Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ludacice moja,naravno da ima nade...sekret je normalan i u trudnoci.iz iskustva ti govorim,jer nosila sam 20nedelja moja tri nikad prezaljena andjela...videces da je ovaj tvoj andjeo eskim,pravi borac...topi sneg u svome gnezdu,pa zato sekret...Ikice,ja sam prvu VTO radila na betaniji,nemam nista lose da kazem za njih,zaista.ceo tim je ucestvovao u terapiji,pracenju ovulacije,punkciju mi je radila dr dunja tapst,biolog njena majka magistra nada tapst,koja je odmah na transferu rekla da je ovo 99%blizanacka trudnoca i ne daj nam boze trojke...bila je 100%u pravu.da zaboravih reci da je transfer takodje radila dr dunja.drugu VTO sam takodje zelela da uradim sa istim timom i na istom mestu,ali nisam mogla jer se ne dozvoljava placanje u drzavnim bolnicama,a dr je na porodiljskom odsustvu...15 maja joj je bio termin,nadam se da je sve bar kod nje proslo u najboljem redu!!!imam nekoliko prijateljica koje nisu bas bile zadovoljne tretmanom na pomenutoj klinici,cak stavise bile su uzasnute...ali to je individualna stvar ili samo cista sreca ili nesreca!!!Pazarko moja mila,rekoh ti i neki dan da cemo turisticki,u soping,sve sa bebama i kolicima,nas dve,njih dvojica i nekoliko nasih andjelcica,vrlo brzo,nadam se,tj verujem u to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zakazala sam konsultacije u segedinu,kod dr Zadorija,sledeci Nadina uputstva i smernicu ka uspehu.2.7 u 14h sam tamo.jedva cekam,veruj mi jer me jako zanima njegovo misljenje.Nado ako nas jos uvek citas,hvala ti na nesebicnoj podrsci koju si nam dala i ljubim te i ja mnogo i pomazi stomacic umesto svih nas koje ti zelimo iskrenu srecu i blagostanje!!!pozdrav svima na ovim stranicama od mene.PAZARKA,poljubac i za tebe,naravno i za eskimcica jos veci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


oh sreco moja,kako si me obradovala,znam da je najgore kad stojis na mrtvoj tacki i nista se ne desava .....sad konacno znas na cemu si,znas da ces biti u rukama jednog vrhunskog strucnjaka,i samim tim sanse su vece i za uspeh....ljubim te i nadam se da ce ti ovih mesec dana brzo proc...........ljubim j ivonu i nadu,jer oni su mi svetla tacka u ovim danima[ne moram da vam kazem kako se secam].............bojim se da ni ovog puta nece biti nista,jer sam danas imala slabo krvarenje,kao najava nadolazecoj mengi.....,nista,moracete me tu trpeti nekoliko dana,dok se ne oporavim i ne olizem svoje rane............dijana ,mozda se vidimo mi u segedinu kod dr.......volela bih da te upoznam,bezobzira koji bi povod bio:cmok2:
 
Ćao, evo i mene, došla sam sa posla pa pravo na forum da vidim šta ima novo. Dijana, puno ti hvala na odgovoru, probaću u Betaniji pa ću videti kako će biti. Odkad sam saznala poražavajuću istinu da prirodnim putem ne mogu postati majka, stalno visim na inernetu i pročitala sam gomilu lepih i ružnih iskustava sa raznih klinika za VTO. O doktoru Zadoriju iz Segedina sam pročitala samo najlepše stvari, a čula sam i da je cena nešto povoljnija nego ovde i da se ne čeka dugo na prijem. Pazarka, veliki cmokić za tebe, molim se za tebe i tvog eskimčića kako ga je dijana divno nazvala!
 
hej cure-ljubim i ja vas:cmok2:
ma nista ,dva dana sam imala slabo krvarenje ,danas opet malo:dash:,i gacice su mi kvasne,kao da sam se upiskila-sorry zbog detaljnog opisa,ali bas je i takve boje:roll:
dr sam zvala,rekao je da popijem nesto protiv bolova,i da nije strasno sve dok ne budem imala pravu mengu,dao mi je normbel,da bih bila opustenija,sada ne moze js uvek da zna ,isuvise je rano za betu........ovaj normabel me zakopa u zemlju snova,mada tako je bolje
bol u donjem delu stomaka ne jenjava,grudi su mi za dva broja vece od progesterona,ma ako se nije primilo molim boga da sto pre procurim ,da se ova nocna mora zavrsi

edit;hvala vam sto postojite-ljubim vas sve:cmok2:
 
Pozdrav svima!!
Zarkodijana, drago mi je da si vec zakazala konsultacije. Videces da ces biti totalno zadovoljna, pa ces nam pisati.
Pazarka, pridruzujem se vojsci onih koji ti drze fige da ti uspe!! :super:
A sto se mene tice, beba ce da dodje na svet nesto ranije - bice carski, da iskoristim svog dr dok ne ode na godisnji. Znaci, oko (do) 20.juna eto meni bebe! Joj, svima vam zelim ovakvo iscekivanje kakvo ja imam sada. Sve vas puno ljubim!!
 
Cao,Nado!Interesuje me da li u Madjarskoj rade sa svim parovima bez obzira na problem,i dali ja mogu mejlom da im postavim pitanja pre nego odemo tamo?Mi smo se dogovorili da radimo u Jevremovoj ,al posle citanja o tvom iskustvu nisam sigurna sta da radimo.Hvala ti na lepim zeljama.Uzivaj
 
Cao Mimim.
Naravno da u svakom slucaju mozes da se obratis, a e-mail je pogotovo pogodan za to jer neces verovatno nista vazno zaboraviti da mu napises. Ja sam na taj nacin stupila u kontakt s njim - napisala sam osnovne podatke o sebi i muzu (tad jos nismo ni bili vencani), napisala zbog kog problema mu se javljamo i da se nadam da ce me primiti sto pre je to moguce. Zaista mi je brzo izasao u susret, kao i vidimo ovde, Dijani, kao i jednoj mojoj prijateljici koja ima samo trecinu jednog jajnika (!!!). Konsultacije su ubrzo, ali i sam poceetak stimulacije. (ne merimo godinama, vec 1, 2 eventualno 3 meseca su u pitanju). Sto se tice toga koga ce primiti - pa ja pretpostavljam da on to proceni vec na konsultacijama, koje su zaista ozbiljne (UZ, detaljan razgovor sa njim, pregleda vasu dokumentaciju) i na osnovu svega toga ce ti reci kako stvari kod vas stoje.
Dr Zadori je stvarno super. Cak i da se ne odlucite za Segedin vec za Jevremovu, nece vam biti mnogo 60-tak evra da ulozite u misljenje ovog strucnjaka o vasem problemu. Mi smo mnogo puta do sada rekli - zasto nismo odmah otisli tamo vec cekali vise od godinu dana za Betaniju, ali na kraju je sve ispalo super (osim tog ruznog iskustva u Betaniji i procerdanih godinu dana).
Zelim vam mnogo srece!!
 
Pozdrav svima!!
Zarkodijana, drago mi je da si vec zakazala konsultacije. Videces da ces biti totalno zadovoljna, pa ces nam pisati.
Pazarka, pridruzujem se vojsci onih koji ti drze fige da ti uspe!! :super:
A sto se mene tice, beba ce da dodje na svet nesto ranije - bice carski, da iskoristim svog dr dok ne ode na godisnji. Znaci, oko (do) 20.juna eto meni bebe! Joj, svima vam zelim ovakvo iscekivanje kakvo ja imam sada. Sve vas puno ljubim!!

nado:cmok2:,i ja iscekujem sa tobom,obecala si da ces staviti link i ja te drzim za rec:andjeo:,a kako podnosis vrucine?????...........a samnom,hm svasta nesto...mislim da ce nakon ovoga moj ginekolog da me posalje kod psihologa:whistling:,tri dana sam imala slabo krvarenje ,krene pa stane:roll: i iz mene izlazi neka zuta voda,ne znam kako to drugacije da nazovem[kao da sam se upiskila .............aj ispricaj mi tvoje iskustvo do cekanja bete????
za ostale cure poljubac,ljubim vas sve:cmok2:
 
Draga Pazarka, iscekivanje bete prvi i drugi put bio je potpuno razlicit. Prvi put sam bila na stalnoj vezi sa mojim `saucesnicama`, pa smo uporedjivale simptome, pa je sve tako napeto bilo. Imala sam cetvrtog dana jako jake bolove u stomaku, sto naravno, nije bilo dobro, kao i manjak informacija koji takodje lose utice na to sta uopste mozes da ocekujes. Drugi put sam, pak, imala srece sto mi je dr tako smiren i pruzao mi sve potrebne informacije (desavalo se da zaboravim da ga nesto pitam dok sam jos kod njega, pa ja lepo njemu napisem e-mail na koji on u toku dana odgovori), a to jako puno znaci. Bila sam mnogo smirenija, trudila se da pozitivno razmisljam, gledala samo lepe emisije (pretezno mi je na tv-u bio Animal planet). E, sad, naravno da nije moguce da ne razmisljas o ishodu i tome kolika ce beta da bude. Da, taj drugi put nisam imala nikakve simptome, osim sto su me grudi bolele, ali su me bolele jos od dana aspiracije, tako da nisam htela da tragam za simptomima, te ih nisam ni imala (dok sam prvi put imala gomilu simptoma, pa se ispostavilo da nije trudnoca). Jednostavno, nisam htela da se plasim i previse opterecujem. Prvi put sam bila ubedjena da cu bez problema ostati trudna - pa nisam, dok sam drugi put uzimala s rezervom obe mogucnosti. Isplatilo se ne nervirati se mnogo. E, sad, ja sam procitala da ti nameravas raditi (mozda si vec i pocela), sto meni nije padalo na pamet. Ispostovala sam strogo lezanje prvih dana i uglavnom lezanje i izlezavanje sva tri prva meseca. Nemam pojma da li mi je to pomoglo, ali rizike treba svesti na minimum - mislim da je i sam posao (pa ma kakav on bio) stresan, pa ga treba izbegavati, bar do bete. Zelim ti trocifrenu betu i da raste!!
 
ej nado,ovo sto sam procitala da nije dobro kad imas jake bolove u donjem delu stomaka,bacilo me je u depru ............uh ,ma ja znam da je to lose,ali opet se tesim:dash:,
ne ,nisam otisla da radim,lezim jos uvek,ali koliko je to lezanje dobro toliko je i lose jer misli i ruke su ti slobodne,razni scenariji ti se odvijaju u glavi itd............ma ja osecam da nece biti,znam to:sad2:.........nemoguce je imati ovakve bolove i visoku betu:roll:
ali nista,segedin dolazim:mrgreen:...........i sve iz pocetka
 
Samo se ti meni drzi, bice to dobro. Ko zna kako tvoje telo reaguje. Ja sam tog dana (4.) imala neizdrzivo jake bolove u stomaku, ali posle nista. Tek 4 dana nakon tih bolova sam prokrvarila - prvo malkice popodne oko 17,00), ali se intenzitet povecavao da bi mi ujutro u WCu `blocnulo` mnogo krvi. Ako ti imas neki bol, a da nije tako jak , to ne mora nista lose da znaci. Nemoj mi se samo nervirati, molim te. Nikome nije isto, niti lako. Opusti se koliko god je to moguce i lezi. Cuvaj se.
 
Samo se ti meni drzi, bice to dobro. Ko zna kako tvoje telo reaguje. Ja sam tog dana (4.) imala neizdrzivo jake bolove u stomaku, ali posle nista. Tek 4 dana nakon tih bolova sam prokrvarila - prvo malkice popodne oko 17,00), ali se intenzitet povecavao da bi mi ujutro u WCu `blocnulo` mnogo krvi. Ako ti imas neki bol, a da nije tako jak , to ne mora nista lose da znaci. Nemoj mi se samo nervirati, molim te. Nikome nije isto, niti lako. Opusti se koliko god je to moguce i lezi. Cuvaj se.

ah nado moja:sad2:,ja imam taj bol od trenutka kada je uradjen transfer.........ja znam da su siptomi razliciti,ali mene strasno boli,...........ma nema veze,samo molim boga ako se nije primilo da sto pre procurim i ova agonija se zavrsi..........i sad u ovom trenutku me strasno boli,imam utisak da cu sada da procurim..........ma nema veze,samo sto pre ovo da se zavrsi:dash:
 
drage moje,ja sam danas dozivela jak shock...........dans opet pogledam test pre nego ga bacim u smece ,kad shock,ukazala se druga crta,jako slabo ali je tu..........e sad to je kviz pitanje :jeli od stoperice,ili juce nije bio jutarni urin ,i bilo je jako rano -8 dan :whistling:

e sad vi recite da sam ja normalna:hahaha::hahaha:
 
Cao,Ivonna.Izvini sto te smaram.Jel tvoj muz radio hormonski status?

MIMIM, ne smaras me, taman posla,Ne secam se ranije da li je vadjeno, ali od kada smo krenuli na vantelesne nije sigurno njemu radjen hormonski status. Ja sam isla na konsultacije kod Ljubica pre odlaska u kod Radulovica, ali mi se nije dopalo sto za sve tu su sestre, do njega doci teze nego do ministra zdravlja, tako da sam odustala.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top