Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mali Cicak, naravno da moze iz prirodnog ciklusa bez stimulacije ali tad postoji mogucnost da ne bude nijedan folikul nijedna jc, zato se i radi stimulacija da se dobije veci broj jc, zato su i iVf trudnoce cesto blizanacke.
Jel to iko pokušavao?
Nisam čula za takve slučajeve. Obično sve žene piju hormone... koliko sam dosad čitala vidim da su svima stimulisani jajnici... a vidim da ima dosta žena koje imaju sve uredne rezultate... pa mi nije jasno što doktori ne pokušaju prvo u prirodnom ciklusu da izvade folikule...
Mali Čičak,već ti je ojašnjeno,da se ne ponavljam.

Gde?
 
Jel to iko pokušavao?
Nisam čula za takve slučajeve. Obično sve žene piju hormone... koliko sam dosad čitala vidim da su svima stimulisani jajnici... a vidim da ima dosta žena koje imaju sve uredne rezultate... pa mi nije jasno što doktori ne pokušaju prvo u prirodnom ciklusu da izvade folikule...


Gde?
hahahaha:D
zezaš?
Pa Milica je ta koja ti je objasnila.
Postupak bez stimulacije,popularno zvan prirodnjak,radi se uglavnom ženama sa slabom rezervom jajnih ćelija-poor responder-da se ne bi opterećivale hormonima na koje neće odgovoriti.
Dešavaju se trudnoće iz prirodnog ciklusa,ali retko.Stimulacijom ne samo da se broj jajnih ćelija poveća,nego i kvalitet,tako da se uglavnom pribegava postupku u stimulaciji.
 
hahahaha:D
zezaš?
Pa Milica je ta koja ti je objasnila.
Postupak bez stimulacije,popularno zvan prirodnjak,radi se uglavnom ženama sa slabom rezervom jajnih ćelija-poor responder-da se ne bi opterećivale hormonima na koje neće odgovoriti.
Dešavaju se trudnoće iz prirodnog ciklusa,ali retko.Stimulacijom ne samo da se broj jajnih ćelija poveća,nego i kvalitet,tako da se uglavnom pribegava postupku u stimulaciji.

A posledice?
Ipak to sve narušava zdravlje i nosi rizik sa sobom... za sve, a pogotovo za one koji nemaju nikakav problem "sem" što ne ostaju trudni...

Neko je nedavno pisao o tome kakve posledice ostavlja vantelesna, pa me to bacilo u razmišljanje... miomi, priraslice, polipi...

Ne znam kakva iskustva vi imate?
 
A posledice?
Ipak to sve narušava zdravlje i nosi rizik sa sobom... za sve, a pogotovo za one koji nemaju nikakav problem "sem" što ne ostaju trudni...

Neko je nedavno pisao o tome kakve posledice ostavlja vantelesna, pa me to bacilo u razmišljanje... miomi, priraslice, polipi...

Ne znam kakva iskustva vi imate?

Ja o posledicama nikad nisam razmisljala, iako sam svasta cula i svasta citala. Jedina najlepsa posledica koju priznajem je ovo malo bice koje nosim u svom stomacicu! A za ostalo ce se Bog pobrinuti. Kada bi u svemu sto radimo razmisljali o posledicama, nikada nista ne bismo ostvarili! CMOK
 
Mali cicak koliko puta si radila vto Cetiri puta je kao ok. mada ima puno zena koje nisu radile,a imaju polipe,miome....Ja mislim ako neko ima predispozicije za to i bez vto dobija.Sta sve moze da nam se desi,ako vozimo kola,izadjemo uvece ili uopste van kuce,pa i u samoj kuci koja je prepuna zamki Ako tako razmisljamo onda najgore mozemo i da ocekujemo.Kakve su ti misli,takav ti je zivot!Nije bez razloga tako receno.
 
Izvinjavam se svima na mom pravopisu.Jos uvek sam na odmoru i vec od ponedeljka cete videti razliku.Mrzi me da zamaram mozgic tako da nema znaka pitanja i jos nekih slova do ponedeljka.Sad cu lepo da uzivam u lepom vremenu,a to i vama preporucujem.
 
Limba, dobro dosla, i ja sam u Jevremovoj preko fonda.
Od nedavno sam pocela sa kontraceptivima. Sve ce ti oni objasniti, jedno po jedno. Bar sam ja stekla utisak da su ljubazni.

Devojke ja pijem jasmin. Da li vam se desavalo da vam se stalno spava od njega, gadljiva mi sva hrana i sva sam nesto premorena. Prvi put ih pijem u zivotu.
Ili umisljam....
 
Limba, dobro dosla, i ja sam u Jevremovoj preko fonda.
Od nedavno sam pocela sa kontraceptivima. Sve ce ti oni objasniti, jedno po jedno. Bar sam ja stekla utisak da su ljubazni.

Devojke ja pijem jasmin. Da li vam se desavalo da vam se stalno spava od njega, gadljiva mi sva hrana i sva sam nesto premorena. Prvi put ih pijem u zivotu.
Ili umisljam....

hvala na dobrodoslici!i prema meni su bili jako ljubazni prosto da ne poverujem da ima i takvih :eek: sta su ti rekli,koliko pijes kontraceptive i kada pocinjes sa injekcijama?
 
Ja o posledicama nikad nisam razmisljala, iako sam svasta cula i svasta citala. Jedina najlepsa posledica koju priznajem je ovo malo bice koje nosim u svom stomacicu! A za ostalo ce se Bog pobrinuti. Kada bi u svemu sto radimo razmisljali o posledicama, nikada nista ne bismo ostvarili! CMOK
U suštini si u pravu, ali ipak čovek se uvek brine, jer je svestan kakvu hemiju unosi... ;)
Uživaj sa svojom bebicom...:heart:
Mali cicak koliko puta si radila vto Cetiri puta je kao ok. mada ima puno zena koje nisu radile,a imaju polipe,miome....Ja mislim ako neko ima predispozicije za to i bez vto dobija.Sta sve moze da nam se desi,ako vozimo kola,izadjemo uvece ili uopste van kuce,pa i u samoj kuci koja je prepuna zamki Ako tako razmisljamo onda najgore mozemo i da ocekujemo.Kakve su ti misli,takav ti je zivot!Nije bez razloga tako receno.

Nisam radila ni jednu... još uvek... ali mi se uopšte ne sviđaju svi ti hormoni, inekcije i bilo šta što je veštački... al ebi ga... što se mora mora... samo gledam da svedem to na minimum, da ne izlažem svoje telo hemiji ako već ne moram, i ako postoji prirodnija varijanta... manje štetna...;)
 
Sto se hemije tice slazem se Mali cicak.Ja sam u toku studija provodila dosta vremena u lab.i radila sa hemikalijama,pa kasnije praksa po fabrikama.Ali hemija je svuda oko nas u vazduhu,hrani,...Svaka prodavnica ima osvezivace,svaki wc se cisti hemijom i ima osvezivace,.....Ali mozes da proveris sledece sto ce ti mozda znaciti,a to je da li si ti za duzi ili kraci protokol.Meni se svidja Segedin zato sto dobijas minimalnu stimulaciju za razliku od nasih.Pogotovo ako radis o trosku drzave onda te lepo napune hormonima.Ja sam posle vto kod nas sacekala dve godine da mi se organizam oporavi i onda radila u Segedinu.Ovde su me od januara kljukali kontraceptivima od kojih sam bila komirana,a onda od marta do juna injekcijama,ali nisam jedina.Tada nista nisam znala o vto niti me zanimalo.U Segedinu najduza stimulacija mi je bila 9dana.Ja sam uvek za njih jer i kvalitet jc.mi bude bolji,a i taj protokol mi vise odgovara.Melisa je pisala o Rusiji i to mi zvuci ok.
 
A i jedna stvar je jako bitna u zivotu,a to je da nista se nemora osim da se umre!Ako nisi sigurna da zelis vto onda je glupo da radis.Mozda i mozes prirodno da zatrudnis razgovaraj sa nekim ginekologom sta sve mozes da uradis pre vto.
 
Pariz,bila si malo gruba prema Cicku!Ovako Cicak,za uspeh vantelesne pozeljan je veci broj jajnih celija.To znaci da sto ih vise ima to ce ti verovatnoca da uspe postupak biti veca.Moze da se radi i iz prirodnog ciklusa ali tada imas jednu jajnu celiju i samim tim manju verovatnoca da uspe.Mnogo je kriticnih faza u postupku vantelesne,a kad imas samo jednu jajnu celiju mora da prodje sve savrseno da dobijes bebca.Nadam se da kapiras.U stimulisanom ciklusu ako dobijes pet mogu 2 da budu manje kvalitetne ali imas druge tri.Pa kad te tri oplode jedan embrion moze da ne valja ali imas druga dva dobra.Tako da od jedne jajne celije nemas cemu mnogo da se nadas.Ja se pribojavam tog scenarija da i u ovom drugom postupkui pod mnogo jacom stimulacijom ne dobijem samo jednu ili dve jajne celije.Onda su mi sanse minimalne.To je to!
E,a za posledice vantelesne je posebna prica.Nije to naivna stvar ali ako nema drugog izbora sta ces!Prvo kao posledica hormona dolazi do povecanja LDL,Holesterola,visokog pritiska sto je dodatan rizik za osobe koje u porodici imaju srcane bolesnike isl.Moja majka je imala infarkt u 53.god,deda je umro u 60,ujak u 66,svi od srca.Hocu da ti kazem da pored toga sto imam genetsku predispoziciju,vantelesna ce dodatno doprineti trombozama,arteriosklerozi,poremecaju cirkulacije itd.,a da ne pricamo samo o tumorima kao riziku.Nije naivna stvar vantelesna i ja se plasim posledica ali Cicak moramo da idemo jer drugacije tesko da cemo da resimo problem.Tuzno ali je tako.Ja kad me obuzmu strahovi,kuckam na ovim stranicama i Vi svi mi puno pomazete.Hvala Vam na tome i izvinjavam se Pariz sto sam stavila primedbu da je bila gruba prema Cicku.Ne zna zena pa sta cemo,nije se jos u sve uputila!Pozz
 
hvala na dobrodoslici!i prema meni su bili jako ljubazni prosto da ne poverujem da ima i takvih :eek: sta su ti rekli,koliko pijes kontraceptive i kada pocinjes sa injekcijama?

Kontraceptive od 25.02. do 30.03.
Dyferelin (ako se bese tako pise) od 23 marta, to je valjda potkozno. Imam kontrolu od 15. pa ce mi sve detalje reci. Posle jos jedna kontrola pa stimulacija. Posle 18.4.oplodnja.
Samo polako, korak po korak treba ici.

A sto se tice hemije i otrova...
Da vi znate gde ja radim, meni hemija direktno ulazi na nos iz prozora kancelarije. Pusenje sam ostavila pre 2 god, ali zato otrov svuda oko mene. Cak se razmisljam na bolovanje od 23.03. cim krenem sa dif. Kad ste vi isle?
 
Kontraceptive od 25.02. do 30.03.
Dyferelin (ako se bese tako pise) od 23 marta, to je valjda potkozno. Imam kontrolu od 15. pa ce mi sve detalje reci. Posle jos jedna kontrola pa stimulacija. Posle 18.4.oplodnja.
Samo polako, korak po korak treba ici.

A sto se tice hemije i otrova...
Da vi znate gde ja radim, meni hemija direktno ulazi na nos iz prozora kancelarije. Pusenje sam ostavila pre 2 god, ali zato otrov svuda oko mene. Cak se razmisljam na bolovanje od 23.03. cim krenem sa dif. Kad ste vi isle?

hvala,ja ocekujem da dobijem oko 16 tako da odprilike znam tok...
hoces sama sebi da dajes injekcije?
 
.
Milice,hvvala na info,znam da i Zoki nije test pokazao 2 crte iako je beta bila trocifrena...

Milice, pod Zoka, Pariz je mislila na mene :hahaha:

Jelo, slazem se, nazovi kliniku, mozda da dobijes prog. depo, a betu mozes i da vadis danas, da vidis sta se desava. Drzim fige da je sve ok!:D

Padar, ne vidim razlog za tvoju primedbu, da je Cicak pomislila da je bilo ko bio grub prema njoj sama bi rekla. A po kolicini njenih postova vidim da ima iskustva sa pisanjem po forumima, pa samim tim i zna da se komunikacija oci u oci jako razlikuje od pisane gde ne moze da uoci ton kojim se nesto zeli reci. Cicak, sorry, ali i meni je bilo smesno i bas simpaticno kada si pitala "gde?";) I htedoh jos nesto da dodam na tvoju konstataciju da "problem ne postoji, jedini problem je sto ne dolazi do trudnoce". Po mom misljenju, tako nesto ne postoji, problem je uglavnom tu, samo ga treba otkriti. Pre nego sto bilo sta odlucis, posavetuj se sa svojim dr i uradi sto vise analiza kako bi locirala problem. Prelistaj malo po forumu, pisale su devojke o tome. Inace, i meni je VTO uspela iz prve, imam 8 zamrznutih embriona i ako Bog da, vise necu morati da primam te silne hormone. A ne mislim da jedna ili dve VTO ostavljaju vece posledice od npr. cinjenice da sam bila pusac od svoje 17. godine... Sra god odlucis, srecno!:D

Jelenamb, kada cemo saznati sta je bilo na UZ?:heart:

Ljubac devojkama, a Ikici poseban poljubac:bye:
 
Sto se tice moga misljenja o VTO,ono jeste da ima dosta hemije u tome,ali mi zene koje nemamo drugog izbora da dodjemo do bebe o tome i ne razmisljamo(bar ja nisam razmisljala puno o posljedicama...Eto,jedino sto sam imala taj kraci protokol sa manje hormona... A polipe sam imala i pre VTO,tako da tu nema nekakvog zakona... Ah,da i da nije bilo te hemije,ja danas ne bih bila majka jednog preslatkog djecacica... I,opet da kazem nista bez sudbine.... Moji kumovi kod kojih je sve bilo u redu,nakon 19 goodina dobili bebu,kad su mislili da nikad nece postati roditelji,desilo se cudo,ma sudbina i nista drugo......
 
Bila sam na UZ i dr je videla 3 gestaciska meška,danas mi je 6 nedelja pa sam jako zabrinuta što su GM.Dr je rekla da su mi rano zakazali UZ i da zato nevidi srčanu radnju da dođem opet na UZ za nedelju dana.Jako se brinem zar ne trba da se otkucaji vide u 6 nedelji
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top