Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ти си имала идеалне шећере, и само напред, слободно навали на воће, оно је n пута боље од разних чоколада, еурокремова, бомбона, индустријских сладоледа.... Млеко може имати алергене ако се краве наопако хране, али ако приватно знаш некога ко има говеда/овце/козе, а храни их само испашом и сеном, или у хладније доба силажом, без вештака разних фирми, нема бриге, млеко је ОК.

Na zadnjem rezultatu krvi šećer mi je 5,2 što je ok jer je ref.vrednost 4,1-6,4... a dr.mi preporučio da u 22-oj nedelji radim ogtt, ja rekoh OK... a prošle nedelje sam prestala sa gluforminom + sam uveče u 11 popila voćni jogurt, pa kontam zato je 5,2... inače mi je bio 4,5.

Moji deda, ujak... na selu drže krave pa imam domaćeg... mada ne retko i kupim u radnji ono u tetrapaku... sad sam uzela neko dukat sa nekih milion vitamina, slatko je, super je... ja ga koristim za griz i tako...

A što se tiče KKS, na ovom poslednjem nalazu samo mi je neki EOS duplo uvećan, sve ostalo ok...
Koliko sam našla na netu EOS ukazuje na alergije, parazite, leukemiju ili se treba proceniti osetljivos i količina Antikoagulanata u telu(a ja primam fraksiparin)!!!
Ali džaba, hematolog mi na godišnjem, ginekolog iz BG uzeo slobodne dane, a ova u ns se ne javlja...
Ja mislim da trebaju da mi smanje količinu fraksiparina a svi ćute, niko da odluči...

Užas:neutral:
 
:klap::klap::klap::klap:pa da vas ne nabrajam sve mislim na trudnice danima vas citam i sve ste strasno slatke sa tim komentarima neznam dal ste svesne toga,i moram da vam priznam da vam zavidim ja bila juce na ultrazvuku hmm:besna::besna: i imam na levom 2 folikula a na desnom 1 inace ko mrvice nece nikako da porastu pa mi dodje da sama dodamjos po neku inekciju oestradiola posto zbog mog fsh smem samo njega i to 3 i 6 dan po 1 tako da u sredu idem opet pa se nadam dace da porastu a da tu su oko 2mm sad strasno ,mazite stomacice i uzivajte u svakom danu
 
Na zadnjem rezultatu krvi šećer mi je 5,2 što je ok jer je ref.vrednost 4,1-6,4... a dr.mi preporučio da u 22-oj nedelji radim ogtt, ja rekoh OK... a prošle nedelje sam prestala sa gluforminom + sam uveče u 11 popila voćni jogurt, pa kontam zato je 5,2... inače mi je bio 4,5.

Moji deda, ujak... na selu drže krave pa imam domaćeg... mada ne retko i kupim u radnji ono u tetrapaku... sad sam uzela neko dukat sa nekih milion vitamina, slatko je, super je... ja ga koristim za griz i tako...

A što se tiče KKS, na ovom poslednjem nalazu samo mi je neki EOS duplo uvećan, sve ostalo ok...
Koliko sam našla na netu EOS ukazuje na alergije, parazite, leukemiju ili se treba proceniti osetljivos i količina Antikoagulanata u telu(a ja primam fraksiparin)!!!
Ali džaba, hematolog mi na godišnjem, ginekolog iz BG uzeo slobodne dane, a ova u ns se ne javlja...
Ja mislim da trebaju da mi smanje količinu fraksiparina a svi ćute, niko da odluči...

Užas:neutral:
Свако ко је имао контакта са домаћим животињама, а камоли имао или има кућног љубимца добар је кандидат за паразите.
Наравно и они који иду по кући обувени у ципеле, патике, сандале и сл којима су ходали улицом.
Углавном су безопасни паразити сем ехинококуса(он је баш реткост) и токсокаре канис( није ретка, има је можда и трећина становништва), која може произвести непријатне сметње у видном пољу.
 
Свако ко је имао контакта са домаћим животињама, а камоли имао или има кућног љубимца добар је кандидат за паразите.
Наравно и они који иду по кући обувени у ципеле, патике, сандале и сл којима су ходали улицом.
Углавном су безопасни паразити сем ехинококуса(он је баш реткост) и токсокаре канис( није ретка, има је можда и трећина становништва), која може произвести непријатне сметње у видном пољу.

Imam psa, ali on je napolju, u dvorištu... pomazimo se svaki dan, ali uredno je vakcinisan, ima tek 6 meseci...
Radila sam toxoplasmozu još pre VTO, i nije...

Ja sve mislim da primam preveliku dozu Fraksiparina, jer prošli nalazi krvi i taj EOS su bili ok, a taman u te dve nedelje je počelo da mi se crveni mesto uboda posle fraksiparina i da me svrbi jako... i da krvari... po mom laičkom mišljenju mislim da mi se krv vraća u normalu, a pošto je doza fraksiparina ostala ista, krv se razređuje više, a organizam to pokazuje tim što teško zaustavljam krvarenje(a uopšte ne bi trebalo da bude ni kapljica), što se oko uboda crveni, što svrbi, i što je nalaz tog EOS pokazao neku alergiju...

Ali nisam hrabra da išta ukidam na svoju ruku, već ću čekati da se hematolog vrati sa godišnjeg...:(:neutral:
 
Gde ste drage moje Jevremovke :D polako nam se priblizava postupak :D ja primila dve boce Gonal F, u ponedeljka idem da vadim E2, a UZ zakazan za 21 i 23

Ostale cure saljem vam jedan veliki poljubac

O, srculence ima li treme? Ja 21. i 23. vadim krv i imam UZ, takodje. Znaci, druzimo se... Sad sebi dajem diferelin i dva merionala. BAs se priblizilo. Najteze mi pada sto moram u DZ po upute za krvnu sliku i internistu (za totalnu anesteziju). Citam sta ste pisale o doktorima, stvarno su neverovatni. Pa i mene je ovaj moj godinama drzao na stand by i cekao da vidi dal decu donose rode...
Milice, mnoooogo si slatka i zenstvena! Haljince je ko bombona!
 
Devojke da se pohvalim da nosim dve devojčice :) Ja sam navijala za dečaka i devojčicu al nije ni bitno. Bili smo danas na kontroli bebe lepo napreduju, stavljače mi serklaž, pošto je grlić skraćen i mekan, al zatvoren.
Eh, tasta medju svekrvama! Pomisli samo na loknice, masnice i haljinice i uzivaj! Zelim ti da to budu dve preslatke curice!
Da li je neko uopste "izvukao" tu kombinaciju decak i devojcica, kad su blizanci u pitanju? To bi bilo idealno, mastam o tome!
Wini, MAli suncokret drzimo fige!
 
Wiini navijamo da porastu folikuli, a sigurna sam da hoce, samo polako draga :D

Samma draga nema treme, posto sam ja kroz ovo prosla dosta puta, tako da mi je vec sve poznato,samo sam nestrpljiva :D

Inace ja danas primila cetvrtu bocu :super: sutra ujutru idem da izvadim E2
 
Samma, hvala ti!

Kako si ti? Kako podnosis terapije?

Nemam nikakvih teskoca, cak sam i previse dobro raspolozena, al to je od lepog vremena, lepog drustva...
Malo me nervira sto sam i juce i danas imala problem sa injekcijama, nekako napravim vakuum u spricu, pa mi deo leka iscuri. A radim sve isto kao prethodnih dana, ne kapiram gde gresim.
Danas mi se desilo da prokrvarim, ovo mi je treci dan sa merionalom. Bila je sveza krv. Zvala sam Jevremovu, pa cekam da mi se javi doktorka i objasni sto je do toga doslo.
Heart, znam da si ti veteran u ovome, al se iskreno nadam da ti je ovo poslednji put. Hoces li da zamrzavas embrione za ne daj boze? Ja hocu.
 
Drugarice koje ste u fazi skupljanja papira,cula sam-pa da proverim informaciju: da se sada analize placaju,mislim hormoni,brisevi???????

Ja cu stvarno odlepiti od ovog naseg jadnog zdravstva,vec tri nedelje cekam da me iz call centra pozovu i zakazu mi pregled kod ginekologa kako bi uzela upute za analize za vto!!!A do ginekologa koji prima nove pacijente sam dosla takodje jedva jer su svi prebukirani :(( E sad ako se i u drzavnim ustanovama placaju analize onda bolje da sve krenem da radim privatno??Ima jos neko informacije??
Muz je sve zavrsio jos pre mesec dana a ja ako se budem i dalje gnjavila njemu ce isteci vaznost analiza :( Sta da radim?Koliko sve to kosta privatno?
 
Košta dosta imaš samo 10 hormona da vadiš koji koštaju po 600din min, evo ti link sa cenovnikom analiza pa možeš sama da izračunaš koliko bi te izaslo http://www.medlab.rs/?page_id=168
A ovi iz call centra su grozni kod moje dr ne mogu da zakažu trudnicama, treba da zovem direktno u DZ njenu sestru, koju kad zoveš nikad ne javlja se.Probaj opet da zoveš.Kaži da ti je hitno.
 
Poslednja izmena:
zlobnice, hvala na pitanju, dobro smo....:) bile su mi malo krenule kontrakcije posle AC, ali se sad sve smirilo.... svakako sam dobila gynipral da pijem + kalcijum i magnezijum.... sutra idem kod dr u DZ da mi uradi briseve, a za 2 nedelje ću kod moje dr na kontrolu.... kod nas (na novom naselju) trudnice isto zakazuju telefonom, ali pošto se tamo nikad niko ne javlja, mi prošetamo do DZ, pa zakažemo na šalteru....
labradorka nije mi jasno šta se dešava.... :confused: zimus, kada sam ja prikupljala papire za komisiju za VTO, petkom sam zvala call centar, i uglanom sam uvek mogla da zakažem pregled za sledeću nedelju......
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top