Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Radila sam i hormone, sve ok samo je TSH 2,9, a čula sam sam da ne bi smeo da prelazi 2 za uspešan postupak, ja u nekom narednom periodu planiram prirodnjak. FSH i LH su oko 6, prolaktin u normali, sve u normali jedino malo povećan progesteron ali valjda to i nije tako strašno. 0,8,a gornja granica 0.3 za folikularnu fazu. Računam malo mi čudno ide ta meca, kao dobila al još nije stvarno krenula, sad mi ono pravo krene tek od 4. dana... možda je od toga pa se prog još nije dovoljno spustio. ne znam ni da li dobro računam te dane ciklusa, malo mi se to sve zbrkalo... ako neka ima malo više znanja o toj insulinemiji i o TSH bilo bi mi jako korisno. Kod doktora idem tek u septembru ili oktobru kad završim sve analize, a dotad pojma nemam kako da ih tumačim[/QUOTE]

Meni su u prvom postupku rekli da TSH treba da bude 2,5 najvise.Sad mi je 4,6 pa sam sama uzela terapiju na svoju ruku dok ne dodjem do postupka.Za ostalo stvarno ne znam....pozzzzzzz
 
thx girls! ikice to tvoje je glikemija, i meni su tu normalne vrednosti. Ali uz taj test istovremeno se radi i insulinemija, e to su one visoke vrednosti kod mene. Možda ti nisu radili ujedno i insulinemiju. Ma jedino što nalazim na netu je da sam možda predebela, kažu mora da se menja stil života, ishrana, kretanje itd. Ja se jesam dosta ugojila poslednjih nekoliko godina, nekako to ide postupno. Samo me interesovalo kako lekari reaguju na to, šta se daje od lekova, može li to dr za VTO da mi prepiše?

ljiljana, i ja sam eto čula da treba da bude što niži TSH. A šta piješ? Ja ne smem na svoju ruku...
 
thx girls! ikice to tvoje je glikemija, i meni su tu normalne vrednosti. Ali uz taj test istovremeno se radi i insulinemija, e to su one visoke vrednosti kod mene. Možda ti nisu radili ujedno i insulinemiju. Ma jedino što nalazim na netu je da sam možda predebela, kažu mora da se menja stil života, ishrana, kretanje itd. Ja se jesam dosta ugojila poslednjih nekoliko godina, nekako to ide postupno. Samo me interesovalo kako lekari reaguju na to, šta se daje od lekova, može li to dr za VTO da mi prepiše?

ljiljana, i ja sam eto čula da treba da bude što niži TSH. A šta piješ? Ja ne smem na svoju ruku...

BB evo ja sam isto radila OGTT, i meni je insulin nakon 2 sata bio jaaaako visok, čak sam i na endokrinologiji ležala zbog toga. Više se ne sećam koje vrednosti su u ganicama za prihvatanje....ne znam odakle si, ali ako si iz novog sada preporučujem ti dr Editu Stokić, žena je stručnjak za insulinsku rezistenciju, i ima puno pacijentkinja koje rade VTO a idu i kod nje. Neke naše prijateljice sa foruma, ako se dobro sećam Sofija i još neko isto idu kod nje. Uglavnom se kao terapija daje metformin u određenim dozama i obavezno promena načina ishrane. Dijeta je otprilike slična dijabetičkoj ishrani, i nije toliko strašna, može se izdržati. Kad počneš da piješ metformin može da se desi i gubljenje kilograma, ja sam sa 64 dogurala do 57 kg, bez ikakvih dodatnih napora. Zatim ima devojaka koje posle nekoliko meseci upotrebe metformina zatrudne prirodno, sa foruma Bet, ako je se sećaš, evo i ja pijem met od novembra prošle god. Lekovi se kupuju u apoteci, ne treba ti recept, ali svakako nemoj napamet, treba dr da ti odredi dozu. Kod Stokićke je prosto nemoguće dobiti termin, ako imaš neku vezu onda je lakše. Ja upravo ove nedelje planiram da odem kod nje, zvala sam call centar za zakazivanje i kažu za nju se termini razgrabe u roku od 2 sata, a zakazuje se svakog 16-20 u mesecu za sledeći mesec. Ja popizdela kažem onom jadničku ali ja sam TRUDNICA ahahahah i ne mogu da čekam mesecima, a on pa trudnice ne zakazuju! ahahahhahaha
baš sam se raspisala....inače ja od januara nisam proveravala insulinemiju....khm khm :rumenko::rumenko::rumenko:, ali pijem lekove i pridržavam se dijete. sad ću morati zbog bebe :heart:
ljubim te pitaj ako te još nešto zanima....
 
Pozdrav svima ! Ja sam nova na forumu ali sa slicnim problemima . Kod mene je suprug problem, dijabetes tipa 2 i retrogradna ejakulacija kao posledica dugogodisnjeg secera. Radila sam vec 2 puta inseminaciju u jednoj privatnoj klinici u Novom Sadu , prilicno lose iskustvo . sada mi je dosta svega i odlucila sam da odem u Prag . Dali je neko iz Novog Sada isao u Prag , neznam kojem doktoru da se javim odnosno odakle da pocnem , posto moj doktor iz doma zdravlja nezna gde da me uputi osim u betaniju . I tamo sam bila ali ni za to nemam komentar . Ako neko moze da mi pomogne sa istim ili slicnim problemom , ili iskustvom iz Praga .Unapred hvala
 
BB, dobro ti je Sukica savetovala - idi kod endokrinologa. Nemoj da docekas da udjes u program za VTO, a onda te zbog ovoga odbiju. Svako lecenje zahteva vreme, a posto je nama vreme jako bitno nemoj da prolazi uzalud.
Za dr Editu Stokic sam cula, sve Novosadjanke je hvale. Ako si blize Beogradu, tu ti je dr Svetlana Vujovic, puno devojaka ide i kod nje.
Puno srece ti zelim draga, samo hrabro napred!
 
thx girls! ikice to tvoje je glikemija, i meni su tu normalne vrednosti. Ali uz taj test istovremeno se radi i insulinemija, e to su one visoke vrednosti kod mene. Možda ti nisu radili ujedno i insulinemiju. Ma jedino što nalazim na netu je da sam možda predebela, kažu mora da se menja stil života, ishrana, kretanje itd. Ja se jesam dosta ugojila poslednjih nekoliko godina, nekako to ide postupno. Samo me interesovalo kako lekari reaguju na to, šta se daje od lekova, može li to dr za VTO da mi prepiše?

ljiljana, i ja sam eto čula da treba da bude što niži TSH. A šta piješ? Ja ne smem na svoju ruku...

Nemoj ni piti na svoju ruku.Ja sam Euthyrox pila i pre prvog postupka,i to u bebecim dozama.Ovo sad sama pijem jer sam bila i na UZ stitne i sve je ok,a endokrinolog mi je rekla da je TSH povisen najvise zbog nervoze.Ali opet ti kazem,ja sam ovo vec pila i sam zato sam uzela,a ti nista nemoj bez Dr.
 
pošto sam se prijavila u jevremovu kod dr lj. mislila sam kad završim sve ove analize što mi je dao (jer sam prošla 5 embriotransfera bez uspeha) da tek onda odem kod njega i porazgovaram. imam još da se analiziram i očekujem da ću završiti u septembru. izgubiću vreme na godišnjem odmoru al šta sad, pa moram da se odmorim i ja, da malo vratim ovu krv koliko mi je vade :confused: baš sam nešto računala, 5 punih epruveta za ogtt pa onda sutradan jedna puna kad sam vadila hormone, a uz sve to menzis, pa mislim stvarnoooo..... spremam se još da uradim onaj komplex hiv, polne bolesti, toxoplazma, rubeola, trt-mrt pa da begam negde da se oporavljam :lol:
a posle sledi nastavak.. ako ne postanem u međuvremenu anemična
ljubim vas sve
 
Pozdrav svima ! Ja sam nova na forumu ali sa slicnim problemima . Kod mene je suprug problem, dijabetes tipa 2 i retrogradna ejakulacija kao posledica dugogodisnjeg secera. Radila sam vec 2 puta inseminaciju u jednoj privatnoj klinici u Novom Sadu , prilicno lose iskustvo . sada mi je dosta svega i odlucila sam da odem u Prag . Dali je neko iz Novog Sada isao u Prag , neznam kojem doktoru da se javim odnosno odakle da pocnem , posto moj doktor iz doma zdravlja nezna gde da me uputi osim u betaniju . I tamo sam bila ali ni za to nemam komentar . Ako neko moze da mi pomogne sa istim ili slicnim problemom , ili iskustvom iz Praga .Unapred hvala
Dobrodosla, a sanja! Nemam iskustva sto se tice Praga, ali mislim da Mijaki moze da ti pomogne, ona je bila. Valjda ce se brzo javiti.
Srecno!
 
E Sanja dobrodošla! Devojke biću kratka, jer mi je skoro konstantno muka, pa uglavnom ležim i pomalo odemna posao...
Sad dobila rezultate krvi i uglavnom su van granica, verovatno zato što sam jako smršala....Čak i u urinu imam proteine i bakterije...Videću šta danas dr kaže. Mislim da bi morala dodatne vitamine da pijem!
Pozdravčić svima, a posebno Ikici i Pavličku!
 
Zlobnice, dr kaže sve ok, opet 8 nedleja, nikako da se maknem sa te 8 nedelje. :-( Rekao je da nisu tako strašni rezultati, ali ja mislim da ipak jesu. Rekao da ne pijem vitamine jer svakako povraćam. Kontrola za 4 nedelje-expertni.
 
e pa drage devojke moje....mislila sam da ovo nikad u životu neću napisati JA SAM TRUDNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BETA 646,8

TRESU MI SE RUKE, SUZE CURE, SAMO BULJIM U TEST TRUDNOĆE I U REZULTATE BETE.... kasni mi menstruacija već nedelju dana, ali mislila sam da ću dobiti na 35 dana kao i obično....međutim ništa. na dan kada sam trebala da dobijem mecu, imala sam neke tačkice, ali ne i krvarenje. I lepo ja ti danas ujutro uradim piš piš test kad ono dve linije. tanjušne ali dve. sat vremena nisam mogla da ustanem sa wc-a. i onda otišla da vadim betu i progestreon. I beta 646 progesteron 20,64 ng/mol

drage moje ko može nek cugne rakijicu za moje čudo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:vatromet::orkestar:Bravo ZSUKI!!!!,...fenomenalno, sta reci,....supruga mi e rasplakala.....jupiiii...sve najbolje....laku i ugodnu trudnocu zelimo....
Nema se vremena, ponekad svratim....devojka od 9 meseci mi neda da prodjem kompu, :D, svim trudnicama i trudilicama sve najbolje zelimo, i da sto pre stignete do svog cilja..pozdrav za sve:ok:
 
sanja, ja sam radila u pragu u prague fertility centre (mozes da izgooglas, imaju sajt) kod doktorke Sonje Lazarovske... pristup individualan, usluga dobra...
naci ces dosta informacija u mojim postovima iz februara 2011
pozzzzzz
 
Devojke, treba mi va[a pomo' odnosno informacija da li je neko radio vto u Pragu i u kojoj od one tri klinike? Ima li neko pozitivnih iskustava sa Leskovcem po[to ;ujem sve vi[e pozitivnih komentara? Krajem avgusta mi ybog ciste rade laparoskopiju pa me interesuje koliko je mogu'e slepljivanje jajovoda nakon toga jer vidim da se i to pominje. Ina;e na[ glavni problem je azeospermija. Imate li neki savet?
 
E Sanja dobrodošla! Devojke biću kratka, jer mi je skoro konstantno muka, pa uglavnom ležim i pomalo odemna posao...
Sad dobila rezultate krvi i uglavnom su van granica, verovatno zato što sam jako smršala....Čak i u urinu imam proteine i bakterije...Videću šta danas dr kaže. Mislim da bi morala dodatne vitamine da pijem!
Pozdravčić svima, a posebno Ikici i Pavličku!

Poseban pozdrav tebi draga moja i veliki poljubac od nas dvoje. Uh, ta mucnina, mogu da zamislim kako je gadno iako je nisam imala, al uteha je sto i to prodje. Uostalom kao i cela trudnoca. Ja sam sve mislila da bas sporo ide, a sad kad se priblizio finis dodje mi po malo nekako zao sto ga vise necu osecati kako se mrducka i sigurno ce mi taj osecaj nedostajati. Al ipak jedva cekam da ga vidim! E sto se tice vitamina, dok sam bila u bolnici jedan dr. mi je dao neke vitamine Femibion, posle sam trazila po internetu i nasla sve sto me interesuje. Jesu skupi, al mislim da su bas dobri! E a urin je svaki put razlicit u trudnoci, uradi ponovo nalaz, ja sam imala i ketone i aceton, a moja drugarica proteine i bakterije, pa je na kraju bilo sve ok. Moji rezultati krvi su isto bili ispod granica, ali one referentne vrednosti sto pisu na nalazu ne vaze za trudnice, meni je moj dr. rekao da su eritrociti iznad 3,2 i hemoglobin iznad 100 ok za trudnicu. Ljubim te, papaj zdravu hranu i ne brini!
 
Zvoncice, nemoj tako molim te. ja znam o cemu pricas i nije fer da nas napustis i da ne pises. treba svako da kaze sta misli. ja dugo nosam pratila forum, nisam bas dobro posle svega i ne znam kako dalje, pa nisam primetila da te nema, sada malo gledam sta se desava i kada sam ovo procitala :(. nemoj tako nego da pises i komentarises sve. a kad smo vec kod toga sta nam je sa Sammom

Evo, vratila se sa Krfa danas...
Napunila baterije, setala vito telo u nadi da ce uskoro biti debelo...
Pijem Microgynon vec 10 dana, eto ,pocela sam sa terapijom... Sve vreme imam braon sekret, ali valjda to nije nista, lepo se osecam. Embriotransfer treba da se desi oko 26. septembra.
Na moru sam imala vremena da sredim misli i zaista, kad su muskarci losi, bolje je nemati ih.Nekad mi nedostaje paznja, ali ovako sama drzim konce u svojim rukama i navikla sam se na to.
Vidim, ima lepih vesti na forumu i u to ime zelim svu srecu.
Bas ste mi nedostajale!
 
Karlose baš lepo što si se javio!

a ja sam vam drage moje danas bila na uz, i čula kuckanje srca :heart: moje bebe!!!!! suze su mi krenule...
za sad je sve super, kaže dr da na prošlom uz baš i nije bila oduševljena, ali sada je sve ok. Nije htela ništa da kaže, a i bolje ubila bi me nervoza!!! ni sad nije htela da kaže šta joj se nije svidelo, ali baš me briga bitno je da je bebe živa!!!!! ekspertni za 6 nedelja.

da i veliki smo celih 6,4 mm :heart::heart::heart::heart:

baš mi je čudno, o trudnoći i o obaveznim radnjama, analizama ama baš ništa ne znam :zper::zcepanje::zcepanje: dok sam onaj period pre skroz apsolvirala! moraću malo da se obrazujem i o trudnoći! ljubim vas sve

ikice dokle si 2 in 1? kada po receptu treba da se porodiš?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top