Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovcice, mislim da cemo raditi u slicno vreme.
Ja sam na mikroginonu do 20.02. a ovog puta po kratkom postupku bez suprefakta, tako da verovatno od 26.02. menopur, ako ne iznenadi nesto...
Pisi koja ti je shema hormona i kako ide...kod koga ti radis uopste...
 
Zdravo svima, interesuje me da li je neka od Vas otklanjala priraslice, da li se vracaju? Dva puta sam bila na vantelesnoj u betaniji bezuspesno... Hvala vam unapred

Meni su prilikom laparoskopije jajnika, uklonili silne priraslice koje sam imala od prethodne operacije. Nisam išla zbog priraslica, nisam ni znala da ih imam. Meni su se zbog operacije slepog creva stvorila priraslice i to vrlo ozbiljno, sve je bilo slepljeno.

Kako je meni dr objasnio, ko je sklon priraslicama ne gine mu ponovno vraćanje istih...kaže on da se one nažalost ne vide preko UZ.
Ne znam kakav je tvoj problem, evo meni se ovo desilo. Kakvo je sad stanje u stomaku - nemam pojma :)
 
Danap, zasto u aprilu, meni je planirana u martu, a ja sam pocela kontraceptiv samo dva dana ranije? ...na kojoj klinici ti radis...
ja samo proganjam ove devojke, ... ne zamerite :sneskoz: svo poklona ...

radim u Nisu,i znam samo da treba da im javim kad budem bila na 19-oj tableti da mi kazu sta dalje,prosle god.sam kontraceptiv pocela tek krajem februara,a vto bila u aprilu
 
Isla sam na redovnu kontrolu i zatrasila da mi urade HSG gde su bili zapuseni jajovodi, laparaskopijom utvrde priraslice koje su samo malo otklonili dovoljno da mi urade vantelesnu, koja nije uspela, dva puta. Rekli su mi da ne mogu da radim laparaskopiju ponovo da bi ih skroz uklonila, nisam sigurna da je to istina. Inace radila mi je sve to Vesna Kopitovic, sad vise ne znam sta da radim... Ali hvala ti u svakom slucaju.... Imas neki dobar predlog?z:)
 
Meni su prilikom laparoskopije jajnika, uklonili silne priraslice koje sam imala od prethodne operacije. Nisam išla zbog priraslica, nisam ni znala da ih imam. Meni su se zbog operacije slepog creva stvorila priraslice i to vrlo ozbiljno, sve je bilo slepljeno.

Kako je meni dr objasnio, ko je sklon priraslicama ne gine mu ponovno vraćanje istih...kaže on da se one nažalost ne vide preko UZ.
Ne znam kakav je tvoj problem, evo meni se ovo desilo. Kakvo je sad stanje u stomaku - nemam pojma :)

Isla sam na redovnu kontrolu i zatrasila da mi urade HSG gde su bili zapuseni jajovodi, laparaskopijom utvrde priraslice koje su samo malo otklonili dovoljno da mi urade vantelesnu, koja nije uspela, dva puta. Rekli su mi da ne mogu da radim laparaskopiju ponovo da bi ih skroz uklonila, nisam sigurna da je to istina. Inace radila mi je sve to Vesna Kopitovic, sad vise ne znam sta da radim... Ali hvala ti u svakom slucaju.... Imas neki dobar predlog?
 
Meni su prilikom laparoskopije jajnika, uklonili silne priraslice koje sam imala od prethodne operacije. Nisam išla zbog priraslica, nisam ni znala da ih imam. Meni su se zbog operacije slepog creva stvorila priraslice i to vrlo ozbiljno, sve je bilo slepljeno.

Kako je meni dr objasnio, ko je sklon priraslicama ne gine mu ponovno vraćanje istih...kaže on da se one nažalost ne vide preko UZ.
Ne znam kakav je tvoj problem, evo meni se ovo desilo. Kakvo je sad stanje u stomaku - nemam pojma :)

Isla sam na redovnu kontrolu i zatrasila da mi urade HSG gde su bili zapuseni jajovodi, laparaskopijom utvrde priraslice koje su samo malo otklonili dovoljno da mi urade vantelesnu, koja nije uspela, dva puta. Rekli su mi da ne mogu da radim laparaskopiju ponovo da bi ih skroz uklonila, nisam sigurna da je to istina. Inace radila mi je sve to Vesna Kopitovic, sad vise ne znam sta da radim... Ali hvala ti u svakom slucaju.... Imas neki dobar predlog?
 
Zsuki gde si radila laparoskopiju? Ja bih trebalo da idem sledeci mesec pa me interesuje da li se radi totalna anestezija sa tubiranjem ili samo "obicna" totalna kao npr. prilikom aspiracije kad nas samo uspavaju i probude. Nekako bih se lakse odlucila da znam da nema tog tubiranja. Ne pitaj zasto ali imam fobiju od tog tubusa:dash:
 
Zsuki gde si radila laparoskopiju? Ja bih trebalo da idem sledeci mesec pa me interesuje da li se radi totalna anestezija sa tubiranjem ili samo "obicna" totalna kao npr. prilikom aspiracije kad nas samo uspavaju i probude. Nekako bih se lakse odlucila da znam da nema tog tubiranja. Ne pitaj zasto ali imam fobiju od tog tubusa:dash:
Sunce, ja sam histeroskopiju radila u Frontu, pa je pored mene lezala devijka za laparo i jeste sa intubiranjem...slazem se jako neprijatno...
 
Sunce.ja sam radila laporos.u Visegradskoj,ne zanam sta ti znaci to tubiranje? pod totalnom sam bila i naduvali su mi stomak-valjda je to-to,morali su,jer moraju da razdvoje organe,posle intervencije samo osecas bolove u vratu i plucima,nije nista strasno,mene su zaplasili,ali...nije opasno,malo neprijatno i to je to,budi hrabra,ma imaj u glavi da nisi ni prva niti poslednja koja to radi...sve sto dodje to i prodje:zpozdrav: samo hrabro i znamo zbog cega se mucimo pa nam bude lakse!!!!!
 
Hvala vam devojke! Papadaj, to sluzi za disanje, ubacuje se kroz usta pa kroz grlo....ma bolje da ne razmisljam o tome jer prosli put kad sam bila pod totalnom anestezijom i kad su me probudili, vilica mi se ukocila od toga i jedva su uspeli da mi zatvore usta :zblesav:pa sad imam traume od toga:eek:.
Verovatno sam izgledala kao ovaj smajliz:shock:
I sad umesto da brinem o stvarima zbog kojih drugi brinu, o tome sta ce mi i da li ce mi nesto naci, ja razmisljam o mojoj ukocenoj vilici:zblesav:
Ma, ne, ne zelim vise o tome da razmisljam, idem pa kako mi bude...Nema druge, nego hrabro napred!
 
Joj Suncokret uzas!!!! Ja sam imala dva carska reza tad te intubiraju ali oni vade tubu kad te bude iz anestezije prvi put se ni ne secam tube a drugi put su je izvadili taman kad sam se budila pa se secam da sam je imala u grlu.
 
Zsuki gde si radila laparoskopiju? Ja bih trebalo da idem sledeci mesec pa me interesuje da li se radi totalna anestezija sa tubiranjem ili samo "obicna" totalna kao npr. prilikom aspiracije kad nas samo uspavaju i probude. Nekako bih se lakse odlucila da znam da nema tog tubiranja. Ne pitaj zasto ali imam fobiju od tog tubusa:dash:

Radila sam u betaniji, totalnu sa tubiranjem su radili, ali ne secam se, stvarno nikakve probleme ili posledice nisam imala, sve je ok.
 
pozdrav svima z:)
mene nema vec duze vreme,ali vas povremeno pratim da vidim sta se desava z;)
szuki,kako je i jos koliko do kraja?
nemogu sve da izcitam unazad,pa nisam bas upucena :zstidljivko:
ali vas sve pozravljam i zelim puno srece i puno beba,i da se "mucite"ko ja z;) z:)
moji su 5.razred,katastrofa,drma ih nesto(kazu pubertet) z:cry: strasno,strasno.....gde nestadose ona divna mala deca...z:poz:
 
pozdrav svima z:)
mene nema vec duze vreme,ali vas povremeno pratim da vidim sta se desava z;)
szuki,kako je i jos koliko do kraja?
nemogu sve da izcitam unazad,pa nisam bas upucena :zstidljivko:
ali vas sve pozravljam i zelim puno srece i puno beba,i da se "mucite"ko ja z;) z:)
moji su 5.razred,katastrofa,drma ih nesto(kazu pubertet) z:cry: strasno,strasno.....gde nestadose ona divna mala deca...z:poz:

paralijan ti si kultna licnost na ovom sajtu...od sveg srca tebi i tvojim andjelima,da sto "laganije"prodjete kroz pubertet...z:)z:)z:)z:)z:)z:)z:)pozdravz:)
 
pozdrav svima z:)
mene nema vec duze vreme,ali vas povremeno pratim da vidim sta se desava z;)
szuki,kako je i jos koliko do kraja?
nemogu sve da izcitam unazad,pa nisam bas upucena :zstidljivko:
ali vas sve pozravljam i zelim puno srece i puno beba,i da se "mucite"ko ja z;) z:)
moji su 5.razred,katastrofa,drma ih nesto(kazu pubertet) z:cry: strasno,strasno.....gde nestadose ona divna mala deca...z:poz:

ooo draga!!!!!

evo ja 34. nedeljaaaaa! jako se približilo, bogami.
a u kući, frka, krečenje, tapete, menjamo nameštaj, prilagođavamo polako život!

juče u farbari pitali moje majstore, pa pobogu ko još kreči po -20 ahahahhahahahahhahah
ali šta fali ja ne razumem zašto se ne bi moglo krečiti po zimi, unutra toplo, kao ileti, evo završiše oni za tri dana komplet celo kuću.

ja kao luda naručujem neke pelenice i onda kad srignu, šetam po stanu sa sve pelenom na stomaku :)

znači pubertet, teško tebi :)
ljubim te, javi se ti ipak nama ponekad sa novostima, da znamo šta nas čeka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top