Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je prednost toga sto drze embrione 5 dana to ne razumem!?
Da se ne ponnavljam ja sam radila 3 puta u Nemackoj i nisu ih toliko dugo drzali?
A i taj jedan put kod Goce Ivanovic,isto nisu toliko
U cemu je fora?
Svim trudnjacama zelim da sve bude ok....a ovima sto pokusavaju,kao i ja,da ne gube nadu....POSLE KISE ;KAZU UVEK SUNCE DODJE::::::grudvanje:
Ni meni nisu isli na blastociste u Jevremovoj, embrione su mi vratili posle tri dana i uspelo je!
Pacijent sam profesora Vlaisavljevica i dr.Milice Janicijevic koja mi je odradila stimulaciju. Ja o njima mislim sve najbolje, kao i o Jevremovoj i svakom preporucujem tu kliniku samo vodite racuna kojeg cete lekara da izaberete u Jevremovoj.

I nije tacno da se u Jevremovoj ne rade blaste, rade se. Radili su mojoj cimerki i njoj je takodje uspelo kao i meni kojoj je et bio posle 3 dana!
 
Rade blastociste, meni je odradjena blastocista i to u Jevremovoj!!!!! Od tri blastociste koje su vracene "zakacila" se jedna. I opet kazem zavisi ko ima kakvo iskustvo. Ja sam godinama pacijent dr. Ljubica, fenomenalan strucnjak i covek. Embriolog u Jevremovoj je super.
A koji je njegov embriolog?
Ja sam pacijent doktora Vlaisavljevica i Milice Janicijevic,i njihov embriolog je iz Slovenije-dipl.biolog Kovacic.A ko je Ljubicev?
 
19.01 mi je radjen HSG.
Rezultati dobri.
Prvi dan krvarila sam malo, vrlo malo.
Drugi i treci dan(danas je treci), imam, ne na uloscku, nego pri brisanju kad mokrim, par puta dnevno, ne svaki put, malo, tek malo sukrvice svetle boje u sluzi. Na ulosku nisam imala krvi ni jedan dan. Obicno pri poseti toaletu z:)
Malo me i donji deo stomaka jos uvek boli. Isto, manjeg intenziteta.
Molim vas da mi kazete da li je normalno da se i treci dan pojavljuje sukrvica.
Pretrazivala sam i nisam uspela naci odgovore koji bi me zadovoljili, zato molim moderatore da mi ne obrisu temu.
Hvala svima na odgovorima.
 
Molim,ako je neko radio besplatnu vantelesnu u visegradskoj da se javi i podeli iskustva .Ja sam tek na pocetku,tj.u procesu prijavljivanja.Zanima me za koliko ce me otprilike pozvati,kako to funkcionise kod njih,nesto o Nebojsi Radunovicu,o uspesnosti metode.Prvi put radim vantelesnu.Problem je oligoasthenospermija,smanjen broj i pokretljivost spermatozoida.Da li mogu da zahtevam ICSI?
 
Ja sam radila IVF prosle godine u Visegradskoj i imam jako lose iskustvo!
Prvo: punkciju su radili bez anestezije (mozda su aparat do sada popravili,pa su uslovi bolji,ne znam
). Drugo:imali su veoma mali procenat uspesnosti i trece:ako ikako mozes, ZAOBIDJI Visegradsku, jer imaju nestrucnog biologa.Ako hoces da iskoristis to pravo besplatneog pokusaja bolje je da se prijavis u N.Fronta, jer tamo radi Milija, mnogo bolji biolog.Toliko od mene, veruj mi da mi je tesko i da se prisecam Visegradske, jer sam tamo bespotrebno izgubila 3 godine.Poz.
 
dokumenta sam vec predala u visegradskoj posto nije postojala mogucnost da se uopste prijavim u NF,sad cekam da me pozovu na uz,pa tek posle toga da mi jave da li ispunjavam uslove za besplatnu VTO.Negde sam morala da krenem.Mislim da se ne zna gde je gore da ides,nemam poverenja ni u jednog lekara ali ipak sam neko ime morala da kazem u visegradskoj,kad su me pitali.Izabrala sam Nebojsu Radunovica posto sam par dana pre, na RTS-u gledala neki intervju.Znas li nesto o njemu?Koliko se ceke da te pozovu na VTO?
 
Za dr Radunovica sam cula sve najbolje, ali tek kada sam "otisla" iz Visegradske, ja sam bila kod drugog dr.Dosta dugo smo cekali, skoro godinu dana...nekako, kada udjes u program svi ti govore da ce za par meseci, i onda se to vreme stalno produzuje...mozda nije lose da probas privatno, pre nego sto dodjes na red...Ne znam koji je problem kod vas, samo da znas da biolog nije struican za ICSI...!!!!
Poz.
 
I ko ce sad uopste da se setim mog HSG-a?

Moracu onda na svakoj strani po jednom da se javim.

HSG, krvarenje, gore malo procitaj temu molim, ako zelite dati odovor.

Slazem se da treba organizovati, ali mislim da nije uvek kratica najbolje resenje.

Ista je grana, ali tematika druga, a pitanje je moje recimo, bas individualno. Veze nema sa vantelesnom oplodnjom.

I onako narod, na pladnju kad je mrsko mu, a ovako, ...

Sad mi verovatno ti teme nece biti z:poz:
 
19.01 mi je radjen HSG.
Rezultati dobri.
Prvi dan krvarila sam malo, vrlo malo.
Drugi i treci dan(danas je treci), imam, ne na uloscku, nego pri brisanju kad mokrim, par puta dnevno, ne svaki put, malo, tek malo sukrvice svetle boje u sluzi. Na ulosku nisam imala krvi ni jedan dan. Obicno pri poseti toaletu z:)
Malo me i donji deo stomaka jos uvek boli. Isto, manjeg intenziteta.
Molim vas da mi kazete da li je normalno da se i treci dan pojavljuje sukrvica.
Pretrazivala sam i nisam uspela naci odgovore koji bi me zadovoljili, zato molim moderatore da mi ne obrisu temu.
Hvala svima na odgovorima.

A HSG ste radili iz puke dokonosti?
Pa upravo na ovoj temi ima puno zena koje su prosle kroz HSG i kroz mnogo stosta.

Znam da je svakome njegova muka najveca ali Vase pitanje ne zahteva novu temu.
I da, sukrvica i bol je ocekivana i uobicajena reakcija.
 
Primedba bas na mestu.
Da, volela bih da sam ga radila, kako ono vec vi to nazvaste...
Vidim da je puno zena i odgovorilo mi,...nebitno je.
Vama hvala na odgovoru, ozbiljno to mislim.
Izbrisite mi temu, da ne pravi pometnju, ionako mi sad vise ne trebaju odgovori.
Sutra idem na konsultacije, sad da spavam.
Pozdravljam
p.s. ako je "ton" delovao grubo, nije mi bila namera.
 
Kod nas je slucaj sledeci-Ja sam ginekoloski zdrava stim sto nemam jedan jajnik koji je operacijom odstranjen pre 10.godina zbog tumora.Desni je potpuno zdrav kao i sve ostalo.Suprug ima oligoasthenospermiu-smanjen broj i pokretljivost spermatozoida.On se lecio proxeedo-m ali nista od zaceca,sada pije neke pr oteine ,cink i vitamine i spermogram se duplo poboljsao.Ja sam 80-to a on 76-to godiste.U braku smo 3 godine.Svi su nam govorili neme potrbe za vto,mada smo mi brzo reagovali ispitali se oboje radili inseminaciju,on pio proxeed,lecio se i sad smo krenuli na tu besplatnu vto.Lekari su nam govorili da smo mladi i da cekamo prirodnim putem sto je za mene glupost.Za privatnu vto nista lepo ne mislim ,gde ima dosta novca stvari nisu ciste,mozda bih isla kod goce ivanovic.ne znam sta da mislim.cula sam da ce sledece godine da odobre drugi pokusaj besplatne vantelesne.Covek da celo malo bogatstvo iduci po 5,6 puta na vto.Videcu da li N.Radunovic radi negde privatno,ako steknem poverenje ici cu kod njega ali tek posle ove besplatne.
 
smiljana 1,ja ne mogu da verujem da covek koji radi glavnu stvar u procesu vto,ne zna to da radi,pa valjda postoji jos neki biolog ne samo taj?Ko mi garantuje da i privatno ne nabasam na nekog jos goreg?Mozes li mi nesto vise o pripremi .ostanku u bolnici,koliko dugo,da li je punkcija bolna a embriotransfer?VELIKI PO\DRAV.HVALA.
 
Vidim da si upucena da je kod IVFa biolog bitan koliko i ginekolog. Kod nas je problem i taj sto uslovi za IVF nisu bas najbolji (dobro opremljene laboratorije itd).Zato se mnogi odlucuju da posete zemlje u okruzenju: Madjarska, Slovenija...Procitaj neke predhodne strane sa ovog foruma, sve ces naci.Evo, ukratko, punkcija se radi u opstoj anesteziji i ne boli, embriotransfer je kao gin. pregled, znaci nije bolan. Retko sam na ovom forumu, pa ako ti ne odgovorim odmah nemoj zameriti.Poz.
 
Suprug ima oligoasthenospermiu-smanjen broj i pokretljivost spermatozoida.
Za taj problem je jako bitno naci dobru laboratoriju i dobrog biologa! Slovenci odnosno Maribor imaju odlicnu laboratoriju i biologa, a isti taj radi i u Jevremovoj! Takodje Ivanovici, Genesis i Betanija su se pokazali dobrim . I ti nabrojeni su jedni od najboljih klinika u BG odnosno NS!
To govorim jer sam u toj prici vec 7 godina i uspelo mi je u Jevremovoj.
.Za privatnu vto nista lepo ne mislim,gde ima dosta novca stvari nisu ciste,
Ne bih se slozila, nikako.To govorim jer sam u toj prici vec 7 godina i vrlo dobro znam kako stoje stvari u nasim klinikama za VTO,a zdravstveni sam radnik.
Gak-Visegradska i Front odnosno drzavne ustanove sto se tice vodjenja trudnoce, razlicitih operacija, laparoskopije, itd su OK! A sto se tice vantelesne oplodnje- IZBEGAVAJTE IH U SIROKOM LUKU!
Prvo, procenat im je jako mali, uslovi su jako losi, laboratorije i oprema su neadekvatni. Kada sam ja bila u prici, nisu imali zamrzivace za visak embriona, ni uslove da kultivisu embrione do stadijuma blaste. A kako cujem nije se mnogo promenilo jer slabo se ulaze u to.
Jedina drzavna klinika u Srbiji koju preporucujem kadaje VTO u pitanju je BETANIJA.
Kada je u pitanju VTO, nemojte se zajebavati i idite u privatne klinike i to proverene privatne klinike koje imaju dosta pcijenata.

Klinike koje vam preporucujem su:

Ivanovici
Jevremova(Vlaisavljevic, Stankovic- PREPORUCUJEM, Ljubica- NE PREPORUCUJEM, mada vidim ima i pozitivnih iskustva)
Genesis(Kopitovic, Pjevic-Trninic)
Eventualno kod Radunovica-radi privatno u Ordinacijii Bis medicus Novi Beograd

Specijalna bolnica Beograd Jovanova kod dr. Radulovica -NE PREPORUCUJEM. Verujem da ima i pozitivnih iskustva, i svakoga treba saslusati. Meni, licno, nije se dopalo, odnosno bilo mi je sumnjivo to sto Radulovic bez obzira koliko jajnih celija izvuce tokom aspiracije uspe da ih dovede do stadijuma blastociste?????? Makar izvukao samo dve jajne celije-te dve ce sigurno doci do blaste. Sto mi nije logicno, jer nisu sve jajne celije zrele niti dobrog kvaliteta pa ni kod mladjih a kamoli kod starijih zena! U Mariboru ili Jevremovoj biolog Kovacic ako ima manje od 5 j.celija ne ostavlja ih da se razviju do blaste, jer postoji opasnost da te celije ne prezive u laboratorijskim uslovima a prezivele bi u materici. Zato embrione(ukoliko ih ima manje od 5) vraca u matericu posle 3 dana!
A dr. Radulovic imao ih jednu jedinu ili 15 ide do 5 dana(blasta) i gle svaka uspe da dodje do blasta, sto mi je nemoguce. Moguce da postoji objasnjenje za ovo, i ja bih volela da cujem.

Takodje vam ne preporucujem Befes dr.Tulića kao ni njegovog urologa Savu Micica!


Zelim vam puno srece i da uskoro postanete roditelji!
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ste u pravu,ali zasto ne iskoristiti besplatnu ,nikad se ne zna,nisam vernik,ali kako mi se cini morate imati i malo srece,ja imam 28 god.i nece me spasiti godina koju cu vrlo verovatno izgubiti u visegradskoj,a i privatno kada odem kod Ivanovica,u Jevremovu ili Radunovica sta mi bog da.Cini mi se sto covek vise zeli da je sve dalji od cilja.Svesna sam da samim tim sto imamo problem maltretiranje i finansijsko iscrpljivanje sledi,a takodje znam da maltretiranje tipa odlaska na stranu necu sebi da priustim.Dovoljno ce biti posle visegradske jos nekoliko puta privatno.
 
Jedina drzavna klinika u Srbiji koju preporucujem kadaje VTO u pitanju je BETANIJA.
Kada je u pitanju VTO, nemojte se zajebavati i idite u privatne klinike i to proverene privatne klinike koje imaju dosta pcijenata.

Sto se tice prve recenice koju sam obelezila, a vezano za ``najbolju u drzavi, Betaniju``, NIKAKO se ne bih s tobom slozila. Draga Irena, tamo sam prvi put radila besplatnu VTO, a istog dana radili su aspiraciju osim meni - jos 11 zena, kao i obradu sperme nasih 12 muskaraca. Hmmm..... da li je to normalno i da li pravi profesionalci dozvoljavaju sebi tako nesto?? Fizicki, to je bilo prosto nemoguce da jedan biolog obavi sve za jedno pre podne. Nas 7 je imalo srece da su nam se oplodile j.celije (a mozda zena jednostavno nije stigla sve da nas obradi, pa-ko-veli - nema veze, ove druge cemo sledeci put, UZAS), ali i nesrecu da NI JEDNA ZENA nije ostvarila trudnocu. U stvari, jedna je do 12. nedelje uspela da iznese 3 bebe, za sta joj nisu rekli kakav rizik postoji ukoliko ne urade embrio redukciju. Na zalost, u 12. nedelji je pobacila, tako da je toga dana USPESNOST U BETANIJI BILA 0%
A da ne kazem da smo se svi kompletno osecali kao da smo eksperimentalni pilici. Ne kazem da ne treba probati i u Betaniji, ali dobro se raspitajte o svemu!!
Sto se tice privatnih klinika, nemam uvid u poslovanje nasih, ali ja sam u Madjarskoj imala vrhunski tretman i od srca preporucujem Segedin. Verujem takodje da je tretman u nasim privatnim klinikama mnogo bolji nego u drzavnim - iz cistog razloga - u drzavnim lekari jedva cekaju da idu da piju kafu i da prodje tekuca nedelja da se od svog posla odmore (ma koliko ga radili ili ne radili), dok je u privatnim politika malo drugacija.
Na kraju krajeva, svako od nas ima neko iskustvo - pozitivno ili negativno, a privilegija onih koji citaju na ovom forumu je da ta iskustva mogu biti od velike pomoci.
Svima puno, puno srece i zivaca i da svaka od nas moze da se pohvali uskoro da uspeh nije izostao!!
 
Poslednja izmena:
Nada77, da korigujem moj post, trebala sam reci ovako:
Ako bas hocete u drzavnu, moja preporuka je da idete u BETANIJU. Zasto? Zato sto je tamo najbolji procenat uspesnosti od svih drzavnih klinika u Srbiji(ovo se odnosi na VTO koju placa pacijent, za besplatnu ne znam niti sam se informisala ali pretpostavljam da ista ekipa radi bez obzira sa kog izvora je finansirano)
Takodje Betanija ima biologa dr. Tabs koja je medju najboljim u Srbiji.
Bolji su uslovi nego u Frontu i Visegradskoj!
Nado, grupe se stvaraju i u Narodnom Frontu, Visegradskoj,gde je jako losa uspesnost pa da se zabrinemo i dovedemo u pitanje profesionalizam.Ali grupe se stvaraju i u Jevremovoj i u Marboru-gde je najbolja uspesnost na Balkanu, uostalom imas u MB sajtu procente uspesnosti za svaki godinu. A u Mariboru rade bas pravi profesionalci, i kao sto vidis dozvoljavaju tako nesto!
U svakom slucaju, bolje je otici privatno u Genesis(gde se takodje stvaraju grupe), kod Ivanovica (nema grupa, individualan je pristup) ili u Jevremovu, a jos mnogo bolje ko moze u Maribor ili Segedin. Ali ako se vec covek odluci za besplatnu u drzavnoj...ja bih izabrala Betaniju iz razloga koje sam vec navela.

padarlajnd, ne znam da li ste za besplatnu VTO u privatnim klinikama? Ja bas i nisam nesto informisana o tome, ali citam cesto to pominju pa ako mozes na besplatnu kod Ivanoica ili Radunovica(mada ja bih pre otisla kod Ivanovica).
 
Irena,pitali su me da li zelim u privatnim ordinacijama da radim VTO?Ipak sam rekla u visegradskoj jer sam procitala bas na ovom forumu da su se u privatnim pravili blesavi da oni to ne rade, da su culi za to ali kao ne rade.Sta da mislim,iskustva su razlicita,svako najbolje prema svom osecaju neka se vodi,svi smo mi razliciti i razlicite osobe nam prijaju za saradnju.Postoje osobe kojima je uspevalo a koje licno znam i u NF.i u Visegradskoj i to iz prvog puta a takodje znam i ginekologa subspecijalistu za steriliteti licno i njega i suprugu,koji su isli 6 puta kod tulica i jedva iz 6-og puta im je uspelo.Taj isti ginekolog je i meni preporucio Tulica,kada sam ja pomislila da je on strasno blesav covek.On ga hvali.Meni se kako su ga opisali taj covak ne svidja.Posto svi iz drzavnih rade privatno zelela sam malo da ih bolje upoznam kroz program drzavne pre nego odaberem nekog privatno.Nista dok ne vidim coveka.Ima tu i dosta srece ,kad te pozovu, da slucajno nekom nije slava, rodjendan,uskrs,nova godina,da biologu nije umrla baba,da aparati rade,da doktora nije zena ili svalerka iznervirala , da mu vi i vas suprug kao karakteri prijate,da nije vreme godisnjih odmora,da ste vi rastereceni psihicki.Vazno je da svi koji imamo ovaj problem,budemo svesni svega i da pokusamo da sacuvamo zivce,sa sto manje stresa da prodjemo kroz sve ,problem je resiv,samo ne znamo posle koliko puta.Zelim vam svima svu srecu,ako je potrebno ponekad popijte i neki persen,ili nesto drugo na biljnoj bazi za smirenje,da se ne bi pred vantelesnu pojavljivalje bakterije koje bi odlagale proces.Veliki pozdrav,pisite ovo je za mene najbolji vid rasterecenja.
 
Imam 32 godine i bila sam na jednoj vestackoj oplodnji bezuspesnoj na klinici u Jevremovoj kod doktora Sase.
Sad planiram da idem u LESKOVAC. Oni rade od proleca i nemogu da dodjem do blizih informacija sta se tamo desava i kakva su iskustva ljudi do sad?
AKO NEKO BILO STA ZNA O KLINICI U LESKOVCU BILO BI SUPER?!
Jedino sto sam saznala je cena od oko 3000 eura sa terapijom i mogucnost vestacke oplodnje bez predhodne hormonske terapije.
Pozdrav svima i puno srece!!!!!!!!!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top