Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da drage moje žene su čudo.Upoznala sam ženu sa kojom sam bila u isto vreme na vto.Sprijateljile smo se,ali njoj tada nije bio ok.ciklus pa joj je postupak odložen.Meni je tad rađena vto.Ona me non-stop zivkala da se raspita šta i kako.To je meni bilo normalno.Međutim nije mi uspelo,ali šta da se radi.Kad je ona radila sakrila je kad bih je ja pitala da li će raditi uvek je govorila ne.Tek kad joj nije nažalost uspela vto ona mi je rekla.Svi smo različiti,ali ako je neko već takav onda neka druge ostavi na miru i nezapitkuje.

Da, da Zvoncice ima nas raznih. Ja imam koleginicu na poslu koja ima cetvoro dece prirodno, ali kada sam ja radila zadnji put VTO naisla sam na pauzi kako govori jednoj nasoj drugoj koleginici da ja nisam za to, u fazonu nije ona taj tip za decu. Pri tom kad sam krenula u proces dala mi je kao neku amajliju. Pa sta to znaci za koju zenu bilo ko moze da kaze da nije tip da bude majka? Ali nije vazno zaboravicu ja i to i znas naucila sam da prvo gledam ko mi kaze pa tek onda sta mi kaze. Ali zbog takvih zlobnika mi dodje da nikome nista ne pricam, da gledam svoja posla i da im kazem da sam odustala. Medjutim to me nece obeshrabriti. :bye:
 
ja nikada nisam krila VTO, stavise, volim o tome javno da pricam, jer to ne treba da bude nikakav tabu, i mozda podstakne nekoga da krene na vreme da se bori...
ali ima nas svakavih, a sto se tice zlobe, ja sam navukla crvenu brojanicu pa je ne skidam, kao velim ''protiv uroka''...:cool:
 
Cestitam svim novim trudnicama! Bas dosta lepih vesti ovde kod nas. Bila sam u totalnom haosu pa sam vas malo zapostavila.

Vidim da je ovih dana tema da li reci prijateljima, rodjacima, kolegama da si u VTO postupku. Ja godinama kuburim sa muzem, on bi sakrio sve sto moze. Zbog njega bih cesto precutala da skupljam dokumentaciju i ulazim u proces VTO, posto dalje od toga nazalost nikad nisam dosla. Ja sam recimo direktoru i uzem kolektivu rekla o cemu se radi i naisla na punu podrsku, rekla najboljim prijateljima i dobila i podrsku i korisne informacije. Zli komentari i dusebriznici me ne interesuju!
Ja sam za to da se kaze, licno mislim da moze samo da pomogne! Ponekad cutim da ne bih usla u konflikt sa muzem.

Sada me interesuje da li je neko u kontaktu sa Zvezdicom71? Poslala sam joj PP, ali se bojim da nece videti na vreme.
Naime, u isto sam problemu kao i ona pre dve godine, kancer endometrijuma. Njoj je konzilijum preporucio podhitni VTO a meni vadjenje materice!
Ima li neko informacija o njoj? Treba mi njen savet. Da li neko od vas zna slicnu pricu?
 
Poslednja izmena:
Cestitam svim novim trudnicama! Bas dosta lepih vesti ovde kod nas. Bila sam u totalnom haosu pa sam vas malo zapostavila.

Vidim da je ovih dana tema da li reci prijateljima, rodjacima, kolegama da si u VTO postupku. Ja godinama kuburim sa muzem, on bi sakrio sve sto moze. Zbog njega bih cesto precutala da skupljam dokumentaciju i ulazim u proces VTO, posto dalje od toga nazalost nikad nisam dosla. Ja sam recimo direktoru i uzem kolektivu rekla o cemu se radi i naisla na punu podrsku, rekla najboljim prijateljima i dobila i podrsku i korisne informacije. Zli komentari i dusebriznici me ne interesuju!
Ja sam za to da se kaze, licno mislim da moze samo da pomogne! Ponekad cutim da ne bih usla u konflikt sa muzem.

Sada me interesuje da li je neko u kontaktu sa Zvezdicom71? Poslala sam joj PP, ali se bojim da nece videti na vreme.
Naime, u isto sam problemu kao i ona pre dve godine, kancer endometrijuma. Njoj je konzilijum preporucio podhitni VTO a meni vadjenje materice!
Ima li neko informacija o njoj? Treba mi njen savet. Da li neko od vas zna slicnu pricu?

Nisam u kontaktu sa Zvezdicom,ali misli da na više mesta treba da odeš pre nego se odlučiš na bilo šta.Dr.često greše tako da se nadam da su i u tvom slučaju pogrešili.
 
Ja bih trebala da nosim venčiće od belog luka,ali pravo da Vam kažem nemam ni vremena,a ni želje da se bavim zloćama.Slatko mi je kad vidim da se ljudi koji su mi naneli najviše zla kad sam bila malo dete plaše svaki put kad me vide.Ja nasmejana i srećna krenem da ih grlim i ljubim.Vire kroz prozor kad se igram sa njihovim unučićima.Plaše se da im nešto neuradim.Ali onda bih ja bila ista kao oni zla,a to bi me ubilo.Pitali su me više puta za decu,a ja uvek kažem biće.Sad su prestali da me zapitkuju.
 
Cestitam svim novim trudnicama! Bas dosta lepih vesti ovde kod nas. Bila sam u totalnom haosu pa sam vas malo zapostavila.

Vidim da je ovih dana tema da li reci prijateljima, rodjacima, kolegama da si u VTO postupku. Ja godinama kuburim sa muzem, on bi sakrio sve sto moze. Zbog njega bih cesto precutala da skupljam dokumentaciju i ulazim u proces VTO, posto dalje od toga nazalost nikad nisam dosla. Ja sam recimo direktoru i uzem kolektivu rekla o cemu se radi i naisla na punu podrsku, rekla najboljim prijateljima i dobila i podrsku i korisne informacije. Zli komentari i dusebriznici me ne interesuju!
Ja sam za to da se kaze, licno mislim da moze samo da pomogne! Ponekad cutim da ne bih usla u konflikt sa muzem.

Sada me interesuje da li je neko u kontaktu sa Zvezdicom71? Poslala sam joj PP, ali se bojim da nece videti na vreme.
Naime, u isto sam problemu kao i ona pre dve godine, kancer endometrijuma. Njoj je konzilijum preporucio podhitni VTO a meni vadjenje materice!
Ima li neko informacija o njoj? Treba mi njen savet. Da li neko od vas zna slicnu pricu?
Jao maruska, bas mi je zao. Da li zaista to mora kod tebe tako? Kao sto rece Zvoncica, nije lose obici jos nekog doktora, pre bilo kakve odluke. Ponekad se desavaju greske, i mi ne trebamo slepo veroveti. Mora da postoji neko drugo resenje? Naime, bas me tvoj slucaj podsetio na jednu veoma mladu devojku iz Fronta. Ja kada sam lezala i cekala HSG, tamo sam upoznala puno devojaka. Svaka je tu bila zbog razlicitih operacija. Ali, bila je i ta mlada devojka koja kad nam je ispricala zasto je tu, i sta ce biti sutra na operaciji, ja zanemela. Sokirana, suze su mi isle kada sam je slusala. Isto je trebalo na toj operaciji sve da joj izvade. Bila je pod bensedinima tih dana do operacije. Udata, nema dece i tako. Ja onako sva sokirana, na neki nacin pokusavala sam da je shvatim...... ali mi nije uspevalo, pa ni dan danas. Zasto je pristala na to, pa pred njom je zivot. Mozda da to nije uradila, doslo bi do izlecenja, mozda bi joj cajevi pomogli, mozda vera, mozda ko zna sta. Svakako , ipak mislim da postoji negde neko resenje.
 
drage moje,
dugo nisam pisala,jer ustvari nisam imala ni šta da pišem .
Od prošle godine sam pokušavala da snizim progesteron injekcijama i konačno mi je i uspjelo.
Progesteron sam morala sniziti,da bi išla na transfer embrija u Tursku.Naime,prošle godine mi nisu htjeli vratiti embrije,upravo zbog povišenog progesterona.
U petak,konačno vraćeni embriji, 1 devetoćelijski 1 osmoćelijski i sad čekam.
Htjela sam pirtati,sigurno neka od vas ima iskustva,kako da se ponašam,dali da ležim ili da se krećem.
Ne znam šta da radim,neko kaže miruj neko kreći se,tako da sam u dilemi.
A moje prijateljice na forumu tj.vi ćete mi sigurno dati najbolji odgovor.
Poz.vas sve i želim pun pozitivnih beta.
 
Devojke, hvala na podrsci.

Situacija je vrlo delikatna. Meni je trnutno mozda i zdrava materica! Zato i ne znam kako bih zivela sa tim da sam mozda nesto mogla da uradim a nisam.

Doktor mi je rekao da kada mi izvade matericu postoji mogucnost da hp nalaz bude uredan. Bila sam sokirana! Dr. Pazin je rekao da ce se kancer vratiti za mesec, tri, godinu ili dve. Posebno ga hrane hormoni poput stimulacije za VTO ili trudnoca. Pritom ne postoji nacin da se proveri da li se vratio osim keretazom, sto u trudnoci nije moguce. Da je u pitanju kancer grlica materice ili jajnika, bilo bi drugih resenja, ali endometrijum u trudnoci buja i moglo bi da bude pogubno po mene.

Shvatila sam konzilijum zdravo za gotovo i otisla da zakazem operaciju. Medjutim, dr. M kada je cuo odluku konzilijuma, pozvao je koleginicu, cije ime ne znam, i njih dvoje su napisali izvestaj kako ja odbijam operativno lecenje, trazim svoje plocice da nosim na ekspertizu i zahtevam jos jednu keretazu da se proveri trenutno stanje. Nije mi se nijednom recju obratio ali mi je svojim delom ulio nadu.

Potrazila sam drugo misljenje i naletela ponovo na doktore sa konzilijuma. Doktorka koja je bila na konzilijumu, poznaje moje i kaze da je njeno dete u pitanju ne bi razmisljala vec bi odmah sve vadila, ali voljna je da moje rezultate posalje mejlom referentnim klinikama u Londonu i Nju Jorku i cuje njihovo misljenje. Zakazali su mi konzilijum za sledeci petak, a dotle ca jos jednom razmisliti. Ja sam ove nedelj pored ekspertize na Medicinskom fakultetu, zakazala konsultacije kod dr. Ljubica, dr. Srbinovica i dr. Stankovica. Cisto da cujem jos neko misljenje. Moja doktorka mi je predlozila da uradim magnetnu, jer mi skener nije bas zlatan, postoje promene na materici ali one mogu da budu i benigne.

Pritom ne znam kako da se borim protiv kancera, zivim izuzetno zdravo, ne pijem alkohol skoro nikad, ne pusim, pijem cajeve: zalfiju, zdravac, virak i maticnjak, uzimam med i propolis, pijem revitu i ekomer. Zivi mirno, retko izlazim uvece, zdravo se hranim, postim svaki post za pricest. Totalno sam promenila nacin zivota kako bih dobila dete, a onda me ovo zadesi.

Psihicki sam totalno stabilna, samu sebe iznenadjujem. Od kad sam cula dijagnozu ni jednom nisam zaplakala, zaspolozena sam i imam neku neverovatnu snagu.
 
drustvo ja licno nisam nikom pricala da treba da radim vto,sem mojoj roditeljima i muzevljevim smatram da je to licno moja stvar da netrebam nikom da odgovaram na hiljadu pitanja i podpitanja jel mnogo njih te kao podrzava a iza ledja prica svasta jel sam cula x prici o tome a i licno doktor stojkovic mi je rekao sto manje ljudi zna o tome to bolje za nas a i porodica sto manje zna to bolje jel samo opterecuju i to utice na nasu psihu i negativno utice na rezultat i da treba bas opusten uci u program i nebiti opterecen rezultatom dal ce biti ili ne jel svi koji su opusteni bili kod njih je bio pozitivan rezultat a svi smo mi razliciti i svako je prica za sebe i da svi reagujemo razlicito.
 
maruska uradi svaku mogucu analizu sto moze da se uradi jel tako jedino mozes biti sigurna dal je to u pitanju aa i doktorka te je lepo posavetovala za magnetnu ona je mnogo pouzdanija os skenera a i moja komsinka je isto tako bila ocajna jel i njoj je tako receno pa kad je pocela dublje analize da radi ispostavilo se da je sve beningno i da nema potrebe za operaciju ali samo ima sad cesce kontrole i pracenje stanja.ispitaj kroz sve moguce analize pa posle odluci sta dalje,pozdrav i nemo da se brines bice dobro.
 
Medena, sasvim je izvesno da je kancer, HP nalaz je adenoca G1 NG1, u pocetnoj fazi, ne preterano agresivan ali se vraca gde se jednom pojavi. Mogla bih ja da budem mirna jos par meseci i da ne brinem za svoj zivot ali u trudnoci endometrijum deblja, buja a ja zapravo imam kancer endometrijuma. Samo je pitanje da li probati trudnocu i time mozda ugroziti zivot. Ako se ja pitam, da, svakako ali moji roditelji, muz, brat misle da ne treba uopste da razmisljam o tome.
 
Medena, sasvim je izvesno da je kancer, HP nalaz je adenoca G1 NG1, u pocetnoj fazi, ne preterano agresivan ali se vraca gde se jednom pojavi. Mogla bih ja da budem mirna jos par meseci i da ne brinem za svoj zivot ali u trudnoci endometrijum deblja, buja a ja zapravo imam kancer endometrijuma. Samo je pitanje da li probati trudnocu i time mozda ugroziti zivot. Ako se ja pitam, da, svakako ali moji roditelji, muz, brat misle da ne treba uopste da razmisljam o tome.

da to je tvoja odluka ti znas sta je najbolje nikad netreba verovati pricama rekla kazala ali covek uvek ima nade da je mozda neka greska pa ono ajde da proverim jos jednom,neveruje bas da to meni moze da se desi.bice to na kraju sve dobro jel se video problem na vreme.puno ti srece zelim
 
Medena, sasvim je izvesno da je kancer, HP nalaz je adenoca G1 NG1, u pocetnoj fazi, ne preterano agresivan ali se vraca gde se jednom pojavi. Mogla bih ja da budem mirna jos par meseci i da ne brinem za svoj zivot ali u trudnoci endometrijum deblja, buja a ja zapravo imam kancer endometrijuma. Samo je pitanje da li probati trudnocu i time mozda ugroziti zivot. Ako se ja pitam, da, svakako ali moji roditelji, muz, brat misle da ne treba uopste da razmisljam o tome.

maruska,želim da te podržim u tvojim daljim odlukama
Iskreno ti se divim na tvojoj hrabrosti,, sve smo uz tebe,a bit će onako kako je dragi Bog odredio.
 
Hvala devojke.

Nera i ja se uzdam u Boga. Sam Bog mi je vec spasio zivot. U decembru mesecu sam pozvana na VTO u Nisu, svi su mi pricali da sam razmazena ali ja nisam htela da prihvatim. Da sam tad krenula sa hormonskom terapijom kancer bi dosta napredovao i pitanje da li bi mi bilo spasa. Uostalom, zelja za detetom mi je spasila zivot! Pa mogu valjda i ja jedan mali delic svog zivota da podredim toj zelji.

Zvezdo, Zvezdice, javi se, molim te!
 
maruska samo sam htela da ti kazem da je moje misljenje da proveris sa svim lekarima, i ako je u pitanju tvoj zivot, nema tu dileme....
postoje i drugi nacini ostvarivanja u roditeljskoj ulozi, nista manje lepi...
ljubim te i svaka ti cast sto si tako hrabra!
 
Bibo je danas saznala da ima dve bebe ipak. Naime, prosle nedelje na prvom UZ je doktorka rekla da ima jedno koje se lepo vidi, staro ( tada bilo) 5 punih nedelja i da drugo nije uspelo, da imam neke ostatke krvi koje je rekla da cu izbaciti i da me to ne brine i zakazala za sedam dana ponovo UZ tj. danas. Danas nam je rekla da zapravo ima dve bebice, ali je ova prva sad punih 6 nedelja , a druga za koju je mislila da je ostatak krvi mladja bebica od 5 nedelja. Ni sama nisam znala kako je to moguce :D Uglavnom rekla je da mora da se prati druga mladja bebica, da se vidi kako ce se razvijati jer je sitnija dosta, ali to je i normalno jer ima 5, a ne 6 nedelja, da nije sigurno da ce opstati....Sta drugo da kazem sem da se nadam da ce uspeti da se izbori sa svoje mesto u maminom stomaku :) Mama joj drzi pesnice :)

Ljubim vas sve
 
Bibo je danas saznala da ima dve bebe ipak. Naime, prosle nedelje na prvom UZ je doktorka rekla da ima jedno koje se lepo vidi, staro ( tada bilo) 5 punih nedelja i da drugo nije uspelo, da imam neke ostatke krvi koje je rekla da cu izbaciti i da me to ne brine i zakazala za sedam dana ponovo UZ tj. danas. Danas nam je rekla da zapravo ima dve bebice, ali je ova prva sad punih 6 nedelja , a druga za koju je mislila da je ostatak krvi mladja bebica od 5 nedelja. Ni sama nisam znala kako je to moguce :D Uglavnom rekla je da mora da se prati druga mladja bebica, da se vidi kako ce se razvijati jer je sitnija dosta, ali to je i normalno jer ima 5, a ne 6 nedelja, da nije sigurno da ce opstati....Sta drugo da kazem sem da se nadam da ce uspeti da se izbori sa svoje mesto u maminom stomaku :) Mama joj drzi pesnice :)

Ljubim vas sve

Ekstraaaaaaaaaaaaaaaa, bas lepe vesti. Drzimo palceve da i mladja beba lepo napreduje kao i starija.:heart::heart::klap::klap::klap::klap:
 
Bibo je danas saznala da ima dve bebe ipak. Naime, prosle nedelje na prvom UZ je doktorka rekla da ima jedno koje se lepo vidi, staro ( tada bilo) 5 punih nedelja i da drugo nije uspelo, da imam neke ostatke krvi koje je rekla da cu izbaciti i da me to ne brine i zakazala za sedam dana ponovo UZ tj. danas. Danas nam je rekla da zapravo ima dve bebice, ali je ova prva sad punih 6 nedelja , a druga za koju je mislila da je ostatak krvi mladja bebica od 5 nedelja. Ni sama nisam znala kako je to moguce :D Uglavnom rekla je da mora da se prati druga mladja bebica, da se vidi kako ce se razvijati jer je sitnija dosta, ali to je i normalno jer ima 5, a ne 6 nedelja, da nije sigurno da ce opstati....Sta drugo da kazem sem da se nadam da ce uspeti da se izbori sa svoje mesto u maminom stomaku :) Mama joj drzi pesnice :)

Ljubim vas sve

Super bibo i mi drzimo pesnice za obe bebe. bice to dobro, izborice se i ona kao sto se i mama izborila za njih. :super: :klap: :cmok2:
 
Bibo je danas saznala da ima dve bebe ipak. Naime, prosle nedelje na prvom UZ je doktorka rekla da ima jedno koje se lepo vidi, staro ( tada bilo) 5 punih nedelja i da drugo nije uspelo, da imam neke ostatke krvi koje je rekla da cu izbaciti i da me to ne brine i zakazala za sedam dana ponovo UZ tj. danas. Danas nam je rekla da zapravo ima dve bebice, ali je ova prva sad punih 6 nedelja , a druga za koju je mislila da je ostatak krvi mladja bebica od 5 nedelja. Ni sama nisam znala kako je to moguce :D Uglavnom rekla je da mora da se prati druga mladja bebica, da se vidi kako ce se razvijati jer je sitnija dosta, ali to je i normalno jer ima 5, a ne 6 nedelja, da nije sigurno da ce opstati....Sta drugo da kazem sem da se nadam da ce uspeti da se izbori sa svoje mesto u maminom stomaku :) Mama joj drzi pesnice :)


jubim vas sve

biboooo,nadam se da će i duga bebica izboriti se i opstati:heart:
nadam se da će i moje mrvice da se zakače,molim se dragom Bogu, pa makar samo jedna, meni bi bila dovoljna.
Inače su mi vratili tri mrvice :klap:
 
Bibo je danas saznala da ima dve bebe ipak. Naime, prosle nedelje na prvom UZ je doktorka rekla da ima jedno koje se lepo vidi, staro ( tada bilo) 5 punih nedelja i da drugo nije uspelo, da imam neke ostatke krvi koje je rekla da cu izbaciti i da me to ne brine i zakazala za sedam dana ponovo UZ tj. danas. Danas nam je rekla da zapravo ima dve bebice, ali je ova prva sad punih 6 nedelja , a druga za koju je mislila da je ostatak krvi mladja bebica od 5 nedelja. Ni sama nisam znala kako je to moguce :D Uglavnom rekla je da mora da se prati druga mladja bebica, da se vidi kako ce se razvijati jer je sitnija dosta, ali to je i normalno jer ima 5, a ne 6 nedelja, da nije sigurno da ce opstati....Sta drugo da kazem sem da se nadam da ce uspeti da se izbori sa svoje mesto u maminom stomaku :) Mama joj drzi pesnice :)

Ljubim vas sve

bibo zelim ti sve naj,naj a dace bog da obe bebice drzis u rikama(ja se drzim toga da kako je bog odredio tako ce i biti)zelim ti sve najbolje sad se opusti i uzivaj u najlepsim trenucima svog zivota.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top