Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene je dr pitala jel hoću kod genetičara i na AC mi smo rešili da ne idemo, bojim se jer su dve bebe, ona sama kaže da po njoj nema potrebe, ja imam 32.Nemamo u porodici naslednih bolesti.Moja baba je rodila 12 dece i svi su bili zdravi.Kad sam rekla dr ona se nasmejala. kaže danas je problem jedno da rodiš.
Zlobi,
koliko sam ja caskala sa trudnicama u bolnici, cini mi se da vecina njih koje nose dvojke kazu, da im lekari ne insistiraju na plodovoj vodi jer su kod dvojki rezultati diskutabilni...
E sad, ti me ispravi ako gresim, cini mi se da su mi tako rekli.
ma znam sve.... veruj mi, i ja sam bila protiv AC, ali pošto mi rezultati dabl testa nisu dobri, ne bih imala mira do kraja trudnoće....... ovako ću da odradim AC, pa ću, valjda, malo da se opustim.....
Cvrle bre, opusti se...
Milioni zena rade AC , i sve bude u redu... Tako ce i kod tebe, videces...
Samo se smiri, ne misli o tome, nervoza nikakvo dobro ne donosi ni bebi ni tebi...

Ako ti je uteha, meni su boli te igle u stomak, kad su mi izvlacili vodu, i nista ne boli. Sam ubod je kao kad primas inekciju u guzu, kad ubode posle nista ne osetis.
Samo nemoj gledati i kad ti urade, posle ces se smejati kako si se plasila bez veze...
 
Čičak meni je dr rekla za dabl test to kaže ne mogu rezultati da se odele,ja sam ipak uradila i ok je bio.

cicak verovatno si pomesala za AC mislila si na double kod AC uzorak se uzima iz obe amnionske kese.
Moguce.
Ne razumem se u tu tematiku, znam da nesto nije merodavno.

Ali ako je to dabl test a na osnovu njega salju na AC, gde je tu logika?
Mislim ako je nekome ko nosi dvojke ok expertni UZ, a taj dabl(to je vadjenje krvi, jel da?) nije merodavan, na osnovu cega onda lekar moze nekoga da posavetuje da radi ili ne radi AC?

Sta je vaznije, expertni UZ ili dabl? Jel to 50-50%?
 
Moguce.
Ne razumem se u tu tematiku, znam da nesto nije merodavno.

Ali ako je to dabl test a na osnovu njega salju na AC, gde je tu logika?
Mislim ako je nekome ko nosi dvojke ok expertni UZ, a taj dabl(to je vadjenje krvi, jel da?) nije merodavan, na osnovu cega onda lekar moze nekoga da posavetuje da radi ili ne radi AC?

Sta je vaznije, expertni UZ ili dabl? Jel to 50-50%?

Ja koliko sam upucena, vazniji je expertni UZ. Meni ga je radila prof.Novakov i sve je bilo ok, tako da je to prevagnulo da se ne izlazem riziku AC. A dabl test meni deluje bezveze, iako sam i njega radila i rezultati su isto ok.
Ja sam se plasila da idem na AC samo zbog rizika po bebu. Bola se odavno vise ne plasim, svasta smo mi prosle ovde :) Ali posto sam ionako na jedvite jade ostala trudna, ne znam sta bih radila da nesto krene po zlu. Mozda se zene koje lako ostanu u drugom stanju i lakse odluce na AC. Mi smo sirote istraumirane svim i svacim.
 
Zdravo drage moje, mene bas dugo nije bilo na ovim stranama, pa rekoh da svratim da vidim sta se desava.

Zsuki draga ti si trudna, kakva divna vest
Ikice cestitam

Ja se polako ali sigurno pripremam i za sesti pokusaj, trenutno sam na kontracepciji, a od polovine septembra krecu boce. Postupak radim u Jevremovoj kod Ljubica.

Ostale cure sve vas ljubim
Draga nasa, sve ti najbolje zelim! Valjda to onaj od gore gleda!
 
čičak, ne plašim se ja uopšte igle i procedure AC, nego rizika za bebu... a inače me ovih dana baš, baš muči alergija na ambroziju.... kijam, kašljem, oči mi suze, najgore je što me noću uhvati, pa onda slabo i spavam..... zato sam rekla da ću se konačno opustiti... kontam da će i alergija uskoro da prođe....
 
Poslednja izmena:
Devojke,

Kakvi su vam bili ciklusi nakon neuspesne vto?

Ja sam sakupila sva dokumenta za drugi pokusaj osim hormone ali nikako da dobijem ciklus.

Nakon ET dobila sam 15. dana. Posle toga dva ciklusa su mi bila uredna i sad treci kasni vec 11 dana.
Kucni test je negativan.
Bila sam juce na ultrazvuku i dr kaze da izgleda kao da cu da dobijem i da imam roze iscedak.
Medjutim danas na gacicama apsolutno nista. Grudi ne bole, nikakve simptome nemam.
Mozda mi se sve ovo desava jer sam menjala klimu i pila razne lekove za dijareju koju sam dobila na godisnjem.
Sad sam u dilemi da li uopste da radim hormone ovaj ciklus ili da cekam sledeci? Koliko bi verodostojni bili rezultati?
Napominjem da je VTO bila u aprilu
 
zenska cekaj da dobijes pa onda odradi hormone. sta kaze dr?
mislim da je double nemerodavan u blizanackim trudnocama, ali bitan faktor je i sama cinjenica da bi majka rodila dete sa bilo kakvim sindromom, ako bi majka htela da zadrzi takvo dete onda ne mora cak ni da se razmislja da radi ac a opet sa druge strane neko bi prekinuo trudnocu da sazna da dete ima neki od sindroma.
 
Naravno da cu da sacekam menstruaciju, samo me strah da su mi hormoni poludeli.
Dr kaze dobicete vidi se po ultrazvuku, "tako mi izgleda" - tim recima. Kad mi je izvadila onu stvarcicu pokaza mi i rece - vidite, imate roze iscedak. To je bilo juce, danas nemam nista.
 
zenska cekaj da dobijes pa onda odradi hormone. sta kaze dr?
mislim da je double nemerodavan u blizanackim trudnocama, ali bitan faktor je i sama cinjenica da bi majka rodila dete sa bilo kakvim sindromom, ako bi majka htela da zadrzi takvo dete onda ne mora cak ni da se razmislja da radi ac a opet sa druge strane neko bi prekinuo trudnocu da sazna da dete ima neki od sindroma.

mico, ne razumem sta si htela reci?

Mene zanima po cemu lekar kod blizanackih trudnoca onda odlucuje da li je neko za AC ili nije?
I da li taj lekar moze da potvrdi da ce sa detetom biti sve ok, da nema neki sindrom, itd... I bez AC?

Naravno da nijedna od nas ne cezne da radi AC, pogotovo sto kod nas kazu da se tim postupkom odstranjuju samo neke 2-3 mogucnosti sindroma... A na zapadu kazu da se nekih milion stvari iz te vode moze ispitati... Ali opet kad ga uradis, miran si, nekako si siguran da nosis zdravu bebu...

Mene najvise zanima, jel se te neke stvari mogu saznati kasnije?

Iskreno, nemam pojma jesam li za ili protiv AC... S jedne strane sam za, jer sa tim testom saznajes da je beba zdrava, a s druge strane, uvek postoji rizik... Ne znam...
 
Devojke,

Kakvi su vam bili ciklusi nakon neuspesne vto?

Ja sam sakupila sva dokumenta za drugi pokusaj osim hormone ali nikako da dobijem ciklus.

Nakon ET dobila sam 15. dana. Posle toga dva ciklusa su mi bila uredna i sad treci kasni vec 11 dana.
Kucni test je negativan.
Bila sam juce na ultrazvuku i dr kaze da izgleda kao da cu da dobijem i da imam roze iscedak.
Medjutim danas na gacicama apsolutno nista. Grudi ne bole, nikakve simptome nemam.
Mozda mi se sve ovo desava jer sam menjala klimu i pila razne lekove za dijareju koju sam dobila na godisnjem.
Sad sam u dilemi da li uopste da radim hormone ovaj ciklus ili da cekam sledeci? Koliko bi verodostojni bili rezultati?
Napominjem da je VTO bila u aprilu
Draga, ja imam isti problem kao i ti. Radila sam VTO u maju i posle te menstruacije svaka je kasnila, prosla 10dana. i ja sam jadna radila test i to nekoliko:roll: ali sam dobila. sto se hormona tice mislim da treba da radis drugi dan ciklusa kada god da dobijes, bez obzira da li kasni. srecno ;)
 
Cicak to je kockanje nista nije bas 100% sigurno, bitno je da u odrdjenoj trudnoce dr pogleda nabor vrata kod bebe i nosnu kost svejedno da li je blizanacka trudnoca ili je samo jedna beba u pitanju, svi se nadamo najboljem svejedno dal rodili sa 20 ili 40 godina ali najmerodavnije na te odredjene sindrome je ac, kordocenteza i cvs. Kod uzv se moze pogresiti dogadja se, skoro se jedna mama zalila da joj dr na uzv nije video spinu bifidu kod bebe a sa druge strane drugi dr joj kaze da je to prosto nemoguce da se ne vidi na uzv. Sve je kockanje
 
Cicak to je kockanje nista nije bas 100% sigurno, bitno je da u odrdjenoj trudnoce dr pogleda nabor vrata kod bebe i nosnu kost svejedno da li je blizanacka trudnoca ili je samo jedna beba u pitanju, svi se nadamo najboljem svejedno dal rodili sa 20 ili 40 godina ali najmerodavnije na te odredjene sindrome je ac, kordocenteza i cvs. Kod uzv se moze pogresiti dogadja se, skoro se jedna mama zalila da joj dr na uzv nije video spinu bifidu kod bebe a sa druge strane drugi dr joj kaze da je to prosto nemoguce da se ne vidi na uzv. Sve je kockanje
Upravo to, sve je kocka...
Nemam pojma...

Ja sam danas uzasno tuzna i neraspolozena...
:sad2:
Zvala me je dr.koja mi je radila vto i rekla da ponovim d dimer, pa ako bude opet velik da moram kod hematologa! Bas se nesto bojim! U ponedeljak cu raditi analize, iako mi je rekla krajem sl.nedelje, ko ce toliko cekati, osedecu! Pa jos treba da nadjem hematologa!
Bas sam s*****na
 
Draga, ja imam isti problem kao i ti. Radila sam VTO u maju i posle te menstruacije svaka je kasnila, prosla 10dana. i ja sam jadna radila test i to nekoliko:roll: ali sam dobila. sto se hormona tice mislim da treba da radis drugi dan ciklusa kada god da dobijes, bez obzira da li kasni. srecno ;)

Dobila sam sad. Front ne radi subotom. Da li mi je kasno u ponedeljak da odem? I koji mi je to dan? Ili sutra da idem?
 
Ovako,dabl test podrazumeva NT i NK.NT<2.3,NK+ i hormoni a radi se slobodan beta hCG i PAPP-A.Mogu da se rade jos neki markeri iz krvi trudnice ali se ovi najcesce rade.Iako je Uz nalaz uredan ovi hormoni iz krvi trudnice mogu biti pojedinacno losi pa ce kada se svi poodaci unesu u Gausovu formulu dati povecan rizik za Down-ov sy.Dabl test je jedna orijentacija i ne mora nista da znaci ni dobar ni los nalaz.Ako dabl test ide u prilog nekog sy,onda se predlaze AC.Svaka intervencija nosi rizik,a rizik je i ne uraditi je.Rizik je i poroditi se i po zdravlje deteta a i majke.Nema garancija da ce sve biti u redu.Meni su pored zatvorenog grlica predlozili serklaz jer nosim blizance i postoji rizik da kasnije bude problema,pa mi stavise serklaz iz preventivnih razloga i najbolje namere pa sam jedan dan po otpustu iz bolnice prokrvarila tako,da sam za malo izgubila bebe.Serklaz su skinuli,pa sam na istom.Znaci,dzabe sam se namucila i umalo da jos gore prodjem.Ostaje mi sada da se nadam da ce grlic izdrzati i da verujem u Boga!Rizik je i kako cu proci na porodjaju,ali se moram poroditi kada za to dodje vreme.Ne mojte se opterecivati oko AC,bice kako mora,ne razmisljajte previse,ne brinite,ne stresirajte se!
Milice,ugojila sam se 10 kg.a sada sam 22.nedelja i to za zadnjih mesec i po dana 7 kg.Bas je to mnogo!Katastrofa,do 15.nedelje ugojih se 3 kg.i od 15-22.nedelje 7 kg.pa gto je uzas.Smanjicu hranu.Pozdrav!
 
Ovako,dabl test podrazumeva NT i NK.NT<2.3,NK+ i hormoni a radi se slobodan beta hCG i PAPP-A.Mogu da se rade jos neki markeri iz krvi trudnice ali se ovi najcesce rade.Iako je Uz nalaz uredan ovi hormoni iz krvi trudnice mogu biti pojedinacno losi pa ce kada se svi poodaci unesu u Gausovu formulu dati povecan rizik za Down-ov sy.Dabl test je jedna orijentacija i ne mora nista da znaci ni dobar ni los nalaz.Ako dabl test ide u prilog nekog sy,onda se predlaze AC.Svaka intervencija nosi rizik,a rizik je i ne uraditi je.Rizik je i poroditi se i po zdravlje deteta a i majke.Nema garancija da ce sve biti u redu.Meni su pored zatvorenog grlica predlozili serklaz jer nosim blizance i postoji rizik da kasnije bude problema,pa mi stavise serklaz iz preventivnih razloga i najbolje namere pa sam jedan dan po otpustu iz bolnice prokrvarila tako,da sam za malo izgubila bebe.Serklaz su skinuli,pa sam na istom.Znaci,dzabe sam se namucila i umalo da jos gore prodjem.Ostaje mi sada da se nadam da ce grlic izdrzati i da verujem u Boga!Rizik je i kako cu proci na porodjaju,ali se moram poroditi kada za to dodje vreme.Ne mojte se opterecivati oko AC,bice kako mora,ne razmisljajte previse,ne brinite,ne stresirajte se!
Milice,ugojila sam se 10 kg.a sada sam 22.nedelja i to za zadnjih mesec i po dana 7 kg.Bas je to mnogo!Katastrofa,do 15.nedelje ugojih se 3 kg.i od 15-22.nedelje 7 kg.pa gto je uzas.Smanjicu hranu.Pozdrav!

Sve si u pravu... Ali ko sto neko rece mi smo vec toliko istraumirane da nam je jako tesko odluciti se na bilo kakav rizik posle svega...
Evo ja, rizikovala sam pa sebe dovela do intenzivne nege i ugrozila svoj zivot...
A pogotovo sad kad treba nesto rizikovati u vezi bebe, gadno je...

Ja ne znam ni da li cu ja smeti da radim AC, ako mi budu preporucili, jer sam na terapiji antikoagulantima, a posledica toga je duze vreme krvarenja...
Meni je zbog toga sto igla prolazi kroz matericu koliko sam skontala...:neutral:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top