarno pukao, i da primim još jedan pregnil za podršku žutom telu. u ponedeljak vadim progesteron ponovo i ako je nizak, uključujem utrogestan!!!!

samma eto vidiš, tsh kod mene baš brzo pao. i njega proveram ponovo u ponedeljak. pravi sam naučnik ahahahhahah otvaram privatnu kliniku ako ovo uspe!
 
Cao narode! Dugo me nije bilo. 20.07.2015. bila sam u Betaniji u NSu, ukljucena sam u proces VO. Primila me je doktorka Aleksandra Trninic Pjevic, detaljno je pogledala sve moje nalaze i analize. Kaze sve je OK. I predlozila mi je da u postupak krenemo od novembra. Medjutim, ja joj rekoh da meni potvrda koju mi je komisija dala vazi do 20.10.2015., i zena me je odmah pomerila za oktobar. Dogovor je ovaj, kada dobijem septembarski ciklus, od dana krvarenja 21 dana da se javim u Betaniju da bih primila injekciju DIPHERELINE 0,1mg, pa ce mi tada reci kog dana radim hormone LH i E2(dan kada radim hormone dolazim u Betaniju u 6.45h), i tog dana kada budem radila ova dva hormona uradice mi i UZ (u 12h). Za dalje cemo videti sta i kako. Zena je stvarno ljubazna, setila me se jer sam u martu radila postupak iz spontanog potpomognutog prirodnog ciklusa (Estrofen i Klomifen stimulacija)- naime ona mi je radila sve UZ i aspiraciju, a ET mi je radila dr. Vesna Kopitovic. Dr.Aleksandra kaze, posto je meni betaHCG bila pozitivna 14 dana et, a pala je 19 dana et, da je to doslo do spontanog pobacaja. Svim mojim trenutnim analizama je zadovoljna. Tako, eto, ja cekam septembarski ciklus i da krenem u POHOD, NADAM SE POBEDI
 
Cao narode! Dugo me nije bilo. 20.07.2015. bila sam u Betaniji u NSu, ukljucena sam u proces VO. Primila me je doktorka Aleksandra Trninic Pjevic, detaljno je pogledala sve moje nalaze i analize. Kaze sve je OK. I predlozila mi je da u postupak krenemo od novembra. Medjutim, ja joj rekoh da meni potvrda koju mi je komisija dala vazi do 20.10.2015., i zena me je odmah pomerila za oktobar. Dogovor je ovaj, kada dobijem septembarski ciklus, od dana krvarenja 21 dana da se javim u Betaniju da bih primila injekciju DIPHERELINE 0,1mg, pa ce mi tada reci kog dana radim hormone LH i E2(dan kada radim hormone dolazim u Betaniju u 6.45h), i tog dana kada budem radila ova dva hormona uradice mi i UZ (u 12h). Za dalje cemo videti sta i kako. Zena je stvarno ljubazna, setila me se jer sam u martu radila postupak iz spontanog potpomognutog prirodnog ciklusa (Estrofen i Klomifen stimulacija)- naime ona mi je radila sve UZ i aspiraciju, a ET mi je radila dr. Vesna Kopitovic. Dr.Aleksandra kaze, posto je meni betaHCG bila pozitivna 14 dana et, a pala je 19 dana et, da je to doslo do spontanog pobacaja. Svim mojim trenutnim analizama je zadovoljna. Tako, eto, ja cekam septembarski ciklus i da krenem u POHOD, NADAM SE POBEDI
 
Pozdrav svima.
Mi se spremamo za VTO u Pragu. Imamo jednu devojcicu iz prvog pokusaja. Drugi put sam zatrudnela ali imala pobacaj u 4-tom mesecu. Sad krecemo u treci pokusaj :)
Ako je nekom ostalo slucajno GONAL-a moze da mi se javi.
Ukupno mi treba 1125 ij. Ja bi kupila Gonal od 900 ij. A onih 225 ij ako je nekom ostalo neka mi se javi.
Hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top