Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna li neko nešto o Genesis Medical klinici, i kod kog lekara tamo treba ići? Čula sam da su oni zastupnici za Prag, pa ću verovatno kod njih ići u drugoj polovini februara na pripreme za FET u Pragu. Mada, moram priznati da mi se ne ide tamo, već sam imala i ET i FET u Pragu i ništa. U stvari ja jedva čekam da posle tog FET-a u koji ne polažem nadu (ipak je to treća grupa embriona, najlošija, i pitanje je da li će preživeti odmrzavanja), jedva čekam da zakažem u Segedinu. Nisam do sada to radila, jer kao čeka me FET u Pragu. Koliko se u proseku čeka na konsultacije u Segedinu? Čini mi se da je na nekom forumu jedna cura rekla da je u januaru dobila termin za konsultacije u martu... jel to otprilike prosek za strance?
 
Zna li neko nešto o Genesis Medical klinici, i kod kog lekara tamo treba ići? Čula sam da su oni zastupnici za Prag, pa ću verovatno kod njih ići u drugoj polovini februara na pripreme za FET u Pragu. Mada, moram priznati da mi se ne ide tamo, već sam imala i ET i FET u Pragu i ništa. U stvari ja jedva čekam da posle tog FET-a u koji ne polažem nadu (ipak je to treća grupa embriona, najlošija, i pitanje je da li će preživeti odmrzavanja), jedva čekam da zakažem u Segedinu. Nisam do sada to radila, jer kao čeka me FET u Pragu. Koliko se u proseku čeka na konsultacije u Segedinu? Čini mi se da je na nekom forumu jedna cura rekla da je u januaru dobila termin za konsultacije u martu... jel to otprilike prosek za strance?
Evo odgovoricu ti ja umesto moje zene s obzirom da nije kuci trenutno.Mi smo na prve konsultacije mogli otici nakon 2 nedelje od prvog poslatog maila doktoru,medjutim nismo mogli otici iz razloga sto nismo imali sredjene pasose i vize.Kada smo sredili putne isprave,ponovo ga kontaktiramo mail-om i on nam zakazuje termin za 3-4 nedelje od momenta slanja drugog mail-a u kom ga obavestavamo da smo sredili SVE papire(isao dr. na godisnji odmor)...znaci SVE u svemu ne verujem da ces cekati vise od mesec dana od prvog kontakta sa njim,jedino ako je otisao negde na odmor ili neka visa sila...Posle dogovora putem mail-a,zahteva da ga pozoves... tad i tad... telefonom da potvrdis dolazak.Imas sve napisano detaljno na prethodnim stranicama,a na 40-toj str. imas mail i telefon doktora za kontakt!!!
Pozdrav i puno srece!!!
P.S
Za njegov odogovor preko maila ne treba cekati vise od 2-3 dana!!!
 
Ludim vise od ovog cekanja.Jos me ne zovu iz Visegradske.Sta se desava sa tom komisijom?Da li oni samo jave da ste prihvaceni za vantelesnu pa onda cekate da vam upute pismo na adresu ili idete na pregled ili razgovor sa odabranim lekarom pa vam onda saopstavaju da li ispunjavate uslove za vantelesnu.Molim vas pisite ako nesto znate.:heart:
 
Kod Veljka Vlaisavljevica u Jevremovoj sam radila tri puta vantelesnu.Iako nije uspela, ja nemam ni jednu jedinu zamerku na njegov rad,iako bih iskreno volela da imam,pa da onda lepo mogu da okrivim nekoga sto ne uspeva.On je covek pravi gospodin,profesionalac,jedan divan lik koji zna sta radi,ali mi jednostavno nismo imali srece.Nemam ja vece zamerke ni na rad Jevremove,Sanja Stankovic je extra,Zoran Stankovic isto tako.Mene sad ceka emriotransfer kod njih, a ako nista ne bude od toga (sto je vrlo verovatno),odoh ja u Sloveniju kad me pozovu,kod Vlaisavljevica,naravno.Ne znam sta da ti kazem,dugo sam u ovoj prici,godine iskustva su uz mene i jedino sto mogu da kazem da jedini doktor koji je meni potpuno ulio poverenje je prof. Vlaisavljevic.Na zalost,on ovde dolazi samo na embrio transfer,a drugi doktori iz Jevremove ti prate celi postupak,sto je po mom misljenju losa varijanta.Ipak mislim da ceo postupak treba da ti oba vlja jedan doktor da bi imao ceo uvid u tvoje stanje i u potpunosti ti ispratio postupak i to je jos jedan od razloga za moj odlazak u Sloveniju.O Jevremovoj sve najbolje,moja topla preporuka,jer ces ti imati mozda vise srece nego suprug i ja.
 
Bubice 72,zelim ti da ovaj embriotransfer uspe,i uspece sigurno,pa jednom mora.SAMO NAPRED!!!!!!Ja cu ako me ne pozovu skoro u visegradskoj, ipak u Jevremovu.Na ivici sam strpljenja.Koga bi mi preporucila da me prati do embriotransfera?:bye:
SAMO NAPRED,USPECE TI SAD ET.POZDRAV.
 
Da te prati do embriotransfera ja ti preporucujem profesora Aleksdandra(Sanju) Stankovica i njegovu asistentkinju Milicu Janicijevic! Odlicni su, meni se oni vise svidjaju nego Veljko Vlaisavljevic koji mi je ekstra lekar!
 
Mene je do emriotransfera uvek vodio Aleksandar Stankovic,koga ja naprosto obozavam! Ali tu postoji problem,,Aleksandar Stankovic je bolestan i sada samo radi punkciju i embriotransfer,a ultra zvuk prati Milica Janjicijevic sa kojom ja i nisam posebno zadovoljna.Licno mislim da je od krucijalne vaznosti kako te prate na ultra zvuku,i do god me je Sanja pratio ni jedan put(a bilo ih je u nedogled)nije bilo apsolutno nikakvih problema,sada me je Milica pratila i folikuli su porasli vise nego sto je bilo normalno za taj period,sto ce reci da nije bas najsjajnije odradila terapiju,a kod mene je bar imala podebelu prethodnu medicinsku dokumentaciju.To moze da bude i slucajnost,ali ja posle svega prezivljenog,ne dozvoljavam slucajnost.Ja bih ti preporucila Zorana Stankovica,divan je lekar,posvecen pacijentima,mozes otvoreno da ga pitas sve sto te interesuje,izrazava se da ga ceo svet razume(a ne medicinskom terminologijom),dugo je u Jevremovoj i vrlo je prijatan,sto je,bar ja mislim nama jako bitno,da mozes da budes opusten skroz sa sopstvenim doktorom.Ja sam ti rekla,ja Sanju Stankovica obozavam i uvek bih ponovo kod njega otisla, jer imam apsolutno poverenje u njega koje nije izigrao za sve ove godine,ali na zalost situacija je takva i meni je neizmerno zao zbog toga,ali su meni rekli da on ultra zvuk ne radi nego Milica.Ti pre nego sto se odlucis za doktora prvo treba da odradis konsultacije kod Veljka Vlaisavljevica,pa ti je moj savet da zakazes konsultacije sto pre s obzirom da se i na to ceka mesec, dva i duze.To zadovoljstvo kod Vlaisavljevica ti je 100 evra.Sta da ti kazem,SRECNO! Naoruzaj se strpljenjem i parama,naravno!
 
Sad sve to zavisi od zene do zene i iskustva. Ja licno nisam bila zadovoljna Zoranom Stankovicem. A dr. Milica mi je fenomenalno ispratila i odradila stimulaciju (Sanja se razboleo i operisan je nekoliko dana pre nego sto sam pocela sa stimulacijom)\Znaci, sve je dr.Milica JAnicijevic sama majstorski odradila i USPELO MI JE!!! Sada sam petio mesec!:)))
Zato, ja ti pre preporucujem Milicu nego dr.Zokija Stankovica s kojim nemam lepo iskustvo!
 
Jedna lepa vest za sve koji tek planiraju na vantelesnu.26.-og januara 2009.doneta je radna verzija nacrta zakona o lecenju neplodnosti postupcima biomedicinski potpomognutog oplodjenja.Ceo nacrt zakona mozete procitati na sajtu ministarstva zdravlja ili na www.zdravlje.gov.rs Videcete da pise da bi u toku godine trebalo da se usvoji,i da se donesu podzakonski akti.Procitajte,jeste na 30 strana,ali sta je to u odnosu na sigurnost i poverenje koje uliva ukoliko se u praksi bude postovao.Verujte mi da sam ja toliko skepticna po pitanju svih stvari vezanih za vantelesnu,da me je ovaj nacrt zakona odusevio.Samo da se donese i ispostuje.Inace zvala sam ove u Visegradskoj i rekli su mi da ne zovem,da ce me obavestiti telefonom ili pismeno.Jel to znaci da cekam poziv za sam postupak ili im treba 2 meseca da kazu da li smo prosli komisiju.Ja koliko vidim ljude su obavestavali koji su broj na listi.Stvarno me izludjuje ta recenica ne zovite vise.Pa ja ne radim u zivotu samo vantelesne,valjda treba da planiram jos nesto u zivotu.Verovatno misle da se mi zabavljamo malo,pa hocu na vreme da isplaniram mozda odmor,putovanje.:dontunderstand:
 
Veruj mi, nema sta tu mnogo da se razume-to je tako u ovoj zemlji!Ovde apsolutno ne moze nista ljudski da se odradi i sve sto je nazovi besplatno,to stostruko platis svojim zivcima i emocijama.Ako dobro ne platis,nema ti mira,ni spokojstva koji ti je neophodno potreban u ovim okolnostima.Ja sam se sa tim davno pomirila i zato nisam ni pomisljala da idem na besplatnu vantelesnu.Doduse,kad sam ja usla u ovu pricu toga nije ni bilo,ali ni sada se nikada ne bih odlucila za to,narocito kad cujem ovakve price i jos crnje i gore od drugih ljudi.Ako sam vec u ovom problemu,ako sam sve u zivotu poodredila tome da dobijem dete i sve zrtvovala za to,onda sigurno necu da dozvolim da me pored svega neko tretira kao stoku samo zato sto sam pozvala telefonom da se raspitam o svom problemu! Katastrofa!
 
Iskreno ne znam vise ni sta da mislim.To njihovo ponasanje vise govori o njima,nego ne mozes da se ne iznerviras.Ne nervira me njena drskost i nevaspitanje vec to sto je u pitanju neorganizacija- kao i svuda.Nisu dovolnji upuceni u to sto rade i ne interesuje ih mnogo da nesto saznaju.Svuda i na svakom mestu ima takvih. Necu da im poklonim tu vantelesnu, ako sam prosla komisiju.Ne verujem nikom nista, ni ovima sto rade besplatno ni privatno,ni da ne trguju sa j.celijama,spermom i embrionima.Sve je u igri i sve me to uzasava.Pomisao da neko moze da izvadi 10 j.celija a kaze 5 ih je bilo i slicno,a sobzirom da jos uvek verujem da mogu ostati gravidna prirodnim putem nekako podsvesno odlazem taj postupak vantelesne u privatnoj ordinaciji racunajuci da je malo teze manipulisati u drzavnoj ustanovi.Ne znam.Necu sebi da dozvolim da koriste to sto imam problem,pa da glavom bez obzira jurim i pucam silan novac,sto ljudi rade.Jeste mi tesko ali sa svojih 28.godina , dosta sam uradila,proxeed,inseminacija,ako bude ova besplatna uskoro super,ako ne tu je jevremova.Mislim da sve ima neko svoje vreme,problem ljudi sa ovim problemom je i to sto hoce i rade 3 vantelesne za godinu dana.Ja sam brzo reagovala sto se problema neplodnosti tice ali to nikako ne znaci da cu se prepustiti lako.Ko ima informaciju ima moc.Previse sam se zanela sa pisanjem.Kako misli teku tako i ja pisem.Pozdrav svima!!!!!!!!:kpozdrav:
 
Dok ti se ne javi neko sa svežijim info, ja sam radila u Jevremovoj pre godinu i po i cena je bila 2000 evra (UZV-ovi, punkcija, transfer, anestezija) plus lekovi oko 1000 evra. Dodaću još i 100evra za konsultacije sa Vlaisavljevićem, 300 evra za zamrzavanje i još 2-3-4 stotine evra, ko će tačno znati, za raznorazne testove i analize, nisam morala sve kod njih da radim ali tako mi je bilo najlakše, najbrže
 
Cena ISCI-ja u Jevremovoj je 2000 evra,racunaj lekove oko 1000 e.mada mogu biti i manje,zavisi od toga koje ti injekcije budu rekli da primas,plus 300 e za zamrzavanje,plus kasnije 300 e za odmrzavanje,plus,sto rece B.B 100 e za konsultacije,plus 200-300 e za razne analize hepatitis,hiv,sifilis,brisevi,krvna slika,pregled interniste( za anesteziju).....To ti na kraju balade u najboljoj mogucoj varijanti izadje oko 3500 do 4000 e.Cene su ti i u drugim klinikama slicne,nema tu neke bitnije razlike.Ja ti lepo rekoh-naoruzaj se strpljenjem i PARAMA!!!!!!
 
Sta da radim?Vidim propusten poziv iz Visegradske,a sestra Marija iz Jevremove mi rece da kod Vlaisavljevica mogu na konsultacije u maju,jer je za kraj marta i pocetak aprila sve puno.Da li to znaci da u najboljem slucaju mogu da odradim vantelesnu u junu,julu.U dilemi sam.Da li da cekam ili potrazim nekog drugog,ili odem kod Radunovica na razgovor u Visegradsku-i predlozim kod njega privatno da odradim sa zamrzavanjem embriona.Ne znam,svaki dan menjam misljenje.Moj muz je za Jevremovu ma kad to bilo.POMOZITE!:neutral:
 
Jako je nezgodno davati savete u tom smislu. Mogu ti samo reći šta bih ja uradila na tvom mestu. Dakle... kada bih opet radila ICSI u našoj zemlji to bi jedino bilo u Jevremovoj. Zbog dobrog programa koji imaju, dobrih uslova, nadam se i dobrih biologa, i zato što imaju uslove za zamrzavanje, i zato što tu radi i dr Ljubić, i dr Vlaisavljević...eto. Činjenica je, po mom skromnom mišljenju, da nemaju tako dobru laboratoriju niti biologe kao neki drugi u Evropi, a to je ključno u procesu ICSI-ja, da nemaju baš ni vrhunske uslove za zamrzavanje embriona, ali, u našoj zemlji, u našim uslovima oni su jedini koje bih ja svakome mogla preporučiti. Državne klinike ili bilo koju drugu privatnu, ili lekare koji se nezakonito bave raznim radnjama u svojim priv. ordinacijama izbegavala bih u širokom luku.
 
Ako ti je Marija rekla za konsultacije za maj,ti u najboljem slucaju mozes da odradis ISCI u avgustu.Realno ti treba dva meseca za pripremu za vantelesnu.E,sad,ranije se tacno u dan znalo kad Vlaisavljevic dolazi u BGd,ali sad su to nesto izmenili,te tako nemam pojma kad tacno dolazu u tim letnjim mesecima.U svakom slucaju,oni ce tebi napraviti takav program da ce tvoj ciklus prilagoditi Veljkovom dolasku u Jevremovu,i zbog toga,izmedju ostalog,ces i piti kontraceptive.Ali,pre jula i avgusta ne racunaj da ces uraditi vantelesnu.Sto se tice toga gde da radis vantelesnu,slazem se da je to jako nezahvalno i nezgodno bilo koga savetovati.Ja ni svoje prijatelje, koji su u ovom problemu, nisam zelela da savetujem na tu temu.Mogu samo da ti kazem cinjenice i svoje iskustvo.Vec sam negde ranije na ovom forumu rekla,meni nije uspelo tri puta kod njih,ali ja nemam ni jednu zamerku na njihov rad.Volela bih da imam,ali nemam! Doduse,sestre su ljigave i bolesno nasmejane,sto mene izludjuje,ali sem toga,ne mogu da se pozalim ni na profesionalnost,ni na strucnost,vrlo su organizovani,tacni,ultra zvuk je vrhunski,oprema verovatno dobra,doktori najbolji,a mikrobiolozi svetski poznati.I to ti sve kazem ja,kojoj nije tri puta uspelo kod njih,ja bih trebala prva da ih pljujem na sav glas,ali bi to bilo krajnje nefer i nekorektno.Suprug i ja jednostavno nemamo srece i mi to tako gledamo.Ne bih ja ostala sve ove godine kod njih da sam imala neku,i najmanju zamerku na njihov rad.Ljudi rade svoj posao najbolje sto umeju,neko ima srece i uspe mu,neko kao mi nema srece i to je tako.Sto pre shvatis da je sve ovo ogromnim delom stvar srece,to ce ti biti lakse.Nema logicnog objasnjenja zasto uspeva ili ne uspeva.Kad bi znali odgovor na to pitanje,verovatno bi problem steriliteta bio resen.Moj ti je savet da sto pre odlucils gde ces raditi i da se toga drzis.Jer jedino tako ces moci da se usresredis na to sta radis i gde i da se dobro raspitas o doktorima(gde god radila),jer nisu svi doktori DOKTORI!Uostalom zato i postoje forumi,izmedju ostalog! Puno srece ti zelim,kao i tvom suprugu!!!!!
 
Draga Pardajland,redovno pratim diskusije na ovom forumu i sve ono sto Ti pises. Ono sto sam ja do sada primetila je da se nalazis u situaciji izbora, koji na Tebe jako lose deluje. Htela bih da mogu nekako da Ti pomognem, ali stvarno nemam iskustva niti dodirnih tacaka sa te dve klinike oko kojih se lomis. Potpuno je razumljivo da Ti taj izbor koji Te opterecuje donosi strahovitu nervozu koja nikako nije dobra, posebno sad, par meseci pred tako vaznu stvar - VTO. Preporucila bih Ti da se sto pre opredelis, i to najbolje u razgovoru sa svojim suprugom. Na forumima se jaaako mnogo sazna, verujem da si isto kao i ja, stvarno mnogo saznala ovde, ali izgleda da od mnostva informacija konfuzija samo raste. Ja sam u Novom Sadu trebala da donesem odluku da li cu zamrznuti 4 preostala embriona ili ce ih oni baciti......:dash: Uzasno teska odluka, veruj mi. Muz i ja smo doneli odluku u roku od 2 minuta - da ih necemo zamrznuti, a znas sta to znaci. Medjutim, tada sam odlucila da necu zaliti ako ta odluka bude los izbor - tako je trebalo da bude. Ta VTO mi nije uspela, ali sam sama sebi pomogla time sto nisam lupala glavu o tome - zasto nisam zamrznula, vec sam krenula dalje. Druga VTO nam je, hvala Bogu - uspela. Tako je valjda, trebalo da bude.
Ovo sam Ti sve napisala samo zato sto znam kako je tesko doneti tako vaznu odluku - i ne zazaliti zbog nje (nije lako), a Ti se bas sada nalazis na slicnom putu. Jos jednom, moj Ti je savet da `preseces` i da ta odluka koju donesete bude jedinstvena, bez obzira da li ce ispasti da je bila dobra ili ne. Potrebno je da se izvuces iz ove `paukove mreze` u koju se sve vise zaplices i pomognes sebi.
Zelim Ti stvarno sve najbolje, najvaznije je da spremna udjes u nov postupak VTO. Puno srece Ti zelim!!!
 
Da li moze neko da mi pomogne oko toga kako da nadjem pristojan smestaj u Mariboru?Ovi iz bolnice su mi rekli da ce oni pomoci oko smestaja kad stignemo tamo,ali ja bih da cujem iskustva zena koje su bile na licu mesta,mislim da je to mnogo verodostojnije.HVALA!!!!!!!!!!!!!
 
Ovo sam nasla na internetu ako moze da ti pomogne:Stanko Verbnjak Ulica Kraljeva 5 2000 Maribor Slovenija e-mail stanko.verbnjak@amis.net i www.slovenia.info o smestaju.Hvala Nado 77 i Bubice na lepim porukama!!!!!!!!!!Bubice mozes li da mi napises kako si kontaktiraka Vlaisavljevica za Sloveniju,da li da idem preko Jevremove ili se salje e-mail na kliniku u Mariboru.Molim te ako ti nije problem odgovori.Koliko bih cekala na vantelesnu ako bih ga sad kontaktirala.HVALA PUNO!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top