Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mr2014, to uopste nisu razocaravajuci simptomi, naprotiv vrlo su pozeljni i kod mene su bili dobitni. Utrogestan ne moze da spreci krvarenje, zbog toga ne brini. A testova ima raznih, to je cista glupost (ne brini radila i ja, i to dva :roll: ). Nadam se da ces nas uskoro obradovati lepom betom, drzim fige. :heart:
 
Mr2014, to uopste nisu razocaravajuci simptomi, naprotiv vrlo su pozeljni i kod mene su bili dobitni. Utrogestan ne moze da spreci krvarenje, zbog toga ne brini. A testova ima raznih, to je cista glupost (ne brini radila i ja, i to dva :roll: ). Nadam se da ces nas uskoro obradovati lepom betom, drzim fige. :heart:

O hvala ti draga, tješi me tvoj odgovor :) Samo me brine što je iscjedak sve tamniji pa se bojim da ne pređe u krv :sad2: Stomak me sada samo ponekad zaboli. Nadam se da će sve biti u redu i kod tebe na slijedećem UZ, da će sve na kraju ispasti kako treba, navijam za to! Hvala svima na odgovorima i podršci, 02.10. bi trebalo da radim betu pa ću javiti kakav god rezultat bio. Držite se :bye:
 
Hvala, :heart:Kakvo je stanje? Paaaa, mogla bi ti betu i sutra :zkez:

Stanje je loše, već sam oplakala neuspjeh :rida: Sada ide tamno crvena krv, kao zadnji (predzdnji) dan menstruacije- što znači da sam dobila...... Test negativan. Slala im mail u Mb da vidim da li da nastavim sa utrogestanima jer mi se ne da to stavljati u ovakvom "stanju" i da li da radi betu i kada, a imam osjećaj da mi utrići samo sprečavaju da men. pravo krene, tako reći da se sve očisti, ali ništa ne javljaju. Eto drage moje, upisujem se na listu onih sa propalim prvim pokušajem i prvom velikom naivnom nadom :(
Betu ću odraditi reda radi i radi njihove statistike, a onda ganjam endokrinologe da mi smanje tsh prije nego pođem po smrzliće.
Zna li ko koliko spontanih ciklusa treba da prođe prije transfera zamrznutih?
Fr, hvala na pitanju, u svakom slučaju :heart2:
Svima puno sreće!:bye:
 
Stanje je loše, već sam oplakala neuspjeh :rida: Sada ide tamno crvena krv, kao zadnji (predzdnji) dan menstruacije- što znači da sam dobila...... Test negativan. Slala im mail u Mb da vidim da li da nastavim sa utrogestanima jer mi se ne da to stavljati u ovakvom "stanju" i da li da radi betu i kada, a imam osjećaj da mi utrići samo sprečavaju da men. pravo krene, tako reći da se sve očisti, ali ništa ne javljaju. Eto drage moje, upisujem se na listu onih sa propalim prvim pokušajem i prvom velikom naivnom nadom :(
Betu ću odraditi reda radi i radi njihove statistike, a onda ganjam endokrinologe da mi smanje tsh prije nego pođem po smrzliće.
Zna li ko koliko spontanih ciklusa treba da prođe prije transfera zamrznutih?
Fr, hvala na pitanju, u svakom slučaju :heart2:

Žao mi je draga moja.:sad2:..znam kako se osecas i ja sam danima plakala...izvini sto se nisam ranije javila, niej ni tebe bilo na forumu pa sam se nadala javićeš se sa dobrim vestima...mislim da su ti dovoljna četiri spontana ciklusa za nov pokušaj...ja ću ponovo na proleće...puno pozdrava i ja vi se
 
Žao mi je draga moja.:sad2:..znam kako se osecas i ja sam danima plakala...izvini sto se nisam ranije javila, niej ni tebe bilo na forumu pa sam se nadala javićeš se sa dobrim vestima...mislim da su ti dovoljna četiri spontana ciklusa za nov pokušaj...ja ću ponovo na proleće...puno pozdrava i ja vi se[/QUOTE]

Žene, djevojke i ostale sapatnice :) Željela bih čuti vaše mišljenje. Naime, danas sam se čula sa sestrom Jasnom iz UKC Maribor i rekla mi je da po smrzliće mogu doći u 11. mjesecu pošto imam redovne cikluse i sve je ok sa mnom (tako ona kaže). Da li je u redu da idem tada? Mislim, ja kontam da nije rano jer neće biti stimulacije, samo folikulometrije i praćenje ovulacije. Šta vi mislite?

Malapegawa, hvala :heart: Plakala sam jednu noć i sad mi je bolje, ja nekako uvijek idem napred. Nadajmo se da sam odbolovala, da me neće stići kasnije :D Čućemo se mi još, a proljeće je svakako dobra odskočna daska za nove početke :super:
 
Žao mi je draga moja.:sad2:..znam kako se osecas i ja sam danima plakala...izvini sto se nisam ranije javila, niej ni tebe bilo na forumu pa sam se nadala javićeš se sa dobrim vestima...mislim da su ti dovoljna četiri spontana ciklusa za nov pokušaj...ja ću ponovo na proleće...puno pozdrava i ja vi se

Žene, djevojke i ostale sapatnice :) Željela bih čuti vaše mišljenje. Naime, danas sam se čula sa sestrom Jasnom iz UKC Maribor i rekla mi je da po smrzliće mogu doći u 11. mjesecu pošto imam redovne cikluse i sve je ok sa mnom (tako ona kaže). Da li je u redu da idem tada? Mislim, ja kontam da nije rano jer neće biti stimulacije, samo folikulometrije i praćenje ovulacije. Šta vi mislite?

Malapegawa, hvala :heart: Plakala sam jednu noć i sad mi je bolje, ja nekako uvijek idem napred. Nadajmo se da sam odbolovala, da me neće stići kasnije :D Čućemo se mi još, a proljeće je svakako dobra odskočna daska za nove početke :super:[/QUOTE]



Drago mi je što si puna optimizma :super: Ako ti oni predlažu novembra ne vidim razloga da se probaš ...u svakom slučaju mislim na tebe i radujem se dobrim vestima :telefon:
 
Hvala :) Išla sam jutros u lab. da odradim betu reda radi, a tamo sve žene sa stomakovima do zuba :D I onda se ja pitam čime uopšte čovjek može zaslužiti da se ovoliko pati da dobije dijete, a neke žene "štancaju" djecu, ne znaju ni kako ni kada su zatrudnile :/ Ali, ko zna zašto je to dobro... :) Bože nam daj svima zdravlja, pa desiće se i nama jednom :D
 
Hvala :) Išla sam jutros u lab. da odradim betu reda radi, a tamo sve žene sa stomakovima do zuba :D I onda se ja pitam čime uopšte čovjek može zaslužiti da se ovoliko pati da dobije dijete, a neke žene "štancaju" djecu, ne znaju ni kako ni kada su zatrudnile :/ Ali, ko zna zašto je to dobro... :) Bože nam daj svima zdravlja, pa desiće se i nama jednom :D

To ti je skoro filozofsko pitanje..." a zašto se baš meni dešava/ne dešava"...splet okolnosti, sudbina, ne podudaranje genetskog materijala supružnika/partnera...stres, psihosomatika...ako znam...ne vredi..ne znam odgovor :D

samo pozitivno mr ...maramo tako :bye:
 
Nema nam druge nego čekati i biti strpljive :)
Do neba hvala onom ko je pokrenuo ovu temu, bar znamo da nismo same u svemu tome :)
I da! Možda djeluje smiješno, ali ja nekako više vjerujem u smrzliće u prirodnom ciklusu hihihi :lol:
Ali.... o tom- potom :manikir:
 
Zelim da vas sve pozdravim! Ja sam drugi put u ovoj prici (iz prve price imam cerkicu) a sada su mi zamrzli embrione. Da li neka ima iskustva sa zamrznutim emrionima?

Veliki pozdrav Klama! :)
I ja sam se spremala za transfer zamrznutih, pa sam nakon pregleda kod endokrinologa odgodila postupak dok ne odradim sve pretrage štitne žlijezde (TSH pri gornjoj granici, AntiTg blago povišena). Inače, trebala sam ići na transfer početkom 11. mjeseca i kako mi je sestra Jasna iz UKC Maribor objasnila- ideš na folikulometrije kod svog ginekologa i javljaš im kad je ovulacija i kolika je debljina endometrijuma. Nikakve lijekove mi nije pominjala. Tako da ja baš i nemam iskustva, ali imam te neke ulazne podatke, što bi se reklo :D
I meni je svaka informacija dobrodošla, pa eto, žene- pomozite :D
 
Drage juce sam dozivela shoock ,molim za pomoc moj amh bio 0,59 na ne uspeloj vto u julu 2 jajne celije osmoceliske,odlicnog kvalitete, a sad posle godinu dana amh 0,22 ng/ml.Sta dalje i da li cu proci komisiju u Betaniji ima li neko iskustvo...i otkud da se amh taaaako spusti?Ostali hormoni cekam rezultat:rtfm:
 
Drage juce sam dozivela shoock ,molim za pomoc moj amh bio 0,59 na ne uspeloj vto u julu 2 jajne celije osmoceliske,odlicnog kvalitete, a sad posle godinu dana amh 0,22 ng/ml.Sta dalje i da li cu proci komisiju u Betaniji ima li neko iskustvo...i otkud da se amh taaaako spusti?Ostali hormoni cekam rezultat:rtfm:

Draga libra35, ne znam sta bih ti rekla. Isti taj shok sam dozivela u septembru. Moj AMH je pao na 0,38, a prosle godine u septembru je bio 1,2. Jako mi je tesko palo. Medjutim videla sam I ovde na forumu da je nekim zenama uspela VTO I sa malim AMH. Pa kao ako je to za utehu. Potpuno te razumem.
 
Pozdrav svima!
Nova sam na forumu i citajuci komentare mislim da nisam jedina sa svojim problemom :(
Necu da davim sa svojim problem samo da Vam saopstim da sam usla u klimaks u svojoj 36-toj godini i da vise nema sanse za vantelesnu niti za prirodno zacece :(
Na zalost ostalo mi je mnogo inekcija za stimulaciju posto sam je ja morala prekinuti.Ako nekome zatreba mozemo se dogovoriti.
Puno srece svima u pokusajima :)
Pozdrav
 
Zdravo , nadam se da ima nekog ko može da mi odgovori ... Imala sam FET pre 14 dana , beta je 11 dan bila manja od 0,1 i prekinuta mi je terapija . Ja još uvek nisam prokrvarilia niti je nešto slično u najavi , pa sam se prepala . Inače mi je prirodan ciklus redovan na 25 dana i ovo me je skroz prepalo ... Ovo mi je prva vantelesna , drugi transfer i ne razumem se baš najbolje ... Molim za pomoć ... Hvala
 
Zdravo , nadam se da ima nekog ko može da mi odgovori ... Imala sam FET pre 14 dana , beta je 11 dan bila manja od 0,1 i prekinuta mi je terapija . Ja još uvek nisam prokrvarilia niti je nešto slično u najavi , pa sam se prepala . Inače mi je prirodan ciklus redovan na 25 dana i ovo me je skroz prepalo ... Ovo mi je prva vantelesna , drugi transfer i ne razumem se baš najbolje ... Molim za pomoć ... Hvala

Ja sam posle bête dobila nakon 18 dana. Sve je to od hormona. Dobices na zalost. Zao mi je sto nije uspelo. Ali moras dalje. Glavu gore, msli pozitivno I bice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top