Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skandia, sin ti je prelep, ma pravi mali smeker sa tim naocarima. Mi izlazimo samo navece ubise nas vrucine, spremamo se za Zlatibor idemo pocetkom septembra 10 dana da se nadisemo svezeg vazduha a nadam se da ce i Sergeju prijati.
 
Pozdrav svim sadašnjim i budućim mamama! Ja spadam u ovu drugu grupu, već duže vreme, i potrebne su mi neke informacije. U septembru idem na insemenaciju u NF ali mi nisu rekli ni šta treba od analiza ni da li treba uput ili se plaća i koliko... Ako je neka od vas imala iskustva neka mi odgovori biću zahvalna... Pozdrav!
 
Pando, meni je termin 23 oktobar, a tebi? I ja isto nosim devojcicu, radila sam ams.Pozdrav svim trudilicama i trudnicama. Vama koje radite u septembru drzimo palceve moja princeza i ja i zelimo da vam ovog puta bude uspesno.
Pazarka, zeno kako si? Nema te, pa smo se zabrinuli.
Puno poljubaca svima.
25.10. mada mi je malo smanjena plodova voda, pa će možda curica napolje i ranije, mada ne mora da znači, ja nisam radila amniocentezu nisam htela. Tako da je curica na osnovu UZ,ako mu je verovati:)
Pozdrav!
 
Skandia pa kako je bilo na odmoru? Jer ste se lepo nauzivali?
Pando nema te dugo, jer se mrdka pandica?
Poljubac za sve vredne trudilice, dok cekate nove postupke bacite se na kucni Ivf, bar se ja bacam :hahaha:
Navratim ponekad, virnem šta ima. Mrda se pomalo, mada je uglavnom mirna, a kasno sam je i osetila tek u 5.m, a intenzivnije pokrete tek u 7. Kaže dr da je sve ok, da je aktivna samo je ja ne osetim, tek kad se baš razigra! Verovatno će mi biti žurka kad se rodi!;):bye:
 
Cikiliki, kada si bila na pregledu sta su ti rekli? Da li si se kojim slucajem prijavila za besplatnu Vto pa su ti onda rekli da prvo odradis IUI? Ako je tako ne placas nista ali moras da imas overen uput. Od analiza treba spermogram, spermokultura, vag i cerv bris, brisevi na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, hormnoski status, ako si radila HSG ili histero/laparo da bi se videlo da li su ti jajovodi prohodni. Najbolje je da ih pozoves i pitas, to su meni trazili kada sam radila IUI, doduse u Visegradskoj.

Pando, ma nije to nista sto ti sad radi, videces tek kad se rodi curica, sa setom ces se secati ovog gurkanja po stomaku. Pozdrav!
 
Hvala na odgovoru! Ne, ne spremam se za VTO, već mi je doktor na osnovu dosadašnjih ispitivanja, gde je sve ok a nema treudnoće posle 3.5 godina predložio insemenaciju, napisao mi je šta da pijem i da zakažem folikulometriju 9, 10 dana ciklusa u septembru. Prosto sam otišla a da mi nisu rekli ništa više. Zvaću telefonom. Hvala još jednom!
 
...ja samo da pozdravim sve hrabre drugare!!!...
ne oglasavam se, nemam sto reci, ali sam sa svima vama, u lepim i onim manje lepim momentima koje delimo ovde na forumu...
ja jos uvek ne znam kada cu opet u igru, cekam septembar da mm uradi dodatne analize materijala, da vidimo u cemu je problem sa tom glupom morfologijom glave:dash:
veliki CMOK od mene
 
Drage moje, samo da pitam za Pazarku? Gde nestade zena?
Jelo, da se pohvalim, imamo 700gr, 21cm do tura a 33cm do stopala. U utorak sam u 26. nedelji a malisa je od sinoc vrlo zivahan iako je bio vrlo lenj dobrih mesec dana, pa shutira ko mutav i to sve u beshiku. Boli ga uvce :cool: .
Drage zene, prvo kod Majre, onda u postupak :rtfm: !
 
Draga Kajo! Juce sam o tebi nesto razmisljala i mislila da ti napisem par rijeci kad vidim da si se juce sama javila.Drago mi je da si-ste dobro.Zelim ti od sveg srca laku preostalu trudnocu i naravno jos laksi porod.A od sutiranja neces nazalost biti postedjena,kako beba bude napredovala tako ce to biti intenzivnije.Ali i to ce jedna buduca majka da podnese.Ljubim vas.
 
Draga Kajo! Juce sam o tebi nesto razmisljala i mislila da ti napisem par rijeci kad vidim da si se juce sama javila.Drago mi je da si-ste dobro.Zelim ti od sveg srca laku preostalu trudnocu i naravno jos laksi porod.A od sutiranja neces nazalost biti postedjena,kako beba bude napredovala tako ce to biti intenzivnije.Ali i to ce jedna buduca majka da podnese.Ljubim vas.

Zdravo draga, kako si mi? Jel sve u redu? Kako ti napredujes?
 
Drage moje,i ja samo da vas pozdravim,prekjuče sam došla sa ostrva,i to je bila druga dimenzija...apsolutni mir.
Što se tiče priče o 4. postupku vto,ne planiram još dugo,ali sam tu da vas pratim i bodrim u ovoj našoj borbi!:heart:
 
Zdravo draga, kako si mi? Jel sve u redu? Kako ti napredujes?

Hvala na pitanju,da u redu je bar za sada.Novo nema jos nista a sa stimulacijom bi trebala krenuti krajem septembra,no nesto mi se ne ide(znam da glupo zvuci). Neka bude kako mora biti.Tvoja definicija mi se jako svidja-da covjek treba da se prepusti,o njoj sam dugo razmisljala.Meni je ovo sa strane mog dr.zadnji pokusaj tako da (ako neuspije,sta onda?). A iskrena da budem,mog dr.stvarno ne zelim mijenjati. Necu da razbijam glavu,odlucicu spontano. Pusa.
 
Trudilice i trudnice, pratim vas i citam, ne bas tako redovno jer nemam vremena, ali kad god se uključim obradujem se — ima dosta uspeha. Vidim da ima puno i novih članova. Pozdrav svima.
Neko je pitao koliko se čeka od prijavljivanja na vantelesnu do poziva. Moje iskustvo je vrlo pozitivno. Šestog jula sam bila na komisiji, dobila rešenje i već 13. jula su me zvali da se javim 16. jula Jevremovoj. Već 16. jula u Jevremovoj ja sam dobila plan. Sada već primam diferelin i, bože zdravlja, očekujemo embritransfer sredinom septembra. Znači, ne čeka se puno.
Ja sam sada u dilemi oko zamrzavanja embriona, pošto mi je doktorka rekla da počnemo da razmišljamo i o tome. Pitanje za sve vas: kakva su vaša iskustva sa zamrzavanjem i da li to preporučujete? Znam da se postupak sa tim kasnije skraćuje, a i dosta je jeftinije. Koliko je to jeftinije? Mene plaši to što je sa zamrznutim embrionima uspeh umanjen nego redovnom procedurom.

Možda je neko već pisao o ovome, izvinjavam se. Ako jeste, neka kaže pa ću listati.
 
Kajo,
drago mi je da ste vas dvoje dobro i da ste vec veliki.Kako je bilo na moru? Ja idem 01.septembra u Jevremovu na kontrolu, sada sam u 32-oj nedelji. Nadam se da ce sve biti o.k. Jurim sada doktora za porodjaj tacnije za carski rez.Javljam se kad se vratim sa kontole da ti kazem koliko je moja devojcica porasla.

Da li neko zna za slucaj da se zena porodila pripodno a da je ostala trudna VTO? Ja nikako to necu a doktor mi za sada nista ne garantuje da bi radio carski rez.... Bas sam u panici, da li da jurim drugog doktora... ili....??????

Sve vas puno pozdravljam i unapred se zahvaljujem na odgovoru.
 
Drage moje, samo da pitam za Pazarku? Gde nestade zena?
Jelo, da se pohvalim, imamo 700gr, 21cm do tura a 33cm do stopala. U utorak sam u 26. nedelji a malisa je od sinoc vrlo zivahan iako je bio vrlo lenj dobrih mesec dana, pa shutira ko mutav i to sve u beshiku. Boli ga uvce :cool: .
Drage zene, prvo kod Majre, onda u postupak :rtfm: !
Pozzzzz za tebe i malisu,vidim napreduje polako..... I,bas mi je drago da je sve u redu i da se dobro osjecas... Zacas ce i ovih 14 nedjelja,pa onda slaaaaatke obaveze...... Zelim ti i dalje laku i nekomplikovanu trudnocu i svakako lak porodjaj...... :bye:
 
Hej Minijature, pa ti ne pricas dobre vesti!!!!! Ja bih definitivno zamrzla. kada sam ja radila Ivf nije posotjala mogucnost zamrzavanja, imala sam 15embriona dva su bila vracena a ostali baceni, a bilo bi super da je makar pola njih zamrznuto, a ne da ponovo moram da prodjem celu stimulaciju i punkciju.
Jelena naravno da mozes da se prirodno porodis, ali uglavnom Dr izbegavaju prirodni porodjaj kada je Vto u pitanju, da ne bi doslo do nekih nepredvidjenih komlplikacija, zato se odlucuju za Cr.
 
Ja sam sada u dilemi oko zamrzavanja embriona, pošto mi je doktorka rekla da počnemo da razmišljamo i o tome. Pitanje za sve vas: kakva su vaša iskustva sa zamrzavanjem i da li to preporučujete? Znam da se postupak sa tim kasnije skraćuje, a i dosta je jeftinije. Koliko je to jeftinije? Mene plaši to što je sa zamrznutim embrionima uspeh umanjen nego redovnom procedurom.

Možda je neko već pisao o ovome, izvinjavam se. Ako jeste, neka kaže pa ću listati.
Minijature, sestra uvek i svima kaže da misle o zamrzavanju,ali retko ko dođe do istog.Primetila sam da su u Jevremovoj,jako visoki kriterijumi po tom pitanju.No,ako budeš imala blasti za zamrzavanje,ja bih ti preporučila da obavezno zamrznete.Ti embrioni su dosta jaki,i dosta je cura kome je i sa zamrznutim uspelo.Drugo,ako znaš da imaš zamrznute,lakši je put čekanja bete,treće,ne mogu da zamislim da neko ,ako ima kvalitet za zamrzavanje,makar i jedan bio,to ne učini...to je jedan život.
Eto,moje skromno mišljenje.Želim ti svu sreću sa ekipom iz Jevremove!
 
Trudilice i trudnice, pratim vas i citam, ne bas tako redovno jer nemam vremena, ali kad god se uključim obradujem se — ima dosta uspeha. Vidim da ima puno i novih članova. Pozdrav svima.
Neko je pitao koliko se čeka od prijavljivanja na vantelesnu do poziva. Moje iskustvo je vrlo pozitivno. Šestog jula sam bila na komisiji, dobila rešenje i već 13. jula su me zvali da se javim 16. jula Jevremovoj. Već 16. jula u Jevremovoj ja sam dobila plan. Sada već primam diferelin i, bože zdravlja, očekujemo embritransfer sredinom septembra. Znači, ne čeka se puno.
Ja sam sada u dilemi oko zamrzavanja embriona, pošto mi je doktorka rekla da počnemo da razmišljamo i o tome. Pitanje za sve vas: kakva su vaša iskustva sa zamrzavanjem i da li to preporučujete? Znam da se postupak sa tim kasnije skraćuje, a i dosta je jeftinije. Koliko je to jeftinije? Mene plaši to što je sa zamrznutim embrionima uspeh umanjen nego redovnom procedurom.

Možda je neko već pisao o ovome, izvinjavam se. Ako jeste, neka kaže pa ću listati.

Ćao, držim figice da sve dobro prodje! Pošto i ja razmišljam o Jevremovoj, reci mi molim te da li se diferelin može primati kući ili moraš ići u Jevremovu svaki dan po injekciju?
 
:bye:
Ikice,Zvezdice,gdje ste ???? Sta ima kod vas ??? Pozzzzz svim nasim prijateljicama !!!!! VODOLIJICE, ima li i kod vas vrucine ??? A,za tebe posebno od Bokija jedna velika pusa ..... :cmok:

Eheeeej ćao, svim novim devojkama želim dobrodošlicu, a našim starim drugaricama šaljem milion poljubaca. Nisam se javljala,jer baš ništa novo i pametno nemam da napišem. Nisam bila ni na odmoru, pa su mi malo prazne baterije. Nadam se da ću u petak otići na komisju, baš sam iscrpljena od silnih analiza, al pre svega psihički! U petak sam htela da prebijem doktora, stajala sam mu iza ledja i terala ga da 3 puta piše izveštaje, jer se ništa nije videlo, a on je na to rekao: Šta da radim, riknuo mi je kertridž, a direktor doma zdravlja je na odmoru, pa zato nemam drugi. E falilo je baš malo da ga prebijem. Na kraju mi je rekao da sam agresivna i da sam ga izmaltretirala!
Skandia, Boki je prekrasan, sve nas je šarmirao, srce malo.
Vodolijice draga, ovog puta ćeš krenuti Pazarkinim stopama, videćeš! Pa gde nam je naša debela Pazarkica, brinem da li je sve u redu? Jel ona to sada ulazi u peti mesec?
A Sukica se sada brčka u moru i sprema se za macana! Uživaj Sukiiiiii!
Miličice, ti si nam najvrednija, ali duguješ nam slikice neke, da vidimo malo plavo oko kako napredje!
Kajo :cmok2: za tvoju mrvicu i sve male mrvice drugare sa foruma!
Ivančice, kako si nam, ne javljaš se?
Ako sam neku drugaricu izostavila izvinjavam se(ipak sam ja žena u godinama), sve vas:cmok::zag:
 
ikice srce pa gde si ti? Kada sam ja bila u postupku, diferelin si mogao da nosis kuci a stimulacija je bila obavezna da se prima u klinici u kojoj radis Ivf. Nema nam je ni Suzukica. Sa Pazarkom sam se skoro cula na Fb, super je debelicka, sada je u 4mes, malo, po malo navrne ona ovde da nas pozdravi. Moj sin je super raste, zeza i sve sto ide u rok sluzbe. i ja se razmisljam o Jevremovoj, mislila sam i o Zadoriju ali mi je Segedin jako daleko, do Subotice ima 500km.
 
Da, ima logike da je zamrzavanje embriona jedna dodatna sigurnost. Videćemo koliko će se embriončića stvoriti i kakvi će biti, pa ćemo odlučiti.
Ikice, u Jevremovoj možeš da nosiš diferelin kući, mada ga ja tamo primam jer ne mogu samu sebe da bockam, ali kad počne stimulacija moraš da dolaziš.
Miličice, ne znam da li se sećaš koliko sam bila neupućena kada sam vam se prvi put priključila. Tada (početak januara) nisam znala bukvalno ništa o VTO. Nisam znala ni kom lekaru da se obratim, ni gde da idem. Mislila sam da ću raditi prvo inseminacije, pa tek VTO i to ko zna kad, za godinu-dve. Ali, toliko se brzo izdešavalo uključivanje u progaram za VTO da ja još uvek ne mogu da verujem da mi se već u septembru pruža šansa da zatrudnim. Od silne neverice, a i straha, čini mi se da sve manje pričam o tome, da ne pokvarim nešto. Glupo, zar ne?!

Veliki pozdrav i hvala.
 
Draga Minijature,bez razmisljanja se trebas odluciti na zamrzavanje.Nema pravila gdje je uspjesnost veca,dali kod friskih ili zaledjenih embriona.Prema tome,idi na sve ili nista.Zelim ti puno srece i najmanje jednu blizanacku trudnocu.


Draga Jelena,tebi i tvojoj bebici velika pusa i nemoj da se opterecujes sad i sa tim jos.Istina,ja se nazalost jos nikad nisam poradjala ali imam dosta zena oko sebe koje su putem vto ostale u drugom stanju a porodile se prirodnim putem.Ako je trudnoca ok. i ako se beba normalno razvija zasto onda da razbijas glavu time.Pusti dr.da odluci,naravno ako je to covjek od povjerenja i UZIVAJ.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top