Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uvek mi je jako zao kada se neko javi sa tuznim vestima. Ladybug, stvarno sam ocekivala lepe vesti od Tebe, ali sta se sad tu moze.Masa je dobro rekla, ja takodje mislim tako i zaista Ti zelim da sledeci put bude uspesno, pa da nas obradujes lepim vestima. I da Te sledeci put `pocaste` blizancima!!!
Puno srece Ti zelim!!
 
lecim se 8 godina od stariliteta,samnom je sve u redu ,ali suprug ima problem.Isli smo kod raznih lekara,ali nismo radili vt. jer nemamo dovoljno novca.Prijavili smo se u N.frontu za besplatnu i 1355( ili tako nesto) smo na spisku
.Zna li neko do kog su broja stigli?

Trenutno pijemo tinkture i cajeve nekog travara iz Vrnjacke banje i nadamo se da cemo ipak uspeti prirodnim putem.

ono sto mi naj teze pada kod lecenja, nije smo lecenje, vec se uvek nadje neki kreten da te pita "jel ima nesto novo"poludim zbog toga,sta koga briga.....
 
Pretpostavljam kako je bio prvi tretman da sam bila 100% sigurna u uspeh. Danas mi je mnogo bolje, na leto (u Julu) pretpostavljam da cemo pokusati opet. I naravno muzic ce da u medjuvremenu pijucka vitamincice, ne bili se desilo cudo u medjuvremenu. Hvala na podrsci
 
Medeni medoks,verovatno sam zaboravila da naglasim da zivim u Portugalu, tako da sam ovde uradila VTO.Citajuci iskustva iz Srbije, iskustva su slicna Mislim na klinike koje biramo, iskustva sa lekarima itd.Razlika je mozda u tome da su ovde veoma oprezni sa ubacivanjem vise od dva embriona(mislim da se zakonski moze ubaciti najvise tri).Jedina razlika je cena , ovde je duplo skuplje. Razmisljala sam da uradim VTO u Srbili ,ali kako je suprug stranac i zbog mog posla nemoguce nas je organizovati za VTO u Srbiji.Pozdrav. Kako je vase iskustvo o ponovljenom tretmanu, doktorka me savetuje 4 meseca odmora pre nego sto ponovimo VTO?
 
Medeni medoks,verovatno sam zaboravila da naglasim da zivim u Portugalu, tako da sam ovde uradila VTO.Citajuci iskustva iz Srbije, iskustva su slicna Mislim na klinike koje biramo, iskustva sa lekarima itd.Razlika je mozda u tome da su ovde veoma oprezni sa ubacivanjem vise od dva embriona(mislim da se zakonski moze ubaciti najvise tri).Jedina razlika je cena , ovde je duplo skuplje. Razmisljala sam da uradim VTO u Srbili ,ali kako je suprug stranac i zbog mog posla nemoguce nas je organizovati za VTO u Srbiji.Pozdrav. Kako je vase iskustvo o ponovljenom tretmanu, doktorka me savetuje 4 meseca odmora pre nego sto ponovimo VTO?

U principu je to svuda tako. S tim sto kada to radis u nasoj zemlji, sem sto te ubija psihicki problem sam po sebi, razmisljas i o tome kako da nabavis novce da to uradis. Drzava je krenula sa programom besplatne vantelesne oplodnje i postavila hiljadu uslova koje moras da ispunis da bi ostvario pravo na nju.
Sto se tice vracanja embriona i ovde je maksimalan broj za vracanje tri embriona. Vrlo su oprezni i vode racuna o tome. Znam da o ovom pitanju racuna vodi Eticka komora ciji je osnovni princip zastititi majku pa tek onda doci do dece.
Pauza koju ovde preporucuju kada vec imaju zamrznute embrione je dva meseca. Mada ja licno smatram da bi taj razmak trebao da bude malo duzi. Ipak je sve to sok za organizam i treba mu vremena da se oporavi i odmori.
Puno srece u sledecim zahvatima.
 
Molim Vas da mi odgovorite da li neko ima iskustva sa dr. Bjelicom sa Betanije. Pre par dana smo supruga i ja bili kod njega na konsultacije a on odmah nas je ubacio u program za IVF. Nismo bas puno upoznati sa citavim problemom pa nam je svaka informacija dobrodosla.Hvala
 
Kod mene nista novo. MM pije vitamincice i pokusavamo da se zdravije hranimo oboje.Tek u Julu mislimo da ponovo pokusamo. Nemam zaledjenih embriona (dva koja su mi ostala nisu bila dobrog kvaliteta za zaledjivanje), tako da cu opet u "proizvodnju".Pozdrav
 
mi lečimo streptokoku iz spermića, čim to završimo krećemo sa daljim analizama(brisevi,testovi na hiv,hepatit b i c,sifilis..). Dr. mi reče da sve dok je streptokoka tu vantelesna se neće raditi. To me jako jako nervira ali ajd sad, šta je tu je.Ja prestala da pušim još pre mesec i po dana, koristimo mleč,polen i propilis u medu, svakodnevno jedem cveklu, idem na pilates, znači baš baš uredan život i nadam se da će sledeća spermokultura biti sterilna i da napokon krenemo u postupak. Pozdrav
 
Medena,stalno ja pratim šta se dešava na forumu,ali nemam šta novo napisati.
Samo pogledam da li kod vas ima šta novo.
Ti znaš celu našu situaciju.
Sada samo ostaje da smislimo hoćemo li u Prag(mislim ,ja hoću),ali treba se složiti i naravno skupiti novac.
Puno pozdrava od mene za sve a za tebe veeeeeeeliki poljubac
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top