Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
taj ko je rekao da je uspeh garantovan taj nema pojma.organizam koji je sklon priraslicama jednom dobiće ih uvek. Moj primer, na prvoj operaciji skinuto tona priraslica, operacija trajala dugo više od tri sata. Na hsg-u nakon toga nalaz uredan, jajovodi prohodni, jedan doduše malo teže propuštao kontrast, ali drugi odličan. Nakon toga dobijam vanmateričnu trudnoću baš u taj super jajovod, i naravno na sledećoj operaciji tona priraslica. A u životu nisam imala nikakvu upalu, u periodu izmedju dve operacije nisam zgazila bosom nogom ni na vruć beton, nosim duboke gaćice, majica je obavezna,znači vodila sam baš računa ali eto navratile su se i to za baš baš kratko vreme. Ja ipak vama savetujem da odradite HSG, ne igrajte se, vanmaterična trudnoća je JAKO opasna, od nje se može izgubiti i glava.
 
Drage moje,
obecala sam danas informaciju u vezi aspiracije folikula u Visegradskoj. Konacno rade sa anestezijom! Otklonili su tehnicke probleme koje su imali sa aparatima i sad sve funkcionise ok. Tako bar kazu.

Zvezdice71 hvala ti na lepim vestima!Naravno ja nisam stigla dotle-cekam komisija da obradi moju dokumentaciju tj.na pocetku sam jedne velike trke.:)Tek sam im pre neki dan predala dokumentaciju.Da neznas slucajno koliko im vremena treba da te pozovu na konsultacije.Kod koga radis Vto?
 
Zvezdice71 hvala ti na lepim vestima!Naravno ja nisam stigla dotle-cekam komisija da obradi moju dokumentaciju tj.na pocetku sam jedne velike trke.:)Tek sam im pre neki dan predala dokumentaciju.Da neznas slucajno koliko im vremena treba da te pozovu na konsultacije.Kod koga radis Vto?

Pozovu te jako brzo!:D Mislim da nije proslo ni 10-tak dana od kad sam predala dokumentaciju pa do njihovog poziva. Inace, ja sam kod prof. Tulica. Ako te bilo sta zanima, slobodno pitaj, ja sam sad "u toku"
 
Pozdrav svima!
Spremam se za VTO na Betaniji,u ponedeljak imam prijem,kada sam zakazivala u junu 2007. uput se nije morao overavati.Danas cujem da treba! Da li neko zna gde se overava(izdat je u Domu zdravlja Stari grad),da li se ide na komisiju i koliko sve to traje?
 
Pozovu te jako brzo!:D Mislim da nije proslo ni 10-tak dana od kad sam predala dokumentaciju pa do njihovog poziva. Inace, ja sam kod prof. Tulica. Ako te bilo sta zanima, slobodno pitaj, ja sam sad "u toku"

Hvala ti jos jednom na svezim informacijama!:)I ja sam isto kod prof.Tulica.Mozes bar da mi ispricas kako tece proces posle toga ako nije problem,mada mi je koliko toliko poznato jer mi se prijateljica koja je lezala samnom jednom prilikom u Visegradskoj porodila pre neki dan.Mada je ona radila vantelesnu u privatnoj klinici pa se to razlikuje valjda.:?:
 
Hvala ti jos jednom na svezim informacijama!:)I ja sam isto kod prof.Tulica.Mozes bar da mi ispricas kako tece proces posle toga ako nije problem,mada mi je koliko toliko poznato jer mi se prijateljica koja je lezala samnom jednom prilikom u Visegradskoj porodila pre neki dan.Mada je ona radila vantelesnu u privatnoj klinici pa se to razlikuje valjda.:?:

Jelo8, ne znam bas citav postupak, jer sam tek na pocetku. A valjda se i razlikuje kakvu kome terapiju prepise. Ja sam pila, tj. jos uvek pijem mycroginon, uporedo sam pocela pre 3 dana i injekcije diferelina. Njih primam ukupno 10 dana. Nakon toga uradis neke od hormona, pogleda te na UZ, pa ti na osnovu toga odredjuje dalju terapiju. Koliko traje taj drugi korak terapije, pretpostavljam da zavisi od toga kako ti organizam odgovara na stimulaciju. I na kraju, aspiracija /uz potpunu anesteziju/ i ako sve bude u redu, tj. jajne celije se oplode, onda embriotransfer. E, onda uzmes neku dobru knjigu, opustis se i uzivas................:). Barem tako zene pricaju;)
 
Pozdrav svima!
Spremam se za VTO na Betaniji,u ponedeljak imam prijem,kada sam zakazivala u junu 2007. uput se nije morao overavati.Danas cujem da treba! Da li neko zna gde se overava(izdat je u Domu zdravlja Stari grad),da li se ide na komisiju i koliko sve to traje?

Evo,posto se niko nije javio,a nekome ce koristiti:
Uput overava komisija u Nemanjinoj koja NE ZNA sta overava i koju dokumentaciju treba pedati.Jos gore-ne znaju ni u ministarstvu.Postoji prica da vise nema biranja,jug Srbije radi u Nisu,centralna u BG-u a Vojvodina u Novom sadu.Ipak clan republicke komisije za VTO kaze da to nije tacno, da je izbor moguc i da RZZO mora da overi uput...Ja sam danas morala u NS po specijalni izvestaj-potvrdu da sam na njihovo programu,pa sutra opet u RZZO...Dakle,obavestite se na vreme...drzava se,ocigledno,nece potruditi da obavesti vas.
 
Jelo8, ne znam bas citav postupak, jer sam tek na pocetku. A valjda se i razlikuje kakvu kome terapiju prepise. Ja sam pila, tj. jos uvek pijem mycroginon, uporedo sam pocela pre 3 dana i injekcije diferelina. Njih primam ukupno 10 dana. Nakon toga uradis neke od hormona, pogleda te na UZ, pa ti na osnovu toga odredjuje dalju terapiju. Koliko traje taj drugi korak terapije, pretpostavljam da zavisi od toga kako ti organizam odgovara na stimulaciju. I na kraju, aspiracija /uz potpunu anesteziju/ i ako sve bude u redu, tj. jajne celije se oplode, onda embriotransfer. E, onda uzmes neku dobru knjigu, opustis se i uzivas................:). Barem tako zene pricaju;)

Hvala!Zelim ti da sve prodje u najboljem redu.Javljam ti se sa svezim informacijama.:p
 
Pozdrav svima.
Prvi put se javljam i vidim da je ovaj problem nažalost mnogo zasupljeniji nego što sam mislila:cry::cry::cry::cry::cry:

Volela bih ako može neko da mi odgovori, kako izgleda HSG pošto ću u skorije vreme morati da odem na taj pregled.

Unapred hvala
 
Za XXXYYY ja bih ti preporučila da hsg radiš u N.F.tamo rade sa anestezijom ja sam tamo radila da nepreživljavas šok od bolova neko kaze da neboli mnogo a neko katastrofa sve zavisi od osobe zato anestezija pa da nerazmišljaš.
 
Molila bih sve vas koje radite besplatnu vantelesnu da se i kasnije javite sa utiscima kako ste prošle i kako je sve proteklo ja sam čula da sada mnogo bolje i skroz drugačije rade nego kada su tek počeli pa razmišljam da ponovo krenem na to.Nebih da vam govorim kako je bilo pre godinu dana jer nisu radili kako treba pa da vas nerazočaram ali ću vam dati savet nemojte se nervirati, izbegavaj te da se vidjate sa društvom tih dana zbog virusa,NIKAKO NEMOJTE DA SLUŠATE U BOLNICI PRIČE DRUGIH ŽENA,budite pune nade,radite nešto što vas čini srećnim da nemislite o tome bar kod kuće,nemojte da prestajete da pušite ako ste pušači jer ćete biti nervoznije samo smanjite (ili se krijte po bolnici po w.c. kao neke iz moje grupe što su se krile od muževa -strašno-),nemojte se plašiti anestezija traje jako malo i kada se probudite idete odmah kući i ništa neboli možda kao slabiji bol kada trba da dobijete samo je psihički važno da izdržite a to ćete uspeti ako me poslušate NESLUŠATE TUDJE PRIČE,znam iz iskustva ja kada sam prvi dan krenula jedna žena mi je to rekla i poslušala sam je i čini mi se da sam tamo najbolje sve podnosila.ŽELIM VAM PUNO PUNO SREĆE I PUNO BEBA:lol:
 
Za XXXYYY ja bih ti preporučila da hsg radiš u N.F.tamo rade sa anestezijom ja sam tamo radila da nepreživljavas šok od bolova neko kaze da neboli mnogo a neko katastrofa sve zavisi od osobe zato anestezija pa da nerazmišljaš.

Hvala na odgovoru, mene je jedino malo strah od anestezije. Da li možeš da mi kažeš koliko vremenski traje taj prgled i posle kog vremena se ide kući?????
 
Ako radiš sa anestezijom ne brini traje kratko oko 15 min najviše i budete posle obično ostaju taj dan u bolnici pa sutra se ide kući ali ja sam tražila odmah da idem kući jer sam se dobro osećala i izašla sam posle 2 sata od intervencije potpisala i otišla posle te boli jako malo stomak kao kad treba da dobiješ ,blag bol ,nemoj da brineš ništa strašno ali idi sa ANESTEZIJOM.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top