Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitanje za Pazarku, da li se secas kolika ti je bila debljina endometrijuma kad si radila embriotransfer u prirodnom ciklusu, da li to znaci da stvarno nema nijednog jedinog leka ni estrofema ni utrofestana:D, a sto se tice ananasa hvala ti za to cinimi se da sam vec negde procitala da je dobar za endometrijum, to sam vec pocela da jedem i radim neke vezbe koje mi je moja doktorka akunpukture pokazala da radim:):):)
 
Sad sam proverila u Helix-labu rade samo analize na urodjenu trombofiliju i to cu otici sutra da uradim, hvala ti za to puno:klap:,a sto se tice stecenih trombofilija izgleda da cu morati u zavodu sa uputom posto niko ne radi privatno, a gde si ti radili jel u zavodu za tranfuziju krvi
izvini,promaklo mi tvoje ptanje...nalaze za stečene trombofilije sam radila u privatnom labu.Kod nas retko šta od toga rade na uput.
Drugo,ako su ne postoje stečene-kao kod mene,npr.,to ne znači da nemaš urođene trombofilije-ja sam ti primer za to,tako da ako si rešila da proveriš trombofilije,uradi obe.
Ipak si se odlučila za vraćanje smrznutih?
Sa srećom!
Javi i kako si prošla kod hematologa.:hvala:
 
Mali čičak,diane su kontraceptivi,a siofor je metformin koji se prepisuje kod insulinske rezistencije,a koju opet često povezuje sa PCOS-om-policističnim jajnicima.
Ako joj je laparoskopijom utvrđen PCOS,onda je moguće da je zbog toga pila siofor...opet,to je moje mišljenje,a možda ti se i kameron javi sa odgovorom;)
 
Mali Pariz mislim da sam ja ta žena koja je neinformisana o HSG metodi,a radila je!Da to je istina tad sam bila totalno van svega ovoga i bežala sam od bilo koje teme koja ima veze sa lekarima.Ali HSG jeste kontrastna metoda i ubrizgava se kontrasno sredstvo u matericu i jajovode,a zatim se ispituje rendgenskim slikanjem.Mene je bolelo,ali su mi rekli da se u nekim bolnicama radi u anesteziji i da je lakše za žene!Ja te molim da mi objasniš i da naučim koja je to metoda i gde ja tu grešim.Biću ti veoma zahvalna da naučim nešto novo,pa da budem i ja u toku šta je to histerosalpingografija.
 
izvini,promaklo mi tvoje ptanje...nalaze za stečene trombofilije sam radila u privatnom labu.Kod nas retko šta od toga rade na uput.
Drugo,ako su ne postoje stečene-kao kod mene,npr.,to ne znači da nemaš urođene trombofilije-ja sam ti primer za to,tako da ako si rešila da proveriš trombofilije,uradi obe.
Ipak si se odlučila za vraćanje smrznutih?
Sa srećom!
Javi i kako si prošla kod hematologa.:hvala:


Idem u ponedeljak kod hematologa da mi ipak da on sta treba da radim od analiza,pa javljam kako sam prosla:)
Jos uvek razmisljam da li da vracam zamrznute, doktori mi govore da idem kad ih vec imam da nemam sta da izgubim, samo sada da pokusam u prirpdnom odnosno spontanom ciklusu, samo ne znam kolika je idealna debljina endiometrija prilikom embriotransfera meni je uvek bio oko 8,9 mm. i to sam pila estrofem koji se daje za povecanje endom. ko zna kolika mi bi bila debljina endometrijuma da ne pijem estrofem, zato se i razmisljam da li da probam u spontanom ciklusu.
 
Poslednja izmena:
Idem u ponedeljak kod hematologa da mi ipak da on sta treba da radim od analiza,pa javljam kako sam prosla:)
Jos uvek razmisljam da li da vracam zamrznute, doktori mi govore da idem kad ih vec imam da nemam sta da izgubim, samo sada da pokusam u prirpdnom odnosno spontanom ciklusu, samo ne znam kolika je idealna debljina endiometrija prilikom embriotransfera meni je uvek bio oko 8,9 mm. i to sam pila estrofem koji se daje za povecanje endom. ko zna kolika mi bi bila debljina endometrijuma da ne pijem estrofem, zato se i razmisljam da li da probam u spontanom ciklusu.
to će ti ipak dr najbolje reći,i to što je dosad bio 9 mm,a to i nije loše,ali bi bilo bolje da je deblji; ne znači da će kad budeš radila,biti i deblji.Naime,svaki ciklus je priča za sebe...odstupanja su moguća.
Mali Pariz mislim da sam ja ta žena koja je neinformisana o HSG metodi,a radila je!Da to je istina tad sam bila totalno van svega ovoga i bežala sam od bilo koje teme koja ima veze sa lekarima.Ali HSG jeste kontrastna metoda i ubrizgava se kontrasno sredstvo u matericu i jajovode,a zatim se ispituje rendgenskim slikanjem.Mene je bolelo,ali su mi rekli da se u nekim bolnicama radi u anesteziji i da je lakše za žene!Ja te molim da mi objasniš i da naučim koja je to metoda i gde ja tu grešim.Biću ti veoma zahvalna da naučim nešto novo,pa da budem i ja u toku šta je to histerosalpingografija.
Zvončice,šta da ti objasnim? O HSG-u koji si radila? Ne razumem...šta te je od mojih reči podstaklo da napišeš to.Citiraj taj deo,da bih te razumela.;)
 
Mali Pariz izgleda da sam nešto pogrešno razumela sa prethodne strane!Izvini mislim da sam te bezveze cimala!Želim ti sve najbolje u pronalaženju razloga zašto ti nije uspela vto!Ako nije tajna ko je tvoj ginekolog i da li te on šalje na ova ispitivanja?
 
Sad mi nije jasno sto se tice debljine endometrijuma :dontunderstand: negde sam procitala da je sve preko 7 mm uredu pa do 10mm, da ne valja da bude ni mnogo debeo endometrijum, koja su vasa iskustva devojke, kolika vam je bila debljina endometrijuma prilikom embriotransfera jel moze jos neko da mi kaze:confused:
 
Mali Pariz izgleda da sam nešto pogrešno razumela sa prethodne strane!Izvini mislim da sam te bezveze cimala!Želim ti sve najbolje u pronalaženju razloga zašto ti nije uspela vto!Ako nije tajna ko je tvoj ginekolog i da li te on šalje na ova ispitivanja?
uredu je Zvončice,ako tako misliš.Hvala na lepim željama,i ja želim da se što pre oporaviš od loše VTO i da što pre dođe do trudnoće.
Ne vidim što bi bila tajna ko mi je ginekolog;) Ja ga nemam:D
Meni je prva 2 postupka radila dr Trninić-Pjević,i za nju stvarno imam samo reči hvale.Meni je pored stručnosti doktora ,jako bitna i njegova dostupnost,a kad je ona u pitanju,mogla sam je pozvati u bilo koje doba dana ili noći i zatražiti pomoć.
Ako je tvoje sl. pitanje-ako je tako dobra,što si je menjala,moj odgovor bi bio da nemam vremena ni zdravlja na bacanje,u smislu-ako je ona dobra,teraću dok ne uspe.
Prvo-ne vidim sebe u ovoj priči sa nekih 10 bezuspešnih postupaka,ali nisam limit odredila .Ako mi nije predodređeno-tako će i biti.
Da bih neki,nazovi maler razbila,odlazim na 3.postupak u Jevremovu,misleći da ću bar upola sl. iskustvo imati sa njima.
Mene vodi dr Milica Janićijević,ali pod potpisom Ljubića,kojeg sam na ET-u upoznala.Zbog gužve mi embrione vraćaju 2.dan,kad su bili 4-ćelijski,dok u NS sam uvek osmoćelijske-treći dan vraćala.Predosetila sam gubitak,jer ja nisam bila zadovoljna tretmanom,iako ,ne mogu da se požalim,kad god sam došla,nisam čekala duže od minut,i bila bih primljena,jako su ljubazni ali...nekim mojim problemom se nisu preterano bavili.nisu se uopšte time bavili.
Za idući postupak vagam,ali tas neće prevagnuti za Srbiju-sigurno.Ako bude potrebno,kredit ću dići,ali ću otići tamo gde će mi moja intuicija reći da je TO-TO.;)
Mnogo istražujem,saznajem i upijam sve što je u vezi sa VTO.Sve što sam od nalaza radila ,i posle 2. i posle 3. postupka,sama sam sebi "prepisala"...svi dr su išli logikom da je statistika ta koja ubija,i da treba samo pokušavati.Ja se s tim ne mirim,a pokazalo sa kao ispravno.
Eto,izvini na ovako razloženom postu,ali drugačije mi ne ide od ruke:D

Sad mi nije jasno sto se tice debljine endometrijuma :dontunderstand: negde sam procitala da je sve preko 7 mm uredu pa do 10mm, da ne valja da bude ni mnogo debeo endometrijum, koja su vasa iskustva devojke, kolika vam je bila debljina endometrijuma prilikom embriotransfera jel moze jos neko da mi kaze:confused:
Meni nikad endo nije bio ispod 14mm,ali oni koji su me vodili izgovarali su stalno rečenicu od koje sam se ježila:sve je super,sve je školski...

a do trudnoće ne dolazi...
Na moje pitanje,Trninićka mi je govorila da ne treba da bude ni dosta debeo,i da je do 15mm ideala...eto-da li je zbog mene to govorila,ili ne,ne znam,ali to je moje iskustvo sa deb.enda.
 
Meni je endometrijum bio 9mm. Padar mislim da individualno, bar sto se tice praga tolerancije boli, ja sam imala kontrakcije na 5min i nije me nesto mnogo bolelo, dok su neke zene povracale od bolova tako da me ni Hsg nije nesto mnogo boleo
 
Ovcice Histero je bukvalno operacija koja se radi u ful anesteziji vaginalno, a Hsg se radi ovako: Legnes na sto, podignes noge, Dr ti namesti celu aparaturu tj cevcice kroz koje ce proci kontrast kroz tvoje jajovode, onda pusti kontrast kroz te iste cevcice, kada ona prodje kroz jajovode sliva se u matericu i iz materice ide napolje kroz vag kanal, sve to vreme dok prolazi kontrast rade se bar 2-3 rendgenska snimka, koja daju uvid u jajovode i matericu.
 
kami, kakve veze ima to što si pila diane i siofor?
Šta je siofor?
Ako ti nije mrsko napiši mi kad si ih pila i detalje...;)

Jesi ti radila ovu jednodnevnu dijagnostiku?:D I što?
Piši ako ti nije problem...;)

Mali čičak,diane su kontraceptivi,a siofor je metformin koji se prepisuje kod insulinske rezistencije,a koju opet često povezuje sa PCOS-om-policističnim jajnicima.
Ako joj je laparoskopijom utvrđen PCOS,onda je moguće da je zbog toga pila siofor...opet,to je moje mišljenje,a možda ti se i kameron javi sa odgovorom;)

evo cicak...lepo ti zena objasnila..diane sam pila pre intervencije da bih imale redovne menstruacije a i zbog debljine endometrijuma...a i siofor sam pila pre a i posle tj do 4 meseca trudnoce...diane sam prestala mesec dana posle laparaskopije..laparoskopijom mi je odradjena elektropunkcija jajnika..
 
Ovcice Histero je bukvalno operacija koja se radi u ful anesteziji vaginalno, a Hsg se radi ovako: Legnes na sto, podignes noge, Dr ti namesti celu aparaturu tj cevcice kroz koje ce proci kontrast kroz tvoje jajovode, onda pusti kontrast kroz te iste cevcice, kada ona prodje kroz jajovode sliva se u matericu i iz materice ide napolje kroz vag kanal, sve to vreme dok prolazi kontrast rade se bar 2-3 rendgenska snimka, koja daju uvid u jajovode i matericu.

Hvala:D
Znaci histero da bi se uklonilo svasta nesto a hsg samo uvid u stanje:)
Sta cu, slabo kapiram bona:hahaha:
 
i jos sto se tice jucerasnje diskusije
jos jednom napominjem ,u jednodnevnoj dijagnostici se radi HISTEROSKOPIJA I TRANSVAGINALNA LAPOROSKOPIJA........Ove intervencije se izvode u totalnoj anasteziji,i ako je samo dijagnosticka intervencija ostaje se samo jedan dan u bolnici,medjutim ako se otkrije nesto ,a zatim otkloni ostaje se duze u zavisnosti od problema koji je uklonjen

kameron ,ti si radila abdominalnu laporoskopiju,i dodatnu intervenciju,i naravno da si ostala duze u bolnici...............kod mene je samo bila dijagnosticka abdominalna laporoskopija,nisu naisli na problem,i sutra sam otisla kuci

HSG i Histeroskopija nije isto,milica je to najprostije i najbolje objasnila............sto se tice Hsg ,on se radi i u anesteziji i bez nje,zavisi od dr..............ja kad sam radila HSG,radila sam ga bez anastezije i imala sam 18 god i 1 dan ,nije me bolelo ama bas nista,ali dok nije poceo dr sa intervencijom,ja sam prolila more suza,i jos narocito kada je usao dr i pogledao me na stolu i pitao "pobogu dete sta ces ti na tom stolu???"onda ja kao i svako razmazeno dete ,jos vise sam krenula u plac:whistling:
 
Vto,sam radila u Srbiji,Crnoj Gori,Njemackoj,i Luxemburgu. Sto se tice ljubaznosti nisam osjetila nigdje neprijatnost. Jedini je problem ,sto u Srbiji(dr Radunovic) i Crnoj Gori,( u to vrijeme je dolazio dr Ljubic) nemaju vremena za svoje pacijente. dr Radunovica sam vidjela samo kad je trebala aspiracija i et,dr Ljubica isto tako. Ipak je drugacije kad od pocetka on preuzme tvoj slucaj,razgovara o problemima,dosadasnjim neuspjesima. Nekako se drugacije osjecas. Nego,i ovamo,dr-i su bili od prvog termina do zadnjeg al opet, to nije uticalo na poboljsanje rezultata. Ovamo jeste ljubazno osoblje,jer on i ako nece mora da ti se smjesi. Pacijenat je zakon i mora da ga postuje. Sto se tice strucnosti vjerujem nasim doktorima dosta, niti su zaostali za ovim na zapadu cak i imaju jako dobre uslove,gledajuci njihove ordinacije. Ionako nama koji se borimo da nam negdje uspije bice najbolji doktor onaj kod kojeg nam je uspjelo. Neko ima srecu iz prvog puta,neko se muci godinama ,i ipak ostvari taj zeljeni cilj. Ja ipak mislim da je najzalosnije onaj ko nema da plati,nema na koji nacin da podmiri sve te troskove,pa samo jedan pokusaj ga uvali u dugove koje mora vracati,a tezi za daljim pokusajima dok god ne uspije. Drago mi je sto je ipak drzava odlucila da pomogne ,plati troskove koji sleduju. Svugdje u svijetu mislim da se placa nekoliko puta, zasto onda to i ne iskoristiti ma koliko god imao novca. Lijepo je imati i novac najmanji problem biti,ali tesko je onome ko nema. Slucaj kod mene je 9 puta,od drzave do drzave razlicite cijene,istina,2 puta sam imala placeno od osiguranja,a ostalo...da nisam imala stala bi na ta 2 puta. Sto se tice zivota i tamo i ovamo, zivi se onako kako se ko snadje tako da nam je svejedno gdje ce mo zivjeti ako nam je dobro. Naravno da vuce zelja za svojim narodom,svojim krajem u svoje mjesto se osjecas najbolje. Ali...put nas je ,sudbina...povela tamo gdje sada jesmo.
ps.Mislim da smo ovdje u jednom pogledu sve iste.imamo svi isti problem,za kojim zudimo da ga jednog dana rijesimo,zato ne bi trebalo da jedna drugoj zamjeramo i na sitnicu planemo . Nemamo potrebe da jednu drugu lazemo ili jedna drugoj da ne vjerujemo. Potrebna nam je podrska ,snaga i volja jedna drugoj da pruzimo. Bice onako kako je Bog zapisao,a mi treba hrabro i sa jakom voljom dalje da idemo...
Toliko od mene,nisam se mogla uzdrzati da se ne javim. Trudnicama zelim laku i uspjesnu trudnocu,a nama koji radimo na tome ubrzo trudnocu. Sve najljepse zelim!

moze jedno pitanje???ko ti je preporucio luxembourg :eek::eek::eek::eek:............jesi li radila na PMA-maternite???ko ti je bio dr???aj molim te odgovori mi,fakat me zanima:cmok2:
 
Ako mogu da dodam oko nesporazuma koji je izbio...mislim da je samo reč o debelom nesporazumu.
Inače,Minijature,žao mi je zbog takvog ishoda...ili grešim-betu još čekaš?
Htela sam samo da ti kažem da mi je u 2.postupku isto 21.dana rađen ET,zato što je stimulacija trajala duže.Isto kao ti ,i ja sam bila kivna na dr,misleći da je to kasno za ET,dok nisam dobila objašnjenje da to nema veze ,jer ciklus u kom radiš VTO ni po čemu se ne može porediti sa normalnim,počev od prethodno kontraceptivom izazvanog ciklusa,preko supresiva i stimulacije...tebi su izvadili j. ć. kad je trebalo,ne kad su prezrele,tako da 21.dan u takvom ciklusu nema veze sa 21.u običnom ,našem ciklusu.
Nadam se da sam ti malo pojasnila.;)

Mali Pariz, kontam ja da to nije isto, ali sto sam onda dobila menstruaciju tacno na vreme, 29. dana ciklusa? Ipak, mislim da je 21. dan isuvise kasno. Mozda nekome uspe, ali onima sa urednom menstruacijom, ja mislim da to nije pravo vreme. Eto, i ti imas isto iskustvo, a i druge devojke sa foruma koje su mi se javile nisu imale uspeha sa kasnijim ET. Koliko sam primetila, nase drugarice kojima je uspela VTO, npr. Milica 83 i druge, Et su imale od 15. do 17. dana.
U svakom slucaju hvala ti sto si htela da mi olaksas ocajanje, ali OCAJNA SAM:besna:
Pozdrav svima
Mnogo sam ocajna da ne mogu da se upustam u vase trenutne rasprave oko ljubaznosti lekara. Da prija, prija. Ali bih vise volela da su me psovali, a da sada uzivam mazeci stomak.
:dash::dash::dash:
 
Mali Pariz, kontam ja da to nije isto, ali sto sam onda dobila menstruaciju tacno na vreme, 29. dana ciklusa? Ipak, mislim da je 21. dan isuvise kasno. Mozda nekome uspe, ali onima sa urednom menstruacijom, ja mislim da to nije pravo vreme. Eto, i ti imas isto iskustvo, a i druge devojke sa foruma koje su mi se javile nisu imale uspeha sa kasnijim ET. Koliko sam primetila, nase drugarice kojima je uspela VTO, npr. Milica 83 i druge, Et su imale od 15. do 17. dana.
U svakom slucaju hvala ti sto si htela da mi olaksas ocajanje, ali OCAJNA SAM:besna:
Pozdrav svima
Mnogo sam ocajna da ne mogu da se upustam u vase trenutne rasprave oko ljubaznosti lekara. Da prija, prija. Ali bih vise volela da su me psovali, a da sada uzivam mazeci stomak.
:dash::dash::dash
:

bravo, na ovo samo mogu da kazem AMIIIIIIIIIIIN i to je to..........................ti si uspela u jednoj recenici da objasnis ono sto smo mi juce diskutovale...............ma prija da su ljubazni,ali mene interesuje strucnost i krajni rezultat...............boli mene uvo dali ce on rasiriti osmeh od uva do uva kada me vidi,mene zanima koliko on zna onaj posao koji radi.......ja barem sam radila ovde i znam da ti osmesi nisu iskreni,i da vecinu njih ne zanima sta ti prolazis u toku postupka.............ja uzimam sebe za primer,nakon propalog ET bilo me je briga za necije silikone,ili usne koje vise lice na d.pe od majmuna a ne na lice

da me je ljubic tukao svakog dana ,danas bi mu bilo sve oprosteno nakon ovolike srece

toliko od mene sto se tice ove diskusije

e sad minijature,zao mi jeeeee,ali fakat ,znam kako ti je:sad2:,to sam diplomirala
a sto se tice toga dali je ET uradjen kasno ili ne,neko ti je vec objasnio da ciklus u kome radis VTO nije isti kao prirodan ciklus,preko lekova dr upravlja sa njim...........imala sam ja i nakon 15 i 17 i 21 dan,ali rezultat je bio isti,sada mi je vracen 15 dan ali ti garantujem svojim zivotom ,da ne bih bila trudna da nisam primala progesteron inekcije:(

volim te puno:cmok2::cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top