Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Medeni medoks jesi li bila na pregledu?

Ej Tina,
jos uvek ne, cekam ciklus, pa kada prodje tek tada. To bi mu znacilo negde posle praznika. Iskreno to cekanje me ubija. I uvek kada mislim e sada ce buti, uvek bude jos smo ovo i pocinemo pripremu, pa ponovo jos ovo , ovo, ovo i tako do beskraja.
Vise nema razlike izmedju privatnih i drzavnih institucija. Cim procitaju dijagnozu N97 odmah vade blokce i pisu racun. Neki nalazi su nam cak i bili jako jeftiniji u privatnim laboratorijama nego u bolnici. Uzas. . . . . Uzas i za psihu i za emocije a bogami i za novcanik.. .
 
I tebi kao i meni kazu jos samo ovo...Evo godinu ipo dana mi govore samo jos ovo,da poludis!Sto je najgore nisam ni sigurna da cu upasti u ovu grupu zato sto mi doktorka svakih 10 dana kaze e upadas u prvu grupu pa posle deset dana kaze da mi ona to nije rekla pa opet nakon 10 dana kada mi je gotov nalaz hsg-a kaze da mi je nalaz idealan i da sam sad u ovoj grupi,pa nakon histeroskopije mi kaze da mi je sve uredu ali mi je"put krivudav"pa nije sigurna da cu upasti u ovu grupu,ali kao nece unapred nista da prica dok mom suprugu ne urade spermogram,posto nalazi spermograma moga muza vise ne vaze jer sada oni imaju svoje biologe a to sto nas je ona slala u tu laboratoriju i garantovala za njih vise ne vazi,tako da prekosutra posle njegovog nalaza spermograma cemo valjda znati na cemu smo.Zbog toga sam mislila da idem kod privatnikai odradim vto kada ja hocu a ne kada mi oni kazu jer nemam vise zivaca da trpim njenu igru sa mojim osecanjima.A rekla mi je da je ona u ovom poslu nova pa kao posto mi je malo krivudav put do jajovoda morace druga doktorka da mi radi jer je to za nju komplikovano,zamisli to!A gde ti radis vto?
 
I tebi kao i meni kazu jos samo ovo...Evo godinu ipo dana mi govore samo jos ovo,da poludis!Sto je najgore nisam ni sigurna da cu upasti u ovu grupu zato sto mi doktorka svakih 10 dana kaze e upadas u prvu grupu pa posle deset dana kaze da mi ona to nije rekla pa opet nakon 10 dana kada mi je gotov nalaz hsg-a kaze da mi je nalaz idealan i da sam sad u ovoj grupi,pa nakon histeroskopije mi kaze da mi je sve uredu ali mi je"put krivudav"pa nije sigurna da cu upasti u ovu grupu,ali kao nece unapred nista da prica dok mom suprugu ne urade spermogram,posto nalazi spermograma moga muza vise ne vaze jer sada oni imaju svoje biologe a to sto nas je ona slala u tu laboratoriju i garantovala za njih vise ne vazi,tako da prekosutra posle njegovog nalaza spermograma cemo valjda znati na cemu smo.Zbog toga sam mislila da idem kod privatnikai odradim vto kada ja hocu a ne kada mi oni kazu jer nemam vise zivaca da trpim njenu igru sa mojim osecanjima.A rekla mi je da je ona u ovom poslu nova pa kao posto mi je malo krivudav put do jajovoda morace druga doktorka da mi radi jer je to za nju komplikovano,zamisli to!A gde ti radis vto?

Draga Tina,
mm i ja u samom startu nismo ispunjavali uslove za besplatnu VTO. Zbog suprugovih godina. Onda je nastupila jurnjava od jedne ordinacije do druge, od jednog do drugog ginekologa. Posle visegodisnjeg iskustva ( loseg naravo ) jedina klinika koja je zadovoljila moje zahteve i kriterijume je Jevremova i dr. Ljubic. Za sada samo reci hvale na profesionalnosti i strucnosti. Kada sam ja u pitanju makar.:razz:
 
Sta da kazem sem STRASNO!Ali ipak mislim da ce sav trud nas da se isplati.Drago mi je da si zadovoljna sa klinikom jer sam i ja bila na nekoliko klinika ali mi se ni jedna nije dopala,sam pristup lekara i osoblja kada vidis sve ti se smuci i izgubis volju za dalju saradnju sa njima.Mislim da je to osnova svega da prvo nadjes doktora u koga ces imati potpuno poverenje kaoi dobru komunikaciju,a ja imam bas taj problem...
 
Sta da kazem sem STRASNO!Ali ipak mislim da ce sav trud nas da se isplati.Drago mi je da si zadovoljna sa klinikom jer sam i ja bila na nekoliko klinika ali mi se ni jedna nije dopala,sam pristup lekara i osoblja kada vidis sve ti se smuci i izgubis volju za dalju saradnju sa njima.Mislim da je to osnova svega da prvo nadjes doktora u koga ces imati potpuno poverenje kaoi dobru komunikaciju,a ja imam bas taj problem...

Eeeeeeeeee moja Tina,

veruj mi malo mi je već muka od svega ovoga, sve mi je teže i teže. Psihički sve teže podnosim odlaganja i stalno pronalaženje nečeg "novog" što treba sanirati. A iskreno već i finansijski teško izlazimo na kraj. Ova višegodišnja borba nas je iscrpila u svakom pogledu. Ali pošto živimo tu gde živimo i pošto nam je zdravstvo takvo kakvo jeste, pored svog ogromnog problema, mi uvek razmišljamo i kako i odakle da nabavimo novce. UŽŽŽŽAS. . . I onda ukapiraš da je ustvari on zaista najvažniji u životu. I tako u vodu padaju moje životne teze i stavovi "Ma novac je najmanje bitan". . . tako da me i to dodatno deprimira. . . Ali tu smo gde smo, idemo dalje, pokušavamo, snalazimo se, pa videćemo. Ja uvek kažem "Daj svima mnogo a meni samo to što mi nedostaje u životu, bebicu". . .
 
Medena,svi smo u tim problemima,ali od nervoze nema ništa.I ja ponekad upadnem u neku krizu-zašto se to baš meni dešava,ali moram dalje.
Imate jedno sačuvano blago koje vam daje veliku nadu,zato mi budi dobra i vesela-SVE ĆE SE SREDITI.Sad uživaj u praznicima i ne brini mnogo.
Pozdrav svima a MEDENOJ ogroman poljubac
Biće bebica u Novoj godini
 
Potpuno te razumem ali kao sto i sama kazes idemo dalje,to ti je pos...i zivot!Ali procice i to pa cemo zaboraviti sve kada to mao stvorenje uzmemo u ruke,i dugovi ce se vratiti...Cesto i ja upadam u depresiju i psihicke krize pa mi muz kaze da sam mu ja naj bitnija jer ako ja nisam ok to znaci da necu valjati ni njemu ni detetu pa opet me sve prodje,pa opet dodje.Ja znam da cemo sve roditi jer u suprotnom bi nam valjda doktori rekli da se ne nadamo za dzabe,nemoj da se sekiras,sve ce doci na svoje.Kiss!
 
Eeeeeeeeeee cure moje prosto ću poludeti. Taman sam uspela da se dovedem u red i da u januaru krenem sa kontaceptivima, kad ono novi šok. Pozivitna sa na Rubelu. To je inače ona boginja koja izaziva spontane pobačaje, a ako se dobije u trudnoći ista se prekida. Zašto li me mama i tata nisu gurali da to preležim kao dete nego sada imam problema.
E ovo je bio definitivni šok koji me je pokosio. . .
 
Vidim da si skroz u haosu ali veruj mi da ce proci.Uopste ne mora da znaci da ces rubelu dobiti u trudnoci.Secas li se kada si mi govorila da moram da budem optimista i kada si me hrabrila i tesila kada sam ja bila sva nikakva,epa ajde sada ti lepo sve ono sto si meni govorila primeni na sebi,digni glavu i kazi sebi da ce biti sve ok i da tu nema mesta za brigu i sekiraciju.Pre ili kasnije cemo sve mi biti mame.
 
Medena,pa ti si stvarno talična za takve stvari,a ja sam mislila da se samo meni uvek dešavaju gluposti.
Veruj mi da za sve to ima razloga jer posle kiše dolazi sunce.Pakuju se ružne stvari,a onda se sve odjednom reši najbolje što može.Moraš verovati u to jer je ISTINA.Samo to bolje vreme moraš sačekati spremna,jer ga u protivnom nećeš ni primetiti.
Ništa na svetu ne sme da te pokosii šokira jer se boriš do kraja,a na kraju lepa beba.
Nama su rekli da ne možemo nikad dobiti našu bebu.I šta?Malo plačem,pa podignem glavu-valjda je Bog smislio nešto drugačije za nas dvoje.
A ti imaš čemu da se nadaš i nemoj dozvoliti da tu nadu izgubiš,jer vas čeka najlepši Božiji dar.
Pozdrav i zagrljaj ti šaljem i budi dobra
 
Pozdrav svima!!
Odlucila sam da se pridruzim ovom divnom drustvu koje razmenjuje iskustva vezana za ovu, vrlo bolnu temu za sve nas.
E, pa da se predstavim: kao sto rekoh, imam isti zivotni problem koji moze, bar se nadam, da se resi pomocu VTO. Naime, oba jajovoda su mi neprohodna, ali kako dr kaze - drugih problema nema. Na programu sam besplatne VTO - u GAK Novi Sad, kod dr Dunje Tabs.. U januaru bih trebala poceti sa kontraceptivnim tabletama. Vase komentare vidim kao odlican nacin da saznam mnogo stvari koje me interesuju, jer sam vas sve dozivela kao `sestre s istom mukom`.

Za pocetak od mene - toliko.
Puno srece svima!!
 
generacijo, dobro si nam došla. obaveštavaj nas kako kroz šta budeš prolazila. ja sam od aprila kod dr Trninić-Pjević na programu

prošle su famozne dve nedelje i taman dan kad sam trebala da uradim test, ja sam dobila :(
u novu godinu ulazimo sa novom turom hormona
 
Puno hvala na ovim lepim recima dobrodoslice!
I, Tina, skroz si u pravu - zaista mi je lepo. Vec sam mnogo toga saznala i super je to sto se tako brzo dobije odgovor na nesto sto kod doktora cekas dugo.
Inace, danas sam bas lose prosla. Moj doktor je na godisnjem, pa sam bila kod drugog da mi kaze nesto o tempiranju menstruacije i da se dogovorimo o tome kad bismo to poceli. Moram da naglasim da mi je doktorica tamo naznacila da te analize trebam uraditi oko 18. februara, sto i pise na papiru koji sam mu prikazala. Medjutim, kad je video o cemu se radi, on mene lepo smota da mi radi analize, posalje me na analizu za hepatitis B i C, itd, i kaze da trebam doci privatno da se uradi ostalo. Ja naravno, kao ovcica, gledam u njega, potvrdno klimam glavom i - pravac na transfuziologiju. A tamo, jedna divna zena koja mi kaze da je besmisleno sad raditi analize i posle ponavljati (jer ce do marta to vec biti stari nalaz) i da dr to zna, i ne razume zasto me onda salje. Osim toga, u subotickoj Opstoj bolnici se to placa 6.500,00 dinara!! Taj razgovor sa njom mi je mnogo pomogao, jer sam tada u stvari, shvatila da nemam sta da trazim tamo, nego da lepo cekam taj 18. februar, kada cu u N.S. da uradim sve sto je potrebno, a ne da dupliram sve troskove.
Znaju doktori da nas je lako nasamariti jer oni stvarno imaju predstavu o tome sta smo sve spremne da platimo i uradimo da bismo dosle do trudnoce. A naravno, ima ih i stvarno divnih, koji isto to znaju, pa su spremni da pomognu. Hvala im na tome!
 
Drage moje,
i ja bih želela pre svega da Nadi poželim dobrodošlicu. Mnogo ćeš više naučiti ovde nego kod bilo kog lekara specijaliste. Ovde sve žene otvoreno pričaju o svojim problemima, zahvatima, terapijama. . . A i psihički ćeš se bolje osećati kada znaš da nisi sama i jedina u ovakvoj vrsti problema.
Eeeeeeeee sad... pozvala bih ponovo inicijatora ove teme Sladjanu Veljković da nam se pridruži da saznamo šta je s njom i dokle je stigla.
Miko, Tina, puno vam hvala na podršci, jako mi znači i došla je u pravom trenutku. Šta da vam kažem volim vas. . . .
Iskoristiću ( ja danas samo "iskorišćavam ) ovu priliku i da vam svima poželim srećnu Novu godinu. Citiraću stihove jedne pesme kojui kada sam pročitala i sama sam poželela da mi neko tako čestita Novu godinu.

DANAS JE PRVI DAN, POČETAK.
ŽELIM VAM DA VAS NE BOLI ONO ŠTO VAS JE BOLELO,
A DA VAS VOLI ONO ŠTO VAS NIJE VOLELO.
ŽELIM VAM DA BUDETE POTREBNIJI DRUGIMA
NEGO ONI VAMA.
DA ŽELITE I MOŽETE VIŠE NEGO ŠTO VAM TREBA,
A DA SVE ŠTO VAM PRETEKNE PODELITE SA ONIMA
KOJI NE MOGU KAO VI.
NEMOJTE UZIMATI MNOGO VIŠE NEGO ŠTO DAJETE.
DA VAM ONO ŠTO IMATE NE BUDE MANJE
OD ONOGA ŠTO NEMATE.
ŽELIM VAM, NA KRAJU, DA OVA GODINA
IMA VIŠE SREĆE
SA VAMA NEGO PREDHODNA !!!
Dušan Radović, u prošlom veku
I da dodam
Da vam Nova godina donese punoooooooooooooooooooooo zdravlja, bebica, ljubavi i sreće. . .
 
Jao medo divna si!I ja tebi zelim prvo zdravlje pa ce sve sto zelis doci,zna se na sta mislim.Vama moje drage zene cu u 2008. da cestitam a medi sam morala da odgovorim jer je malo pozurila,ali mi je drago jer mi je prva cestitala Novu godinu.Nado sta god da te interesuje tu smo...
 
Ja sam "inicijator ove teme", kako kaze Nada 77, Sladja, koju sam pokrenula pre par godina. Svima zelim srecnu Novu godinu i da u njoj ostvarimo nasu najvecu zelju.
Kada sam otvorila ovu temu bila sam potpuno neupucena i neobavestena o sustini same teme, a danas mogu se pohvaliti da sam dosta napredovala.
A nisma bas daleko stigla, ali mi je nada sada mogu reci najveca u uspeh i zelja za uspehom najjaca.
U novembru su mi na N. Frontu operisali endometriozu na jajniku, sada sam na terapiji Zoladeksa i imam jos jedan u januaru, a zatim bi trebalo da radim VTO sto pre. U N. Sadu idem na konsultacije 17. januara i ne znam koja je procedura i koliko se ceka, dok na N. Frontu mogu da stignem na red tek za 4 godine.
Svima puno, puno pozdrva.
 
Evo me,dajem sebi dva puta dnevno inekcije i cekam ulazak u drugu fazu ,dajem sutra krv da se vidi nivo Estradiola e posle doktorka treba da odluci da li ulazim u drugu fazu stimulacije. Posle aspiracija,pa ubacivanje embriona...Ako sve ide kako treba trebalo bi da se se za desetak dana odradi tehnicki deo.Posle je cekanje.Sad kada sam u ovome nemam nikakav osecaj o uspehu. Zadovoljna sam sto smo poceli.Puno pozdrava svima i Srecna Nova Godina
 
Pridruzujem se cestitkama,a naravno da svima najvise zelim da ostvarimo taj san - da sve uspesno prodje i da dobijemo bar po jednu zdravu bebicu!!
Upravo sam saznala vaznu informaciju: na RTV je gostovala nacelnica Klinickog centra Vojvodine i rekla da ce krajem januara ili pocetkom februara proraditi sajt na kome ce se naci sve moguce informacije vezane za VTO. Jaako sam se obradovala, jer znam da nam je svima potrebno to da na miru, iz prve ruke saznamo SVE vezano za nas problem, a ne da nas `skine s dnevnog reda` sestrica kojoj se obratimo putem telefona.

SRECNO SVIMA!!!
 
Imam jedan utisak koji zelim da podelim sa vama - pisala sam mom doktoru o tome kako sam prosla sa njegovim kolegom i trazila savet sta da radim da mi se natempira m.c. Verovali ili ne, moj dr mi je juce poslao odgovor na pismo (ne znam da li je jos uvek na godisnjem ili ne, ali to uopste nije bitno sada) i savetovao mi da od 5. do 12. pijem Primolut nor tablete. Stvarno je kralj!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top