Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vratila sam se iz Bg.Opet ista prica nista ne govore,jajnici "raduckaju" ali nesto sa endometrijumom sada nije dobro.Nemam pojma sta!!!Nista mi nisu rekli vec vidimo se za dva dana.

Kad ćute ,umesto da te posavetuju.Dopinguj endo sirovom paprikom,pomorandžom,pšenicom,pivom...verovatno je tanji,ali nema pravila,mislim-ni folikuli ne rastu ujednačeno svakog dana,kao ni endo.
Srećno!
Matorka,hvala!
 
Zdravo drage moje.......:D:D:D.............dugujem vam veliko izvinjenje,i naravno mnogo poljubaca

moja najdraza paralijan vam je javila da sam se porodila

evo ovako-
porodila sam se 10.02,umesto 14.2,pod naznakom -HITNO,jer sam pocela naglo da dobijam na tezini,naravno vodu,za 48 sati sam dobila 5 kg,pritisak je bio 173/140,umesto uobicajnih 90/65....u 10h sam usla na pripreme,moja daria je stigla na svet u 13:20,carski sam dobro prezivela,ustala vec nakon 12 sati,kao da se nista nije desilo:whistling:...........iako smo se nadali sitnijoj bebi pored mog problema sa stitnom,daria je bila teska 3450,i dugacka 54 cm,i to je rodjena 15 dana ranije........ i sta da vam kazem prelepa je:D:D:D

sve vas ljubim i pozdravljam,i nove i stare drugarice,i opet vam kazem ma koliko se nekada cinilo tesko ,i koliko god izgledalo nemoguce,desice se da jednog dana sve dozivite ovu neverovatnu srecu,i samo jedan pogled na svog andjela,ucini da sve ono ruzno i lose-ma koliko god da ga je bilo,a u mom slucaju i bog mi je svedok da ga je bilo previse-ucinice da se sve ,ama bas sve zaboravi

sve vas volim,i svim trudilicima saljem pozitivne vibracije od mene i od moje crne dugonoge darie:heart::heart:

ako neka ima profil na fejsu,neka mi posalje ime na pp

milion poljubaca za sve moje najdraze drugarice od mene i moje darie
Mamice,lijepo sto si se javila.... Ti i tvoja mala princeza vjerovatno uzivate,neka tako i treba..... Puno,puno pozdrava i poljubaca za tebe i tvog malog andjela..... :heart:
 
Ikice,sve najbolje za sutra mila.... Mi smo zene koje smo mnogo toga presle,i sta je jedna amniocinteza za najhrabrije zene na svijetu....I jos nesto,Pavle-lijepo ime za malog skituljka...... Mama kaze da sam svom djecaku trebala dati to ime(rodio se na Sv. Pavla)... Ma ja nisam znala ni kako se zovem,a niti koji je dan,nakon svih problema koje sam imala u to vrijeme i toga dana uopste (prijevremeni porodjaj),ali Hvala Bogu sve se dobro zavrsilo..... Saljemo ti veliku pusu :cmok:
 
Danas sam bila u Genesisu, od 16. dana sledece menstruacije krecem sa suprefactom, pa posle gonal. U pitanju je duza sema. Verovatno cu u toku svega toga imati jos pitanja, za sad sve pratim ;)
Uh, jedva cekam :D
Pozdrav za sve :heart:
 
Mali pariz, danas sam u Genesisu cula da ima jedna grupa 10.aprila i jedna 5. maja. Nisam se nesto preterano udubljivala u to, pa ne znam da li ima jos grupa u medjuvremenu, ali eto bar neku delimicnu informaciju imamo za tvoju drugaricu.
Ja sam sigurno jedno mesec dana cekala izmedju II kom. u Betaniji i razgovora u Genesisu.
 
Mali pariz, danas sam u Genesisu cula da ima jedna grupa 10.aprila i jedna 5. maja. Nisam se nesto preterano udubljivala u to, pa ne znam da li ima jos grupa u medjuvremenu, ali eto bar neku delimicnu informaciju imamo za tvoju drugaricu.
Ja sam sigurno jedno mesec dana cekala izmedju II kom. u Betaniji i razgovora u Genesisu.
hvala dušo,pošto ona nije još prošla Betaniju-komisiju,pretpostavljam da neće biti u toj grupi 5.maja...već sledećoj,jer je jšo nemaju u vidu.
Sve si bliža,gledaj da ovo vreme pred i za vreme postupka provodiš u okruženju-tebi prijatnih ljudi...bez fizičkih napora,s lepim mislima,opštajućim knjigama ili filmovima i sve češće zamišljajući sebe kao trudnicu...i biće dobro!
 
Ikice, srecno, ovo je samo formalnost i bas kad tvoje cedo pocne da skakuce po stomaku ti ces znati kako da ga/je zoves.:heart:

Padar, Ovcice, Cranberry, priblizilo se, srecan pocetak i da se zavrsi velikom betom.:klap:

Inace, ja sad od moje seke, juce i danas su bolova skoro da nema, pa smo i mi bolje raspolozeni. U cetvrtak UZ, pa vam javim lepe vesti. Ljubim vas sve,:bye:
 
I jedno pitanjce... jel sve žene koje zatrudne pomoću VTO moraju na amniocintezu?;)
:D

Draga, ni jedna zena NE MORA, vec je sve stvar izbora. Ne moze te dr naterati ako ti ne zelis. U sustini, kod zena koje su radile VTO, posebno ICSI metodu postoji ta indikacija, ali u sustini, ako je dabl test ok ( kao sto je kod mene bio), geneticar ti kaze da je 90% verovatnoca da je sve ok. Meni to nije bilo dovoljno i odlucila sam se za AC.

Kad ćute ,umesto da te posavetuju.Dopinguj endo sirovom paprikom,pomorandžom,pšenicom,pivom...verovatno je tanji,ali nema pravila,mislim-ni folikuli ne rastu ujednačeno svakog dana,kao ni endo.

Obozavam te cutologe...:evil: Poslusaj drugarice za endo, cula sam i ja da je svez ananas super, pogotovo ona gadna sredina... Srecno! :heart:
 
Ikice, srecno, ovo je samo formalnost i bas kad tvoje cedo pocne da skakuce po stomaku ti ces znati kako da ga/je zoves.:heart:

Padar, Ovcice, Cranberry, priblizilo se, srecan pocetak i da se zavrsi velikom betom.:klap:

Inace, ja sad od moje seke, juce i danas su bolova skoro da nema, pa smo i mi bolje raspolozeni. U cetvrtak UZ, pa vam javim lepe vesti. Ljubim vas sve,:bye:

Odoh ja zenske, al da vas samo cmoknemo moj skituljko i ja pre polaska. Maro za tvoju seku stiskam fige najjace sto mogu! Ajd pa da da se u sutra svi radujemo!
 
Hej ovcice ja u pola pet sutra.
Zvoncice hvala puno,ali tek za 15 dana krecem sa stimulacijom,sad krecem sa diferelinom.Hvala jos jednom.
Oficirusa,sad cemo sve da budemo trudnice,ne brini za endometrijum.Kako nas Bog pogleda tako ce nam i biti,opusti se,ja ne razbijam vise glavu,nekako sam sad opustenija nego kad smo radili u Mariboru.U Jevremovoj su stvarno profesionalni a meni je to najvaznije.Kakva ljubaznost,profesionalizam,onako kako sam ja to uvek zamisljala.
Ikice,nadam se da je sve proslo super!
Cranberry,srecno!
 
Padar meni sve što ima veze sa iglom je početak.Kad bi mogla stimulacija bez iglica ja bih bila najsrećnija žena na svetu.Kad počneš sa stimulacijom poželjno je da šetaš što više ili da vežbaš da bi folikulu brže rasli.Moja prijateljica trči 30 spratova gore dole svaki dan pored normalnog šetanja.
 
Zvoncice,bas si me obradovala sa vezbanjem.Ja se inace ne skidam sa stepera.Setam prilicno.A prosle godine sam za vreme stimulacije setala kao ludak,uzduz i popreko po Ljubljani,Becu i Veneciji.Nismo se smirivali,pa onda setnje po Pohorju.Sve zene koje su bile u Mariboru najdalje gde su otisle je bio Bled.Pa su nas onako gledali sa podozrenjem kad smo pili kaficu zajedno i pricali koliko smo setali i svaki dan isli do drugog mesta.Cak nas je na kraju grizla savest sto smo toliko svrljali,mislili smo da je bilo bolje da mirujemo jer smo dobili samo jednu jajnu celiju.
 
Padar jos uvek se nemoze poradjati u privatnim klinikama, jedino da nisu izmenili neki zakon u poslednjih godinu dana, takodje sam cula da ima neka super nova bolnica naravno privatna ali cak ni tamo porodjaj nije zaziveo
 
Padar jos uvek se nemoze poradjati u privatnim klinikama, jedino da nisu izmenili neki zakon u poslednjih godinu dana, takodje sam cula da ima neka super nova bolnica naravno privatna ali cak ni tamo porodjaj nije zaziveo

Ovo i mene zanima...
I meni se čini da kod nas, u Srbiji po zakonu se ne sme porađaj vršiti u privatnim klinikama... tj. tako nešto sam pročitala pre par godina... ali na sajtu Jevremove sam pročitala drugačije, pa sad nemam pojma... :confused:
 
Prvi put cujem da se ne moze poradjati u privatnim klinikama.Mislim da je to glupost.Znam zene koje su se jos pre 10 godina poradjale u privatnim klinikama koje imaju porodiliste po svim standardima i kriterijumima i osoblje.Na zvanicnom sajtu Jevremove stoji da imaju porodiliste i da mozes i na carski kod njih.Pitacu ih sutra koliko kosta i vaginalni i carski pa javljam.Razmisljala sam da bih se porodila ako ostanem trudna kod njih carskim.
 
...da,da,da...zaboravih da dodam da je za dobar endo odlična sredina iz svežeg ananasa.Ta sredina i ne mora biti grozna.Kad sam je poslednji put koristila,bila je odlična!
Devojke, nek su vam srećni počeci,i njihovi završeci!
Što se porođaja u privatnim klinikama tiče,to je baš dobra tema za diskusiju,ali hajd da prvo skočimo,pa ćemo onda i uzviknuti hop ;)
 
Hej Pariz,nisi ljuta.Ajd malo da pisemo o porodilistima.Pricaj nam sta si ti cula i sta znas o privatnim porodilistima u Bg.Ja kao da sam vec trudna.Hi hi hi !Nije mesto da pisemo o tome al molim te za misljenje.Ti si puna informacija.
 
Padar, baš kao što rekoh-prvo skok,pa hop...nemam info, jer se ne raspitujem još za porođaj ;) ali imam stav:
bez obzira na sve momente proživljene u državnim ustanovama - državna ustanova za porođaj. Zbog-brojnosti lekara,opremljenosti,jednostavno-sigurnosti.
U Sistini,poznata klinika iz Skopja,koja se bavi i VTO,porođaj je oko 1350 evra sa bolesničkim danima i epiduralom.
Za ostale ne znam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top