Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Crna ovcice ono je bilo upuceno na racun tvoje svekrve!Sto se dece tice ona nikad nisu kriva,a drago mi je sto imas odlican odnos sa njima.Meni nikad ne bi smetalo da moj muz ima decu npr.sa bivsom zenom.Imaces ti i svoju biolosku decu kad si tako dobra mama.Ja bih bila srecna da imam takvu decu kakva su tvoja!
 
Pokušavam da radim na tome, ali sam postala mnogo negativnija, neraspoložena...sve nešto negativno od kad nemamo uspeha sa trudnoćom. Sve znam, možda je ovo jedini razlog zašto i ne dolazi do trudnoće, ali ne uspevam to da promenim, ili sam previše slaba...I sa dragim se svađam, jer je sve podređeno bebi i više ne živim život. Znam da to moram menjati.
Draga Zvončice, svakako hvala na savetu!:cmok2:

Joj matorka, generacijo moja, moram ti ovo napisati jer te u potpunosti razumem. Ja sam tokom 2009 i 2010 godine bila opsednuta vantelesnom oplodnjom, toliko da je to prestalo da bude normalno. Prvo me je pogodilo sto su se roditelji mog supruga nekako prema meni promenili kad smo objavili da je problem u meni i da moramo na VTO. Mozda gresim dusu, mozda je to samo moja iskrivljena slika, ali tako sam osecala i tog osecaja ni dan danas ne mogu da se oslobodim.Ako gresim, neka mi Bog oprosti. Onda je usledila prva neuspesna VTO. Pregurala sam to nekako, al opsednutost je ostala. Vise uopse nisam zelela da odlazim u rodni grad, nekako sam se povukla u sebe i zatvorila. Poceli su da me nerviraju ljudi koji nisu upuceni u proces VTO i ne razumeju kako to ide, koji zapitkuju gluposti i tako. Samo sam o tome razmisljala, kad uvece legnem, kad ujutru ustanem. Neke kolege iz firme koji su takodje pokusavali vantelesnom da dobiju decu gledala sam kao rod rodjeni. Eto, Bog me je pogledao, sada sam konacno trudna! I dalje smatram da su zene koje ovde pisu, vise od drugih zasluzile da dobiju svoje male andjele. Sada sam presrecna i svima zelim da sto pre osetite tu radost. I znam da nasa deca nikada nece biti obicna i da ce svako biti posebno na svoj nacin! A da ce biti najvoljenija, to je sigurno!
Ovo sam ti napisala da te malo ohrabrim i da shvatis da si moooogo jaca nego sto mislis! A muskarci, kao muskarci, retko koji moze da shvati kako se zaista osecamo! Zato smo mi tu i sta god da te muci slobodno pisi i izjadaj se! Ljubim te i hajde da ne budemo matorke, molim te!
 
Hej stare drugarice Padar, Zvezdice, Zvoncice, Crna Ovcice, pa bas ste me obradovale. Pa gde ste vi zene, nigde vas nema, pa jel znate vi da je ovaj forum bez vas tuzniji?! Ovo o svekrvi necu da komentarisem, samo cu reci - ima nas raznih, sacuvaj Boze!
Vama koje ste u postupku drzimo fige(jedne male i jedne velike) i jedva cekam da se zajedno radujemo!
Sve vas ljubim!
Sukice, zmaju mali, samo hrabro, mislim na tebe i ljubim te!
 
Padar, o istim pitanjima i ja ovih dana razmišljam, jer me bombarduju sa strana! Ja sam se jako lako odlučila za vto, i nisam se mnogo raspitivala za posledice, a znam da ih ima, jer neobjašnjivo mnogo želim dete. Ne trudimo se ni 3 godine, ali imam dosta godina i to je osnovni razlog što sam se odlučila za vto.
Ukoliko si već u postupku, ja ne bih odustajala, ali to ipak mora biti samo tvoja odluka.
Zvezdice, da li si negde pisala detaljnije o tvojim posledicama nakon prošle vto?
Ikice, Zvončice, Ovčice, Zsuki :heart:

jesam, pisala sam o mojim problemima, verujem da se mnogi secaju..............ali pustite sad to! Ne odustajte kad ste vec krenule u nove pokusaje!
I ja sam posle svega toga opet probala!
I verovatno bih opet.......jer zelja je jaca od sraha, barem jos uvek.....a i ja sam "matorka" kao i ti. Kapiram da jos koju godinu mogu da pokusavam, ako se naravno nesto ne iskomplikuje u medjuvremenu
 
Hej Zvezdi kako si mi ti?Super sto si se javila,sve smo kuckale u isto vreme i ja i ti i zvoncica.LJubim Vas sve puno.
Zvoncice,ja sam kupila htc mobilni i isto tako se tesko snalazim kao i ti sa racunarom.Ovih dana pokusavam da ljudima objasnim da je komplikovan za rukovanje i da nije do mene.Imamo isti problem.Ha ha!

Padar!
I ja tebe ljubim i molim te, nemoj da mislis o posledicama, bas si me rastuzila.
To ti najmanje treba sad dok si u postupku.
Ako Bog da da meni UZ bude dobar, mozda i ja pokusam jos jednom, bez obzira na sve.
 
Nece Zvezdi nista vise da se komplikuje,ne planiram da odustanem sad,naravno,ali sam razmisljala o tome da ako sad ne uspe napravim pauzu do kraja iduce godine,pa da tek onda pokusam drugu o trosku fonda.Ovo sad je islo brze,prosle godine sam 17.juna zavrsila sa vto u Mariboru.To je nepunih godinu dana.
 
Hej stare drugarice Padar, Zvezdice, Zvoncice, Crna Ovcice, pa bas ste me obradovale. Pa gde ste vi zene, nigde vas nema, pa jel znate vi da je ovaj forum bez vas tuzniji?! Ovo o svekrvi necu da komentarisem, samo cu reci - ima nas raznih, sacuvaj Boze!
Vama koje ste u postupku drzimo fige(jedne male i jedne velike) i jedva cekam da se zajedno radujemo!
Sve vas ljubim!
Sukice, zmaju mali, samo hrabro, mislim na tebe i ljubim te!

Ja sam ikice moja mislila da si ti u kutku za trudnice, da si na nas vec i zaboravila..............kad ono, izgleda da smo mi te kojih nema, a ti ovde kolo vodis :) :)
Neka, neka, treba nam takva podrska itekako! Ne napustaj nas!
 
Ja sam ikice moja mislila da si ti u kutku za trudnice, da si na nas vec i zaboravila..............kad ono, izgleda da smo mi te kojih nema, a ti ovde kolo vodis :) :)
Neka, neka, treba nam takva podrska itekako! Ne napustaj nas!

Zato vas ja i kritikujem, hahaha, salim se. Izgleda da ja imam najvise vremena, pa samo visim na forumima, a ovaj mi je nekako naj naj naj drazi! Ovde se osecam kao kod kuce! Navijam za vas i da uskoro budete dokone trudnice kao ja! CMOK
 
Crna ovcice bicu grozna,ali iskrena.Da li je tvoja svekrva upucena u to da se njena bivsa snaha jedina dokazala,posto je jedino sigurno da je ona majka.Otac moze biti i neko drugi.Svekrva ti je bas surova i gruba.
:D bravo Zvončice!

Eh Padar,
a sta reci na takve komentare osim, ja bih i radije da dobijem tumor pa da se borim da ga lecim nego da definitivno odustanem od dece. Ja za vikend idem kod svekrve doktorke koja je isto protiv vantelesne i muka mi je od njenih komentara:zcepanje:
A sto je najgoer, ako se secas kad sam pisala, njen sincina ima dvoje dece iz prvog braka a na VTO idemo zbog loseg spermograma. Znas sta je rekla na to? Moj sin se dokazao...uf uf
Ja sam 25.03. pocela sa jasmin tabletama, pijem do 30.03.
Od 23.03 pocinjem sa dipherelinom
Nekako sam sva optimisticno rasplozena, valjda to uvek ide tako kod prve VTO
U medjuvremenu se relaksiram jogom i bas mi prija...
MM i dalje pije profertil. POsle dva meseca ukupan broj isti ali % progresivnih se znatno popravio
Izgleda da taj profertil smanjuje antispermatozoidna antitela,pa tako povećava šansu progresivnim...hm...:think:razmisliću o tome.
Što se svekrve tiče,takvu ne bih obilazila,ma ni pod tačkom razno!
Pozdrav svima!Juce odem na ultrazvuk dojki i sve je u redu,ali doktorka me izgrdi i kaze da je ona protiv vantelesne i da ni sama nisam svesna kakve posledice ostavlja na zdravlje zene.Mozda nisam trebala ovo da napisem ali morala sam bas me iznervirala.Pa rekoh,,sta predlazete kako da resimo problem,,.Kaze ona meni ja na vantelesnu ne bih isla pa makar nikad nemala decu.Bas Vam hvala,pomoslih i svratim onda kod drugarice doktorke,kad ona opet sa njenom pricom,inace i ona nema decu a ne usudjuje se da ode na vto a ima preko 40g.,kaze mi ma gde zuris zene radjaju i u 47-oj.Kako Vi razmisljate o posledicama vto po zdravlje zene?Znate vec to ste cule o trombozama,tromboembolijama,holesterolu,visokom pritisku,infarktu,tumorima,posebno one zene koje imaju genetsku predispoziciju.Mislim,plasite li se,koliko cesto Vas uhvati strah vezano za to?Pozdrav Pariz,Ikica,Oficirusa.Crna ovcice sta je sa tobom,kreces li u postupak?
padar,samo napred curo! naravno da razmišljam o tome što pišeš...ja uvek zdravlje iznad svega ističem.Možda to vama i sebično zvučalo,ali sebi sam na prvom mestu...uvek.Ništa ne može biti preče.Zato uvek studiozno svemu prilazim,ali reči doktorke su me šokirale.Rekla bih joj da je blagoslovena što ne zna kako je nemati decu,i da ne istrčava sa komentarima sa te svoje-mnogo drugačije perspektive.Toliko bih joj rekla.Sve nosi svoje posledice,samo treba biti oprezan.
Srećno!!
 
jelo navijam za tebe i betu koja sigurno raste!!!
szukice, ovoga puta ce sigurno da uspe pa da bude forumska zurka kao kada nam je pazarkica postala mama!;)
padar, ja sam dosta razmisljala o posledicama, zato posle ovih smrzlica koji me cekaju i koje cu vracati u prirodnom ciklusu, dobro cu razmisliti da li da peti put idem u vto postupak....odustati necu, ali cu razmatrati opcije poput vto iz prirodnog ciklusa....ili sta jos u medjuvremenu smislim...
mali pariz saljem ti veliko :heart:
 
Mislim da kod vto kucni test nije preporucljiv,tj.nece ti nista pouzdano pokazati.Moze da bude negativan,a beta ogromna.Sacekaj kad su ti rekli pa uradi betu.Da li mirujes ili se kreces Primas li injekcije progesterona Navijam da ti beta bude ogromna!
 
Mijaki da li ces raditi betu kad su ti rekli ili si odustala Nadam se da si se bar prosetala po Pragu.Meni je to jedna od destinacija za kupovinu posto su jako povoljne cene.Za zdravlje jeste vto opasna,ali i pusenje,alkohol,izduvni gasovi,hrana puna aditiva,itd.Bices ti nama zdrava bez obzira na vto!
 
Razmisljam da u sredu uradim kucni test. Sta vi mislite o tome jel ima neko iskustva?

Jelo, sugradjanko draga, ja sam bila nestrpljiva kao ti i 12. dan od ET-a uradila kucni test koji je bio negativan. Ziva sam se isplakala, svima javila da nisam trudna i otisla da proverim betu koja je bila 158 tog dana! Posle dva dana porasla je na 354, a na kucnom testu se pokazala jedva vidljiva crta.
Tako da, moj savet je da NI SLUCAJNO ne radis test vec, ako ne mozes da izdrzis, proveri betu u sredu a mi cemo da navijamo!! : *
 
drage dame,posto ste sigurno prosle kroz dosta toga i samim tim vam je iskustvo vece,da li mozete da mi nesto pojasnite?juce sam bila (po prvi put) na razgovoru u Jevremovoj gde bih trebala da odradim vto(preko fonda).procedura skupljanja papira i svega ostalog je zavrsena,nalazi su svi u ref vrednostima sem mm spermograma koji je nesto losiji ali sasvim dovoljan za vto.sledeci korak je da se javim prvi dan ciklusa i oni ce mi reci sta dalje tj poslace mi plan ili tako nesto :confused: e sad mene zanima,koliko ste dugo cekale i jeste li taj dan krenule sa bilo kakvom terapijom?jako sam nestrpljiva...ma razumete me ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top