Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne znam šta se dešava:dontunderstand: od jutros sam poslala 3 poruke i ništa, pre svega htela bih da se zahvalim Pazarki što je izdvojila vremena i odgovorila mi na pitanja. I da li je stvarno neophodna histeroskopija da se uradi posle 4 neuspela embriotransfera, pošto se razmišljam da odem kod dr. Ljubića na konsultacije, kakva su vaša mišljenja o tom doktoru, pošto na nekim forumima nisam pročitala nešto najbolje o njemu:(

Draga, zao mi je sto si imala neuspele pokusaje, ali ubedjena sam da ce se pronaci problem ako postoji i da cete ga ukloniti. U svakom slucaju mnogo sam citala na netu o VTO i iscitala sam na hiljade postova i znaci na osnovu iskustava stotina i stotina zena dosla sam do zakljucka da JEDNOM MORA DA USPE, pre ili kasnije. Pokusaj da prikupis sto vise informacija, da napravis sto vise analiza da bi sto vise potencijalnih smetnji detektovali i uklonili na vreme. Mozda jednostavno nije bio pravi trenutak ranije a naredni put ce biti. Takodje, moje misljenje je da bi mozda mogla i da promenis kliniku na kojoj radis. Eto, ne znam da li si iscitala sve postove sa ove teme, mislim od pocetka, ali ako jesi onda znas koliko se recimo Pazarka mucila i koliko je pokusaja imala. Radila je i u EU i na kraju joj uspelo kod nas, ali takodje ne iz prvog puta. Ne znam, moj ti je predlog da dobro razmislis, mozda da iscitas sto vise postova sa ove teme verujem da ce ti pomoci, meni jesu u svakom smislu veruj mi.
Sto se tice tretmana i analiza ja ti nisam tu strucnjak, sve sam to odradila jos u martu/aprilu, mislim na analize i pozaboravljala sam sta sam sve radila. A pravo da ti kazem u to vreme nisam znala nista o VTO isla sam samo mehanicki ( jos zivim u inostranstvu ) sa uputima i radila sta mi pise na uputu. NIsam imala veze sta je sta tako da ti slabo sta tu mogu pomoci.
U svakom slucaju zelim da ti sve najbolje i da ovoga puta uspe i da postanes majka. Veliki polubac od mene!
 
Drage devojke,

Prokrvarila sam 9. dan od embriotransfera, ima li nade da beta bude pozitivna, trebalo je da je radim 3. oktobra. Jos jedno pitanje, transfer mi je uradjen 21. dana ciklusa, nije li to kasno?! Kad su vama radjeni embriotransferi, ne samo u odnosu na aspiraciju nego u odnosu na dane ciklusa?

Pozdrav

Zdravo draga minijature,

Odmah da ti kazem da to krvarenje ne mora nista da znaci. I ovde a i na jos jednom forumu sam citala gde su zene dobile mecu i to propisnu i na kraju uradile betu i bila pozitivna. Jedna cak i blizanacka trudnoca! Meni na papiru sa svim uputstvima "Sta posle ET" pise vadjenje bete bez obzira da li ste prokrvarili ili ne. Cak su mi usmeno nekoliko puta napomenuli da to ne mora nista da znaci. ETo... Ako ce ti biti lakse kupi bejbi test ali ga nemoj raditi pre 11 dana od ET. I to ga uradi cim se probudis.

Kako god nemoj da klones duhom, imaj u vidu da je tvoje zdravlje najvaznije. Sve ostalo ce doci samo od sebe.

Ljubim te puno i drzi se. :cmok2::cmok2::cmok2:
 
Uh da, zaboravih da odgovorm na pitanje, aspiracija mi je radjena 15 dana ciklusa, a ET dva dana kasnije znaci 17 dana ciklusa. Inace, ja licno nisam prokrvarila, ali 10 dana od ET mi se onaj iscedak malo promenio, obicno je bio snezno beo od utrogestana, ali taj dan, tacnije uvece se to desilo, je bio nekako kremkast. Takodje me boleli jajnici kao da cu da dobijem, ali eto hvala Bogu pa nisam.
Drzi se!
 
Da javim za sebe da sam danas radila betu i da sam za sada prezadovoljna. U petak je bila 929 a dana tri dana kasnije 3972 :zurka::zurka::zurka: Suprug i ja prizeljkujemo blizance, ali dobro ima jos vremena do UZ. Ipak, nadamo se najboljem.
Igrom slucaja danas sam na netu saznala da bi trudnice trebale da izbegavaju kontakt sa sveze vakcinisanom decom ( od rubeole ) jer su ta deca zarazna nekih narednih mesec dana i duze :eek: Za mene je to bio sok, mada sam ja vec ranije resila da prva dva, dva i po meseca u svakom slucaju izbegavam maksimalno kontakte sa bilo kim a pogotovu sa decom. Ko se cuva i Bog ga cuva.
Takodje, moj doca mi je danas rekao da proverim da li sam pozitvna bila na TOXOPLASMOSE i rekao mi je ako jesam da je to dobro jer onda manje mogu da vodim racuna ishrani, dok ako sam negativna moracu veoma temeljito i dugo da perem svo voce i povrce koje jedem, najbolje plus da ga i ljustim, takodje meso svo mora da bude izuzetno peceno. Plus morala bih svakog meseca da radim analize da bih kontrolisala nivo iste u krvi. Sva sreca pa sam na to pozitivna, odnosno imam valjda antitela. Medjutim, sta je mene malo zaintrigiralo a i zabrinulo, a to je RUBEOLA. Evo kako meni pise na nalazima:
Serodiagnostic de la rubeola: positivité 10 UI/ml ( sto ce reci pozitivna )
taux d'anticorps 121 UI/ml, sto ce reci antitela. Da li neko zna da li je to dobro ili lose??? JA curka danas nisam ponela svoje nalaze kdo doce opste prakse, rekoh koji ce mi, ipak te analize su zahtevali doktori kada sam konkurisala za VTO, uradila sam ih i valjda je taj tim strucnjaka tj. doktora to sve pregledao i video sta je i kako cim su mi odobrili VTO. Al' kad vidim nesto pozitivno na neku bolest nije mi bas prijatno :think:
 
E kad vidim kako svi baratate terminologijama, pomislim da ste svi iz medicinske struke a ja debilcic:hahaha:
Pa te analize (parametri koagulacije i to APTT, protrombinsko vreme,INR i fibrinogen) sam ja uradila a da nisam ni znala, tj. uplasih se te trombofilije kad ste pocele pricati o njoj a u stvari ja kad sam htela na histero i kad su me vratili kod hematologa zbog povisenog a-ptt-a, uradio mi je te testove, tek sad videh na rezultatima i rekao mi je da je sve u redu.
Ja sam kod hematologa bila u KBC Zvezdara na uput mog ginekologa. Naravno, kad sam tamo dosla neljubazna sestra mi je rekla da me moze primiti tek za mesec dana,
ali ja sam naravno pustla suzice, pokrenula pricu o VTO i rekla da moram kod doce podhitno.
Rekla mi je da udjem preko reda na svoju odgovornost, na svu srecu dr je fin;)

Vidis, kao sto sam ti i predlozila i uspelo je :zper: Krenes prvo umiljato i na finjaka, pa APP, uvek ima vremena za svadju ako nece fino :manikir:
 
Heart, Yula i Milicice, divne ste, ali ne verujem da ce biti slavlja:dash: Bila sam jutros u laboratoriji za betu i veceras mi stizu rezultati. Krvarenje je takvo da kad se obrisem, brisem krv, ali ona jos ne curi, zaprljan je ulozak. Osecam da mi jajnici rade i mislim da ce to u toku dana procureti (jos nema 24 casa otkad sam prokrvarila).
Jedino se mislim, posto su mi vracena dva embriona, da mozda jedan sad izlazi, da se nije primio, a da je drugi mozda ostao. :think: Sta se desi s onim drugim ako se primi od dva samo jedan embrion?

Ali, nema veze. Vidim da delim sudbinu mnogih. Idemo dalje. Prvo sa smrzlicama, pa videcemo! Necu da ocajavam iako mi je tesko!

Cmokic
 
Yula, svaka cast, sad uzivaj! Neka ti se ostvare zelje za blizancima!!!!!!

Pirat, drzim fige! Bice dobro, verujem da je trudnoca mnogo izvesnija kada se radi ET od 15. do 17. dana. Ja kad sam ET radila, radile su jos dve zene sa mnom, njima je tada bio 22. dan ciklusa i, naravno, dobile su mecu tacno na vreme, 28. dana, znaci 6 dana posle transfera.

Ljudi, ne mogu da verujem da lekari SEBI dozvoljavaju takve propuste. Materica 21. i 22. dana se sprema za menstruaciju, a ne za prihvatanje ploda. Neverovatno!

Cmokic jos jedan
 
Yula bravo za betu:klap: sve najbolje tebi i tvojim bebicama, gde si radila vantelesnu jel u Srbiji ili inostranstvu.

Devojke da li moze neko da mi pomogne juce sam bila kod dr. Mikovica privatno na pregledu i mislim da je covek veliki profesionalac:super: mozda nije strucnjak za sterilitet ali sto se tice pregleda, ultrazvuka jedan od najboljih ginekologa:super: samo da promeni one nadobudne sestre;) inace mislim da je on u Narodnom frotnu nacelnik za rizicne trudnoce, ako gresim ispravite me, predlozio mi je da posto imamo jos 3 zamrznuta embriona probamo u (prirodnom) spontanom ciklusu, bez ikakvih hormona da li je neka imala iskustva ili zna nesto vise o tome mnogo bi mi pomogle. Hvalaaaaaaaaaaaa:bye:
 
Yula, svaka cast, sad uzivaj! Neka ti se ostvare zelje za blizancima!!!!!!

Pirat, drzim fige! Bice dobro, verujem da je trudnoca mnogo izvesnija kada se radi ET od 15. do 17. dana. Ja kad sam ET radila, radile su jos dve zene sa mnom, njima je tada bio 22. dan ciklusa i, naravno, dobile su mecu tacno na vreme, 28. dana, znaci 6 dana posle transfera.

Ljudi, ne mogu da verujem da lekari SEBI dozvoljavaju takve propuste. Materica 21. i 22. dana se sprema za menstruaciju, a ne za prihvatanje ploda. Neverovatno!

Cmokic jos jedan

Ne znam šta da mislim:confused: ipak valjda oni znaju kad treba da se vracaju, pa skolovali su se za to, ili mozda gresim, meni su u Sloveniji rekli da vracanje embriona (ako su u pitanju zamrznuti) zavisi od toga kada su isti bili zamrznuti da li 3 ili 5 dan. Ako su treci dan zamrznuti onda se vracaju od 17 do 19 dana, ako su peti dan zamrznuti onda 19 do 21,22 dana. Verovatno zavisi i na koliko se dobija menstruacija, ja na primer ne dobijam na 28 dana, nego na 33-36 i to utice verovatno, ipak je svaka zena za sebe.

IDEMO DALJE, NIKO NAM NISTA NE MOZE:super::super::super:
 
Drage devojke,

Prokrvarila sam 9. dan od embriotransfera, ima li nade da beta bude pozitivna, trebalo je da je radim 3. oktobra. Jos jedno pitanje, transfer mi je uradjen 21. dana ciklusa, nije li to kasno?! Kad su vama radjeni embriotransferi, ne samo u odnosu na aspiraciju nego u odnosu na dane ciklusa?

Pozdrav
Minijature,jos sve nije izgubljeno... Kao sto su ti djevojke pisale,ima slucajeva da bude krvarenja a opet dodje do trudnoce...... Drzim ti fige za veceras,pa da nas obradujes pozitvnom betom.. I,nemoj da klones,ako rezultat bude negativan,jednom ce vec uspijeti,vidjeces.... Meni je aspiracija radjena 15-og dana a embriotransfer 17-og.dana... Htjeli su oni meni da rade dan poslije operacije,tj16-og dana,ali posto su nazvali u podne,mm vec otisao na posao,pa smo odgodili za sutradan ujutro(tj.uz saglasnost biologa),koji je rekao da se moze cekati do ujutro... Sad stvarno ne razumijem zasto to nekima rade odmah,a zasto kod drugih cekaju i sta je uopste bolje u vecini sllucajeva.... Sve naj,naj i javi nam !!!!!! :bye:
 
Evo mene da vam se javim.Hvala vam na utešnim rečima koje ste mi uputile.Dobro se osećam čak se nisam ni potresla.Mnogo mi je bilo gore prošli put.Meni je et.rađen 11.09.kao što sam pre napisala beta je trebala da bude 23.09.,a to mi je 29-i dan ciklusa.Kod nekih žena kao što sam ja ciklus je na 28-30dana pa samim tim ni ovulacija nije 14-15dan.Zbog toga kako se odvija rast folikula ili u našem slučaju stimulacija oni nam rade aspiraciju,a i et.Meni je aspitacija rađena 7.09.Što se krvarenja tiče nije merilo da vam vto nije uspela,a ako je neuspela mislim da je mnogo lakše i bolje da se odmah iščisti nego ne daj Bože kasnije.Sam organizam očigledno pravi selekciju.Za mene lično veći bi bio šok da sam zatrudnela to bi me jako uzdrmalo,a ovako ništa se nije promenilo.Verovatno mnoge od vas to znaju kakav je osećaj kad se napokon desi!Želim sve najbolje onima koje čekaju betu,a onima koje su u postupku da sve bude kako treba!
 
@Heart84, radila sam u inostranstvu ( Francuska ) jer tu i zivim. Ipak, ne znam da li to ima nekog znacaja, sada i u Srbiji ima uslova kao i ovde, mislim na tehnologiju a verujem da su nasi doktori odlicni. Mozda je jedina prednost ta sto pretpostavljam ovde imaju vise iskustva nego u Srbiji, ali opet u bolnici gde sam ja radila mi je receno da je uspesnost 30%, sto ce reci kao i u Srbiji. E sada, jedini je problem kako u Srbiji racunaju uspesnost. Ovde su cini mi se mnoge cure uspele kod Goce Ivanovic, proveri sve pa vidi sta ces i kako ces dalje. Takodje mislim da ima slucajeva na ovom forumu koje su radile u prirodnom ciklusu ali se ne secam ko i kakav je rezulatat bio. Verovatno ce se javiti neka sa informacijama, a ti u medjuvremenu izguglaj malo pa mozda nadjes nesto. Kisss

@minijature molim te javi nam kakvi su ti rezultati bete. Drzim ti palceve i saljem puno pozitivne energije.
 
zvoncica36 pa mi smo imale isti dan ET! I ja sam vadila betu 23. osim sto su meni aspiraciju radili 09.09. a tebi 07. Ja sam takodje imala ciklus svaki 28. dan, medjutim posle lecenja hlamidije ciklus mi se poremetio i poslednja 4 meseca pre tretmana sam imala ciklus na svakih 24-25 dana.
Dobro je da nisi klonula duhom, to je zapravo najvaznije. Ja sam sebe od samoga strta pripremala na neuspeh jer nisam zelela da se previse nadam pa da se posle i previse razocaram. To isto preporucujem svima, idite opusteno kroz to koliko god mozete uspeh ce se kad tad desiti a treba sacuvati volju i zivce.
 
Yula*** uspešnost 30%,ali to nije isto kolika je uspešnost živo rođene dece.Sve klinike stave koliko je pozitivnih beta,ali niko neće da kaže koliko se dece rodilo.U Segedinu gde ja radim vto uspešnost im je oko 35%, a živo rođene dece oko 25%.
 
Yula*** teško da mogu klonuti duhom.Nisam se još uvek ostvarila kao majka,ali sve ostalo u životu imam!Čoveka kojeg volim i koji me voli najviše na svetu i hvala Bogu zdravi smo!Uživaj ti u svojoj trudnoći i rodi zdrave bebice pa nam postavi sličice da i mi uživamo!
 
Drage devojke,

Prokrvarila sam 9. dan od embriotransfera, ima li nade da beta bude pozitivna, trebalo je da je radim 3. oktobra. Jos jedno pitanje, transfer mi je uradjen 21. dana ciklusa, nije li to kasno?! Kad su vama radjeni embriotransferi, ne samo u odnosu na aspiraciju nego u odnosu na dane ciklusa?

Pozdrav

htela sam jos sinoc da ti pisem,ali....................zaista nemam nista pametno da ti kazem osim da mi je zao:sad2:,beskrajno mi je zao...........verovatno si i sama svesna koliko je retka situacija gde i ako je zena trudna dodje do menstruacije:(,mada jedino je moguce jer su ti embrioni vraceni kasno pa da se ciklus obelezi............moguce je nakon VTO da prva tri meseca uvek kada bi trebao da stigne ciklus dodje do blagog krvarenja........jeli prava krv ili ide na braon????
a sto se tice tvoje nedoumice,bezobzira na broj embriona koji se primio ne bi trebalo da dodje do krvarenja......meni su vracena tri ,a samo je jedna mrvica ostala a nisam imala krvi jer su se oni absorbovali,kad sam bila na prvom UZ materica je bila cista ,osim uvecanih jajnika ,kao da nismo radili VTO
 
Znas kako draga, njihov posao i jeste taj da oplodnja bude uspesna, i da do UZ sve bude kako treba, odnosno da ne bude vanmatericna. Posle sve zavisi od majke i sudbine, ako tako mogu reci. Ne mogu oni nama garantovati uspesan porodjaj jer kasnije zavisi od majke i uopste niza okolnosti i situacija kako se ce se trudnoca dalje razvijati. Toliko zena ostanu trudne prirodnim pute pa izgube bebu jer eto, jednostavno nesto se desi, a u mnogim slucajevima stvar je nepaznje. Bas ovih dana sam se raspitivala malo okolo kod prijatelja koji znaju nekoga ko je nazalost imao spontani i svi u principu znaju razlog. Jedna se svaki dan banjala u kadi sa vrucom vodom sto je opasno po plod, kao sto se i ispostavilo, jedna je isla na more iako je znala da je trudna i da ne bi trebala, treca je radila neki tezak posao ... Dobro te zene su ostajale trudne prirodnim putem pa samim tim ocigledno i ne znaju koliko zacece moze biti tesko.
 
Yula bravo za betu:klap: sve najbolje tebi i tvojim bebicama, gde si radila vantelesnu jel u Srbiji ili inostranstvu.

Devojke da li moze neko da mi pomogne juce sam bila kod dr. Mikovica privatno na pregledu i mislim da je covek veliki profesionalac:super: mozda nije strucnjak za sterilitet ali sto se tice pregleda, ultrazvuka jedan od najboljih ginekologa:super: samo da promeni one nadobudne sestre;) inace mislim da je on u Narodnom frotnu nacelnik za rizicne trudnoce, ako gresim ispravite me, predlozio mi je da posto imamo jos 3 zamrznuta embriona probamo u (prirodnom) spontanom ciklusu, bez ikakvih hormona da li je neka imala iskustva ili zna nesto vise o tome mnogo bi mi pomogle. Hvalaaaaaaaaaaaa:bye:

Ej draga:cmok2::cmok2:,vec su ti odgovorile na prethodna pitanja,tako da nema potrebe da se ponavljam...............a st se tice FET u prirodnom ciklusu,ja sam radila to u briselu
bez ikakvih hormona,bez estrofema(hormon za podebljanje endometrijuma),bas pravi ciklus........na prvom pregledu kod gine. odlucio je da cemo smrzlica vratiti u prirodnom ciklusu,jer je meni endo odlican,nema cisti,materica uredu ,i moram ti priznati da je to bas lako,osim cekanje rezultata dali je ziv nakon odmrzavanja,ali vidim ti imas iskustva sa tim:D
isla sam na UZ,i vadjenje krvi i onda na ET i to je to...........i naravno cekanje bete,to ne moze da se preskoci:manikir:
tada smo ja i nasa draga milica u isto vreme cekale betu hcg,i njoj je bila pozitivna a moja jedna nula velika:roll:.................a sada je mali sergej postao trubac,ljubi ga teta pazarka :cmok2::cmok2: u one najlepse oke plave:zaljubljena:

edit;:pre ET jedi puno svezeg ananasa,on je odlican za podebljanje endometrijuma,ali ga jedi do ET nakon toga ne ,jer moze da uzrokuje krvarenje,takodje i sargarepu jer je dobra za sluzokozu materice:cmok2:
 
Yula** kad radimo vto mi se nadamo da ćemo uspeti!U suprotnom je nećemo raditi!Imaš sreće što si uspela iz prvog puta i drago mi je zbog tebe!Nadam se da nisi zaboravila kako ljudi žive u Srbiji ili bilo kojoj zemlji u okruženju.Tebi je Francuska kako sam shvatila sve platila.Mnogi ovde uzimaju kredite da bi radili vto.Naravno da strepe od neuspeha.Na moju sreću ja nisam jedna od njih,ali ih i razumem. Za mene par hiljada evra možda nije ništa,a nekima bi to bila ušteđevina do kraja života.Upoznaćeš s godinama Francusku i njene stanovnike možda nećeš nama reći kakvi su,ali ćeš znati duboko u sebi da nisi jedna od njih.Nisam ništa htela da pišem o životu tamo pošto si bila toliko oduševljena njihovom ljubaznošću,ali si sa neta gledala kako injekciju da ti suprug da.Ovde te bar tome nauče,a i dr. malo vremena izdvoji za svakog pojedinačno!Ja život u Srbiji ne bih menjala ni za šta na svetu.Volim ja Pariz,London,Milano,....,ali kad dođem kući to volim najviše.
 
Yula*** teško da mogu klonuti duhom.Nisam se još uvek ostvarila kao majka,ali sve ostalo u životu imam!Čoveka kojeg volim i koji me voli najviše na svetu i hvala Bogu zdravi smo!Uživaj ti u svojoj trudnoći i rodi zdrave bebice pa nam postavi sličice da i mi uživamo!

eeeeeeej pa gde si ti???sto se nisi javljala ranije???lakse bi ti bilo uz nas:cmok2::cmok2:

a ovo gore napisano apsolutno potpisujem.........svi mi zelimo da se ostvarimo kao roditelji ,neko postane roditelj lakse neeko teze,nama ocito sto se tice toga sudbina nije naklonjena,ali kad-tad svi cemo biti roditelji,a u medjuvremenu dok ne stignu mrvice,treba se okrenuti oko sebe i pogledati jer zivot zaista moze biti lep,i onu ljubav koju toliko zelimo da poklonimo deci,bar u nekom trenutku mozemo pokloniti drugima ,jer uz ljubav sve lakse ide............i same znate kada mi je bilo najteze,i kada sam mislila da izlaza nema,posvetila sam se decici kojima je toliko ljubavi potrebno da sam sebe zaboravila i bol izgubila medju onom gomilom rucica ......i danas sam bila,obradovali su se kada su mi videli stomak jer ce dobiti drugara ili drugaricu,a moje andjelce jer ce dobiti sestru:heart::heart::heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top