Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobila sam rezultate briseva, sve je negativno sem ureoplazme...Do sada sam cesce radila briseve i do sada je nisam imala i gle sad se pojavila. U sredu idem kod ginekologa i onda pretpostavljam terapija tako da ne mogu na HSG sve dok ne zavrsim sa tim. Da li je neko imao problema sa tim, da li se to dugo leci...

camil ja sam imala ureaplazmu . Prepisali su mi antibiotike koje smo pili i mm i ja . Ono sto je bezveze je to da se nakon zavrsetka terapije ceka nekih 4-5 ned da bi se ponovo radile analize.
Razlog pojavljivanja ni sama nisam otkrila ali kazu da je verovatno zbog pada imuniteta.
 
Padar, popricaj sa endokrinologom o tome ( kada govoris o dijabetesu), jer su svi moji ginekolozi znali da mi je baka bolovala od toga, ali su zanemarivali sa pricom " nema to veze dobila je u starijim godinama". Itekako ima veze! Svrha OGTT testa ( sa insulinemijama obavezno!) i jeste prvenstveno u tome da se vidi da li imas predispozicije za dijabetes, pa ga tek onda koristimo za mogucu prepreku implantaciji embriona.
U svakom slucaju, puno srece!
Pozdrav devojke!
 
Ne mogu da verujem!!!!!!!!!Kako je tvoja doktorka dosla na ideju!Pa super,sad bar znas!U mojoj porodici ima dijabetesa,a kod supruga miopija.Bas cu da popricam sa ginekologom u vezi toga.Pozdrav!
Padar,nije Bog zna kako ona došla na tu ideju,ja sam joj poslala sve nalaze koje sam radila,pa je videla da nije mnogo toga ostalo što nisam radila.
Implataciju osim insulinske rezistencije,o kojoj sam ti i ja pisala,a vidim i da ti Sofija83:)piše o tome,može da ometa i sklonost ka trombofiliji (gušća krv,predisp. za trombove..).Tako da prirodan sled provere su bile i te genetske pretrage.
Obavezno odradi insulinemiju sa OGTT-om,ali u sklopu dnevne bolnice,ne u labu...da bi ležala sve vreme sa infuzijom,tako se najbolje proverava taj nalaz...tako endokrinolozi kažu.
Postoji stećena insulinska rez.,koju sam ja,verovatno gojenjem zaradila,a postoji malo opasniji oblik od tog-nasleđena-kad u porodici ima nekog ko je bolovao od dijabetesa.
 
Kapiram sve,nego ne znam da li postoji prevencija i lecenje.Da li ima velikog smisla sve to raditi.Sta ,mogu da uradim ako je u pitanju insulinska rezistencija.Moguce da jeste!


Naravno da ima smisla ;). Meni je dijagnoza IR i pijem metformine ( Siofor 850). Vec posle 3 meseca bi trebalo da se vide prvi rezultati po nalazima. Dr mi je rekla da cu ih piti do 12 nedelje trudnoce i da sa mojim sadasnjim nalazima, bez Siofora tesko mogu ostati trudna - prirodno ili uz VTO. Pri tome moram naglasiti da nisam gojazna ( naprotiv), ali mi je tempo zivota ubitacan, nezdravo se hranim i imam slucajeve dijabetesa u porodici.
IR pokazuje predispoziciju za razvijanje dijabetesa tipa 2 u kasnijim godinama i nazalost, mislim da je to nesto sto se ne moze spreciti, vec samo odloziti uz pravilnu ishranu i metformine.
Srecno Padar!
 
Naravno da ima smisla ;). Meni je dijagnoza IR i pijem metformine ( Siofor 850). Vec posle 3 meseca bi trebalo da se vide prvi rezultati po nalazima. Dr mi je rekla da cu ih piti do 12 nedelje trudnoce i da sa mojim sadasnjim nalazima, bez Siofora tesko mogu ostati trudna - prirodno ili uz VTO. Pri tome moram naglasiti da nisam gojazna ( naprotiv), ali mi je tempo zivota ubitacan, nezdravo se hranim i imam slucajeve dijabetesa u porodici.
IR pokazuje predispoziciju za razvijanje dijabetesa tipa 2 u kasnijim godinama i nazalost, mislim da je to nesto sto se ne moze spreciti, vec samo odloziti uz pravilnu ishranu i metformine.
Srecno Padar!

ja sam pila siofor i to dugo...imala laparaskopiju i posle 4 meseca ostala trudna a svo vreme pila siofor..i u trudnoci do 16. nedelje...
 
Padar,eto javile se drugarice pa ti objasnile.
Sve što se otkrije na vreme da se peduprediti,tako da nisam ni shvatila tvoj komentar.
Za ins. rez.( IR ) se daje siofor ili neki dr.metformin ,npr. glukofage,i sa tim se nastavlja do 12 . nedelje trudnoće.
Za moj problem ću znati posle posete hematologu,ali pretpostavljam,zasad folan,a kad krenem sa stimulacijom injekcije heparine,pa sve do nekih 6 nedelja po porođaju...
bitno je otkriti na vreme,a ne srljati iz postupka u postupak...da sam za trombofiliju znala pre 1.postupka,možda ne bih ovako dugo čekala na ostvarenje...
Pozdrav!
 
Zdravo drustvoooooooooooo!!!!!!!!!!!! Evo napokon i nas,nismo se javljali bas dugo nesto nas je komp zezao ali evo na vreme da se javimo.Pa da pocnemo malo cemo biti dosadni ali to vam je.
Pocetkom septembra smo bili na kontrolu i bebe su bile po 2,2kg jedna i 2,1kg druga beba sto je super za blizance dr. je prezadovoljan. One su idalje hiperaktivne sto znaci da ne spavamo nocu, tesko disemo jer su karlicno i mnogo visoko cak se i dr. cudi koliko su visoko,usporeno se krecemo i tako jedva cekam da se porodim,inace trenutno smo u 35 nedelji a u ponedeljak idemo u bolnicu i sledece nedelje cemo raditi carski jupi jedva cekamo da vidimo jednu devojcicu a dr. neznamo sta je ili nisu hteli da nam kazu mada to mi uopste nije vazno posle ovoliko godina cekanja, ja se salim da nije bitno kakvog su pola bice biveni bili muski ili zenski.Sto se tice lekova i dalje pijemo metildopu zbog pritiska i ubacili nam gvozdje posto su bebe uzele malo vise ali dobro sve u svemu je ok najvaznije da su bebe dobro i da se ja dobro osecam.Kako se blizi ponedeljak euforija u kuci raste tata se sprema za slavlje cak nam je najavio da cemo da ga vidimo tek kada dodjemo kuci ali zapretili smo mu i tesko njemu ako se ne pojavi tj ako preskoci jedan dan da ne dodje u bolnicu.Drustvo toliko za sada idemo na spavanje valjda cemo da zaspemo, cujemo se sutra.
 
Padar,nije Bog zna kako ona došla na tu ideju,ja sam joj poslala sve nalaze koje sam radila,pa je videla da nije mnogo toga ostalo što nisam radila.
Implataciju osim insulinske rezistencije,o kojoj sam ti i ja pisala,a vidim i da ti Sofija83:)piše o tome,može da ometa i sklonost ka trombofiliji (gušća krv,predisp. za trombove..).Tako da prirodan sled provere su bile i te genetske pretrage.
Obavezno odradi insulinemiju sa OGTT-om,ali u sklopu dnevne bolnice,ne u labu...da bi ležala sve vreme sa infuzijom,tako se najbolje proverava taj nalaz...tako endokrinolozi kažu.
Postoji stećena insulinska rez.,koju sam ja,verovatno gojenjem zaradila,a postoji malo opasniji oblik od tog-nasleđena-kad u porodici ima nekog ko je bolovao od dijabetesa.

Nisam bas razumela, hocete da kazete da ako je neko u porodici imao trombozu da to otezava implantaciju? Moj otac ju je operisao i majka od MM. Mozda mi imamo predispozicije pa to treba napomenuti doktoru?
 
Nisam bas razumela, hocete da kazete da ako je neko u porodici imao trombozu da to otezava implantaciju? Moj otac ju je operisao i majka od MM. Mozda mi imamo predispozicije pa to treba napomenuti doktoru?
naravno Ovčice da to ima veze.Možda iamš heterozigotnu mutaciju,ako si samo od oca nasledila...ne da treba napomenuti dr-u,već i pretrage odraditi.Zašto ulaziti u postupak bez adekvatne terapije,ako postoji sumnja na trombozu?
 
Hvala Mali pariz,provericu IR,ogtt sa insulinemijama i videcu sa doktorom da li treba metformin.Interesuje me jos nesto!Da li je neko za problem oligoasthenospermie probao tribulus terestris.Neki ljudi su resili problem.Da li je neko koristio?Puno problema i sami vidite i kod supruga,ja sam otprilike poor responder,slabo sam reagovala na stimulaciju,a mozda sto pariz kaze i IR!Ko zna!Hvala!Laparo nemam uradjenu,ako me vrate iz Visegradske pucicu!
 
Padar,nismo to probali,šta je to? Mislim...muž nije probao ;) Nisam ni čula za to,a i mi imamo sa muškim sterilitetom problem,pa ako možeš nešto više o tome...hvala ti.
Drugo,šta ti pada napamet da te vrate sa Komisije zbog laparo?
To-ako dr smatra da treba ,zakazaće ti,to nije uslov.kažu,ako si radila,samo ponesi nalaz.:)
 
Tribulus terestris je nesteroidni biljni preparat koji se koristi za povecanje testosterona,spermatogeneze.Dobija se iz biljke.Koriste ga sportisti i bilderi.Moze da se kupi u pansportu,prodavnice za fitnes,za bodibildere.Postoji i bezbedniji preparat koga proizvode Bugari,moze se nabaviti u Hrvatskoj,ali je on skuplji.Mog muza kolega,se jadnicko lecio 14 godina i slucajno mu upali,pocne da ga pije da nabije masu i zena mu ostane trudna.Sad imaju 2 deteta.Fora je sto ne sme dugo da se pije ,vec moraju da se prave pauze.Organizam odmah reaguje,moj muz je pio 3 dana i uradio spermogram kad ono 120 000 spermica.Imam problem da ga nateram da pije.Ako neko proba ili je probao neka javi.Izguglajte malo po netu.Ali volela bih jos necije iskustvo ako je neko koristio
 
Znam da je najbezbedniji preparat onaj koji ima minimum 40% saponina.Postoje razne seme uzimanja.Naravno ako muskarac pocne da ga pije mora da vezba u teretani da mu srce ne pukne.Moj muz kaze da tako ludo deluje da je on podigao na bencu neke lude tezine,sto normalan covek ne bi mogao.Kaze da se zbog toga i plasi kako to deluje na druge organe.Sperma mu je bila mnogo gusca sa samo 3 dana uzimanja.Pije se tipa 3 nedelje pa nedelju pauzira.
 
naravno Ovčice da to ima veze.Možda iamš heterozigotnu mutaciju,ako si samo od oca nasledila...ne da treba napomenuti dr-u,već i pretrage odraditi.Zašto ulaziti u postupak bez adekvatne terapije,ako postoji sumnja na trombozu?


Ovcice, potpisujem Pariz. I ja sam uradila OGTT sa insulinemijama na svoju ruku, jer mi je baka sa 50 godina postala seceras. Nikom nije palo na pamet da me za to pita uopste, pogotovo sto sam mlada i imam dobru liniju, BMI mi je manji od 20.
Sada sam u postupku, moja prva VTO, i drago mi je sto sam otkrila bar nesto sto bi moglo da pravi smetnju i radim na resavanju problema.

IR ne samo da otezava implantaciju vec zene sa tom dijagnozom proizvode nekvalitetnije jc - tako mi rece moj endokrinolog.
 
Milice,drago mi je da ste se lijepo proveli... Svakako pusa za Sergeja od nas !!!!!! IVANCICE,kako vrijeme leti.... Jos malo pa ces drzati svoje andjelcice u rukama..... IKICE,sta ima kod tebe? Jel´se polako spremas za postupak? Moj djecak je krenuo u vrtic i mogu reci da sam ponosna na njega.... Uopste nije plakao,budi se prije nego sto sat zazvoni(i odmah bi u vrtic), i nadam se da ce ostati tako..... Svim ostalim djevojkama mnogo,mnogo pozdrava !!!!!!!!!
 
Mali pariz ,moj suprug ima ukupno 5 ooo ooo slabo pokretnih spermatozoida.Jeste to je Bugarski tribestan.Ja danas idem kod ginekologa pa cu da ga pitam za ogtt.Hvala puno,bas bih volela da jos vise svi pisu o analizama koje su radili i o problemima koje imaju,mozda zajedno dodjemo do nekih resenja,posto lekari slabo razmisljaju o nekim stvarima,pa moramo da ih podsecamo.
 
Drage moje,

Evo mene drugog dana posle embriotransfera. Cekali smo 5 dana na embriotransfer, uplasila sam se bila da nesto nije u redu! Vracena su mi dva embrioncica, u stadijumu blastociste! Biolog kaze da su velike sanse! Lezim i cekam! Spremna sam na sve!

Nego, poptpuno ste me zbunile s ovim dijabetesima i trombofilijama. Moj otac ima povisen secer, nije alarmantno, a majka visok pritisak. Ali, ja to nisam pominjala lekarima. Jel trebalo?

Puno pozdrava od NAS!
 
Draga Minijature sada nemoj o tome razmisljati vec budi dobra mama i cuvaj bebe,jedino sto mozes sad sama sebi u ovom periodu prustiti je dobra knjiga,film i bez previse mozganja jer si ti nasa trudnica i pokusaj da se opustis ako mozes do velike bete.Ja sam danas bila do Visegradske da predam nalaze koji su mi trazili i da vidim da li je normalno posto sam prokrvarila deset dana od uzimanja mikroginona tj u subotu a poslednji ciklus sam imala pre nego sto sam pocela da ih pijem..Doktor je bio zauzet i kao ne prima,da im se javim prvog dana ciklusa posle mikroginona za terapiju a na moje pitanje zasto sam prokrvarila rekla mi je da su to samo hormoni i da se ne brinem:rtfm:e sad ako neko ima iskustva sa ovim tabletama neka mi javi da znam da je to normalna reakcija.U dva postupka pre toga mi se to nije desilo tako pa sam malo zabrinuta i :besna:na njihov rad sa pacijentima,ako nesto neko zna neka javi a ja vas sve od reda ljubim i pozdravljam.Rezultati mog muza su se jako popravili posle mlevene piskavice koju uzima tri kasicice dnevno pre obroka,a ranije dok je unosio samo vitamine i terapiju rezultati samo gori od predhodnih tako da ako neko zeli ili ima problem sa losim spermogramom neka proba,bar je njemu puno pomoglo:super:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top