Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
eh hebiga draga,ja ne znam sta ko misli.............reci sluze za komunikaciju ,misli ostaju u mozgu,nedostupni za druge................nervirame kada neko ko uopste nije upucen u ovaj problem dodje i "pljune" ovakvu glupost:roll:........da se barem potrudio/la da procita nekoliko stranica ili barem postova da shvati sta mi "bolesni" prolazimo kroz ovakav problem ,i koliko je trudnoca za nas misaona imenica,a ne da narucujemo jedno ,dvoje ili troje,ili bi neka kao moja najdraza paralijan cetvorke:D......bolje da kao sto sam vec napisal proseta kod nekih "zdravijih" mozda oni rade po narudzbini:roll::cool:
ajoooj,i ja sam se "upecala",bas sam se iznervirala....nemogu da razumem ovakve zene sa ovakvim pitanjima....kao s marsa da su pale...ako te nesto interesuje pitaj ali se pre toga malo saberi i razmisli sta hoces da pitas....jooooj. mene nervira i kad kazu vestacka oplodnja to mi je nekako bljak i ima toliko ljudi koji postavljaju toliko glupa pitanja a tek novinari kao skolovani ljudi sto oni znaju da postave glupo pitanje hahaha.kao na primer "kada toj deci treba reci da su napravljeni tako.....kako??? a stvarno nerazumem to kao ja hocu 2,3...odjednom. to nemozes da porucis pa da ti stigne postom!!! uzasavam se primitivnih ljudi.ja kad nesto neznam pitam ali se bar potrudim da znam kako da pitam!!!! bas sam se iznervirala hahaha
pazarkice vidim da isto mislimo hahaha kazem ti ja kao da sam te ja rodila :) ljubim te puuuunooooooo i tu malu devcojcicu dariju!!!!
ivancice i ja ti sad ovako cestitam ljubimo te velike devojcice i jos malo pa ce mo da ih gnjavimo!!!!
pozdrav svim drugaricama pader,szuki,milice,ikice....joj zaboravila sam neke.....samo napred ,budite optimisticne i verujte u sebe i uspecete sigurno!!!!!
 
muskarac ili zena nije bitno...bitno je da se lose izrazio i da bi trebao malo da procita ove stranice ako ga nesto interesuje a ne da lupi neku tako veliku glupost kao sto je "bolest" !!!! i da procenti takodje nista ne govore....mogu da se "ubace" 5opl.j.c i da se primi jedno a i 4 "komada"kao sto je kod mene bio slucaj :)
 
Paralijan svaka cast ja sam tek sad provalila da imas cetvorke:klap::klap::klap: auuuu koja si ti srecnica, gde si radila vantelesnu, i da li je dozvoljeno da vracaju toliko oplodjenih jajnih celija, meni u Mariboru nisu hteli da vracaju vise od dve, kazu da nije dozvoljeno, mozda je tako kod njih i da li je veca verovatnoca da ce se primiti ako vrate vise j.c. Jos jednom svaka cast i ljubi te slatke andjelcice:bye:
 
Heij pozdrav svima ja sam nova al vas vec duuuugo pratim i sa vama sam i ja prolazim kroz sve ove probleme vec dvije godine:( zanima me imal neka od vas iskustva sa postupkom VTO u Mariboru cekam vas odgovor sa nestrpljenjem :bye:

Pozdrav sanj sto se ti ce postupka u Mariboru, sta da ti kazem ja sam cetiri puta pokusala kod njih, jednom sa svezim i tri puta sa zamrznutim embrionima i nazalost jos uvek nista, naravno ne mogu da ih krivim zbog neuspeha. Sto se tice same priprema za postupak VTO malo je nezgodno, sve ide preko e-maila i putem telefona ako uspes da ih dobijes a i na mejl ti nekad odgovore posle dva dana, tako da je bilo situacija da stvarno nisam znala sta da radim, s obzirom da mi je to prvi VTO, ali hvala bogu iz Jevremove su mi izasli u susret posto sam pacijentkinja dr Vlaisavljevica Ne znam da li ste vec razgovarali sa nekim iz Maribora ko bi vam radio VTO da li dr. Vlaisavljevic ili Reljic iskreno mislim da su i jedan i drugi profesionalci ali nazalost nikad nemaju vremena posto imaju punu pacijenata, tako sam ja Vlaisavlevica za ova cetiri puta videla samo dva puta i to u prolazu uvek su bili neki drugi doktori, cak i na embriotransferu svaki put mi je drugi dr. vracao embrione. Jednostavno nemaju vremena da ti se posvete,sve moras sam da pitas i da se informises.Ja imam jos tri zamrznuta embriona u Mariboru, ali se razmisljam da li uopste da idem opet tamo ili da krenem ovde opet iz pocetka, konsultovacu se sa jos nekim dr. pa cu videti sta mi oni predlazu. Ako imas jos neka pitanja slobodno se javi, bicu voljna da ti odgovorim i pomognem...
 
Ćao devojke,kako ste? U akciji,osećam;)
Pazarka,uživaš li? Koliko nedelja brojiš?
Zsuki,kako si,šta se kod tebe radi?
Padar,kako ide skupljanje papira?Novembar je tu-samo što nije...:D
November child,ne razumem kako o državnom trošku ne može? Jesi li čuo za idiopatski sterilitet?
I ja sam "neshvaćenu osobu",izvin'te,zaboravih mu-njoj nick,razumela da želi da pita da li osoba bez konkretnog problema može u postupak,a drugi deo priče gde pita za blizance sam pomislila da možda iz nekog razloga ne bi želeo-la blizance-strah,ili šta već,pa pita u kom procentu se mogu javiti...
No nebitno,osoba je malo nesređeno postavila pitanje,i dobila je gomilu nezgodnih odgovora...
Zvezdice,:ok: bravo za dobar FSH!!
kad planiraš da podnosiš papire Komisiji? Samo napred!
Jelena,:klap:za Komisiju,sad laganini! Svu sreću sa NS ekipom ti želim!
Ja sam bila na Institutu,imala tretman Bogovski;)jer su videli da je poslednji postupak kod Ljubića bio,pa se rastrčali oko mene,misleći da sam i dalje njegov pacijent,ali ja ih nisam razuveravala,već oberučke prihvatila tu pažnju:D
Bila sam 4 sata,radila OGTT sa insulinemijom,opet i još nekim stavkama pored tog insulina...biohemiju -imunološku-koju Ljubić insistira posle 3 neuspeha,i 15 hormona,od toga nekih 5 koje u životu radila nisam...sveukupno nekih 30 stavki-koliko sam pobrojala...izmerili mi pritisak,postavili na vagu koja sem telesne mase meri i ukupnu količinu sala-u kg i %...tu je bilo smeha...
12.novembra idem na kontrolu,kad ću i saznati za sve svoje nalaze,koji će biti kod prof.Šumarac.Eto ,Milice,hvala na pitanju,interesovala si se,pa rekoh da napišem svoje iskustvo.
Ljubi svog plavookog anđela:D
pozz:heart:
 
Paralijan svaka cast ja sam tek sad provalila da imas cetvorke:klap::klap::klap: auuuu koja si ti srecnica, gde si radila vantelesnu, i da li je dozvoljeno da vracaju toliko oplodjenih jajnih celija, meni u Mariboru nisu hteli da vracaju vise od dve, kazu da nije dozvoljeno, mozda je tako kod njih i da li je veca verovatnoca da ce se primiti ako vrate vise j.c. Jos jednom svaka cast i ljubi te slatke andjelcice:bye:[/Q


Heart :heart: hvala,izljubicu moje andjele samo da ih pohvatam sve po kuci :hahaha: ja sam radila u klinici "befes" kod dr. milacica(umro je pre 4-5 god.) meni su vratili 5 opl.j.c. tad je moglo a sad sam i ja cula da je zakonom zabranjeno vise od 3.
zelim ti svu srecu ovog sveta da ti se sto pre ostvari najveca zelja u zivotu :cmok::cmok2: :bye:
 
November child,ne razumem kako o državnom trošku ne može? Jesi li čuo za idiopatski sterilitet?

..chula sam, chula....:)..u pravu si.. :confused: ..nije mi uopshte palo na pamet..
..pa to znachi da svako ko s vrata dr-u kaze da trudnoce nema xy meseci/godina,
odradi preglede uz dijagnozu idiopatski sterilitet moze uzme mesto u
drzavnom programu nekome kome je to neophodno? :confused:


I ja sam "neshvaćenu osobu",izvin'te,zaboravih mu-njoj nick,razumela da želi da pita da li osoba bez konkretnog problema može u postupak,a drugi deo priče gde pita za blizance sam pomislila da možda iz nekog razloga ne bi želeo-la blizance-strah,ili šta već,pa pita u kom procentu se mogu javiti...

..takodje.. :)
 
..pa to znachi da svako ko s vrata dr-u kaze da trudnoce nema xy meseci/godina,
odradi preglede uz dijagnozu idiopatski sterilitet moze uzme mesto u
drzavnom programu nekome kome je to neophodno?
:confused:
da li ti imaš uopšte iskustva sa VTO?
jer ovako nešto ne bi napisao neko ko je i sam u toj priči.
Novemberchild,niko nikom mesto ne zauzima,jer se tu ne radi u redu za mleko i ulje,pa da će neko pre nekog kupiti poslednju litru!
Onom paru kome je VTO neophodan da bi se trudnoća ostvarila,bez obzira da li je reč o nekom konkretnom problemu ili o idopatskom sterilitetu,biće u programu-kako ga ti nazivaš-državnom :)
Onaj kome VTO ni ne treba,sumnjam da će da prolazi celu tu proceduru,koja nije nimalo relaksirajuća,da bi-eto,radio VTO...
 
..moje duboko izvinjenje.. :roll:
..mislila sam da su josh uvek aktuelne liste chekanja, kao nekada,
sad vidim da ih nema vishe i drago mi je zbog toga..i bilo je krajnje vreme..
..zelim vam svima uspeh i ispunjenje zelja, chak i ovom nesrecnom postavljachu pitanja
koji je izazvao tako ogorchene komentare.. :)
 
favorit.jpg
devojke jel moze neko da mi pomegne kako da postavim ovu slicicu, mucim se vec par sati
 
Poslednja izmena:
Ja sam ukapirala ovako-Nezno stopalo ima dosta para i zeli da odjednom dobije dva deteta pa makar to bilo i vantelesnom.Pri tome su i nezno stopalo i partner zdravi!Pa ako je tako evo odgovora.Za svoje pare mozete da uradite vantelesnu i pri tom ulozite zenini zdravlje i novac,ali vam niko ne moze garantovati ni trudnocu a kamoli viseplodnu.Tako da ako vam se isplati ok.A svi mi koji imamo problem steriliteta jesmo bolesni,to je istina i to ne sme nikog da vredja.Mislim da je na to mislilo nezno stopalo.Pozdrav!Mali pariz,ja iduce nedelje radim briseve,i nakon toga ostaju mi hormoni kad dobijem pocetkom novembra i rubela i toxoplasma.To je to!
 
Drage moje prijateljice,

danas sam bila na komisiji u Frontu i PROSLA!
Sutra idem po resenje, a posle toga po bebe:)
Ono sto mi bas i ne pase,to je sto sam zaokruzila da radim u Frontu, ali to je samo zato sto sam tamo skidala polipe....sto je tamo bio konzilijum.....sto su mi rekli IVF hitno.......
S obzirom da su me Slovenci zbog mojih novonastalih problema odbili taman kad sam stigla na red, nisam smela da rizikujem da prijavljujem neke druge privatne klinike sa spiska, ne znajuci kako ce oni reagovati i shvattiti moju situaciju /Goca, Ljubic i ostali/.
A da idem ispocetka kod svih njih na konsultacije........nemam ni vremena ni zivaca.
Mislim da ako bude srece da uspe, uspece i u mucenom NF.

E sad, imam jos jednu molbu za sve vas.
Ako znate bilo koga kome treba Gonal F /ko zbog godina ili nekog drugog razloga radi o svom trosku/........dacu po istoj ceni po kojoj sam ja kupila od nase drugarice sa foruma koja je srecom uspela da ostvari svoj san, a ampule joj ostale visak/ 22 ampule/
Ona je dala po dosta povoljnijoj ceni nego sto kostaju u apotekama, a s obzirom da sam ja dobila shemu iz Maribora, odmah sam kupila, da bih ustedela koji dinar.
Meni sad ne treba, jer sam prosla komisiju, a ne mogu ih cuvati za ne daj boze sledeci put, jer ce im isteci rok.
Prema tome, kome treba, slobodno neka mi se obrati hitno na pp.

Sve vas ljubim, a narocito padar, zsuki, paralijan, mali pariz i sve one koje mislite na mene!
 
Hej Zvezdi,Bravo!Znala sam da ce sve biti super.Uspeces sada!LJubim te mnogo,mnogo,mnogo!Ako si u NF.Kazem ti opet,ne brini!E, a kad smo kod ampula gonala F i ja imam 3 ampule,kojima je rok do februara 2011.i prodala bih ekstra povoljno.Kome treba neka se javi!Pozdrav svima veliki.Zvezdi obavestavaj nas kako napredujes,ako ti nije smorno!LJUBAC!:klap:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top