Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
300 eura pre i posle zamrzavanja po embrionu?Kakva su vam iskustva sa protokolima stimulacije u Jevremovoj?Da li vise sematski postuju protokol ili ipak obracuju paznju na svaki slucaj posebno?Valjda ce me pozvati u maju na konsultacije?A brine me i ta stimulacija,ko ce i kako da mi napravi semu stimulacije.Sve me brine,trenutno spremam rezultate za histeroskopiju,bar to da uradim dok ne odem kod Vlaisavljevica na konsultacije.Nadam se da ce to biti dovoljno da ima bolji uvid u moje zdravlje s obzirom da nemam laparoskopiju.Ima li potrebe da im dosadjujem u Jevremovoj (telefonom),ili ce odrzati rec da ako me ne pozovu u martu da ce pozvati u maju?Obecali su i da ce mi poslati mejlom neki upitnik da popunim,kazu tako Vlaisavljevic trazi ali jos nista?HVALA VAM!
 
Mene interesuje i prvi koliko se placa i koliko dugo se ceka? Kada se mogu zakazati konsultacije, tj. koliko dugo se ceka kad se zakazu samo konsultacije? Oprostite sto postavljam ovakva pitanja, ali i ja sam nova u ovoj prici tako da me interesuje sve od samog pocetka ulaska u proceduru. Hvala na strpljenju i na razumevanju :)

ja ne znam sta da kazem na to sve zao mi je sto imate takve muke.daj mi sansu da ti pomognem imas moj e-mail i sta god da odlucis puno puno srece i javi kad se porodis jer cu biti:D
 
Zdravo svima ja sam nova, evo i ja bi želela da vam se pridruzim pošto sam već dva puta prolazila kroz veštačku oplodnju nažalost neuspešnu. Interesuje me ima li ko informaciju gde se radi naj uspešnija veštačka, ako toga uopšte ima.
Pozdrav za sve[/QU Odraga tina posalji mi poruku na susro249@sbcglobal.net pa i kad se lepo popricamo 3-4meseca posle moci ces sa ponosom da kazes svima sa istim problemima sta da rade srecno:)
 
Pa interesuje me sta je sve neophodno. Ja sam imala i jedan spontani krajem decembra, pa kad sam gledala koje sve pretrage treba da se urade (doduse u slucaju ponovljenih spontanih, ali ja imam toliko godina da nemam vremena da dozvolim da mi se to desi jos koji put pre nego sto otkrijem uzrok) zavrtelo mi se u glavi :eek: Doktorka zbog mojih godina preporucuje VTO, smatra da vise ne treba dacekamo da se prirodno desi jer moze opet "neslavno" da se zavrsi, a ja ne znam sta da mislim...
Procitala sam ono na sajtu rzzo, ali nekako mi se cini da je to neki minimum "obrade" kad uporedim sa iskustvima zena koje su pisale po raznim forumima.
Ja sam inace radila do sad sve "neinvanzivne" pretrage i sve je bilo OK.

Ne znam sta da ti kazem,ja imam 34 godine,sada trenutno radim sve te analize koje je dao RZZO ponovo,jer hocu da se sa klinickog centra prebacim u kliniku Ivanovic.Uglavnom se sve svelo na viruse,hormone,spermogram i briseve(to si verovatno vec procitala),ali dalje analize zavise od svake individue.Jos ako si radila ranije HSG ili neki drugi nalaz(laparaskopiju i td)i to ce ti dobro doci.I ja ti preporucujem VTO pokusaj sto da ne.Ne znam koliko imas godina,ali zelim ti sto pre da se ostvaris kao i ja u tom pogledu.;)POZZ javi se ako zelis da ti ispisem analize koje se traze za VTO
 
Evo upravo dolazim iz doma zdravlja,po ko zna koji put se vracam po neki uput koji je doktorka zaboravila tj.nije znala da mi treba,besna sam.Sve sama treba da se snalazis i raspitujes jer u protivnom ima da te vrte u krug do besvesti.A inace zaboravila sam da vam spomenem da sam se prijavila za vto pre nekih 8 meseci,a oni su lepo u oktobru promenili pravila,nazvali me i rekli da ta prijava ne vazi i da moram iz pocetka da se prijavim kao da nista nije bilo.A gde su moji izgubljeni meseci,koliko se samo ljudi prijavilo u medjuvremenu,to nikoga ne zanima.E o tome sam ti upravo pisala,ja imam 30 i ne smatram da imam vremena za gubljenje,pogotovo kada upadnes u ovu masinu i zacarani krug,tada ti godine lete kao cas-od ciklusa do ciklusa kao minut prodje.Zato ja dok cekam ovo,radim upredo sve sto mogu.Sve nam je lepo receno u poruci clana iz 2004,sada je sve zavrseno srecno ali ipak ne treba zaboraviti da je to prvo pitanje postavljeno 2004 godine.Veljkovics SVE NAJLEPSE I NEKA TI JE SA SRECOM :D

Draga moja na Klinickom centru sam od novembra 2007.g.negde su me ispustili,pa mi dokumenta nisu ni stigla do RZZO-a,zato se prebacujem u kliniku Ivanovic,veruj mi sada sve mnogo brze ide,sve mi mora da se naoruzamo strpljenjem,drugo nista ne preostaje,zelim ti srecu:super:Inace imam 34.god.i jos se ne predajem
 
Da li vise sematski postuju protokol ili ipak obracuju paznju na svaki slucaj posebno?
Zavisi, ako si standardan slucaj, nemas problema sa folikulima, dobro reagujes na stimulaciju onda te prate sa grupom tj grupno. A ako se odudaras od standarda onda te prate individualno svaki dan. Mene su pratili svaki dan jer je bilo spore reakcije nna stiimulaciju

Valjda ce me pozvati u maju na konsultacije?A brine me i ta stimulacija,ko ce i kako da mi napravi semu stimulacije.
To sve zavisi od Vlaisavljevica, niko u Jevremovoj ne zna koliko ce profesor ljudi primati u martu... Koja si po redu? Ako ne uskocis u martu uskocices u aprilu ili maju kada dodje

a Semu stimulacije ti pravi licno Veljko Vlaisavljevic na konsultacijama, na osnovu UZ i hormonskog statusa! U koliko nemas nalaz hormona, nema veze trazice da uradis i javis i oni iz Jevremove njemu to sve faxom ili mailom posalju.

Sve me brine,trenutno spremam rezultate za histeroskopiju,bar to da uradim dok ne odem kod Vlaisavljevica na konsultacije.Nadam se da ce to biti dovoljno da ima bolji uvid u moje zdravlje s obzirom da nemam laparoskopiju.!
Ne brini, ako ima potrebe, reci ce ti on da uradis!

.Ima li potrebe da im dosadjujem u Jevremovoj (telefonom),ili ce odrzati rec da ako me ne pozovu u martu da ce pozvati u maju?Obecali su i da ce mi poslati mejlom neki upitnik da popunim,kazu tako Vlaisavljevic trazi ali jos nista?HVALA VAM!
Ima I OBAVEZNO zivkaj i dosadjuj jer izgleda da se neodgovorne sestre sto se toga tice, mislim slanja tog formulara. Trazi sestra Olju, Danijelu, Maju ili Bobu i zamoli ih za formular. Vezi se za jednu sestru i samo nju trazi
 
Draga JELENA,verujem ti u potpunosti za to da su te ispustili,moja snaja je cekala od kraja 2006 i isto kao i tebi samo su joj saopstili da ih nigde nema, i takodje su joj rekli kako nisu jedini da ima dosta parova kao oni,zamisli, bas utesno.Napisi mi molim te koja je procedura kod Ivanovica,receno mi je da se javim drugi dan ciklusa,i sta sledi dalje?
 
Irena je skroz u pravu,zovi sestre stalno i dosadjuj,mada ako su ti rekle da ce te zvati,ondi sigurno hoce.Sa odabirom sestara se potpuno slazem,to su ti najbolje sestre u Jevremovoj i uvek trazu jednu od njih,pa se sa njima dogovaraj.Neko je na forumu pitao za razliku izmedju Jevremove i Maribora.Osnovna i jedina razlika je u mnogo,mnogo boljoj laboratoriji u MAriboru,sto je pored embriologa najvazniji cinilac da vantelesna uspe.Ja sam dugogodisnji pacijent Jevremove,ali sam se prijavila za Maribor i sad cekam odgovor.Svima zelim puno srece i istrajnosti i da konacno dodju do svog cilja.[/I]
 
Zvala sam ih i poslali su mi formular.Sestra Boba mi se javila i super mi je zvucala,bolje nego sestra Maja i odmah mi je poslala upitnik.Kaze za Vlaisavljevica se prijavilo 70 pacijentkinja,a on prima 30 po dolasku.To znaci da cu ja u najboljem slucaju u maju na konsultacije.Hvala na odgovorima Irena.Puno pozdrava i ostalima!!!!
 
Cao.Prvi put sam na forumu i prvi put se spremam za vestacku oplodnju.Sva sam napeta i ne znam kako bih se solobodila tenzije?Interesuje me ako iko ista zna o procentima uspesnosti oplodnje,i koji je momenat kljucni u ocuvanju polda,ako do njega dodje.I o Specijalnoj bolnici Beograd u G.Jovanovoj.Da li je iko isao tamo i kakvi su,koliko strucni,i koliko zainteresovani za posao?Molim vas odgovorite,jer ne znam kome vise da verujem.
 
Nista ne znam o uspesnosti ni u Jovanovoj ni Jevremovoj.Razbijala sam glavu non-stop sa slicnim i mnogim drugim pitanjima ali nista od toga.Samo svaki dan sve veca nervoza.Ovaj problem me totalno iscrpeo.Ne znam ni sta da mislim.Neka nam je Bog u pomoc!Ja sam danas toliko depresivna da sam 20 puta gledala da li je jos neko nesto pisao.Lakse mi je tako.Izvini sto ne mogu da ti dam nikakvu informaciju.Ja cu u Jevremovu,kazu svi da su najbolji.Velikipozdrav!:(
 
Uspesnost vestacke oplodne je 20-40%. Naravno zavisi i koju kliniku izaberete! Najuspesnija klinika na celom Balkanu je Maribor- gde radi profesor Veljko Vlaisavljevic, a u Srbiji najuspesnije klinike su Jevremova(gde takodje radi Veljko Vlaisavljevic), Ivanovici i Genesis iz NovogSada. Za Jovanovu ne znam koliko je uspesna, ja sam vec pisala o mojim razlozima zasto nisam htela da idem tamo, kao i zasto sam izabrala Jevremovu..

evo na ovoj strani imate vise o tome...
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=8649956#post8649956
 
A, inace ostali faktori od kojih zavisi uspesnost vantelesne su godine, zdravlje, kvalitet spaermatozoida i jajnih celija, dobar endometrijum, i jos nepoznati faktori(niko jos nije otkrio zasto se kod nekih embrion zakaci a kod nekih ne)
 
Interesuje me da li neko zna da mi objasni kako se vrši pregled ili zahvat (ne znam kako da ga nazovem) ''prohodnost jajovoda... kontrastom'' ako sam ja uopšte dobro razumela juče moju doktorku.... reče kao da se ubrizgava neki kontrast i da se tako uočava kolika je prohodnost jajovoda .... ali nije bilo vremena za šira objašnjavanja.

Šta on podrazumeva?

Da li je bolan?

Kako izgleda sam proces?


Svaka pomoć je dobro došla ... hvala unapred :hvala:
 
Prohodnost jajovoda se radi putem tzv.hsag-a.Dok ti oni ubrizgavaju kontrast kroz jajovode,istovremeno rengenski snimaju i kasnije na tom snimku moze da se vidi da li su jajovodi prohodni ili ne.Ako radis u klinici,zadrzavaju te jedno prepodne.Sto se tice bola ja sam prosla poprilicno lose,bolelo me je katastrofalno,sto ne mora da znaci da ce i tebe,ima i boljih iskustava ali ono sto ti je moja preporuka jeste da popijes nesto za smirenje i protiv bolova,ili da trazis lokalnu,cula sam da sada hoce da je daju.Opet kazem nemoj da se vodis samo mojim iskustvom jer ima devojaka koje kazu da im to nije predstavljalo neki problem.Pozz
 
Sto se tice G.Jovanove znam par koji je radio tamo,znam da rade zamrzavanje,oko 200 evra po embrionu.Prvi pokusaj im nije uspeo,sledeci jeste ali nazalost imala je spontani u trecem mesecu.Sto se tice samog odnosa oni su jako zadovoljni a sam ishod to opet zavisi od mnogo okolnosti kao sto svi znamo.
 
Uspesnost vantelesne je 30%,tako je meni otvoreno receno pre sest godina!Milion faktora odlucuje o tome da li ce uspeti ili nece,ali je najbitniji faktor koliko imas srece.Za sve ove godine,koliko sam u ovom problemu,to je moj zakljucak!Jednostavno mora da se poklope sve kockice i da se ispune svi relevantni medicinski faktori i onda mozes ocekivati pozitivan ishod.Znam da ovo nije ni malo utesno,ali apsolutno necu nikoga da lazem.Naslusala sam se raznih prica i pricica za ovo vreme,kako je uspelo iz prve,kako nije uspelo iz pete,ali ja stvarno mislim da je stvarno stvar srece i strpljenja.Poznajem zenu kojoj nije uspela vantelesna iz sedam pokusaja,ali isto tako poznajem zenu od 43 god,kojoj je insiminacija uspela iz prve na koju su ona i suprug isli bukvalno rekreativno dok su cekali termin za vantelesnu! Tako ti je to kad je ovaj problem u pitanju.Sto se HSG-a tice,on je vrlo bolan i obavezno radi u Narodnom Frontu, jer oni na tvoj zahtev daju anesteziju,dok Visegradska ne dozvoljava anesteziju(bar nije ranije dozvoljavala),rade na zivo,jer kako kazu"bitna im je saradnja pacijenta".Kakva saradnja kad se raspadas od bola i to je iskustvo svih zena koje ja poznajem.Pozdrav svima
 
Poruka za PADARLAJND: ako i dalje budes bila tako napeta i nervozna NISTA od tvoje vantelesne!!!!! Da li si svesna koliko psihicki momenat igra vaznu ulogu u ovom problemu.Moras naci nacina da se opustis i da razmisljas o mnogo lepsim stvarima.Ako si se vec odlucila za vantelesnu kao i za kliniku,sad lagano pokusaj da stvari stavis na svoje mesto.Sve informacije imas,a verovatno si ih i pre postavljanja na forum-znala.Za sve ostalo ce se brinuti ljudi iz klinike! Znam da to nije lako i da si ti pocetnik u ovoj prici(na tvoju srecu),ali moras zbog sebe da nadjes neki nacin da se smiris.Radi stvari koje tebi prijaju i pricinjavaju ti zadovoljstvo da ne bi mislila o predstojecoj vantelesnoj.Sama interrvencija je dovoljno stresna sama za sebe,nije ti potrebno da jos sebi lomis mozak i pre nego sto si pocela.Ima vremena kad ces biti u stresu i kad ces se nervirati,zato sada budi sto je moguce opustenija.To ti je moj najdobronamerniji savet,ja sam ovu lekciju naucila na tezi nacin.
 
Prohodnost jajovoda se radi putem tzv.hsag-a.Dok ti oni ubrizgavaju kontrast kroz jajovode,istovremeno rengenski snimaju i kasnije na tom snimku moze da se vidi da li su jajovodi prohodni ili ne.Ako radis u klinici,zadrzavaju te jedno prepodne.Sto se tice bola ja sam prosla poprilicno lose,bolelo me je katastrofalno,sto ne mora da znaci da ce i tebe,ima i boljih iskustava ali ono sto ti je moja preporuka jeste da popijes nesto za smirenje i protiv bolova,ili da trazis lokalnu,cula sam da sada hoce da je daju.Opet kazem nemoj da se vodis samo mojim iskustvom jer ima devojaka koje kazu da im to nije predstavljalo neki problem.Pozz

HSG-histerosalpingografija jako boli.Traje kratko ali jako boli!Te sto ne boli znaci i da im prste seku njih ne bi bolelo.HSG-je jako bolan!Zahtevaj anesteziju!



Da pretpostavila sam da je neki bolan trenutak u pitanju .... Ja imam jako nizak prag bola i zato mi je veliki problem ovakva intervencija, ako se ne radi sa anestezijom.

Gde je raditi? Da li u državnoj klinici ... ili privatnoj?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top