Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Heart, moj muz ide kod Nebojse Bojanica, urologa u Klinickom centru. Kazu da je on najbolji za ove nase stvari. Radi i privatno, ne znam sad da ti kazem gde, bio je mm i tamo, ali sam zaboravila kako se zove. Velika mu je mana ta sto je vrlo zauzet i tesko je zakazati kod njega! Mom muzu se spermogram popravljao od njegovih terapija, ali je zbog VTO morao da pije antibiotike, pa su mu oni izgleda srozali spermice! Spao je sa 18% progresivno pokretnih na 4%. Nerviramo se sad i zbog toga.
Cao!

Hvala ti Minijature, jel mozes samo da mi pojasnis zasto pije antibiotike zbog VTO, jel imao neku infekcijiju ili sta je u pitanju :dontunderstand: posto cemo mi verovatno ponovo da radimo ovde VTO, iako imamo jos 3 zamrznuta embriona u Mariboru, nismo zadovoljni njihovim radom:(, a gde vi idete na vantelesnu oplodnju.
 
Pazarka, za Lux sam se prije svega odlucila zbog jezika,njemackog . Isto tako sam cula od prijatelja i blize familije za IVF u Lux,pa eto rijesila i pokusala. Bila sam kod dr. Serge Ginter, odradjeno je sve u PMA-maternite.
Drago mi je sto ce ti se zivot ispuniti mnogo zeljenom Darijom.

jaoj dr ginter znam izvidjenja ,on je jedan od retkih koji se nije vezbao na meni:evil:,inace sa svima sa PMA imam iskustva:roll:...........moj dr je bio marc peiffer,verovatno si ga zapazila ima 200 cm i skro toliko kg..........a joj moje iskustvo sa njima je toliko "divno" da mi se zeludac podigne svaki put kada se setim...............i izvini,taj ko ti je preporucio lux,nije normalan,oni su jos uvek mlada klinika,a uspesnost nikakva:roll:
 
Pazarka, cestitam ti, bice ista ti!
Ivancice, cestitam ti te curice! Neka su ti zive i zdrave! Veliki poljubac!

Nego, Pazarka, reci mi, molim te, za te progesteronske injekcije. Meni su njih prepisali u slucaju da beta bude pozitivna, pa od tog dana da ih primam svaki drugi dan. Naravno, nisam stigla dotle. Ali, ja sam inace pre imala krvarenja od sredine ciklusa, po malo, pa sve vise do naredne menstruacije, upravo zbog pada progesterona u toj fazi. Jesi li i ti imala takav neki problem, pa su ti zbog toga dali odmah injekcije. Ili zbog neuspelih VTO?
Mislis li da treba da ih sledeci put sama trazim da mi ih ukljuce? Cekaj, ti si na svoju ruku njih uzimala ili se varam?

Cmokic!!!!

hahahahahhaha,etkud znas da ce bitii ista ja???:D

ja sam sama trazila progesteron,ne zbog krvarenja ,ja nikada nisam imala problema ,apsolutno sam zdrava,ali nije dolazilo do trudnoce........ja sam lezala nastolu nakon ET i pitam dr ljubica,sta mislite da ja pocnem sada sa progesteronom na svaki drugi dan,on odgovara pa ajde,ne moze da steti:confused:.......i na otpusnoj listi je dodao jos pregnyl ,i evo:mrgreen:............to je bio uzrok propalih transfera,manjak progesterona u lutealnoj fazi:super:
 
Pitanje za devojke koje su isle na embriotransfer sa zamrznutim embrionima, koju terapiju ste primale, meni nisu jasne sad te progesteron inekcije:dontunderstand: meni za ova cetiri puta niko nikad nije ni spominjao to, i sta je pregnyl cemu on sluzi.
Moja terapija je sva cetiri puta bila ista i to od prvog dana menstruacije uzimala sam 3x2 tablete estrofema, 10 dan radim ultrazvuk da se vidi koliki je endometrijum, u zavisnosti od debljine endometrijuma pocinjem 10, 11 ili 12 dan vaginalno da stavljam 3x2 tablete utrogestana,i onda mi odrede kad da dodjem na embriotransfer. Nekad je bio 19 dan nekad 20 i 21 dan i , cak mi nisu rekli ni briseve da radim sto je pod obavezno ali ja sam naravno uvek sama otisla i uradila niti sam vadila krv da se vidi koliki je progesteron. Da li sledeci put da i ja trazim progesteron da mi daju ako ne moze da naskodi, inace meni je progesteron drugog dana ciklusa iznosio 0.2, 21 dana ciklusa 10.2 i 26 dana ciklusa 13.97. da li su ti rezultati ok. Da li ste i koji dan vadili progesteron prilikom priprema za embriotransfer:(
 
Poslednja izmena:
eej:cmok2: heart...........meni je bio prvi put da primam inekcije progesterona,i kao sto sam napisala na sopstvenu inicijativu,bez ikakve prethodne provere progesterona,a mislim da je ljubic prisatao samo da bi se ja osecala sigurnije i da bi mi bar optimizam podigao na malo bolji nivo,jer sam zaista bila ocajna ,sto zbog propalih transfera,a jos vise zbog toga sto ne dolazi do trudnoce ,a po svim rezultatima moje analize su idealne,toliko sam bila ocajna da sam dva puta odradila laporoskopiju samo da bih proverila stanje,prvi put da vidim,drugi put da dr proveri da nesto nije promasio prvi put,i iskreno sve mi se smucilo i bockanje i aspiracija a najvise cekanje bete :dash:..........ja kada sam radila FET ,odmah nakon ET sam primila 10000 UI pregnila,nazalost rezultat znas

progesteron sluzi kao podrska plodu za bolju implataciju,a i kasnije u trodnoci ,kod rizicnih trudnoca ,usled krvarenja itd.......to je zapravo utrogestan ali pretocen u inekciju i punoooooooo efikasniji

pregnyl je cisti Beta HCG,pravi se iz urina trudnica,gde je naravno prisutan beta hcg hormon......koristi se kod vec znas i sama,kod punkcije folikula,kod inseminacije itd,ali isto tako se koristi kao podrska plodu u lutealnoj fazi...........obicno se daje odmah nakon ET I to zavisi od dr neko daje 5000 neki 10000 UI,i onda kasnije mogu da se daju maksimalno 3 inekcije od 1500 UI
 
Pazarka,kad bi o svakoj neuspjeloj ivf krivili dr i klinike na kojima smo radili oni bi za nas bili najgori,i najneuspjesniji i pored njihovih pozitivnih rezultata. Sad sto ja nisam imala srece,ne znaci da on nije dobar i strucan dr,niti to mogu reci,snjihove strane mogu samo reci sve pozitivno. Ti si iz Lux otisla u Bg,dok mnoge djevojke pored Bg biraju ostale destinacije svijeta,svakom se cini tamo gdje rijesi tu je najbolje. Mozda si izabrala Bg,jer je bolje tamo platiti 3puta ivf nego u Lux jednom. Mada,vjerovatno si prvo iskoristila drzavu,tj placena 2 ili 3 postupka,pa onda rijesila dalje i hvala Bogu posrecilo ti se. Iskreno drago mi je . Bila sam i u Bg,u Njemackoj,zasto ne bi i u lijepoj drzavici kao sto je Lux probala ,kao sto vec jesam. Ima se,moze se i idemo dalje...
 
Melania po preporuci Dr i utrogestan i progesteron injekcije, pisalo je na otpusnoj listi. Hocu da kazem da se sa progesteronom nemoze pogresiti pa makar ga uzela i na svoju ruku, ja sam prvih 5 nedelja primala svaki drugi dan a onda svaki peti dan do 15 nedelje. U svakom slucaju ti spomeni Dr, mada ce ti verovatno dati, taj dan nakon et mi je prvi dato a da pre toga nisam ni znala da ce da mi daju. Posle me je mm bockao, ala se izvestio :-)
 
Pazarka,kad bi o svakoj neuspjeloj ivf krivili dr i klinike na kojima smo radili oni bi za nas bili najgori,i najneuspjesniji i pored njihovih pozitivnih rezultata. Sad sto ja nisam imala srece,ne znaci da on nije dobar i strucan dr,niti to mogu reci,snjihove strane mogu samo reci sve pozitivno. Ti si iz Lux otisla u Bg,dok mnoge djevojke pored Bg biraju ostale destinacije svijeta,svakom se cini tamo gdje rijesi tu je najbolje. Mozda si izabrala Bg,jer je bolje tamo platiti 3puta ivf nego u Lux jednom. Mada,vjerovatno si prvo iskoristila drzavu,tj placena 2 ili 3 postupka,pa onda rijesila dalje i hvala Bogu posrecilo ti se. Iskreno drago mi je . Bila sam i u Bg,u Njemackoj,zasto ne bi i u lijepoj drzavici kao sto je Lux probala ,kao sto vec jesam. Ima se,moze se i idemo dalje...


jaoj ema ovo sto si napisala ne stoji ,ali idemo redom............prvo sto se tice placanja i cene ifv,ovde sam imala 2 puta pravo,dva puta sam platila ,ali me skuplje kostalo ,skoro dupo u bgd,jer tamo zivim dva meseca i sto se tice tretmana sa lekovima skoro pa je cena ista ,elem draga i u brisel sam isla o svom trosku..............za njih imam sve reci hvale samo sto tamo ima ogroman broj pacijenata ,pa ne moze da se posveti svakom pacijentu ist...........a sto se tice bgd,ja sam ljubica nahvatala preko veze,znamo svi da on ne moze svakom da se posveti isto,znaci mora kako to ide da imas debelu vezu da bi te on pogledao i potrudio se ,znamo da voli da radi sa zvezdama i sl .............cak je i general urgirao ,i naravno vidis rezultat, i ono sto je meni presudilo za bgd je to sto je mama poludela zbog ovoga,zbog hormona zbog mojih godina,i ne veruje bas lekarima,i umalo nije umrla sto ja idem iz postupka u postupak aneko se vezba na meni..........raspitala se i saznala za ljubica i na kolenima me molila da samo probam i da nista ne gubim ,da izaberem leskovac ili bgd,cak je i ocuha naterala da otvori salon u leskovcu,da bi cesto putovala tamo i navatala stojkovica privatno,htela je da pokloni kompletan namestaj za kliniku samo da se stojkovic potrudi......za leskovac sam pricala,onda je ostao bgd iljubic,najverovatno bih i od njega odustala ,medjutim kada sam usla na konsultacije i kada je krenuo da do najmanje sitnice razgradjuje problem i poslao me na gomilu analizu,i ja sam se ubedila,jer meni je to trebalo da sve proverim da bih sebe bedila da nemam neki problem,jer sam bila 100 posto ubedjena da postoji neki veliki problem jer nikako da dodje do trudnoce .........veruj to me je kostalo papreno kada vec pricamo o cenama

a pitala sam te za kliniku u lux i zasto si se odlucila za njih jer oni nemaju nikakvu reputaciju,otvorili su centar za sterilitet pre oko 8 god ,a uspeh je nikakav ,ali zaista..........ne bih ja njih kritikovala ,da nije bilo drugih stvari,nije problem samo ne uspeh ,vec neke druge stvari nije uspelo idemo dalje,nego je problem sto oni nemaju pojma:roll:.........znas koliko je njima uspesnost -5 procenata,znaci od 100 zena 5 je u drugom stanju:roll:.......ja kada sam krenula sa ovim 18 god sam imala,i prvo sto su mi rekli ginekolozi ovde da idem direktno za brisel ,da se ne zamlacujem sa ovim dr ovde........ali kao sve sto kad je covek mlad i ne zna gde mu je d.pe a gde glava ,ja ih nisam poslusala,isla sam u skolu,kasnije se zaposlila,a osim toga nisam smatrala da smo komplikovan slucaj ,osim spermograma,sto je bio razlog za VTO drugih komplikacija nije bilo da ostanem u drugom stanju,medjutim ja sam njima bila kao labaratorijski mis,mlada 18 god nikad mladju pacijenticu nece imati ,i jos savrseno zdrava...............jeli znas da sam nakon prvog postupka zaglavila u bolnici ,na 5 dana,umirala sam od bolova od hiperstimulacije -hormonska doza 200 UI puregona i 200 UI menopura,nekome od 18 god:whistling:,34 js....a upotrebljene samo tri zato sto nije imalo vise spermatozida.....i tako dalje imala bih ja da pisem do sutra..............i na kraju kada sam sa 20 god zavrsila sa njima i kada sam otisla po svoj dosije ,jer su mi trazili ovi iz brisela ,gospodin dr se naljutio na mene jer toboze sam bezobrazna sto njih ostavljam,pa kako nisam zadovoljna sa njima isl,e onda se meni upalila crvena lampica.....upamtio me je za sva vremena:roll:..........a btw ima nekoliko zena sa kojim sam u kontaktu ,a koje su tada bile sa mnom i dalje kod nije doslo do trudnoce...................zbog ovog su oni meni draga losi,ni u briselu nije uspelo ali su oni meni super,da je dr mogao da mi posveti vise vremena nikad ih ne bih napustila,i naravno da nema moje mimoze:heart:...........i naravno sada je njoj ljubic najbolji covek na svetu i za njegovu strucnost da vam ne pricam:lol::lol:

jaoj draga ja imam novca hvala bogu,i dosada sam dala klinikama toliko koliko vecina ljudi u zivotu nece videti,i jos duplo bih dala samo da ostanem u drugom stanju,i ne verujem da ne postoji mesto na svetu na kome ne bih probala ,samo ako pozelim..........ali i da nema novca,sve bih radila da dobijem dete ,cistila ulice ma sveeeeeeee
ja sam se prosto zacudila da je neko pored recimo nemacke gde si radila dosla u lux. kliniku ,jednu neiskusnu kliniku,dok pored nemacke gde postoji pregrst klinika sa nadprosecnom uspesnoscu,kao sto je klinika u minhenu,za
 
Poslednja izmena:
Draga Minijature,zao mi je......moras to nekako sazvakati.Negdje tamo...(ko zna gdje) je i nas cilj.
Cvrsto vjerujem da cemo mi sve stici do njega.

Ivancice,neka ti je sa srecom i naka su ti zive i zdrave.CESTITAM

A ti Pazarka,pa zar si nekog drugog ocekivala osim Darije? Posle svega kroz sta si prosla,mora ovako da se zavrsi.Drago mi je jako da ti se tvoja zelja u potpunosti ostvaruje.

Ikice,a gdje si ti???
Melani,samo hrabro naprijed.
Skandi,kako napreduju 2 mala borca? Ljubim vas.
Za sve ostale velika pusa.
 
Draga moja pazarka,bar ti treba da imas razumijevanja ,jer i sama kazes,da bi otisla na ne znam se koje mjesto samo da bi uspjelo(hvala Bogu,uspjelo ti je). Znaci i mi koji radimo na tome, osluskujemo,raspitujemo se,i idemo da probamo,samo da ne bi poslije rekli eto,mogli smo a nismo probali. Ja sam cijelu njemacku prospartala,i na izvrsne klinike isla ,i eto pored tih izvrsnih klinika opet otisla i do CG,do Srbije i eto do Lux. I ja sam svoju prvu ivf radila sa svojih 20 god,znam kako reaguje mlad organizam na sve te terapije,desavalo se i meni to,ali...moramo sve da istrpimo. I pored perfektnih nalaza,(muz nema problema uopste,meni odstranjeni jajovodi) i izvrsnih doktora,opet nista ,sto znaci,sve je to sama srece...Ja sam poslije neuspjeha u Lux opet potrazila jednu kliniku u Njemackoj,cuvena je,u Tübingenu se nalazi,bila na razgovor,i tu mi dr kaze,gledajuci sve moje analize i neuspjele pokusaje...´´Ja stvarno ne znam sta bi bolje uradio i dodao da se jos radi sta vec nisi´´ otvoreno covjek kaze,bez zavodjenja i okolisanja. Sto sam ja shvatila,pokusavaj,pokusavaj i pokusavaj dok mozes....A to da bi neko imao vezu,i prijateljstvo jednog dr ,manje igra ulogu,ipak najvisu ulogu igra nas organizam...on prihvata i odbacuje ma koliko se na najbolji nacin sve to odradilo. Nisam sa ovim htjela da nastavljam nikakvu debatu ,vec samo da kazem, da i pored nasih neuspjelih pokusaja na ta ista mjesta mnogim uspijeva..i vide se pozitivni rezultati. Ipak mislim da ce svaka od nas imati uspjeh kod nekog doktora,u nekoj klinici na nekom mjestu. Iskreno se nadam da ce biti tako.
 
Heart 84, ne znam da li je to praksa svuda, ali su mm u Jevremovoj 8 dana pre aspracije rekli da pije ciprocinal preventivno, jer se, kako kazu oni, moramo paziti od svega i osigurati. Znaci, nije imao nikakvu infekciju. A cula sam dok sam sedela u ordinaciji da je i muz neke druge zene dobio istu terapiju.

Dakle, Jevremova je u pitanju.

Pazarka, hvala ti na informacijama za injekcije. Boga mi, tako cu i ja da trazim te injekcije.
A Darija ce biti ista ti, jer kud ce ta tolika snaga iz tebe nego kod Darije.

Hvala, Milicice. Potvrdjujes ono sto sam sumnjala da jeste.

Cmokic svima
 
Draga moja pazarka,bar ti treba da imas razumijevanja ,jer i sama kazes,da bi otisla na ne znam se koje mjesto samo da bi uspjelo(hvala Bogu,uspjelo ti je). Znaci i mi koji radimo na tome, osluskujemo,raspitujemo se,i idemo da probamo,samo da ne bi poslije rekli eto,mogli smo a nismo probali. Ja sam cijelu njemacku prospartala,i na izvrsne klinike isla ,i eto pored tih izvrsnih klinika opet otisla i do CG,do Srbije i eto do Lux. I ja sam svoju prvu ivf radila sa svojih 20 god,znam kako reaguje mlad organizam na sve te terapije,desavalo se i meni to,ali...moramo sve da istrpimo. I pored perfektnih nalaza,(muz nema problema uopste,meni odstranjeni jajovodi) i izvrsnih doktora,opet nista ,sto znaci,sve je to sama srece...Ja sam poslije neuspjeha u Lux opet potrazila jednu kliniku u Njemackoj,cuvena je,u Tübingenu se nalazi,bila na razgovor,i tu mi dr kaze,gledajuci sve moje analize i neuspjele pokusaje...´´Ja stvarno ne znam sta bi bolje uradio i dodao da se jos radi sta vec nisi´´ otvoreno covjek kaze,bez zavodjenja i okolisanja. Sto sam ja shvatila,pokusavaj,pokusavaj i pokusavaj dok mozes....A to da bi neko imao vezu,i prijateljstvo jednog dr ,manje igra ulogu,ipak najvisu ulogu igra nas organizam...on prihvata i odbacuje ma koliko se na najbolji nacin sve to odradilo. Nisam sa ovim htjela da nastavljam nikakvu debatu ,vec samo da kazem, da i pored nasih neuspjelih pokusaja na ta ista mjesta mnogim uspijeva..i vide se pozitivni rezultati. Ipak mislim da ce svaka od nas imati uspjeh kod nekog doktora,u nekoj klinici na nekom mjestu. Iskreno se nadam da ce biti tako.

draga ,znam sta mislis,tako je i svuda,i ovde su prvo tvrdila nema snse da ne uspe:roll:,pa tek briselu,nema problema:dash: i na kraju 6 ET bezpozitivnog rezultata:poludeo:........a kod ljubica mi se svidelo sto nije krenuo sa tim pa ti si zdrava ,napravicemo embrione i ti ces ostati odmah trudna,vec stao kaze cekaj ajde da sve proverimo,znaci mene,sa muzem znamo vec sta je...........dao mi je da odradim sve moguce analize zakljucno sa laparaskopijom...........svaki dr ovde se cudio pa pobogu zasto laporoskopija jer je sve uredu,ali mene niko mogao da spreci da je odradim,jeste bolno,ali je vredelo ,vise za moje psihicko zdravlje jer sam konacno dobila potvrdu da sam zdrava i da su moje strepnje da postoji neki ogroman problem i da zbog toga ne ostajem u drugom stanju ,-neosnovane.............pa onda onaj katastrofalan postupak kod ljubica:roll:, pa onda josjednom laporoskopija.............ovaj moj ginekolog odavde je pristao samo da bi se osecala bolje i nekako me ubedio da zaista nema razloga i da trazim problem tamo gde ga nema.........

ali znaci ja i sada tvrdim,u ovom postupku nije odradjeno nista specijalno,znaci kao i svaki prethodni,ali koliko je bitno da embrioni budu dobri,toliko je kasnije bitna lutealna faza........ja sam u otpusnoj listi imala terapiju
utrogestan 3x2 vaginalno
progesteron -pola ampule na svaki drugi dan
i pregnil 4.,6.,i 8. dan po 1500 UI
folna kiselina-ja sam nju pila zadnju godinu dana bez prestanka

gde god se sada budes odlucila da odradis postupak,ja znam da ovde na zapadu ne daju progesteron inekcije,molim te barem da ih uzmes na svoju ruku,probaj nista ne gubis,ne moze ni tebi da steti a ni bebi.......malo jesu ubodi neprijatni,ali nista gori od stimulacije......i videces da ce beta biti pozitivna:super:
 
Poslednja izmena:
Heart 84, ne znam da li je to praksa svuda, ali su mm u Jevremovoj 8 dana pre aspracije rekli da pije ciprocinal preventivno, jer se, kako kazu oni, moramo paziti od svega i osigurati. Znaci, nije imao nikakvu infekciju. A cula sam dok sam sedela u ordinaciji da je i muz neke druge zene dobio istu terapiju.

Dakle, Jevremova je u pitanju.

Pazarka, hvala ti na informacijama za injekcije. Boga mi, tako cu i ja da trazim te injekcije.
A Darija ce biti ista ti, jer kud ce ta tolika snaga iz tebe nego kod Darije.

Hvala, Milicice. Potvrdjujes ono sto sam sumnjala da jeste.

Cmokic svima

jaoj minijature ,oni daju ciprocinal svima,moj dragi ga je pio prvi put,a drugi put ja nisam dala,on i onako ima mali broj spermatozoida a sa antibioticima moguce je da se taj broj smanji:roll:...........i tako na svoju ruku odlucila sam da ne pije,i kazu -sreca prati hrabre:roll:........sada je imao 30 spermatozoida,vise nego u svim prethodnim postupcima zajedno:whistling:

ma samo ti reci ljubicu,da hoces da probas,ne verujem da ce se buniti,a i ako se odlucis na svoju ruku,veruj ne moze da skodi:cmok2:
a darija jeste borac,cim se odlucila da ostane kod mame:heart:
 
Eeee Pazarka ti si stvarno zena zmaj :klap: kroz sta si sve prosla, ne mogu da verujem da su ti sa 18 god. radili vantelesnu, meni nisu hteli sa 21 god. nego sam morala da cekam da napunim 23, tacno znam kakve si bolove imala, i ja sam imala hiperstimulaciju izvadili su mi 33 jc od toga su 10 zamrzli ali nista, ostala jos 3, tako se plasim da idem ponovo na embriotransfer jer znam ako ne uspe da moram opet sve ispocetka:(, ako nije tajna koliko imas godina:D
 
Eeee Pazarka ti si stvarno zena zmaj :klap: kroz sta si sve prosla, ne mogu da verujem da su ti sa 18 god. radili vantelesnu, meni nisu hteli sa 21 god. nego sam morala da cekam da napunim 23, tacno znam kakve si bolove imala, i ja sam imala hiperstimulaciju izvadili su mi 33 jc od toga su 10 zamrzli ali nista, ostala jos 3, tako se plasim da idem ponovo na embriotransfer jer znam ako ne uspe da moram opet sve ispocetka:(, ako nije tajna koliko imas godina:D

hahahahaha nije tajna imam-23 god.:D...........nisam ja zmaj,nego nekad i glupa:D,ali sam uspel na vreme da se izvucem ,znam samo da sam uporna i da treba mnogo toga da se desi da bi me slomilo:roll:........
 
Draga Minijature,zao mi je......moras to nekako sazvakati.Negdje tamo...(ko zna gdje) je i nas cilj.
Cvrsto vjerujem da cemo mi sve stici do njega.

Ivancice,neka ti je sa srecom i naka su ti zive i zdrave.CESTITAM

A ti Pazarka,pa zar si nekog drugog ocekivala osim Darije? Posle svega kroz sta si prosla,mora ovako da se zavrsi.Drago mi je jako da ti se tvoja zelja u potpunosti ostvaruje.

Ikice,a gdje si ti???
Melani,samo hrabro naprijed.
Skandi,kako napreduju 2 mala borca? Ljubim vas.
Za sve ostale velika pusa.
Heeeeeej,pa gdje si ti nama Vodolijce ??? Bas sam se pitala,sta je sa tobom... Draga moja,hvala mi smo OK i borimo se dobro...Boki u vrtic i mi na posao.... Sta ima kod tebe,mora da si puno radila u zadnje vrijeme,kad te nije bilo... Doduse,i ja s vremena na vrijeme zavirim malo ovdje,ali ni sama nemam vremena kao pre.... Za tebe od nas puuuuuuno,puuuuuuuno pozdrava i poljubaca !!!!!! :bye: :cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top