Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Devojke hitno mi je potebna vasa pomoc, danas su mi stigli rezultati briseva, u vaginalnom brisu nalaz mi je gljivice iz roda Candida su nadjene u malom broju, a u cervikalnom nalaz je gljivice iz roda Candida su nadjene u znatnom broju, sutra bi trebalo da pocnem da pijem estrofem za pripremu za embriotransfer i eto ti sad brisevi nisu uredu, da li zna neko sta se uzima za candidu, kod ginekologa treba da idem tek za 10 dana da bi se video koliki je endometrijum. Samo se nadam da nece biti potrebno da cekam sledeci mesec, valjda ta candida nije nista strasno, par vaginaleta i bice sve ok, sta vi mislite:bye:

Candida nije opasna, opusti se...
Ako nemaš nikakvih simptoma, uzmi kanesten kremu i mazi se dole... a možeš i vaginalete... nije to ništa strašno, doktori kažu da se Candida zna pojavljivati ženama u prvim mesecima trudnoće... i da se leči vaginaletama...
Tako da se slobodno opusti... Candida je gljivica koji svaki čovek ima u organizmu, koja se usled pada imuniteta ili duge upotrebe antibiotika razmnoži u većem broju...

U svakom slučaju, ne brini se... to nije ništa...;)
 
Hvala vam devojke puno:super:, i ja sam sad procitala da se mogu uzimati kanesten vaginalete, sutra idem u Jevremovu da primim injekciju kompleks vitamina B, sto mi je hematolog prepisao, pa cu ih pitati sta da uzimam, ako budu voljni da mi kazu, da ne moram da zakazujem kod ginekologa da bi mi samo rekao sta da uzimam.:bye:
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno

Superiska.....divno,..stvarno divno....:super::super::super:...eto ti si dokaz da nikada ne treba gubiti nadu......cestitamo....zelimo ti lepu i laganu trudnocu i uzivaj u njoj....:klap::klap::klap:
 
Za Candidu je najbolji Canesten vag imaš je u pakovanju sa tri komada i sa jednom vag. , ali ne znam da li da ih koristiš bez konsultacije sa dr
Bolje ga pitaj da budeš sigurna. Što su ti tražili briseve kad si već počela sa
terapijom?

Radila sam briseve pre tri nedelje, i bilo je sve u redu, ali mi nije djavo dao mira pa ih ja uradim opet par dana pred uzimanja terapije za embriotransfer, i ko za baksuz nadjena candida:dash:, ne znam da li ima neke veze uradila sam briseve dan pre nego sto sam dobila menstruaciju, cak mi je i to vece vec krenuo braon iscedak da li to moze da utice na rezultate briseva. Kad mi prodje menst. uradicu opet briseve da budem sigurna.

Srecno Jeco sa pocetkom terapije, nadam se da ces nas uskoro obradovati pozitivnom betom :D
 
Devojke,

Mislila sam da radim hormone privatno jer sam mislila da se u Frontu isto placaju, sad sam ih zvala i kazu da se ne placa. Sta se podrazumeva pod drugim danom ciklusa? Evo ja sam oskudno dobila, valjda je onda sutra 2. dan?
Bitno mi je, jer preko vikenda ne rade a i meni je slava pa ne stizem.
Sta kazete da odem sutra iako danas imam samo rozikast iscedak?
 
veliki pozdrav svima,cestitam novim trudnicama i zelim im skolsku trudnocu,e sad imam jedno pitanje pila sam ciklopriginovu 21 dan danas mi je 2 dan kako nepijem dali posle 7 dana pocinjem ponovo bez obzira dal sam dobila ili ne:think: hvala unapred na odgovoru
 
Devojke,

Mislila sam da radim hormone privatno jer sam mislila da se u Frontu isto placaju, sad sam ih zvala i kazu da se ne placa. Sta se podrazumeva pod drugim danom ciklusa? Evo ja sam oskudno dobila, valjda je onda sutra 2. dan?
Bitno mi je, jer preko vikenda ne rade a i meni je slava pa ne stizem.
Sta kazete da odem sutra iako danas imam samo rozikast iscedak?

Crna ovcice ja sam isto imala dileme oko toga, pa sam pitala ginekologa pre nekoliko meseci i on mi je ovako rekao, ako ne dobijes do cetiri sata popodne, naprimer dobijes uvece onda ti se taj dan ne racuna, nego sledeci dan ti je prvi dan i treba bas da ti krene krvarenje, a ako ti je malo braon i roze iscedak kao sto zna da bude pred menzis onda ni taj dan ne racunas. Ti se jos raspitaj, a valjda ce se neko jos javiti da ti pomogne:bye:
 
Crna ovcice ja sam isto imala dileme oko toga, pa sam pitala ginekologa pre nekoliko meseci i on mi je ovako rekao, ako ne dobijes do cetiri sata popodne, naprimer dobijes uvece onda ti se taj dan ne racuna, nego sledeci dan ti je prvi dan i treba bas da ti krene krvarenje, a ako ti je malo braon i roze iscedak kao sto zna da bude pred menzis onda ni taj dan ne racunas. Ti se jos raspitaj, a valjda ce se neko jos javiti da ti pomogne:bye:

Hvala! Evo skoro ce 4 popodne a ja i dalje imam samo iscedak.
To znaci da danas ne racunam a ja vec uzela slobodan dan na poslu za sutra.
Nista, otici cu sutra u Front, pa ce mi verovatno reci da dodjem u ponedeljak...
 
BET, :)) kakva sreća! Blagoslovena bila! Sve čestitke! Bravo devojko,bravo!
Mijaki,poslala sam ti p.p.
Heart,podseti me kod kog si bila hematologa? Vdiš,dobila si terpiju,i to je skroz o.k. A zašto treba da kontrolišeš trombocite u trudnoći- ja sam pitala :) zato da vidi da li ti ta količina injekcija heparina odgovara ili treba manja ili veća s vremena na vreme...i da...znam da si znala da ću ti se ja javiti.Srećno!
p.s. Heart,za candidu,obavezno vaginalete,možda i macmiror,ali slatkiše izbaci POTPUNO!! veruj mi-iz iskustva ti pišem
 
Radila sam briseve pre tri nedelje, i bilo je sve u redu, ali mi nije djavo dao mira pa ih ja uradim opet par dana pred uzimanja terapije za embriotransfer, i ko za baksuz nadjena candida:dash:, ne znam da li ima neke veze uradila sam briseve dan pre nego sto sam dobila menstruaciju, cak mi je i to vece vec krenuo braon iscedak da li to moze da utice na rezultate briseva. Kad mi prodje menst. uradicu opet briseve da budem sigurna.

Srecno Jeco sa pocetkom terapije, nadam se da ces nas uskoro obradovati pozitivnom betom :D
Ako si dobila menstruaciju nemoj koristiti ništa za Candidu, sama će se očistiti.
I posle menstruacije, neće je biti. Tako je bar bilo kod mene.
Ako se opet pojavi posle menstruacije, tek onda vaginalete.
Devojke,

Mislila sam da radim hormone privatno jer sam mislila da se u Frontu isto placaju, sad sam ih zvala i kazu da se ne placa. Sta se podrazumeva pod drugim danom ciklusa? Evo ja sam oskudno dobila, valjda je onda sutra 2. dan?
Bitno mi je, jer preko vikenda ne rade a i meni je slava pa ne stizem.
Sta kazete da odem sutra iako danas imam samo rozikast iscedak?

Kad se rade hormoni ima 4 faze referentnih vrednosti, tako da u suštini ne možeš pogrešiti, ali ako ti je dr. rekao drugog dana ciklusa, onda ga poslušaj.
 
Meni su danas radili jednodnevnu dijagnostiku... sve je ok... nalazi uredni, dr. mi predlaže inseminaciju...
E sad, uz to mora da ide stimulacija jajnika, tj.hormoni, a meni se to uopšte ne sviđa...

Jel neko od vas radio inseminaciju skoro, i kako ste reagovale na terapije? Jeste imale nekih nus pojava, gojaznost ili ne daj Bože tumori? Kolika je uspešnost?

Pozzz...:bye:
 
BET, :)) kakva sreća! Blagoslovena bila! Sve čestitke! Bravo devojko,bravo!
Mijaki,poslala sam ti p.p.
Heart,podseti me kod kog si bila hematologa? Vdiš,dobila si terpiju,i to je skroz o.k. A zašto treba da kontrolišeš trombocite u trudnoći- ja sam pitala :) zato da vidi da li ti ta količina injekcija heparina odgovara ili treba manja ili veća s vremena na vreme...i da...znam da si znala da ću ti se ja javiti.Srećno!
p.s. Heart,za candidu,obavezno vaginalete,možda i macmiror,ali slatkiše izbaci POTPUNO!! veruj mi-iz iskustva ti pišem
Već sam se zabrinula što te nema da se javiš:(
Bila sam kod Miljića privatno u Jevremovoj, nazalost treba terapija, ali sta je tu je, ja sam pocela sa pripremom za embriotransfer koji bi trebao da bude verovatno 15 novembra. Prvo da vidim koliki ce biti endometrijum 10 dana ciklusa, i onda tri dana pred embriotransfer pocinjem sa injekcijama Fragmin, krece bockanje;).Sto se tice tih injekcija čitala sam da pomazu kod cirkulacije i da pomazu prilikom implantacije embriona. PROVERIĆEMO:D. Što se tice candide pitala sam danas ginekologa prepisap mi je canesten3 vaginalete i rekao da nista ne brinem. A kako ću slatkiše da izbacim nemam pojma, to će mi teze pasti nego bockanje:D
 
gagax81
kako je bilo na komisiji?



Zapala sam kod dr. Irene Bujas ,da sam znala trazila bi da idem kod dr. Artura Bjelice jer je i on radio. Mislila sam da su oboje u komisiji a ustvari su posebno primali
Spermogram u Betaniji: 18 mil, 20% aktivna progresija, 30% slaba progresija, 20% bez progresije i 30% nepokretnih. Dijagnoza "Oligozoospemia I" a doktorica kaze da je nalaz uredan, moze da bude spontana trudnoca i da to nije za VTO mozda za insemenaciju. Vratila me da dopunim dokumentaciju i odem pocetkom decembra na jednodnevnu dijagnostiku (treba da radim histeroskopiju). Opet zakazivanje, nalazi, vadjenje krvi i nadam se da cu dobiti uput za jednodnevnu dijagnostiku jer se sa njim placa 5000.oo a bez uputa je 19.500.oo.
Radila mi je i UZ i kaze da je prezadovoljna nalazom. Eto toliko od mene do decembra. Treba i to docekati.
 
Poslednja izmena:
Spermogram u Betaniji: 18 mil, 20% aktivna progresija, 30% slaba progresija, 20% bez progresije i 30% nepokretnih. Dijagnoza "Oligozoospemia I" a doktorica kaze da je nalaz uredan, moze da bude spontana trudnoca i da to nije za VTO mozda za insemenaciju. Vratila me da dopunim dokumentaciju i odem pocetkom decembra na jednodnevnu dijagnostiku (treba da radim histeroskopiju). Opet zakazivanje, nalazi, vadjenje krvi i nadam se da cu dobiti uput za jednodnevnu dijagnostiku jer se sa njim placa 5000.oo a bez uputa je 19.500.oo.
Radila mi je i UZ i kaze da je prezadovoljna nalazom. Eto toliko od mene do decembra. Treba i to docekati.

Ne plaća se ništa, ni tih 5.ooo din...;)
 
Stvarno mali cicak? Jel to zato sto smo se prijavili za VTO? Ja sam zvala govorni automat i tamo kazu koliko se placa sa uputom a koliko bez njega! A na spisku sta sve treba da se uradi pre jednodnevne pise da treba i uput da se donese pa sam zato mislila da se placa. Jesi ti mozda radila tu dijagnostiku?
 
gagax81
Insemenacija se ne plaća zato što to država finansira kao i VTO,ako se dijagnostikuje da je potrebna kao što ti je dr i rekla onda se ne plaća nego sve ide preko uputa iz doma zdravlja sve analize i lab. ispitivanja .
 
Poslednja izmena:
Stvarno mali cicak? Jel to zato sto smo se prijavili za VTO? Ja sam zvala govorni automat i tamo kazu koliko se placa sa uputom a koliko bez njega! A na spisku sta sve treba da se uradi pre jednodnevne pise da treba i uput da se donese pa sam zato mislila da se placa. Jesi ti mozda radila tu dijagnostiku?

Najstvarnije...;)
Ništa se ne plaća...
Ja sam radila u četvrtak...
Ako ti treba šta detaljnije, pusti pp...:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top