Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
drage dame,posto ste sigurno prosle kroz dosta toga i samim tim vam je iskustvo vece,da li mozete da mi nesto pojasnite?juce sam bila (po prvi put) na razgovoru u Jevremovoj gde bih trebala da odradim vto(preko fonda).procedura skupljanja papira i svega ostalog je zavrsena,nalazi su svi u ref vrednostima sem mm spermograma koji je nesto losiji ali sasvim dovoljan za vto.sledeci korak je da se javim prvi dan ciklusa i oni ce mi reci sta dalje tj poslace mi plan ili tako nesto :confused: e sad mene zanima,koliko ste dugo cekale i jeste li taj dan krenule sa bilo kakvom terapijom?jako sam nestrpljiva...ma razumete me ;)

Limba, dobro nam dosla. Kada dobijes i javis se u Jevremovu dobices protokol u kome ce ti sve do detalja biti objasnjeno, znaci sve ce biti u dan napisano kad pocinjes sa kojom terapijom i kad zavrsavas. Meni su isto tako dali protokol, i stvarno je do kraja sve bilo onako kako je tamo pisalo, sa naravno par dana tolerancije kada se radi o aspiraciji i ET. Kada pocnes sa stimulacijom dobices semu stimulacije u kojoj ce isto tako sve detaljno biti napisano. Nista ne brini, nema sanse da nesto pogresis, a i uvek ih mozes nazvati i pitati ako ti nesto nije jasno. Naravno da ti i mi ovde na forumu stojimo na raspolaganju za sve sto te interesuje!
 
Mijaki da li ces raditi betu kad su ti rekli ili si odustala Nadam se da si se bar prosetala po Pragu.Meni je to jedna od destinacija za kupovinu posto su jako povoljne cene.Za zdravlje jeste vto opasna,ali i pusenje,alkohol,izduvni gasovi,hrana puna aditiva,itd.Bices ti nama zdrava bez obzira na vto!

zvoncice, radila sam betu u petak...drugi dan kada mi je vec uveliko krenula menstruacija... Naravno da je 0,1! tako da nije bilo potrebe da je radim u ponedeljak...
cekam da mi prodje ciklus pa da zakazem kontrolni pregled i da vidim sta jos ima od analiza sto nisam radila....pa da uradim;)
prag sam obisla, uzduz i popreko (ipak sam tamo bila 14 dana:(), mada nisam primetila da su cene mnogo povoljnije nego u beogradu, ne znam mozda nisam gledala na pravim mestima:confused:

jelo, izdrzi jos koji dan, videces bice sve ok!!!!!!!!!!!!
:bye:
 
Limba,dobrodošla! Polako,sve će ti se samo kasti.Strpljenje je nešto što ti je u ovoj borbi potrebnije od dobrog spremograma :)...
javiće ti mailom,ako si ima ostavila adresu,ili tl.tad će ti reći od kada i čime počinješ.Polako.Kad uletiš u kolo,vreme će ti proleteti.
Milice,zar testovi za trudnoću ne reaguju na već 25 jedinica HCG-a? Tako bar na njima piše....
Mijaki,dušo,stiskam te jako!! Reci mi,ima li nešto da nisi radila od nalaza?
Ikice,kako ste ti i tvoj Pavle? Ljubac drugarice!
 
znate koliko mi znaci pomoc i lepa rec od zena koje znaju o cemu pisem...
mijaki,svidja mi se kako razmisljas i meni je Dj.Balasevic svojevrsni vodic kroz zivot...
ikica75,hvala na brzim odgovorima!
mali pariz,jedva cekam da zaigram u tom kolu!
 
znate koliko mi znaci pomoc i lepa rec od zena koje znaju o cemu pisem...
mijaki,svidja mi se kako razmisljas i meni je Dj.Balasevic svojevrsni vodic kroz zivot...
ikica75,hvala na brzim odgovorima!
mali pariz,jedva cekam da zaigram u tom kolu!

Eh moja Limba, ja sam ti sada jedna dokona trudnica (trudnoca iz Jevremove) pa sam zato tako brza, a i znam koliko je meni znacila podrska dragih drugarica koje smatram svojom drugom porodicom! Zato je moja velika zelja da i ja pomognem svim zenama koje prolaze kroz ovu tesku borbu!
Mali pariz draga moja, Pavle i ja smo dobro, malo smo se uprpali jer sledece srede idemo na amniocentezu, al tako smo se dogovorili i ne odustajemo, mali smo ali hrabri! Tebi saljem veliki poljubac,mnogo veliki!
 
cestitam na trudnoci,zelim ti sve najbolje i cenim to sto si ostala ovde,da pomognes nama sa dragocenim savetima :worth:je li to prvi proces?znam da si sigurno o tome pisala na temi,cak sam i ispratila par trudnoca i jednu bebu :vatromet:
 
cestitam na trudnoci,zelim ti sve najbolje i cenim to sto si ostala ovde,da pomognes nama sa dragocenim savetima :worth:je li to prvi proces?znam da si sigurno o tome pisala na temi,cak sam i ispratila par trudnoca i jednu bebu :vatromet:

Ako je pitanje upuceno meni, evo odgovora. Uspela sam iz drugog pokusaja VTO, ali ne razmisljaj sad o tome, samo reci - Sada cu uspeti i tacka!
Kad sam se 2009 godine operisala na Betaniji sa mnom u sobi je bila jedna zenica iz Leskovca koja je radila VTO. Danima pre ET ona je birala koju ce spavacicu da obuce na da transfera, organizovala kako ce u kolima da lezi kad muz dodje po nju i td. Zene koje su bile sa njom u sobi su je zezale sto je tako pedantna i sve planira do detalja, a ona je mrtva ozbiljna odgovorila - Slobdno se vi smejte, ali ja nemam da platim drugi pokusaj, sad ima da uspe i tacka! I tako je i bilo, sada ima blizance. Ova pricica mi je mnogo smesna, zato sto sam se ja u drugom pokusaju ugledala na nju!
 
sjajna prica nema sta :klap:
nisam ja bas toiliko opterecena time,jednostavno vi ste jedine sa kojima mogu da pricam o tome :rumenko:...iz malog sam mesta i kada sam vadila papire svi su bili predusretljivi i veoma zainteresovani za moj slucaj jer ne pamte da je neko isao na vto,tako da pola grada ceka rezultate,pocev od sestara,dr,laboratkinja,direktorke zavoda,salterkinja ...zato sam toliko zainteresovana jer ne znam sta me ceka,nista drugo...
 
sjajna prica nema sta :klap:
nisam ja bas toiliko opterecena time,jednostavno vi ste jedine sa kojima mogu da pricam o tome :rumenko:...iz malog sam mesta i kada sam vadila papire svi su bili predusretljivi i veoma zainteresovani za moj slucaj jer ne pamte da je neko isao na vto,tako da pola grada ceka rezultate,pocev od sestara,dr,laboratkinja,direktorke zavoda,salterkinja ...zato sam toliko zainteresovana jer ne znam sta me ceka,nista drugo...

U potpunosti se slažem sa Ikicom da moraš biti opuštena i sigurna da će sve biti ok.Meni je uspela VTO iz prve radila sam je u Genezisu.Ja sam bila od početka sigurna da će sve biti ok.Na ET sam bila toliko opuštena da je dr komentarisala da nikad nije dosad videla da je neko toliko opušten na ET i da toliko meditira,ja sam joj odgovorila ‚‚Pa vraćate mi bebe kako neću biti opuštena i zadovoljna‚‚.Eto i od mene jedna pričica,naravno da smo sve nervozne i i nestrplive dok ne kreneš,posle sve ide brže.Ja nisam iz malog mesta ali sam mojoj dr u zavodu nosila fotokopiju sa sajta RZZO da zna šta od uputa da mi piše,nisu u ništa bili upoznati.
 
Prošla II komisiju. Rekla mi da ću za 2-3 nedleje dobiti pismo iz BG-a. Zar ne dobijam iz NS-a? Mislila sam da zovem soc u NS i ubrzam prijem pisma, kako bi ušla u aprilu u postupak!

Ja nisam ni dobila pismo,mene su zvali iz Genezisa kad smo prošli kroz portal(ako sam dobro rekla) i zakazali mi kad da dođem sa uputom za stacionalno lečenje(zeleni uput).Poziv iz Genezisa smo čekali 2 nedelje tako da ćeš ući u postupak u aprilu.Želim ti sve najbolje
 
Cao devojke, moja drugarica je radila vto u subotu i vratili su joj dva osmocelijska embriona. Sada ona leskara, malo se osula po licu i kaze da oseti da je nesto ziga u donjem delu stomaka? Da li je to normalno, s tim da je ona imala transfer pre 5 dana, da li su to simptomi da je truda ili neki alarm?
 
Jao ja tako imam neke bolove kao grceve materice. Bas sam se uplasila i imam osecaj da u svakog trenutka dobiti. A betu ako ne dobijem vadim u petak.
Matorka jos malo i kreces. zelim ti puno srece!
Jelena jel ti ono sutra ides u Genezis na UZ?
 
Mali Cicak, naravno da moze iz prirodnog ciklusa bez stimulacije ali tad postoji mogucnost da ne bude nijedan folikul nijedna jc, zato se i radi stimulacija da se dobije veci broj jc, zato su i iVf trudnoce cesto blizanacke.
Pariz sve je to tacno u teoriji ali u praksi nije, kada mi je beta bila 213 taj dan kucni test mi je jedva pokazivao drugu crtu pod lupom sam ga gledala
 
Drage dame,citam Vec nekoliko dana Vase poruke i ne mogu da verujem koliko ste jake, hrabre i koliko volje,snage i strpljenja je potrebno za ono kroz sta prolazite.A mislila sam da znam.Svi koji su bliski paru koji prolazi kroz VTO treba da procitaju forum da bar malo bolje razumemo.
Da krenem od pocetka. Ja vas problem nemam, ali ima moja sestra. Sa njom sam prolazila kroz sve faze - nada, iscekivanje i na kraju razocarenje posle neuspelih pokusaja. Prosli put je imala biohemijsku trudnocu, tako da smo sada skakali do neba kada je rezultat bete bio 274 (15.dan od ET). Ono sto me zabrinjava je sto je posle cetiri dana (19.dan od ET) beta bila 770. Ne dupira se dovoljno. Sestra misli da je dovoljno to sto beta raste,tako da ni ne pomislja da je ponovo proverava,a ni meni da je plasim dodatno.Ultrazvuk je sledece nedelje,a ja se nadam da cete mi pomoci pre toga.
Od srca sve najbolje mamama i buducim mamama i istrajnosti onima koje tek trebaju stici do cilja. A hoce sigurno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top